Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Standa F. »

Také se vám tak potí ruce u lepení? 8-)

Léto je pro modeláře poněkud nepřátelské období - sice je dlouho světlo, ale člověka furt nutěj kamsi jezdit, něco dělat, do toho vedro ... jak žijete, kolegové?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

V zajmu zachování a utužení partnerského soužití, klidu domácnosti, aby nebylo slyšet..."Ty u toho zase sedíš....." je nutno naplánovat nějaký program. To poté slyšíte....."To je dost dědku, že si mě zase vyvez...." To ale v zápětí drahá zjistí, že plánem výletu je i návštěva kolegů modelářů.....určitě si dovedete přestavit ty reakce....

V sobotu ráno jsme s Magdalenkou vyrazili směr Jindřichův Hradec - návštěva zámku, Stráž nad Nežárkou - Muzeum Emy Destinové - super prohlídka a výklad pana majitele, zámek Červená Lhota a zaparkování v kempu Knížecího rybníka ležícího u Tábora. Po vynikající večeři ona ta naplánovaná návštěva kolegy modeláře a určité jednání, které dopadlo podle předpokladu. Večer při svíčkách.

Nedělní ráno, když už jsme u toho světu známého města Tábor, by bylo hrubou nekázní toto město nenavštívit. Taky proč ne, když zde bylo sjednáno další setkání s modelářem. Při čekání na něj, jsme si poseděli ve stínu stromů u kostela na náměstí husitského města....a co čert nechtěl, zapomněl jsem na lavičce mobil a zjistil to až při návštěvě muzea husitského hnutí. S hrůzou jsem se vrhl do davu lidiček hledat. Při tom jsem se zastavil na pokladně muzea, jestli náhodou něco....a ono ano. Paní tam přišla oznámit, že kdyby někdo hledal, tak že se může zastavit hned vedle na Info centru. Jak mi srdíčko zaplesalo při shledání známého obalu s tím pravým obsahem. Děkuji neznámé paní za její čin...V klidu jsem poté mohl procházet podzemím a sklepením pod historickou částí města....Další kroky nás zavedli na vyhlídkovou věž západní brány městského opevnění. Krásný to pohled na tamní okolí. Modelář, se kterým jsem se setkal na náměstí, nám doporučil návštěvu kostela v Klokotech, čehož nelitujeme. Prohlídka byla i s povídáním o historii kostela. Ale řeknu Vám ve vedrech co tento víkend panovala, to byl docela výkon. Na zpáteční cestě k domovu jsme se ještě zastavili na hradu Kámen....to už jsem se ale hodně těšil domů jak to sucho v krku zvlažím rebelíčkem, co na mě čekal v lednici.....tsss hmmmááááá - tak nějak to znělo.

Co dodat...krásný výlet a opět něco jiného, než jen posezení u pracovního stolu....a doma bude zase na nějaký čas klídek a pohoda. Děkuji za pozornost.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od JoseFxx »

No co vezme i dovolenou s tím, že vymaluje kuchyň a dětský pokojík :D
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

co máme teď malého (budoucího modeláře 8-) ), tak chodíme ven jen v brzkých ranních nebo pozdějších večerních hodinách a tak na patlání je času docela dosti. A nějaký ten výlet v tomto počasí je zatím pasé ;) Jinak ruce v tomto kajru se potí fest, nedávno jsem si pořizoval chirurgické rukavice, ale po celém dnu byly ruce tak nějak zapocené mnohem vice, ale to dá rozum :lol: , tak jsem si je poupravil a mám jen jakési chirurgické náprstky :lol: :lol: a je to paráda... Práce na modelech jde pěkně od ruky a nehrozí riziko znehodnocení potem. Na ochlazení postačí puštění velikého ventilátoru, samozřejmě bokem od šmikajd ať to nehoním po celém bytě :lol: a jelikož nejsem pivař, tak používám vodní meloun a sem tam zmrzku.

Viz foto náprstků:Obrázek

Ať vám jde práce na modelech od ruky i v tomto krásném letním období Jakub.
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Listy »

Pro mě naopak je léto časem z nejpožehnanějších! Děti rozeslané po táborech, babičkách a podobných institucích, venku vedro že nemá cenu ani vylejzat... Blahořečím za náš stinný a vlký příbytek, v němž teplota ani při největších vedrech nevystoupá nad 25 celsiů, nakoupím zásobu energeťáků, chipsů a podobných velezdravých pochoutek, zamknu se doma, zatáhnu závěsy, na PC pustím nějakou tu letní klasiku třeba Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (už jsem to viděl Xkrát, takže stačí jen poslouchat) a hurá na patl! Dovedete si představit lepší modelářsky strávený víkend?!
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: Jakube to v pozadí vypadá trochu jako šprcky a jinak to máš jak otočené rukavice na kolo, ale hlavně že to funguje :D
:arrow: TEO- super program a čumím kolik jste toho postíhali :) Fakt jsi to celé plánoval aniž by žena věděla co bude? To nevím jestli by mi prošlo :D

No a já jsem měl celý týden trochu stereotyp - práce do 17, večer 100km na kole nebo jenom 30km+večer s přítelkyní :)

Ale víkendu jsem byl sám :-) i :-(
Sobota od 5:00 do 11 jsem lepil Horneta, pak se otočí slunko a jsem v háji, ruce se mi potí tak, že bych mohl prstem ředit herkules. Takže přes oběd pauza u filmíku a od 15ti do večera 200km na kole :)
Až mi z toho v sobotu večer odešlo ložisko ve středu do věčných lovišť.

Neděle dopoledne Hornet + smutnění nad ložiskama. Potom jsem vařil, odpoledne rozebral kolo a nachystal pro nové ložiska. Pak jsem uklidil celý byt, až se vrátí polovička ať má radost (sice jsem se u toho taky potil, ale bylo to u vody :D) Teď větrám Patlaroom a za chvilku jdu na Hornet.

Zitra opravím ložiska a začíná stereotyp :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Malinko Magdalenka plán výletu musela znát, aby se měla na co těšit. Jen ta předem dohodnutá setkání jsem prozrazoval postupně během cesty....hi hi hi. Že jsme toho zvládli docela dost? No....časově nám to vycházelo velice dobře. Vždy jsme dorazili na místa určení v čase, těsně před probíhajícími prohlídkami - stačí z domu vyrazit tak nějak v pravou chvíli....ale při tom všem jsme nijak nepospíchali a vše pobíhalo v poklidu....jen to vedro bylo docela úmorné. A že jsem o víkendu nepatlal? Nevadí...stejně mám období kdy mě to nějak extra nebaví....
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od jiri.k »

no tak to já jsem tapetoval říp, schlo to velice dobře
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Pavel M. »

Já se bohužel potil za volantem sanitky :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Jirka Z. »

Víkend byl povedený.

V sobotu pěší výlet z Litoměřic. Nejdříve Mostná hora nad Litoměřicemi jako malá rozcvička (no v tom parnu to ale už docela varovalo před nastávajícím...). Pak Žitenice a zajímavý kostel a nepřístupný zámek. Následovalo ukrutné stoupání na Křížovou horu (sice jenom nějakých 350 výškových metrů, ale stoupání otevřenou krajinou se sluncem v zádech stálo za to... Dokonce i náš pes, který se pravidelně na výletech jako průzkumník pohybuje alespoň 50 metrů před námi, se táhl v našem stínu...). Potom se pozvolna vystoupalo ještě nějakých 100 výškových metrů. Ve zkratce řečeno - malý kopeček, ale při panujícím počasí jsem si nahoře připadal minimálně jako na Mont Blancu (síly v háji a plíce zapomenuté někde v půli kopce... :twisted: ). Z modré se přesedlalo na žlutou a pozvolna se ztrácely potem a silami vykoupené výškové metry. Posléze přišla na řadu Poustevna se zajímavými historickými vilami a pozvolný návrat podél Pokratického potoka do Litoměřic. Tam obědovečeře a příjemná zmrzlinová tečka.

V neděli nabírání sil na další pracovní víkend a domácí úklid. A když zrovna vyšla nějaká ta volná chvilička, tak se sem tam i nějaký ten dílek vystřihnout a nalepit podařilo... No - prostě tři hromádky papíru na stole pomalu začínají připomínat letadla... :roll:
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od bernie »

....včera nádherná etapa Karlov-Viničné Šumice 120km - komplet v protivětru. Na trase moc stínu nebylo, takže teplotu 37st překládám jako: Hic jak v řiti.
Psychicky docela vysilující, nohám se to vysvětlí ála Jens Voigt - Shut up legs :D

Takže po dojezdu klasika - sprcha, lednička, odležet na gauči u telky, vytuhnout u toho, opucovat řetěz a jít spát.
Tak to mám prakticky celý léto :lol:
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od V.E.N.A. »

Sobota dopoledne návštěva strýce ve Zlaté Olešnici, oběd, kafe a patláme pěkně do večera (nepotím se protože mám velký kamenný dům ve kterém ač je venku 30st doma max 22st :-) ) . Nedělej v 5h ráno pracovní(brigádní) výlet do Štenberka na Triatlon. Návrat večerní 20 hodina. Sprcha a pak relax u World of Tanks. Hic je to ale napoto...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Kuba78 »

Co dělá modelář, když je abnormální hic?

to samy co nemodelar.. perspiruje.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od Tomys »

Jezero, Jizera z škopek píva... Co víc.si přát...taky to.tak dělám...
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dělá modelář, když je abnormální hic?

Příspěvek od spida »

postel ventilátor a RR3 :lol:
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“