Za obzorem v MPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Odpovědět
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Za obzorem v MPM

Příspěvek od Konopka »

Ve výčtu velikánů, kteří ve stejných vitrínách vystavovali před tebou, jsi zapomněl na paní Žuravnyjovou, jejíž ZOO byla ozdobou muzejní expozice přesně před rokem. Když jsem na vernisáži dostal prostor říci něco k tvé osobě, tak jsem tě srovnával právě s touto modelářkou, protože oba jste naprosto unikátní "svérázové" jakým v téhle republice není rovno. Kdyby se snad opravdu měla naplnit tvá pesimistická předpověď o poslední větší výstavě tvé celoživotní tvorby (byť ve značně okleštěné podobě), o to větší radost bych měl, že se mě a Michalovi podařilo tě přesvědčit a modely jsi do toho "zapadákova" mezi stolovou horou Ostašem a Broumovskými stěnami zapůjčil. Jestli se mi v nějakém rozumném časovém horizontu povede sehnat peníze, aby se mohl horní sál vybavit zbývajícími vitrínami, určitě bych chtěl, aby nějaký reprezentativní vzorek tvé tvorby se stal součástí stálé expozice architektury. Zasloužil by sis to.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Za obzorem v MPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Na výstavu rozhleden se těším velice.
Paní Žuravnyjové měli zatajit, že jsou na internetu modely ke stažení, protože těch přebarvených zvířátek a podivnejch postaviček je tam na mě nějak moc a zase tak úžasné (kromě tím kolik jich je na jednom místě) mi nepřipadají. Na druhou stranu ty její vlastní zahrady a interiéry jsou naprosto úžasný a jsem fakt rád, že v Muzeu je takovýhle unikát.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Za obzorem v MPM

Příspěvek od Konopka »

Případným návštěvníkům - nejen tedy místnímu administrátorovi, který se na výstavu těší - zůstala utajena jedna zásadní informace - a sice že výstava bude v MPM čtyři měsíce - tedy do začátku března 2018. Dovolím si reagovat na dva předchozí příspěvky:
Před několika lety měla paní Žuravnyjová několik desítek fotek na nějakém webu, ale chtělo by to nějakého trvalého správce, který by ve stejně šíleném tempu, v jakém paní Žuravnyjová staví, byl schopen stránky aktualizovat. Jen v základní škole v Lounech bylo na jaře ve vitrínách na chodbě atria přes 400 modelů a to jsem já z té školy odvezl do MPM 280 modelů. Samozřejmě k jejím modelům je možné býti velmi kritickým divákem. Já si ale dovolím upozornit, že té dámě bylo SEDMDESÁT let a způsob jakým vytváří krajinné celky pro motýly a různé brouky, to asi v téhle republice fakt nikdo nedělá na takové úrovni jak to dokáže ona. Přál bych nejen kolegovi administrátorovi zažít několik dní v MPM a sledovat reakce dětských návštěvníků, kteří naší ZOO navštíví. Zejména těm je totiž "zvířecí" expozice určena. Právě dostupnost modelů zvířat na internetu může být mnohdy tím pozitivním faktorem, který sehraje zásadní roli, že po návštěvě MPM si dítko nějaké zvíře stáhne a pokusí se ho samo vytvarovat. Zahrady považuji za můj obrovský úspěch, že se mi je podařilo pro MPM získat, protože to je prostě něco jedinečného, co opravdu nikde jinde neuvidíte.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“