Správný termín otevření muzea

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Medium »

Tak pod telefonické debatě s JoKem mám potvrdit, že otevření se uskuteční:
26. května 2012


Vraťme se nohama na zem. Muzeum není jen o prostorech a modelech, ale taky tam musí být vitríny, průvodce který musí dostávat plat, v zimě se musí topit (zadarmo leda modelama), všechno pojistit a na záchodě tíct voda.... lítáme v řádech minimálně statisíců. Tady už nadšení nestačí a bez pachů to prostě nepůjde. Muzeum funguje pod hlavičkou města, takže je vlastně podřízeno hejtmanovi. Hejtman nás nepotřebuje, ale mi jeho ano....může se to někomu nelíbit, ale to je prostě realita, a stejná by byla a je kdekoliv jinde ;) . Naopak doufejme, že hejtman muzeum nezavrhne......jinak to půjde do kytek.

Jen tak mimochodem, jak víte kdo je mezi pozvanými a kdo není.....?
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Kuba78 »

Vojto, Grime.. je zde malinky rozdil. zatimco sejkove si otviraji mrakodrapy ktere postavili za SVOJE vlastni penize (ackoliv v mnohych emiratech stat=sejk), tak zde nenatahuje ubohy modelar svoje rucicky prosebne k vrchnosti aby tato pustila nejaky ten mrzky peniz ze sveho, ale aby milostive kousicek prerozdelila ze STATNIHO, tedy z majetku nas vsech.
Neznam pozadi zrodu Muzea, nicmene pokud vzniklo za podpory mesta at uz nemovitostni ci financni, muzou byti modelari mestu urcite vdecni, o tom bez debat, nicmene netreba se lomiti v pase jak za feudala, nebot mesto neni de facto majitelem nemovitosti ani vlastnikem penez, ale jen spravcem spolecneho majetku obcanu mesta. Je tedy treba maximalne tak slusne a uprimne podekovat ze zastupitele mysleli ponekud rozumneji nez je v nasi politice (lokalni ci narodni) obvykle.
Taktez neni treba horekovat a lamati rukou kvuli tomu ze se posunul termin aby ladil s prujezdem mistniho mocnare, aby tento mohl slavnostne otevrit neco o cem se dovi deset minut predem v aute z harmonogramu. Doprejme jim tedy te saskarny, kdy se lokalni vladci budou fotit, potrasat udy za skrobenych usmevu s vyssi vrchnosti, provadeti rektalni alpinismus a jine dychcipliny politickeho desetiboje.. vsak z takovychto udalosti ci delali c.k. obcane srandu uz za mocnare. Pokud je zajem, v klidu udelejte otevreni druhe, ovsem pro interesovane a ty kteri to opravdu oceni. Protoze, jen tak mimochodem, ja zrovna 26.4. nemuzu :-)

PS jen fakt doufam, ze Muzeum bude prosto tech ohavnych modrych ceduli s hvezdami a pruhy, ktere rostou jako houby po desti u kazdeho mostku pres potucek v lese, u kazdeho vika od kanalu a ktere hlasaji na transparentu olbrimych rozmeru ze "Tento kus zdiva byl opraven za laskave podpory Evropske Uhnije" protoze sem na ne fakt alergicky, nekteri prostsi lide uz ztraceji kontakt s realitou a fakt si mysli, ze unije ty penize tiskne a proste nam je jen tak dava..
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od JoskaM »

V globále máte pravdu, já si jedu s manželkou právě v termínu na krásnou malou dovolenou do Itálie, malé líbánky, tak co, že? To že vidím co je v dalších hrncích na plotně mě jen těší . . .ale jak píše klasik, my nesmíme ani naznačovat, jen pevně doufat.

Hawk, houk, nebo jak se to píše!
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Michal Dostál »

Chápu jednání představitelů muzea, ale furt mi to je líto.
Ale určitě si nezaslouží za svojí prací posílat někam, spíše naopak.
Rád se přijedu podívat do muzea někdy v červnu.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od JOK »

Tak moment přátelé. Přestaňte se čertit a slezte z těch lustrů Donaldové.
Omlouvám se za chybu v termínu slavnostního zahájení. Překlepl jsem se o měsíc. Poslední známý termín slavnostního zahájení je opravdu sobota 26.května 2012 odpoledne.
Termín byl posunut z 2.6. o týden dřív právě kvůli hejtmanovi. O muzeum se zajímá, asi je bývalý lepič. Muzeum již osobně navštívil a minulý týden byl v Polici opět na jednání u starostky, kde se probíralo i muzeum. Hejtman rozhodně není nezúčastněnou figurou ale i do budoucna důležitým hráčem.
Vysvětlovat proč jsem psal, že budou pozvaní jen někteří asi nemá smysl. To si jako myslíte vy blbouni, že mám adresy na všechny modeláře, autory a vydavatele? Návštěvníci tohoto DF ať už jsou či nejsou aktivními modeláři, vydavtely či autory budou pozváni automaticky zveřejněním pozvánky v tomto vlákně. Jestli jste si mysleli, že se někdo bude zabývat přemýšlení, zda má poslat pozvánku Hugovi nebo Vincencovi, tak na takovou selekci fakt nemá nikdo z nás čas.
Tedy už jen tím, že čteš toto vlákno jsi zvaný.
Bohužel se nepodařilo pozvat širokou veřejnost prostřednictvím pozvánky otištěné v ábíčku. To by byla teprve síla.
O doprovodném programu se ještě budeme organizačně bavit. Informace se mění ze dne na den. Včas vám dám vědět. Nebo někdo jiný.

PS: Nebudete tomu věřit ale modely do muzea zapůjčilo na sedmdesát modelářů. Hustý, co?
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Miloš D. »

Díky JOKovi a Michalovi za upřesnění a potvrzení termínu otevření muzea.
Pokud to časově vše zvládnu rád se přijedu podívat.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Vojta Č. »

Hustě krutopřísný, JoKu. Big respect, fella ;) :D
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Kuba78 »

JOK píše: O muzeum se zajímá, asi je bývalý lepič...
inu, tak to je ovsem jina, domnival sem se ze se jedna jen o standardni self-promotion stredniho politika pro kladne hraci body, zvyseni many, snahu prizivit se jako sup na cemkoliv abych byl videt, tzv "Ratt-style".
Pokud se o to herr hauptmann zajima nad ramec sveho harmonogramu, hrozi ze by se jednalo o jeho konicek ci snad dokonce by to delal proto ze si mysli ze je to dobre i pro zaujeti mladeze, tak v tom smekam pripade virtualni pohlavni pokryvku a omlouvam se za unahleny zaver. A ty JoKu kuj zelezo dokud je jeste blizko bodu tani..
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od bernie »

....a co znamená, že se hejtman zajímá? Pustí i nějakou tu kačku?
U dostihů zpravidla je celé odpoledne pod záštitou hejtmana* /nejen v Jihomoravském, ale zpravidla i Zlínském kraji/ a většinou se hlavní dostih odpoledne jede jako Cena hejtmana toho a toho kraje s dotací, která nedělá ostudu dané kategorii. Pravda cílovou skupinou reklamy je toho dne několik tisíc diváků.

*Slohově se samozřejmě projeví v prologu dostihového programu.

Aktuální příklad - převzato z Dostihy.cz

21.4.2012
Vítězem vrcholu letošního premiérového dostihového odpoledne v Brně, Jarní brněnské steeplechase - Poháru hejtmana Jihomoravského kraje (stch. III. k., 4100 m, 60 tis. Kč, 5l. a st.) se stal šestiletý valach stáje Lokotrans Borderland s žokejem Pavlem Kašným
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Standa F. »

JOK píše:... Návštěvníci tohoto DF, ať už jsou či nejsou aktivními modeláři, vydavateli či autory, budou pozváni automaticky zveřejněním pozvánky v tomto vlákně. ... Tedy už jen tím, že čteš toto vlákno, jsi zvaný. ...
Pozvánka je zde, od p. Hejnyše přes JOKa se dostává až k nám. Muzeum již bylo (pracovně) otevřeno a přivítalo první návštěvníky. PUM! (to byl otevíraný šampus 8-))

Obrázek
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Honza K. »

Trochu mne překvapila uvedená adresa
Na letáku je napsáno že je to TYRŠOVA 341
Na pozvánce je napsáno TYRŠOVA 641

TAK CO JE TEDY SPRÁVNĚ :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zkusil jsem zagooglit. Po nastavení adresy Tyršova 641 mi to našlo pouze jen ulici. Po nastavení Tyršova 341 mi to našlo přímo muzeum, s označením Muzeum Stavebnice Merkur, což je to správné místo. Honzo....taky jsi něco podobného mohl zkusit, dopídil by jsi se pravdy sám....co Ty na to?
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Honza K. »

To samozřejmě vim, bo sem tam byl pomáhat
otázka měla tedy znít spíš KDO TO ZVORAL:?: :?: :?:

jinak jsem našel další překlep - v letáku je u výčtu modelů (letecká technika) slovo LETADLY, asi by mělo být LETADLA
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Medium »

Vydržte, napsal jsem dotaz do Muzea proč se čísla popisná rozcházejí, tak uvidíme jaká bude odpověď.
Ladislav Badalec

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Ladislav Badalec »

Honza K. píše:To samozřejmě vim, bo sem tam byl pomáhat
otázka měla tedy znít spíš KDO TO ZVORAL:?: :?: :?:

jinak jsem našel další překlep - v letáku je u výčtu modelů (letecká technika) slovo LETADLY, asi by mělo být LETADLA
Je vidět, že krom exelentního patlu ovládají naši kamarádi i mateřštinu převáděnou
do mediálního maelstromu tiskové rádobybezchybnosti: za ono tvrdé -y- namísto -a-
může plno muzeálních aktivistů včetně Aliena, kterému se to povedlo písnout a BaJe,
který to pustil i přeš zničující korekturu - budiž mi omluvou, že jsem na tenhle překlep přišel jako první na světě, stejně jako na myšlenku vybudovat si společně české MPMPM - tam nemáš aspoň žádné -y- ani -a-, HonziKu...:- :lol: :P :lol:
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“