Správný termín otevření muzea

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Honza K. »

pro LADIKA

já sem holt takovej šťoura... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Standa F. »

V duchu názvu tohoto vlákna, dnes byl ten správný termín otevření muzea - čili ten slavnostní.

Už mnoho kilometrů před Policí nám bylo jasné, že se tam něco děje, neboť místní ostří hoši na těžkých motocyklech se ukázali jako velcí patrioti, kteří na jméno svého městečka nedají dopustit:

Obrázek Obrázek

Za přítomnosti paní starostky a pana hejtmana bylo muzeum slavnostně odemčeno symbolickým klíčem, který půvabným způsobem sobě vlastním vyhotovil jako vystřihovánku Honza Rükr (a slepil Michal Kavalier). Vskutku bezva klíč ...

Obrázek Obrázek
Obrázek

Při úvodním aktu se dostalo dokonce i na křest - dnes vyšel nový model Spitfire pana Fajtla z produkce Pavla Skokana a též další dva díly románu na pokračování, Papírové archeologie. Takže po jednom výtisku se stylově zamatlalo herkulesem ...

Obrázek

... pohovořili přítomní důležití lidé (zachycen Láďa Badalec), došlo ke slavnostní salvě přítomných karabiníků (kdo se pokoušel salvu vyblejsknout, trhnul s foťákem tak o dvacet čísel, jaká to byla šupa), o katastrofě velké vzducholodi možná pohovoří jiní (vskutku drama) a pak už došlo k přestřižení pásky:

Obrázek Obrázek

Nechyběl šumivě-bublinkovitý přípitek a občerstvovací rautík - výborná organizace.
Sešlo se odhadem 60 lidí, přijeli i kolegové z Polska. Přítomní autoři pap. modelů se zvěčnili na pamětní zeď - stačil jsem zaznamenat Pavla Skokana a Fandu Sochora - bylo na nich vidět, že jsou zvyklí používat k psaní už jenom počítač ... 8-)

Obrázek Obrázek

Pepa JOK (všechny červené košile na snímcích patří jemu) uvedl, že tam s kolegy natlačil i za cenu mírného přišlápnutí patou 1203 exponáty - slepené, i muzejní prastaré kousky ve skupenství placatém, anžto viseje na stěnách. Původně se uvažovalo o nějakých 300 kusech, takže prostor se vyplnil dobře. Pár expozic ještě čeká na své dokončení. Cca 70 modelářů přispělo svými kousky do vitrín.

Jako velký klad spatřuji to, že si tam mohou malí harantíci pohrát - malovat, vyčihovat - pro návštěvy škol a vůbec dětí je ruční aktivita v muzeích naprosto nezbytná.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

... kdysi neskutečný sen o muzeu papírových modelů se splnil ... je to vůbec možné?!? 8-)
Ladislav Badalec

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Ladislav Badalec »

... kdysi neskutečný sen o muzeu papírových modelů se splnil ... je to vůbec možné?!? 8-)

Za sebe (než propísnu za sebe) přidám bez jeho dovolení citaci známého z autorů vystřihovaček, ing.Milana Weinera, který snad sem, mezi nás na DF, moc nechodí, nevím ani, zdali čte-li: "....a je to malý zázrak (o vzniku muzea - pozn.BaJ), že se to tady objevilo..." konec cit.
Nyní ode mne pro všechny zde - a zejména kvůli těm, kteří se i bez uvádění jmen
jmenovitě najdou: kluci, i jedna malá dívenko od jednoho z nás: - velké (nikoliv snad poslední, ale jistojistě závěrečné k termínu, ale zejména ke skutečnému otevření MPMPM ) tohle virtuální poděkování na racionálním nitra vlastního myšlení - D Í K Y !!!
Bez vás, s kterými jsem se při brigádách v Polici nejen setkal, třeba i poprvé v životě, ale hlavně napořád seznámil, --- a pak vás všech, kteří jste do Muzea PMPM
zapůjčili svůj zlatý papírový poklad v podobě víc než tisícovky modelů - ještě jednou:
víc než tisíceré D Í K Y !!! BaJ
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od spida »

V sobotu jsem se zůčastnil slavnostního otevření Muzea Papírových Modelů v Polici nad Metují (dále jen MPMPM). Akce to byla celkem vydařená. Sešlo se dost známých tváří. Hned na začátku došlo k takové malé tragédii a to v podobě pádu vzducholodi, kterou neunesli dva háky ve zdi. V průběhu akce došlo ke zvěčňování autorů modelů na "stěnu autorů" kterého jsem se také účastnil a trochu i zapózoval fotografům lačným po zajímavých záběrech :-). Krátké video ze zahájení nejdete zde a pár fotek tu
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od papergeorge »

Ted uz nezbyva, nez do muzea natlacit co nejvic navstevniku (postupne, dlouhodobe a s neutuchajicim zajmem). Velice Vam to preji. Stejne tak podporu mesta, kraje i dalsich, zucastnenych subjektu.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od JOK »

Ta 1203 není konečné číslo. plánovaný výhled po doinstalování ve zbývajících vitrínách bude o cca 31 modelů vyšší. Tedy bychom to mohli ve finále zaokrouhlit na 1234 konečných exponátů. (Vystřihovánky do oken paní Markéty Vránové nepočítám jednotlivě ale "plachtově").
Návštěvníci se musí do muzea hrnout pod tlakem jinak pod tlakem vyhrneme modely ven zpět do našich sklepů, půd a garáží.
Holky a kluci, všem vám díky
JoK
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Mikuláš »

Nechal bych to na 1203 modelech - tím 1203. modelem by mohla symbolicky být Attimonova Dvanáctsettroska.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od JoskaM »

Byl jsem tam včera, (jak opravím doma strop a bude čas dám fotky) zatím zájem ne malý, ale ne velký, líbí se mi to uspořádání.
Vím, že mě mnoho lidí bude kamenovat, ale po krátkém rozhovoru s p. Hejnišem, by to chtělo i trochu té zemědělské techniky. Joku nechceš kontaktovat Jirku Boušku? - prý se malím klukům hodně líbily traktor(y) a kombajn....to fakt není z mé hlavy! Já ti mohu věnovat malou pětadvácu, ještě ručně malovanou. Prý jedinou dostavěnou!
Obrázek

Jinak paráda, i modely si člověk může koupit, od složitých až po jednoduché. Jinak opravdu doporučuji navštívit i Merkura...sice tam necháte dohromady více peněz, než v zoo, ale stojí to za to! Sám šířím letáčky co mohu, po starostech měst a ti dále po školách a školkách.

Jinak Láďo musím uznat, že tvá krajina je lepší než mé moře!
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Gerry »

Škoda přeškoda že je to ode mne tak daleko :-(
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od spida »

Nevím co pro koho znamená daleko. Já jsem v den otevření jel z Ústí n/L 242 km, pak jsem pokračoval do Olomouce cca 170km a druhý den přes Jablonec n/N zpět do Ústí 340km. Takže co je pro vás daleko? ;)
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od V.E.N.A. »

Řekl bych že dneska nehraje roli daleko či předaleko ale spíše roli chtít/nechtít či v horším případě peníze...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Správný termín otevření muzea

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano...přesně tak. Chci - nechci....mám na to - nemám na to. A když chci, tak si na to našetřím. Pokud zde působí trošku i lenost, tak to není na co se vymlouvat. Já na slavnostní otevření nemohl, tak si udělám se svojí Magdalenkou výlet někdy o prázdninách, kdy spojím návštěvu Babiččina údolí, zámku v Náchodě, s následnou zastávkou v Polici n/Metují k prohlídce muzea našich výtvorů.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“