Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Jednou rukou? - v té druhé držím regulační ventil.. (Já vím, to byl žertík - ta fotka tak jen vypadá 8-). Standa F.)
Jinak to co píše JOK, to mi trochu schází, ta vize, tedy přesný plán, kde co bude. Jen za tuto brigádu změnil Ríša místo asi 4x.
Jinak do moře lze vyhloubit jáma a tam loď umístit, jde jen o to, aby se toho chopil šikovný a opatrný modelář a druhá věc, a pak půjde asi o úpravu moře - proudy atd, ale to by bylo o malé úpravě asi mimo otevírací dobu..kvuli mlžnému oparu. na druhou stranu asi by pak lidi viděli jak to vzniká :lol: .
Jinak to moře je "megalomanské" na druhou stranu, je to lákavý objekt, a budou tam jak lodě, tak domečky, toho prostoru tam je hodně. A už vzhledem k tomu, že tam je mix měřítek...já nevím v jakém je to pobřeží(400km scvrknutých na 6,5metru) k tomu majáky 1:150, k tomu jednaloď 1:100, další 1:200, proč nedoat auta 1:43? nebo kolik to je. Je to taková karikatura ale věřím, že se povede.

Ke všemu jen dodám, že je škoda, že to není někde blíže, ne že bych chtěl nějak vytahovat tu naší Prahu, právě pro tu další práci a pomoc by to bylo lepší.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Medium »

KOMENTOVANÝ FOTOREPORT od LÁDI BADALCE - BaJ

Pepa Hejnyš začíná budovat mokrý mořský praktikábl........a zatímco buduje....BaJ měří a vykresluje polystyrénovou mapu severního Baltu.
Obrázek Obrázek Obrázek


Kde se vzal jako duch se vzal JoskaM......a Balt se mění před očima......
...moře se lepí z alobalu - v pozadí s otevřenou pusou jen zírá PaperGeorge.....komu se nevěří, tomu se třpytí.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tu nastupuje síťová Karibrigáda.....v sestavě Jarda Škop,Standa Fajkus....... a Pepa Hejnyš.
Obrázek Obrázek Obrázek


Za nimi pak i táta Bob s dcerou Ájou.......Toť ona, Alenka v říši divů, první žena brigádnice v MPMPM :!: :!:
Obrázek Obrázek


Někdo se diví, Medium se modlí k modrým nebesům.....a Papergeorge mu asistuje.....a tady to vypadá, že natírají stropy - a taky že jo.
Natírá i táta Bob......fotka je správně otočená, Bob maluje samozřejmě stěnu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Balt v mezičase dostal modrý nádech.....a pobřeží Polska jako by zamrzlo v jednu ledovou kru....
...JoskaM jako ledoborec - Paperg jako neustálý slídil...a z moře je náhle sargassové bahno a ani BaJ už nic nezachrání.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


A samozřejmně že se i pojedlo a popilo, aby síly do práce bylo.....
Obrázek Obrázek
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

Jsem Standu málem nepoznal.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Medium »

Na závěr: KOMENTOVANÝ FOTOREPORT od JIRKY - Papergeorge
(sem tam nějaký blábol ode mne)


Standa a adhezni mustek poprve.....male a velke pobrezi.....jo a tamhle bude nudaplaz, jo....
.....Standa a adhezni mustek podruhe - tady se nám ještě Standa smál, to bylo ještě než mu úsměv čím dál více zamrzával.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Všichni pracujou, jen Medium schází....dorazil jsem trochu později- jen vidím práci, tak zas rovnou zdrhám.
Rodinné nasazení....támhle Ti tati kousek chybí!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


A, tady se bude asi balit masíčko na gril....nebo že by moře - jo, funguje to, lodě už plujou....
...troška spreje nikoho neskolí, má v tom už ten správnej grif chlapec - Joska, nebyls ty za mlada sprejer??
A nesmí chybět dokumentace.....
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Před....startujem.....v průběhu boje....cíl už je v dohledu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tady budou modely....tady taky budou.....a už se nese 1. exponát - pardon, mně to nějak vyklouzlo na zem - nevadí, já ho kdyžtak slípnu znovu.
A budou i ty zahnutý zlatý zuby?....když vydržíte, tak aj hlubokomořský příkop bude.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Plné pracovní nasazení všech, Jirka fotí...jen já se zas asi někde flákám.
Obrázek

Jo jo, máme to pěkný.....
Obrázek


Přijela i honorace z Hradce, sám hejtman. Ten slušně oblečený pán...né, v té modré košili to je Joska, pan hejtman je v hnědém.
Obrázek
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od papergeorge »

Takze jsme uz 24 hodin doma. Tentokrat byla brigadicka komorni, nicmene pokrocili jsme. Ono to natirani moc videt neni.
HonzaS si s Ladou zapojili ty svoje lavory, pardon, lodni okenka, az jim uplne cela svitily. Byla roztomili.... To je vam takova moc a moc fotogenicka dvojice, tenhle Lada s Honzou.
Bob a ja jsme spachtlovali spary a Lada se chytal za hlavu, jak to dopadne... Pan Skop si praci uzil i vleze. Jo kdyz si to umi nekdo zaridit...

Jeste v patek jsme zavesili site na strop a pak celou noc spekulovali, jak to zaonacit, aby nebyly tak blbe provesene. Pak jsme si v sobotu rano vsimli, ze nam na zacatku i na konci stropu zbyvaji dve podezrele dvojice hacku a co vic, nejak neplanovane nam zbyla jedna sit.... Takze jsme si to v tichosti dali jeste jednou a ejhle, site jsou v pohode :mrgreen:
No a ja jsem ucebnicovy priklad zapomnetlivce, nebot jsem si kdysi na grafikovi zakladal svuj ucet a zapomnel jsem heslo. A kvuli brigadam v MPMPM jsem si zalozil nove a taky jsem zapomnel heslo... :roll: Takze fotky opet doda Medium, az se mu dovolam, nebo to vymyslim jinak...

Jinak co se tyka pristich brigad, remeslnicke prace jsou pro luftaky "temer" hotove. Ale pokud nekdo chce, domluvte se s panem Hejnysem, porad je co delat. Vetsinou se jedna o zbyvajici natery a instalaci siti. Zaslechl jsem neco o vikendu kolem 13.dubna.

A hlavne, az dorazi do Police police a vitriny, bude potreba nekolik zkusenych oci, co se tyce aranzi a zavesovani. Takze prosim sledujte vlakna s brigadami, my uz mame svuj remeslnicky podil rekneme hotov, a ted je treba zase jina sorta lidstva, ktera ma jiny vkus a tak.

A HLAVNE, KOMUNIKUJTE MEZI SEBOU, LIDE. At nevznikaji informacni nejistoty a ruznorode interpretace... :!: :!: :!:

A dekujeme jeste jednou za Policskou pohostinnost...
Naposledy upravil(a) papergeorge dne pon 2.4.2012 19:57, celkem upraveno 1 x.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JOK »

Krásná práce. I bez fotek. Kluci všem díky moc za ruce k dílu.
Další termín brigády bude zcela na domluvě s p.Hejnyšem potažmo Láďou Badalcem.
19.4. - ve čtvrtek - dorazí do Police megadodávka plná škatulí plných modelů - sběrka z Prahy a přilehlého okolí :o
Z Varndsdorfu dorazí (doufám) i většina éroplánů určených k zavěšení. Navím zda-li je zvládnu zavěsit s týmem během čtvrtka a pátku. Proto by eventuální víkendoví brigádníci mohli mít za úkol podvěsit do sítí ony létající stroje.
Další zavěšování pro víkenďáky by čekalo nabouchání "placatek" na stěny.
Pepa
Honza S.

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Honza S. »

Přináším několik fotografických postřehů od Jirky Kroupy alias papergeorge.

Na víkendově brigádě jsme byly ve složení: Já (Honza), Bob, Jirka Kroupa (papergeorge), Láďa Badalec, pan Hejnyš a pan Škop.

Pan Škop měj občas lehavou práci a občas sedavou...
Obrázek Obrázek

Bob se pomalu rozjížděl v tmelení spár mezi obklady... v tempu zrychloval, až byl téměř neviditelný... a v tom fofru jak se zněj kouřilo, tak nebylo skoro na krok vidět...
Obrázek Obrázek Obrázek
... nakonec se zastavil nad úžasem mojí práce s Láďou Badalcem, při instalaci nové zásuvky pro osvětlení.
Obrázek
... poté se šel podívat, co to kdo donesl zabaleného v igelitu a kochal se v historický šmikačkách. Jen mít u sebe nůžky, tak by to slepoval i tím tmelem.
Obrázek
... až poslintal všechny šmikajdy, tak jsem ho nachytal s fotoaparátem, jak se schovává za jednu ze sítí.
Obrázek

V jednu chvíli to vypadalo, že se Jirka nemůže narovnat... po chvíli to zase vypadalo, jako by si chtěl ustlat a lehnout... ale nakonec si řekl, že na to postaví síť a natře ji
Obrázek Obrázek Obrázek
... Jirka vypadá, jako by natíral v nějaké děsivé výšce, ale není to tak. Protože na ten papír co tam Jirka položil, tak jsem si lehl a v té příležitosti jsem zmálčk spoušť moderního Dirkona
Obrázek
Strop vypadá následně
Obrázek
"pustíš to kolo?... nepustím...pustíš...nepustím" nakonec jsme se domluvili a první LED osvětlění do misky na tvarohovou pomazánku jsem nalepily spolu.
Obrázek Obrázek
No a já jsem celou dobu řešil, co mám provést s těmi kabely, které mi tam nějaký "šikovný" elektrikář připravil. (vidět ho, tak ho obmotám novinama a zalepim herkulem).
Nakonec jsem přimhouřil všechny čtyři oči a zprovoznil to v rámci možností.
Dopadlo to takto
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a jak Jirka naznačil... tady jsem já a Láďa... prej fotogenická dvojice :-D
Obrázek
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

Tento týden jsme byli v Polici tak trochu netradičně ve čtvrtek a v pátek.
Naše trojce J.K. vyrážela v 6:00 z tajného uložiště papírového "odpadu"
Obrázek
naše malé přibližovadlo, to velké už odjelo
josef přemýšlí o koncepci
Obrázek
tak jsme dojeli
Obrázek
nazdar muzeum
Obrázek
dodávka byla našlapaná až ke stropu
Obrázek
vždyť jsem to říkal
Obrázek
čekalo Nás milé překvapení - vitríny
Obrázek
Obrázek
kino
Obrázek
a depozitář
Obrázek
byli jsme pozváni do kláštera, že prý tam něco pro nás mají
Obrázek
skupina obdivovatelů exponátu
Obrázek
tak tohle apolo se nám tam nevejde
Obrázek
sešly se i soudné sestry
Obrázek
v pátek přijelo divné auto
Obrázek
a přivezlo Nám sklenáře
Obrázek
my jsme se ale neflákali
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
sklemáři makali o sto šest
Obrázek
jedna ze sester na Nás dohlížela
Obrázek
a večer hrdinové odjeli do zapadajícího slunce
Obrázek
to byl ale hezkej sen.
Obrázek
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od papergeorge »

Naaadhera. Nebyla by jeste fotecka z vedlejsi mistnosti = ze strojovny? Pokud jste to vubec v tom frmolu stihli vyfotit...
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JOK »

Poslední 2 brigády - 19.+20.4. a 27.-29.4.2012 měly za úkol nainstalovat expozici a stihnout otevření do zkušebního provozu. Bohužel se tak jak jsem si představoval a insatalace není ideální. Tlačil nás čas. Modely do vitrín jsme začali ukládat až v pátek 27.4. místo 19.4. Ty dva dny nám chybějí. Například insatalce postrádá plánované popisky. Jsou tam jen staré popisky z předchozích výstav. Obávám se, že z mých pracovních i rodinných důvodů slavnostně zahájíme muezejním polotovarem expozice. Kdyby jste ale někdo měl čas - asi tak týden - tak se můžete do Police odstěhovat a udělat popisky za mne. Omlouvám se za slibované hory doly ale nebyly včas vitríny tak nejsou popisky ani oficiální poděkování vyvěšené v muzeu Vám všem, kdo jste se podíleli na realizaci muzea. Někdy příště.
Váš JoK
mauricio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10.5.2012 19:14

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od mauricio »

No teď je to už passé, nicméně kdyby někdy něco cokoliv, tak jednou do měsíce (v létě i častěji) jezdím do blízké obce na chatu a většinou se tam dost nudím...
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Medium »

Slavnostní otevření Muzea papírových modelů se kvapem blíží, a tak Láďa "BaJ" Badalec posílá pár obrázků ať víte, na co se tešit.

Joska dodal moře a Cyklona, Kazio z Polska majáky a Láďa sází trávu na pobřeží.
Obrázek


Plachetnici James Watt v zádi snímku pozná asi každý, ale kdo ví co je to vepředu za kocábku?
Obrázek

ANDREA DORIA. Model starý již možná čtvrtstoletí. Že jste jí přesto ještě nikdy neviděli? Taky jste ani nemohli.
Existuje jediný exeplář, který nakreslil a slepil BaJ, a vyvezl jí pouzde na 1 soutěž do Polska.
Pak Andreu daroval známemu malíři JAROSLAVU VELCOVI, který tento unikát muzeu zapujčil.
Obrázek


A ještě to musíme všechno natočit, ať se o tom taky někdo dozví.
Obrázek


Když už má ta Andrea po tolika letech být lidem na obdiv, tak ať si slávu holka užije plnými doušky. Jeden screen z videa.
Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JaKR »

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Další brigága na pomalu postupujícím kolejišti. Práce jdou pomalu, ale jto způsobeno technikou a opravami, aby pohled byl dokonalý.
Účelem bylo pomoci alespoň trochu na té mravení práci, Láďa zadal ukoly a už to jelo, lepidlo, polystyren papír, a dokola. Zúžili jsme Metuji, aby tento potok nebyl širší než silnice a dále sedělaly se skály doupravoval se terén. Dalším velkým bodem bylo přidělání koleček aby kolejišě bylo mobilní a dalšo se snadno odsunout a pracovat na zadní části. Bohužel pro Memoriál kolejiště hotové nebude, ale snad Láďa rozjede aspoň vláčky. Musí se ještě poupravit terén v horním rohu. Posypky a snad do prázdnin poteče řeka. Je to mravenčí práce, hodiny a hodiny. A bolest zad, naštěstí jsem se z ní rychle vyspal...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na uplný závěr se nezapomnělo, na zakrytí, tedy jakým způsobem budem kolejiště chránit před prachem a nenechavci. Bohužel co člověk to názor. jedna varianta je uplné zakrytí do akvárka s přístupnými body pro opravy, nasazení mašinek atd. Velkou výhodou by byla teoretická bezprašnost, ale nákladné a "dložité" i když ronyx, tedy Petr Frič už má kostrukci v hlavě. Druhá varianta je jen čelní tabule, která řeší jen nízké náklady, ruce nenechavců, ale vůbec ne prašnost.
Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne stř 15.5.2013 12:50, celkem upraveno 1 x.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Tomáš 10 »

Ta skála je moc pěkná,není možnost poprosit autora o návod ?- i když fotky říkají dost.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“