Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Medium »

Vlákno můžete využít jako možnost podělit se s ostatními o své zážitky a fotkami ze svých brigád v Muzeu v Polici nad Metují. Další tak třeba nalákat k brigádě (nebo odradit?) a popřípadě ze svých osobních zkušeností doplnit nápady a rady čím se třeba na brigády vyzbrojit. Příspěvky přidávejte s rozumem, aby vlákno zůstalo co nejvíce přehledné bez nadbytečného množství zbytečných příspěvků ;)

První partou dobrovolníků udělat něco v Polici nad Metují bylo liberecké kvarteto ve složení Honza Starý - "Honza S", Jirka Kroupa "Papergeorge", Vojta Volný "Freevoj" a moje osoba. Z Liberce směr Krkonoše jsme se vydali navečer a do Police dorazili po přibližně třech hodinách cesty. V Polici jsme měli sraz v restauraci "Adler", kde na nás již čekali Milan Weiner - hlavní to architekt stavebních prací a místní pan Josef Hejnyš, který se o nás pečlivě staral a rozdával nám práci. Pánové se snad neurazí, ale ještě větší radost jsme měli z i velmi rychlé a příjemné obsluha, takže večeře byla na stole v cukuletu, přeci jen na cestě hodně vyhládlo a čaj na zahřátí byl k nezaplacení. Než jsme ulehli v našem nocovišti v místní skautské klubovně, prohodili jsme pár slov u nějakého toho pivka či svařáčku za mysl osvěžujícího doprovodu tahací harmoniky a zpěvu místních štamgastů.

Poličské náměstí s radnicí, Skautská ubytovna, Kosa jako sviň, bez teplého oblečení to nešlo...
Obrázek Obrázek Obrázek


Sobotní ráno nás úplně dvakrát nepotěšilo, ta ukrutná kosa nikterak nepolevila. Ale u krbu jsme neskončili. Po snídani jsme se vydali do muzea vytvořit nějaký pracovní progres. Během dopoledne se k nám přidali ještě Láďa Badalec a místní (a pokladník muzea) pan Jaroslav Škop. Původní plán malování musel být vzhledem k teplotě a vlhkosti pozměněn na - BOURÁNÍ, to aby se následně mohlo zas něco postavit, ale samozřejmě přesně k potřebě budoucí expozice. Bouracích prací se s nadšením ujal Papergeorge. Honza S díky svým profesionálním znalostem vedle bourání naprosto perfektně poradil jak uzpůsobit elektroinstalaci, tak aby se svítilo tam kde bude potřeba, a zároveň vše splňovalo bezpečnostní předpisy a prošlo při kolaudaci. Vojta, ač s rukou v sádře, nezůstal sedět doma, ale celý den pilně fotodokumentoval, morálně nás podporoval a vzal na sebe nepostradatelnou funkci čajmistra. Kolem jedné hodiny jsme si zašli opět do Adlera na vydatný oběd, nechyběla ani lahodná polívka s knedlíčky, na kterou nás paní hospodská zvlášť lákala. Po nabytí nových sil jsme ještě zapracovali na muzeu, a když se sobotní odpoledne přehouplo do své druhé poloviny, vydali se na cestu zpět do našich domovů. Jo, bylo to fajn, práci i zimu jsme přežili, a určitě nelitujeme, že jsme mohli pomoci.

Ubytování pro tu jednu noc bylo naprosto dostačující. Jídlo u Adlera vynikající, prosící pes (no spíš takový ratlík) o kousek řízku byl naprosto neodolatelný. Takže jsme si ten řízek dali tak nějak napůl. Veškerý servis pana Hejnyše naprosto ukázkový, a práce dle sil každého. Jediným nepřítelem byla tedy opravdu jen ta zima, ale té se doufejme už další pracovní čety vyhnou.

Nyní máte jedinečnou šanci spatřit několik prvních obrázků:

Kluci jedou jako divý, žádná flákačka!!
Obrázek

Honza navrhoval, že bychom si v rámci relaxace od práce mohli trsnout, ale Láďa Badalec ho trochu uzemnil
:P Nakonec řešili cosi velmi intelektuální.
Obrázek Obrázek Obrázek

Vojta jakožto fotograf foťák z ruky moc často nepustil, a když jo, hned toho někdo zneužil.
Určitě zas kouká, jestli někde kolem nejde nějaká pěkná roštěnka...

Obrázek


Jirkovi je jasný, že to nebude žádná sranda, takže vzhlíží vzhůru, Ať při nás stojej všichni svatí...

Obrázek

Ale hlavně neztrácet při práci dobrou náladu, Honza myslel, že se bude budovat, a zatím se jen demoluje...

Obrázek Obrázek
Honza S.

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Honza S. »

Koukám že jste udělali nádherné fotečky mojí maličkosti... vypadám jako bych něco zobal :-D
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od FreeVoj »

Honzo, pravda vyšla na fotkách na povrch, jako špatná retuš :-D
Michale, vtipně jsi to napsal !!!
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od alien99 »

Taky trochu makám.....ale na jiném poli. Zpracovávám webové stránky muzea. A v sekci historie by se tenhle článek o brigádničení fakt pěkně vyjímal...případně pokud máte nějaké další nápady...

jinak testovací stránka je na : http://muzeum.sulaco.cz

tak mrkněte, posuďte, a pošlete nějaký ten nápad..třeba...;)
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od CoBa »

Pekny pekny, ale co se designu tyce, vypada to jako pred rokem 2000..
Knox

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Knox »

Ani pořádně nevím, jak to muzeum vypada zvenka. To by myslím asi lidi taky zajímalo :)
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od papergeorge »

Tudy se jde z namesti (Bezdekuv Sad). Hned vedle vlevo je muzeum Merkuru. Po schodech dolu a tam uz jsme skotacili....

Obrázek

Podle map je to zde:
http://www.mapy.cz/s/32Fs" onclick="window.open(this.href);return false;
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

Právě jsme se vrátili z Police nad Metují, tedy moje maličkost a Franta Sochor s otcem, a toto je Náš příběh:

Do Police jsme dorazili v pátek krátce před půl sedmou, navečeřeli jsme se u Adlera a přijeli do klubovny
Obrázek
Ráno po snídani,
Obrázek
jsme dorazili na pracoviště.
Obrázek Obrázek
Po brífingu jsme se pustili do práce, čekal nás druhý nátěr šedou barvou a penetrace podkladu v druhé místnosti. Teplota byla celkem příjemná 8 stupňů a prací jsme se pěkně zahřáli.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ve volných chvílích jsme začali malovat rošty, které budou u stropu.
Obrázek
Přišel taky pan Badalec se svou troškou do mlýna
Obrázek Obrázek
okýnka a podklad pro další malbu.
Sobota byla pěkná, škoda že nás tam nebylo víc.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Medium »

Kluci super super, moc díky Františkovi s taťkou a Jirkovi :!: :!:

Jak je vidět, práce je ale ještě stále dost, a čas zbývající do otevření se již rychle krátí. Najde se tedy ještě nějaký dobrovolník, který by se s Joskou vydal tento pátek+sobota z Prahy do Police pomoct?? Více hned vedle ve vlákně s informacemi k brigádám.
frantisek sochor
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26.2.2012 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od frantisek sochor »

I já přidám pár fotek z muze v Polici. Jirka už naši misi do detailu popsal. Já bych za sebe dodal, že za sobotu jsme toho zvládli dost, ale pořád zbývá udělat dost práce a termíny jsou neúprosné. Proto, kdo můžete zapojte se a pomozte v budování 1. muzea papírových modelů v ČR. Bez Vás, modelářů to nepůjde - Potřebujeme TEBE i TEBE, prostě VÁS všechny.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Před pár minutami jsem dorazil z hradu, tedy z muzea. Musím, říci, jsem si nemaloval nic růžového a realita byla hrozná, tedy byla hrozná zima, to že je v muzeu práce jak na kostele je jasné. Asi bych celou koncepci pojal jinak, ale to se tady ode mě nečeká.
Co jsme dělali: - tak krom toho že mrzli - teda když nám Bob zatopil, bylo to lepší. Natíraly se stropy, mříže, stěny, budovaly se plány co dále, zametali jsme si pod nohama, debatovali... Užívali si to. Jídlo výborné.
Za mě jen pár fotek, já nepracoval, já si jen hrál:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Když v muzeu stoupá dým, omlouvám se všem postiženým...
Obrázek Obrázek
Nikdy bych nevěřil, že to zvládnu v tak rekordním čase. Těším se na reporty ostatních, jak muzeum poroste před očima. Je to takový příjemný pocit účastnit se na něčem takovém. Vřele doporučuji, už jako možnost poznat se a setkat s lidmi se kterými si člověk občas jen píše.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Standa F. »

Ano, rovněž jsem již doma (díky, Josko, za dovoz tam a hlavně ODVOZ ZPĚT 8-)). Žena trochu nechápala, proč z tašky vytahuju totálně zmrzlé pyžamo a foťák, když je venku +15. Práce to byla vskutku jeskyňářská - muzeum je v suterénu, zatím nevytápěné, a byla tam klendra jak v psarni (nechápu kolegy, jak tam fungovali v únoru, kdy bylo venku hluboko pod nulou). Chvilku sice vypomáhal s ohřevem fukar na plynovou bombu, ale nevydržel věčně. Láďa Badalec už v pátek v omodralém zoufalství vyběhl ven mezi Vietnamce s šílenými výkřiky: Koupím jedny hrubé ponožky! (Jedny mu nechtěli prodat, prej jen troje.)

Papergeorge se směje, jako by tam někdo vyprávěl vtipy ... leda tak o Eskymácích ...

Obrázek

Láďa B. s Joskou začali tvořit středobod Muzea, pobřeží Baltu s opravdovským mořem a břehy, kde časem přistane sbírka polských majáků a několik lodí včetně Joskova Richelieu. Mohutně pomáhala Bobova malá dcerka, zatímco Joskovi stačila na práci jen jedna ruka - inu, ví jak na to ... 8-)

Obrázek Obrázek

Michalovi "Medium" a Papergeorgeovi pak byla svěřena akrobatická práce - natřít celý strop té velké první haly - zmákli to (ta mrakotřasná modř na stropě má působit jako vhodné tmavé pozadí pro množství zavěšených modelů létacích strojů) ...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Co říci závěrem: Děkujeme za fakt prima půlvíkend :twisted:.
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

jsem myslel že ta modrá bude tmavší, ale je to pěkný :lol:
Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 29
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: porad Liberec :-(

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od papergeorge »

Take jsem jiz dorazil, fotky dodam pozdeji.

Zima....no to je trosku relativni pojem, zejo. My, stavebni delnici tuhlenctu zimu, chlapci, chapeme trosku jinak, no... Tak proto ten usmev na rtech, kdyz se okolo ozyvaly ony zoufale lamentace...ale to bylo i posledne, akorat mne u toho hihnani nikdo neblejsknul.
Nicmene si myslim, ze jsme tam odvedli kus prace. Rabicove site byly dost piplacka a kluci s Alenkou jich natreli dost. Mne jenom mrzi, ze jsem si svuj strop dokumentoval tak dokonale, az jsem si jej v zaverecnem shonu nestacil vyfotit hotovy.

Joska si hral pekne, my byli u stropu, nam to nevadilo, ale ostatni se trosku nalokali aerosolu. Pobrezi vypada dramaticky, voda jakbysmet. A to zeme jeste neni barevna a ovegetena. Joska je prvni clovek na svete, jemuz se podarilo vykopat do morske vody jamu a bez pazeni ji udrzet v puvodnim tvaru. Bravo! Neodolal jsem a cvaknul jsem i surovy alobal se skutrem, uplne to ve mne evokovalo slunicko, odrazejici se od vln a nejakou plazovou idylku na ceskem kachnaku. Skoda, ze to z tech fotek tolik nevyzni.

A taky jsme vytvorili celkem nenapadny, ale pro ostatni party zamyslenihodny precedens... Totiz jsme si makli uz i v patek, coz se odrazilo v urcitem naskoku a vyhode pro nasledujici den. Ale my vyrazeli z Praglu uz po treti, coz samozrejme nemusi mnohym vyhovovat a nelze to vzdy realizovat.

Pokud se stihne behem tydne natrit zbytek siti, mozna se budou pristi brigadu zavesovat. Chce to tedy lidi trochu silnejsiho razu. Za sebe muzu rict, ze to je celkem zivy material a chce to trpelivost. Ono se to nezda, ale sit ma treba 40-50 kg a drzet ji nad hlavou par minut da zabrat. I ve trech lidech a to ctvrty zavesuje retizky.

Uz aby tam byly mrize, aspon vzadu ze dvorku. Pak se tam da otevrit vetracka a nebude tam takova zima (dle meritek ostatnich ;) ). My uz priste prijedeme do jara.

Tak zatim

PS: to je prvni nater. Barvy zbylo i na druhy neredeny, takze to pak bude tmavsi.

PPS: a rikal pan Hejnys, ze stranky muzea uz by mely byt plne funkcni.
Naposledy upravil(a) papergeorge dne sob 17.3.2012 23:39, celkem upraveno 1 x.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JOK »

No potěž pánbů chlapi, pěkně jste si mákli. Krásně se to klube.
Dotaz. Muzeum se potýká s prostorem na vystavování modelů, tj.s výstavní plochou. Koncepce panelu s pobřežím jde mimo mne a takto pojednaná působí velmi velkoryse. Chápu to tak, že nemusím shánět žádné lodě. Richelieu má metr a půl. Zbytek plochy zabírají majáky. Musíme někam dát Yorktown, Arizonu a Imperátora. Ten Yorktown ani Arizona nejsou hladinové. Nevadí? Nedej bože, aby polští soudruzi přivezli své šalupy. Za těmi majáky bude ještě nějaký prostor na další domečky? Nebo tam budou na břehu vytažené ponorky? Myslel jsem si, že tam bude víc prostoru pro lodě. Ale i tak je to super. Už se moc těším, až budeme osazovat modely.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“