Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

jako postup? vezmeš kus odvahy, představivosti a pak už jen:
Vezmeš polystyren, opracuješ ho jak potřebuješ, nic složitého, pak to nešetříš lepidlem a buďto toaleťákem, nebo cigár papírkem, nebo svačinovým papírkem, nebo nebo novinama dotváříš - papír se ti lepidlem rozmočí a vytvoří takovou kaši takže dotovoříš zbytek, přechody, atd.
Pak už jen barvy a je hotovo, Nemám Láďo pravdu? detaily jako trávu listí kamení atd. to už je druhá strana věci. Taky se těším na celek. :D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Noc v muzeu Vol. V., tentokrát s Memoriálem Josefa Hejnyše

Tak se zase vypravilo naše údržbářské trio do Police.

Je fajn, když se povede vychovat vlastní model tak, že se zapřáhne do práce :D

Obrázek Obrázek Obrázek
(krucinál, já se s tim Dreadem stejně vždycky tak rád vidím :D)

Ale stejně nezbejvá nic než ruční práce:
Obrázek

Za ten kvartál je to docela potřeba:
Obrázek

Dopravní nehoda, ABCop se srazil s Robocopem (nebo obráceně...)
Obrázek

Skauti a přišedší příšery zahajují Memoriál Josefa Hejnyše. Pan Hejnyš byl mimo jiné právě také velmi zásadní polický skaut, takže se tu tak hezky potkávají dva životní styly, zdánlivě vzdálené...
Obrázek

Jirka svojí práci žere. Lacinej popisek, já vím.
Obrázek

Skauťátka hromadně lepí. Doufám jenom, že jsme aspoň pár z nich neodradili. Bylo to převážně fajn. :)
Obrázek

Hodnotí se příležitostné skautské diodráma od Ládi Badalce. Žádná megaakce, ze 16 rozeslaných se jich sešlo 11, což je fajn.
Obrázek

Je důležité si umět poradit, když dojdou psychické síly (nebo čas, který je potřeba věnovat ještě něčemu dalšímu). Mimochodem ta zvířátka od Canonu vůbec nejsou tak triviální, jak se tváří.
Obrázek
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JOK »

Vojto díkes, za shrnutí ofuk party.
Myslím, že načasování termínu naší oprašovací trojky s termínem MJH bylo velmi dobré a podařilo se nám tak zajistit naši sromnou odbornou modelářskou účast na příjemné akci, kterou vymyslel Láďa.
Zajištění akce ze strany ředitelky Martiny Váňové nemělo chybu. Tedy já jsem si žádné nevšiml.
1. ročník MJH byl důstojným uctěním památky prvního ředitel MPMPM a zároveň vstoupením do druhé návštěvnické sezóny.
Velmi mne potěšilo, jak se podařilo zrekultivovat prostory v patře. Udělat velkou dílnu, vymalovat chodbu a do budoucna je již jen krůček k rozšíření expozice.
Příští čistka proběhne v polovině srpna. Krom údržby, máme před sebou také úkol sepsat seznam modelů, které zůstanou v muzeu na třetí sezónu a které budou vrácené jejich majitelům, dle smluvní domluvy.
JoK
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od Tomáš B. »

To jsem vůbec netušil, že má muzeum i nějaké patro. Byly by fotky pro zvědavce?
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Budova muzea se skládá ze suterénu, kde je umístěna expozice muzea a sociální zařízení a zvýšeného přízemí (nebo patra, jak kdo chce), kde je několik místností - velká učebna, několik menších místností a nějaké technické zázemí.
Patro v muzeu se začalo postupně upravovat od jara 2013. Zásluhu na úpravách mají ředitelka muzea Martina Váňová, paní Martina Junková (to je ta dlouhovlasá černovláska, co je vidět na některých fotkách - má práci v muzeu jako brigádu), správce budovy (jméno jsem bohužel zapomněl) a pánové z Technických služeb města Police nad Metují.
Postupně dochází k vymalování a úklidu jednotlivých místností, opravám a úpravám elektroinstalace apod. Jako první byl zřízen depozitář modelů, upravena centrální chodba a upravena a zprovozněna učebna - Tvořivá dílna. Na dalších místnostech se postupně pracuje. V Tvořivé dílně probíhalo při akci Memoriál J. Hejnyše lepení modelů. Účastníkům Memoriálu zde s modely pomáhali M. Junková a z modelářů Ladislav Badalec, Vojta Čaban a Jiří Křivohlavý.
První fotka ze zprovozněné dílny je tady
Další fotky dílny a pár i z chodby najdete v galeriích z Memoriálu zde a zde.
Samostatně zatím další fotky ani video z "patra" muzea nemám (možní má něco nafocené ředitelka, ale to nevím jistě), až se příště dostanu do muzea (kdy to přesně bude zatím nevím), tak zkusím udělat letmou videoprohlídku "patra".
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ohlédnutí za brigádami v MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Rád bych se zeptal, zda by někdo byl ochotný pomoci Láďovi Badalcovi s pokračováním na dokončení modelové železnice a Poličského nádraží.
Nejedná se o hromadnou akci, ale o ruku k dílu. Co mohu nabídnout je popovídání a někdy i přiučení se co jak.

Předem je nutné se domluvit. Více přes SZ já nebo přímo Láďa Badalec.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“