Právě je ned 20.1.2019 7:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2013
PříspěvekNapsal: pon 18.11.2013 13:41 
Offline

Registrován: pon 26.11.2012 21:36
Příspěvky: 78
Dovolte, abych zde uveřejnila, text který bude sloužit jako jeden z podkladů výroční zprávy o činnosti Muzea v roce 2013.


MUZEUM PAPÍROVÝCH MODELŮ - ROK 2013
V květnu letošního roku Muzeum papírových modelů oslavilo roční provoz. Je radostí sledovat a přispět k projektu, který nemá obdoby nejen v České republice, ale i daleko za hranicemi. Letošní rok, který byl v Muzeu ve znamení stability a budování dobrého jména, máme již skoro za sebou. V tuto chvíli je čas nejen na bilancování, ale především na koncepční práci nejen v doprovodném programu muzea, ale zejména na expozici a sbírkovém fondu. Ke dni 18. 11. 2013 Muzeum od ledna letošního roku navštívilo přes 8 000 platících návštěvníků.
Muzeum se dařilo propagovat ve všech médií. Prostor mu věnoval jak Český rozhlas Hradec Králové, tak i Česká televize v pořadu „Tamtam“. Tištěná média se věnovala hlavně jedné ze dvou největších letošních akcí – Mezinárodním modelářským dnům. V rámci projektu Mezinárodní modelářské dny, který je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis, vydalo MPM několik nových vystřihovánek, mezi něž patří polická radnice, polský maják a další propagační předměty. Naše pozvánky na akce a expozici přejímala internetová média jak v Čechách, tak i v Polsku, za vše jmenuji „Kudy z nudy“ nebo „Kam s dětmi“.
Muzeum se zapojilo i do celorepublikových projektů jako je Rodinný pas, nebo program Šťáva. Zúčastnilo se veletrhu cestovního ruchu v Jablonci nad Nisou, upozorňovalo na sebe po celý rok na akcích pořádaných Centrem papírového modelářství. Letáky a plakáty putovali do Informačních center nejen v kraji a v Polsku, ale i do institucí, se kterými budujeme dlouhodobou spolupráci.
Inovací prošly i naše webové stránky, které vytvořil Ing. Petr John, s použitím kreseb Jaroslava Soumara. Na webu (www.mpmpm.cz) jsou nově přidané modely volně ke stažení. Stejně tak je na webu zveřejněn text v polském jazyce o historii papírového modelářství. Facebook týdně v průměru osloví 500 lidí nejen z Čech, Polska a Slovenska ale i třeba z Turecka.
Workshopy jsme nabízeli široké veřejnosti. Interaktivní prohlídky spojené s výtvarnou činností objednaným nejen školním skupinám. Nejúspěšnějším se stal program pod vedením Martiny Junkové Týden Země s podtitulem Recy – věci, na který se přihlásilo šestnáct školních a školkových skupin. Novinkou jsou například prohlídky s nočním osvětlením se hrou nejen pro děti a cílené programy, mezi ně patří Babičkování, ve kterých budeme v příštím roce pokračovat. V roce 2014 navážeme na úspěšný Týden s Herkulem o jarním prázdninovém týdnu, také na Memoriál Josefa Hejnyše (soutěž a setkání dětí, skautů nad tematickou vystřihovánkou). Návštěvníkům budeme nabízet stále něco nového, jako jsou například krátkodobé tematické výstavy. Na výtvory dětí z modelářského kroužku, který probíhá od poloviny září každý týden, se můžete podívat na našem facebooku www.facebook.com/MuzeumPapirovychModelu.
Návštěvníkům nabízíme i bohatý sortiment k prodeji. Jsou to jak vystřihovánky nejrůznějších témat a obtížností, ale i papírové náušnice, draci, razítka, ručně dělané výrobky z papírového pedigu. V přípravách je i internetový obchod.
Ráda bych touto cestou poděkovala firmě Dukase, především panu Baldovi za přízeň a podporu, vydavatelství PMHT, které v nově vydané vystřihovánce Tatra 148 S1 6 x 6 věnovalo celou zadní stranu obálky propagaci muzea. Poděkování patří i firmám BETEXA Mega Graphic, panu Zadražilovi a dalším.
Poděkování za pomoc při realizaci akcí patří především Martině Gottwaldové, Petru Fričovi, Ladislavu Badalcovi a v neposlední řadě Martině Junkové. Za přízeň a návrhy na pojetí fasády Muzea panu Arch. Milanovi Weinerovi. Za kontrolu a revizi vystavených exponátů panu J. Kropáčkovi, V. Čabanovi a J. Křivohlavému. Radě muzea ve složení předseda Mgr. Josef Tůma, Věra Škraňková, Martina Gottwaldová, Jaroslav Soumar, Petr Frič a Josef Mašek. Děkujeme také panu F. Sochorovi a O. Hejlovi. Všem, kteří nám pomáhají!! Za přízeň Centru papírového modelářství.
Za celý kolektiv Vám přeji krásné prožití adventního času, radostné Vánoce a šťastné vykročení do Nového roku. Věřím, že se s mnohými z Vás budeme v příjemné atmosféře v Muzeu papírových modelů setkávat na pořádaných akcích i v roce 2014.
Martina Váňová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz