MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: MPMPM

Příspěvek od Tomys »

Dost strohé :-/ Každopádně snad Ti jejichž modely se někam vezou o tom vědí. Jo?
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Pokud je mi známo, tak o tom majitelé vědí. Od ředitelky určitě, (žádná partyzánština se v muzeu nedělá), od JOKa co vím je vše povolené (jak co zabalit jsme spolu konzultovali telefonicky přímo v průběhu balení).
Jediné, na jsem si povolení od nikoho nevyžádal, bylo použití přepravních krabic od modelů uložených v muzeu (nepředpokládám, že by jim bylo ublíženo). Výplňový materiál (mikroten) byl částečně též z krabic v muzeu, polystyrenové perličky jako výplň jsem dodal já ze svých zásob.
Zabalení modelů tak, jak je vidíte na fotkách, nám s ředitelkou trvalo přes 3 hodiny. Pokud je z fotek nezřetelné, jak jsou jednotlivé modely prokládány a zabaleny, jsem ochotný originály fotek (tj. v plném rozlišení - ty současné jsou z důvodu snížení objemu dat zmenšeny na 800x600bodů) zveřejnit.
Fotky jsem zveřejnil proto, aby majitelé jednotlivých modelů zapůjčených do muzea (ale nejen oni) viděli, že o jejich modely bylo pečováno s láskou a péčí, kterou si zaslouží. primárně jsem průběh balení a uložení jednotlivých modelů fotil hlavně proto, aby modelář pečující o model v Liberci věděl, jak jsem to skládal a jak to může rozebrat (nevylučuji, že se zjistí, že rozebírání bylo moc složité či pracné a že příště budeme modely balit jinak).

Jen doplním - zítra na radě muzea se domluvím s JOKem, ředitelkou a ostatními, co k akci v Liberci mají konkrétní info, aby se sem tyto informace dostaly.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Doplńuji informace:
jedná se o tuto akci http://www.euroregiontour.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, muzeum najdete http://www.euroregiontour.cz/cs/pro-vys ... atelu.html" onclick="window.open(this.href);return false; dole na konci stránky.

Nově jsem přidal plné rozlišení fotek - http://www.ulozto.cz/m/ronyx1/MPMPM/Fot ... -rozliseni" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotky nejsou v žádném archivu, ale jednotlivě. Zobrazenými náhledy se nenechte zmást - každá fotka je skutečně jiná (ověřoval jsem si to).
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: MPMPM

Příspěvek od marchal »

Mě by hlavně zajímalo,proč nikdo i přes stálé skoro roční urgování není schopný umístit popisky na mé modely.Jsem zvědav,jestli se jim to podaří do červnové výstavy ve Dvoře Králové,pokud ne beru si své modely zpátky.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: MPMPM

Příspěvek od JOK »

A ty jsi jako kdo? Marchal? Neznám žádného Máchala. Svěř se mi chlapče. a pomohu Ti. Tvůj problém jistě vyřeším. Jsi jeden ze 70 nebo jeden 1200? Ve Dvoře Králové? Cák jsi pidiboxař?
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: MPMPM

Příspěvek od marchal »

JOK-jsem jenom modelář,který vám zapůjčil modely,a kterému muzeum ani po skoro roce nebylo schopno poslat jakoukoli smlouvu o zápůjčce.Navíc dva modely nejsou ani ve vitríně.A protože už mě nebaví dohadovat se s takovýmto způsobem s muzeem,kde mi nikdo není schopen (nebo nechce) odpovědět a hlavně nic řešit,tak si v červnu své modely odvážím.
A jen pro tvé info nejsem miniboxař,tady máš fotky mých modelů umístěných v muzeu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

pro "marchal":
Prosím, nehroť zbytečně situaci - věř, že nikdo z lidí, kteří se okolo provozu muzea pohybují (JOK, ředitelka, atd.) chybu neudělal úmyslně a nikdo z nich nemá nejmenší zájem na tom tebe a ani nikoho jiného nijak poškodit. Jsou to prostě provozní nemoci, které se odstraňují "za pochodu" a někdy ne zrovna jednoduše. Na to, aby muzeum mohlo dále fungovat, musí být především ekonomicky soběstačné (musí se uživit -zatím ho dotuje město Police nad Metují) a tomu je v současné době podřízeno všechno - protože jinak nám všem bude prd platné, že máme všechny modely správně označené, když mám muzeum zruší.
Obrať se na slečnu ředitelku (Bc. Martina Váňová) mailem s údaji o svých modelech a kontaktem na tebe a věřím tomu, že v dohledné době se situace vyřeší.
Jen taková technická poznámka, kterou, prosím, vezmi v úvahu. Speciální popisky na sklo se nezajišťují přímo v Polici nad Metují, ale dělají se v Praze (speciální folie), nelze je vyrobit "po jednom kuse" (důvod je cena). Pokud modely jsou umíštěné ve vitrinách, nelze do vitrin běžně vstupovat (koncepce muzea, smlouva o provozu muzea, kdo a kdy do vitrin může, pojistná smlouva a hlavně vstup do vitrin mají lidé, kteří nejsou v muzeu běžně přítomni) Takže to fakt nelze realizovat stylem " teď pošlu údaje a za 5 minut je to všechno změněno". Smlouvu o zápujčce určitě s ředitelkou vyřešíš jako první.
Kontakty na muzeum najdeš http://www.mpmpm.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: MPMPM

Příspěvek od marchal »

ronyx-ahoj,to už jsem právě udělal dávno.Řešil jsem to ještě s původním ředitelem,nyní s touto ředitelkou,s panem Badalcem a jeden hází zodpovědnost a pravomoci na druhého a bohužel se nic neděje a nikdo mi není schopen jakkoli odpovědět.Rozhodně chápu,že se nic nezmění jak píšeš za 5 minut,ale modely jsem muzeu zapůjčil loni v červnu,od září jsem tuto situaci řešil s panem Badalcem,s novou ředitelkou od 2 února a pořád se nic nedějě.Věř mi,že mě věčné omluvy už fakt nebaví.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Rozumím, napiš (nebo zavolej) ředitelce (o problému už ví) - chybí jí kontakt na tebe.
A díky, že to bereš rozumně. Všechno se prostě řeší za pochodu a většina lidí, co se okolo muzea pohybují to dělá ve svém volném čase a mnohdy i na svoje náklady. Ale pro nás všechny je obrovská radost když vidíme, jak se to lidem líbí, jak se zas něco dalšího podařilo zlepšit atd. A štve nás, když prostě něco uhlídat nestačíme.
A Martině Váňové věř - dělá co může (občas mi připadá, že i zázraky umí).
Naposledy upravil(a) ronyx dne stř 20.3.2013 10:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: MPMPM

Příspěvek od Tomys »

A vidíš. Sem pravý opak. Smlouva mi přišla stejne jako ostatním mailem. Ale.ja sem ji ještě neodeslal zpět. Moje blbost. O modely se istará parta, která ma moji plnou důvěru.
Nějak se mu ta situace nezdá.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

ronyx píše: A Martině Váňové věř - dělá co může (občas mi připadá, že i zázraky umí).
Tak tohle je pravda! na rovinu, být v její kůži, asi bych to už pustil k vodě.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: MPMPM

Příspěvek od old_Mr_Grim »

já jsem taky smlouvy odeslal obratem, jakmile mi přišly na mail. Taky jsem je ještě neobdržel z5. K životu je nepotřebuju a stále věřím, že se se svými modely o5 po změně expozice shledám. Takže to zatím nijak neřeším :)
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Můžete sem napsat (kdo nemá smlouvy zpátky potvrzené), komu a na jaký mail jste je posílali, ať se ví, co a kde se má hledat? Zkusím s tím trochu pomoci.

Nepiště e-mail v klasickém formátu (se zavináčem) ale něco jako xxx(at)xxx.cz (kvůli spamům). Díky.
MUZEUM
Příspěvky: 78
Registrován: pon 26.11.2012 21:36

Re: MPMPM

Příspěvek od MUZEUM »

Vážení modeláři,
jedná se o ,,akci" Euroregion Tour 2013. Tento veletrh cestovního ruchu se uskuteční v Jablonci nad Nisou od 21. - 23. 3. 2013.
Je to poprvé, kdy MPM získalo příležitost se prezentovat tímto způsobem. Abych uklidnila Vaše obavy, vše se událo a udává se souhlasem pana Kropáčka a majitelů zapůjčených modelů. Modely jsou pojištěny po celou dobu, v Polici je na cestu připravil pan Frič, převezla je pověřená osoba, která podepsala převzetí, Mgr. Hornová, z odboru kultury a památkové péče Libereckého kraje. V JBC je převzal pan Erben, který modely zkontroloval a nainstaloval do vitrín. Tam zůstanou do skončení veletrhu, kdy je pan Erben opět zabalí, a stejným způsobem se opět dostanou zpět do expozice muzea.
Pan Erben zveřejní fotografie dnes, na facebooku muzea budou nejpozději zítra.
odkaz na web: http://www.euroregiontour.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Za muzeum Martina Váňová
MUZEUM
Příspěvky: 78
Registrován: pon 26.11.2012 21:36

Re: MPMPM

Příspěvek od MUZEUM »

Vážený pane Chaloupko,
dnes jsem Vám vše zaslala emailem. V případě dotazů prosím zavolejte.
S pozdravy Martina Váňová

Muzeum papírových modelů,
Tyršova 341, 549 54 Police nad Metují.
Web: http://www.MPMPM.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
E-mail: Info@MPMPM.cz
Kontakt: Bc. Martina Váňová
Mobil: 777 828 657
Telefon (Infocentrum): 491 421 501
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“