MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 619
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: MPMPM

Příspěvek od pan Tau »

Jaká je otvírací doba v muzeu o prázdninách?
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Dobrý den, o prázdninách je muzeum otevřeno denně standartně od 9 do 17 hod včetně víkendů s polední pauzou 11.30 - 12.00.
Kontaktní tel. - sl. Váňová 777 828 657. Další info viz http://www.mpmpm.cz/oteviraci_doba.html
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Dovolím si pozvat vás taky do Muzea:

Zvýhodněné pouťové vstupné!
Děti do 6 let zdarma, ostatní 30,-Kč
Přijměte pozvání do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. V rámci programu Polické poutě jsme pro vás připravili snížené vstupné do expozice muzea.

POLICKÁ POUŤ
17. - 18. 8. 2013
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Zdravím vás všechny.
Již delší dobu se chystám na to, že vás všechny (jakožto modeláře ,kteří mají svůj významný podíl – ať už zapůjčením modelů, brigádami atd. - na tom, že muzeum vůbec existuje) s upřímnou radostí seznámím s tím, jak muzeum „roste“, co se zlepšuje a co už se podařilo udělat a vybudovat. A jak si to tak chystám, tak zjišťuju, že to budu muset pojmout trochu jinak, než jen nějaký výčet. Proč? Protože si čím dál tím víc začínám myslet, že díky některým informacím a komentářům od některých lidí zde ohledně muzea tady (a bohužel nejen tady) muzeum začíná mít negativní reklamu.
A to se mi, jako člověku, který se okolo muzea „motá“ ze své vlastní vůle, ve svém volném čase a za své hodně blízko vůbec nelíbí. Takže něco málo čísel, komentářů, vysvětlení a postřehů (mých vlastních).

Jak všichni asi víte, zřizovatelem Muzea papírových modelů v Polici nad Metují je město Police nad Metují a samotné Muzeum je součástí Centra Kultury a vzdělávání Pellyho domy. To znamená, že Muzeum je financované městem. Bylo by určitě dobré, abyste věděli, že při zřizování Muzea toto nemělo (a nemá) podporu celého zastupitelstva. Co z toho plyne? Že v podstatě kdykoli (přesněji při schvalování rozpočtu na rok 2014) může zastupitelstvo města rozhodnout o tom, že zastaví Muzeu finanční podporu (čili nedá nám žádné peníze). Nehledě na to, že na podzim 2014 se budou konat volby do obecních zastupitelstev a nikdo neví, jak nové zastupitelstvo bude nahlížet na Muzeum.
Jak z toho ven? Jak zabránit tomu, aby Muzeum v budoucnu v případě nepřízně muselo omezit či dokonce ukončit svoji činnost (což si nikdo z nás a předpokládám, že ani z vás nepřeje)? Jedině tím, že se podaří Muzeum jako takové dostat do ekonomické rovnováhy – musí se vydělat tolik, aby rozpočet byl minimálně vyrovnaný. Protože jedině tak je de facto 100% šance, že město Muzeum „nechá žít“.
Pár čísel. Rozpočtové náklady muzea na celý rok 2013 jsou 800.000,-Kč (z toho např. jen za teplo je předpokládaný náklad 170.000,-Kč, za pojištění modelů 12.000,-Kč atd.) V rozpočtu je předběžně počítáno s tím, že Muzeum se pokusí získat grant z EU na svoji činnost ve výši 200.000,-Kč (to už se M. Váňové, které grant zpracovávala, podařilo a grant máme). I tak ale zbývá si vydělat 600.000,-Kč, aby mělo Muzeum vyrovnaný rozpočet. Myslíte, že je to málo na to, že jediný příjem Muzea je ze vstupného a z prodeje vystřihovánek?
Z výše uvedeného vám je asi jasné, že prvořadým úkolem je tedy postarat se o co nejvyšší návštěvnost. A tomu, ať se nám to líbí nebo nelíbí, se musí v současnosti podřídit vše.
Nějaké údaje pro zlepšení představy, jak to v Muzeu chodí. Muzeum má jednoho jediného zaměstnance a tím je sl. Mgr. Martina Váňová. Muzeum má otevřeno denně (včetně víkendů) od 9 do 17 hodin, kromě ½ hodiny pauzy v poledne. V otvírací době muzea Martina prodává vstupenky, modely, věnuje se návštěvníkům, připravuje muzejní akce (jen se mrkněte třeba na web nebo facebook muzea, co všechno muzeum pořádá a organizuje) a v neposlední řadě dělá další propagaci muzea po webu (zkuste si najít, kde všude už se o muzeu píše) i po různých dalších mediích. Kromě toho se snaží (a úspěšně) vylepšovat a zpřístupňovat další prostory (1.patro) pro pořádání akcí. Velmi omezeně jsou pro víkendy a na nutné záskoky, kdy potřebuje být pracovně mimo muzeum, do recepce muzea k dispozici brigádníci.
Vzhledem k výše uvedenému je vám asi jasné, že vytížení Martiny je nemalé a i když muzeu věnuje o hodně víc času včetně svého volna, tak některé věci prostě musí mít prioritu větší a jiné menší. A jsme u toho, proč FB atd.
Ke zvýšení návštěvnosti je potřeba dělat co největší propagaci. A opět – může se nám to líbit či nelíbit – jednou z nejefektivnějších cest, jak dnes o sobě dát na internetu vědět, je Facebook (jako odpůrce FB jsem to taky musel uznat). Takže proto jde v současnosti všechno aktuální nejdříve na FB (vyšší návštěvnost) a až pak, když zbude čas, na web Muzea (malá návštěvnost).
Když mne Martina požádala, jestli bych se postaral o zdejší fórum co se týká informací a odpovědí na věci okolo muzea, vyhověl jsem, protože si myslím, že jako „spolupachatelé“ muzea na informace máte nárok.. Nejsem tedy žádný mluvčí ani ředitelky, ani muzea – jen se pokouším Martině ušetřit trochu času na jiné aktivity.

Nakonec poděkování (a byl bych hrozně rád, kdyby to nebylo jen za mne, ale za všechny modeláře, který na muzeu záleží)
- Mgr. Martině Váňové (šéfové muzea) za to všechno, co pro Muzeum dělá – myslím si, že bez jejích aktivit, nápadů, obětování soukromí a volného času by Muzeum zdaleka nebylo tam, kde v současné době je
- Martině Junkové (brigádnice v Muzeu – dlouhovlasá černovláska na fotkách muzea) za pomoc M. Váňové při organizaci mnoha akcí muzea
- Mgr. Lence Slavíkové (do konce května 2013 zastupující ředitelce CKV, nyní pracovnici infocentra CKV Police nad Metují) za pomoc při zrodu muzea a jeho celkovou podporu

Taková moje malá poznámka pod čarou – z děvčat si občas dělám srandu, že muzeum je takové jejich s láskou vypiplávané a obletované dítě, kterému obětují daleko víc než musí (ač ani jedna z nich není přímo modelářka) – i to je důvod, proč mne tak štve, že hlavně Martina Váňová je neoprávněně terčem kritiky a proč jsem vlastně tohle všechno tady napsal.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

U předešlého příspěvku jsem nakousl trochu o tom, jak to v muzeu chodí a co se všechno v muzeu průběžně mění.Kdo už v muzeu někdy byl (a to hlavně v jeho začátcích), může porovnávat.
Tentokrát jsem udělal takovou malou fotoreportáž, jak se mění (přesněji už se změnily) další prostory muzea - a to 1. patro. Šéfová muzea M. Váňová si dala za cíl ( a to i přes to, že ji od toho někteří zrazovali, protože si tím přidělá nemálo starostí), že i tuto část zkulturní a udělá tak, aby i tyto prostory mohly sloužit pro veřejnost při akcích muzea. Poprvé se 1. patro otevřelo návštěvníkům v rámci "Memoriálu Josefa Hejnyše" v květnu 2013 (z této akce se tady už pár fotek objevilo, takže něco málo z 1.patra už vidět bylo). Tentokrát se mi podařilo udělat pár fotek bez návštěvníků. Vše je nově opraveno, vymalováno.
Takhle vypadá v současnosti vstupní chodba
Obrázek
chodba v 1. patře
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vstupujeme do Tvořivé dílny
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
zde vzniká další dílna
Obrázek
Obrázek
opět jsme na chodbě
Obrázek
a vstupujeme do místnosti, kde vzniká depozitář muzea
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a opět jsme na chodbě (tentokrát opačný pohled)
Obrázek
Obrázek
a poslední přístupná místnost
Obrázek
Na fotkách nenajdete malé technické místnosti a sociální zařízení, které zatím upravené nejsou.
Vše vzniká, jak už jsem psal, pod vedením a za aktivní práce M. Váňové ve spolupráci s Technickými službami města Police nad Metují, správcem budovy a v neposlední řadě i rodinných příslušníků a přátel "šéfky".

Nakonec ještě taková prosba.
Rádi bychom zprovoznili velkou autodráhu, na které by si návštěvníci mohli odzkoušet vlastnoručně postavené papírové karoserie (nové sponzorsky je pro muzeum vytvořil p. Roman Hruška, kdysi několik modelů vyšlo i v ABC)).
V muzeu je poměrně velké množství dílů na autodráhy vyráběné kdysi v ČSSR díky sbírce uspořádané bývalým ředitelem muzea p. Hejnyšem. Ke zprovoznění autodráhy nám ale chybí hlavně trafo a podvozky pro autíčka (v současné době máme jen 2 podvozky).
Pokud byste někdo nějaké díly, trafo či zmíněné podvozky (samozřejmě mohou být i jen díly na opravy) vlastnil a nepotřeboval je, věnujte je, prosím, muzeu. Bližší info u M. Váňové.
Předem díky.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Byla provedena aktualizace akcí, konaných v muzeu, pro další období - http://www.mpmpm.cz/cs/.

Muzeum má vlastní propagační vlajku https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater, která už byla úspěšně odzkoušena v akci - poprvé na divadelním festivalu Jiráskův Hronov na počátku srpna 2013 - a už přivedla muzeu nové návštěvníky.

Další novinkou je reklamní propagační banner Muzea umístěný v Polici nad Metují na náměstí - https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater.

Novinkou pro sběratele je sada 13ks pohlednic z expozice Muzea https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater. Pokud máte zájem o koupi, kontaktujte Mgr. Martinu Váňovou - tel. 777 828 657, e-mail: info@mpmpm.cz
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“