MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: MPMPM

Příspěvek od Medium »

EUROREGION TOUR 2013 - Jablonec nad Nisou

Pokud náhodou fórum sleduje někdo z okolí, může vzít tuto zprávu jako nabídku k návštěvě. Pro ostatní důkaz, že modely přežili cestu, a prozatím i mé zacházení.
:arrow: Místo konání: Eurocentrum v Jablonci nad Nisou
:arrow: Čas konání: 21. - 23. 3. (ČT+PÁ: 10:00 - 18:00, So: 9:00 12:00)
:arrow: Více na: http://www.euroregiontour.cz/
:arrow: Jedná se již o 13. ročník. Vedle čistě regionálních prezentací (bižuterie, sklo, potraviny, Sychrov) se veletrhu
účstní i vystavovatelé ze vzdálenějších míst, ba i z Polska a Německa.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Když už je možnost prezentace muzea, je dobré nabídnou i nějaké propagační předměty, jako třeba barevné plakáty, ale i něco, co si návštěvník může odnést domů. Nechybí tedy kalendáříky, pravítka, letáčky a pohlednice. Z plakátů hned v první vitrínce anonce na krajovou akci, dále pak nechybí větší plakáty, stejně tak i zmínky o tomto fóru.



Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Pokud zabalení modelů trvalo 3 hodiny, věřte, že přešopnutí vitrínových polic, vybalení i instalace zabrala uplně stejně dlouhý čas.
Snažil jsem se vitríny naplnit tak akorát, aby nebylo ani prázdno, ale ne zas moc přeplácáno.



Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Jedna věc se přeci jen nepovedla. Popisky k modelům se omylem nedostaly až do Jablonce. Nu což, Sychrov, Kost i Ještěd poznají určitě všichni, a to ostatní je většinou stejně spíše neurčité až fiktivní. Alespoň bude moci zapracovat fantazie návštěvníků. Nad modely se pozatavil jeden z kolegů instalující dobové obleky pánů ze Sychrova, že to je nádhera. Místní montér se dokonce přiznal, že sám jako kluk lepil Sputnika a podobné modely z ábíčka, a že ho to náramně bavilo.

3 vitríny na 3 dny, a do akce se zapojila slečna Martina Váňová a Ronyx při balení a expedici modelů, s přepravou pomohli další lidé, modely dodal i JoK po poslovi Benym, na plakátech se podíleli Michal Dostál, Standa F. a Tomáš Herder. Celkem dost lidí na pár modelů, co říkáte. Inu není to žádná sranda. Nazávěr nezbývá než popřát příjemnou zábavu případným návštěvníkům akce.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: MPMPM

Příspěvek od Michal Dostál »

Dobrá práce, díky všem.
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: MPMPM

Příspěvek od marchal »

Vážený pane Badalče,
chtěl bych se vám touto cestou veřejně omluvit za to,že jsem nevěřil Vašim slovům o fungování pana Kropáčka v muzeu.Po přečtení jeho výsměšného a poměrně urážlivého mailu Vám bohužel musím dát za pravdu.Člověk,jenž ve své aroganci nezvládne ani přečíst a správně napsat jméno člověka,kterému odepisuje("A ty jsi jako kdo? Marchal? Neznám žádného Máchala" v mailu mě oslovuje pro mě zcela nepochopitelně Marku)a který staví zájmy své nad zájmy muzea dle mého názoru nemá na svém postu co dělat,neboť svým chováním poškozuje jméno muzea.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: MPMPM

Příspěvek od JOK »

Človíčku boží, omlouvá Tě jen neznalost věcí veřejných. V Muzeu opravdu ale opravdu nemám žádný post. Láďa Badalec, tento špičkový autor papírových modelů to moc dobře ví. O tom, kdo poškozuje jméno muzea bych raději nemluvil. Ten člověk to stejně nikdy nepochopí. Myslím, že by měl být hospitalizován.
Pokud jsem se tě nebo vás nějak dotkl svými slovy a jak píšete arogancí, omlouvám se.
Mé zájmy nad zájmy muzea? To zní zajímavě. Že by jste věděl něco, co já nevím? Nebo? Ze by tygr?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: MPMPM

Příspěvek od Tomys »

Chce to občas trochu srazit svoje ego a dýchat. JoK je poslední, do koho.by ses měl navážet. Víš kdo vlastní tohle DF?

(Pozn.: JOK spolu s CPM vlastní doménu, nikoli DF. Standa F./mod.)
marchal
Příspěvky: 138
Registrován: úte 14.2.2012 8:31

Re: MPMPM

Příspěvek od marchal »

Tomys-do nikoho se nenavážím,jen nejsem zvědavej na ničí urážky a trapný posměšky.A je mi fakt u řiti,čí je forum.Tvůj názor ti nijak neberu,nicméně já jsem si z jeho korespondence udělal tento názor.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: MPMPM

Příspěvek od Šidi »

Papíry k modelu jsem dostal v loni v září. Po cestě na soutěž do Dubence (v září) jsme se zastavili v muzeu a tam ji odevzadl u pokladny. Vstupné jsme neplatili. Smlouva přišla poštou brzo.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: MPMPM

Příspěvek od Michal Dostál »

Já smlouvu i přes urgenci nedostal a si už nedostanu. :(
Vstup jsem musel zaplatit i při slavnostním otevření.
Řešit už mě to taky nebaví.
Na druhou stranu muzeum je fantastické, a furt se lepší.
Všem kdo se na chodu podílí klobouk dolů.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: MPMPM

Příspěvek od JOK »

Ahoj Michael, to je moje vina, že jsi smlouvu nedostal. Nedostali ji i jiní. Dělal jsem selekci pro zjednodušení papírování.
Zařídím, aby i s tebou byla uzavřena smlouva. Omlouvám se
Jok
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: MPMPM

Příspěvek od Medium »

Ještě se vrátím k výstavě v Jablonci. Modely jsem zabalil, jelikož již nebylo potřeba je vystavovat, naházel jsem je do 1 krabice, ať nezabírají moc místa. Alespoň můžete lepit nové....ba ne, pečlivě jsem vše opět zabalil do krabic obložené materiálem proti pohybu. Staral jsem se o ně lépe než o vlastní.

Ale zabalení není důvod proč se vlastně vracím k té akci. Jak jsem se dozvěděl, modely měly velký úspěch u návštěvníků. Pořizovali si fotky, nejvíce táhl Ještěd. Dokonce když už došli letáčky s adresou a kontakty na Muzeum, tak si je lidé opisovali. Nezbývá tedy než doufat, že se třeba v Polici ozve něco jako: "Jé hele Ještěd, ten byl i u nás v Jablonci." A tak pokud byste někdy třeba měli chuť nebo možnost udělat veřejnou prezentaci vašeho umění, tak veřte že zájem bude. Jen je dobré nabídnout i možnost si vyzkoušet něco slepit, poskytnout osobně nějaké informace, a zvolit i správnou akci. Pohybová Bambiriáda není pro modelařinu ta nejvhodnější akce.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Do muzea se v pořádku vrátily modely zapůjčené na akci do Liberce.
Včera, tj. 11.04.2013 odpoledne jsme je s ředitelkou vybalili a nainstalovali zpět do vitrin. Žádný z modelů nebyl nijak poškozen.
Fotky z vybalování a instalace ke shlédnutí http://www.ulozto.cz/m/ronyx1/MPMPM/Fot ... -do-vitrin. Fotky nejsou nijak upravované, jen jsem změnil rozlišení na 800x600 z důvodu velikosti.
Do depozitáře muzea přibyly 2 velké modely staveb (přebírala je sl. ředitelka osobně - vyfotit jsem je bohužel zapomněl) a od JOKa došla též v pořádku další krabice s modely.
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: MPMPM

Příspěvek od Honza K. »

V dubnu vyšel časopis deník speciál - 770 tipů na výlety, jedním z tipů je i Muzeum papírových modelů.
Tak se o muzeu dovědělo zase spousta dalších lidí i ze vzdálenějších míst.
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: MPMPM

Příspěvek od Honza K. »

V aktuálním čísle týdeníku TELEVIZE je článek o turistických zajímavostech Královehradeckého kraje.
Jedním z tipů je i muzeum!
Zákaznický program skupiny ČEZ - Šťáva nabízí 20% slevu na rodinné vstupné do muzea.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: MPMPM

Příspěvek od ronyx »

Díky Honzovi K. za zprávy o tom, kde už na zmínku o Muzeu narazil. Ředitelka M. Váňová se snaží Muzeum prezentovat kde to jen trochu jde (časopisy, noviny,různé webové stránky atd.). Takže těch stránek je daleko víc, jen se nestíhá o všem dávat vědět. Pokud na něco někde narazíte i někdo další, přihoďte sem odkaz pro ostatní.
Muzeum můžete najít třeba i na serveru Kam s dětmi (zde)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MPMPM

Příspěvek od Standa F. »

FYI, přidal jsem logo MPMPM + odkaz na zvolna budovaný papírostalgický web http://www.papirovaarcheologie.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“