Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Odpovědět
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od Šidi »

Svolávám pořadatele Papírové ligy do Neratovic v sobotu 23.11. v 11 hodin. Máte-li připomínky k organizaci soutěže nebo pravidel pište své připomínky do středy 20.11., nebo je osobně řekněte v Neratovicích na Setkání členů CPM. Diskuze se mohou zúčastnit všichni modeláři.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od Šidi »

Návrhy na úpravu pravidel na Mistrovství republiky

1. Podle platných pravidel nesmí soutěžit na MR modely které se účastnily předchozího mistrovství republiky a jemu předcházejících soutěží CPM (ligových, pohárových a MR)
Někdy je na výrobu nových modelů jeden a půl roku, jindy jen 7 měsíců. Navrhuji, aby nové modely byly od města k městu. Např. příští rok na MR v J.Hradci by nesměly soutěžit modely, které letos soutěžily v J. Hradci a dříve. Tak by na přípravu nových modelů na MR byl vždy jeden rok.

2. To, že pravidlo nových modelů na MR platí v kategoriích MDT, VDT, PT, LKT, L, MA a VA je jasné všem. U dalších ligových a doplňkových kategorií jako je D, MINI, PO, MT a další to jasné není. Proto zapřemýšlejte, a v Neratovicích to doladíme.
mazanov
Příspěvky: 19
Registrován: pon 27.2.2012 7:29

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od mazanov »

Já bych se přimlouval za pár věcí:
0/ Aby byl platícím členům poslán mail s upozorněním na akce CPM (soudím podle sebe, že by to mohlo vyhovovat i jiným, kteří tohole fórum nestíhají číst častěji než párkrát do roka). Tímto se omlouvám, že připomínky uplatňuji až po setkání v Nerátkách, o kterém jsem se dozvěděl až po jeho skončení :-(
1/ Aby platící členové CPM měli na soutěžích nějaké výhody :-) Přitáhne to další členy (resp. příspěvky) a bude tak možné financovat zajímavé a užitečné nápady (třeba elektronické přihlášky).
2/ Jednoznačně definovat rozdíly mezi kategoriemi. V pravidlech by to mělo být pro ligové kategorie a pro ostatní v propozicích dané soutěže, pro kterou se daná kategorie otevírá. Konkrétně mi jde např. o MA a VA (počtem budov to moc nevyhovuje, není v mnoha případech jednoznačné, co už je jiná budova a co ještě ne; co třeba zastavěná plocha přepočítaná do 1:1 hranice 350 m2 - analogie rozdílu mezi MDT a VDT?) nebo Prostorové a Hluboké obrázky (rozdíl mezi pojmenováním v ABC je myslím zřejmý, ale na soutěžích se objevují stejné výtvory v obou kategoriích a reakce pořadatelů žádná).
John
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.5.2012 9:23

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od John »

Chtěl jsem se zeptat, kde jsou ta pravidla k nahlédnutí?

díky
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od Šidi »

Ahoj, Kalendář akcí, Pravidla Papírové ligy 2014
John
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.5.2012 9:23

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od John »

Aha, špatně položený dotaz, spíš jsem se asi měl ptát na pravidla hodnocení (jsou-li taková) a ne na pravidla ligy. Nicméně děkuju za reakci :-)
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Organizace a pravidla Papírové ligy na rok 2014

Příspěvek od Šidi »

U Ligy je věcí pořadatele, jak se bude hodnotit. Většinou (takřka výhradně) se používá líbí - nelíbí a rozhodčí určují jen pořadí. Může se ale i bodovat, použít diváky atd.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“