Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Odpovědět
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Šidi »

Od té doby co začali u nás soutěžit polští žáci dohadují se rozhodčí o pravosti jejich práce. Letos v Brně odmítli jejich modely rozhodčí hodnotit v LKT. Proto jsme s hlavním rozhodčím Jiřím Křivohalvým navrhli Leszkovi Górovi, zástupci těchto žáku, aby byl s nimi proveden v Ostravě "Pohovor se soutěžícím". Pro oba byla připravena část modelu, návod atd. Modeláři si měli přivézt vlastní nářadí. Aby nedošlo k nedorozumění byli podmínky přeloženy rodilou Polkou do polštiny a poslány Leszkovi Do Ostravy se dostavil jen Marek Stolecki. Předvedl že modelařině rozumí a že umí. Ondra Hejl je svědek. Piotr Stoklosa se nedostavil a do "Pohovoru se soutěžícim" má zastaveno soutěžení na akcích CPM.

P.S. Z Jirkova strojního překladu pozvánky na soutěž do Štětína je z 6. bodu poznat, že podobné pravidlo mají i v Polsku.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Dolly »

Ale, ale, klouček nám sbírá medaile a namakaný tatínek se činí :lol: . Snad p. Stoklosa st. nezahořkne, mám totiž u něj objednané nějaké modely.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od pahejl69 »

Dolly opatrně s rychlímy soudy, já jako svědek lepení jednoho z výše uvedených musím říct pokud předvede něco podobného co onen kluk tak můžou naše děti jen koukat. Nevíme proč nemohl dojet, je to kluk nemůže sednout do auta a hurá do Ostravy. Pokud nemohou rodiče není ještě hned vynný. Proto skus mít hlavu rychlejší než ruce, plivanec zůstane dlouho a omluva je na nic. Ahoj Ondra.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Dolly »

OK, beru svůj sarkasmus zpět, nicméně mne zaujalo, že takovéto pochybnosti u poroty vznikly - obecně, bez konkrétních jmen.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od pahejl69 »

Ano jejich modely byly až neskutečné a rozhodčí měli pochyby o tom zda tak mladý modelář může být tak dobrý. Prvně jmenovaný opravdu dobrý byl co předvedl za daných podmínek mne přesvědčilo o tom že je autorem svých modelů.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Šidi »

Piotr Stoklosa se nemohl dojet do Ostravy, protože jeho otec byl v práci a je z jiného města než Stolečtí. Z Leszkem jsem se dohodl, že Pohovor proběhne co nejdřív, jak to bude možné. Jeden rohodčí se chtěl dokonce omluvit Markovi, že ho v Brně odmítl hodnotit. To jsem mu rozmluvil, stačí když příště bude jeho modely hodnotit.
P.S. Když něčemu nerozumím tak nedělám veřejné názory. Blbá pomluva muže kazit dobré vztahy mezi kamarády. I polskými.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Aki »

a co kdyby třeba hoďku svojí práce natočil a prdnul to někam na internet? do by moh bejt taky sodtatečnej důkaz, ne?
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Pozastavení soutěžení polského žáka Piotra Stoklosi

Příspěvek od Šidi »

Ne nemohl, pravidla zatim internetovou zkoušku nepřipouštějí. Při hodnocení modelů na MR i v Papírové lize se hodnotí přítomné modely, né natočené.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“