Muzeum papírových modelů - modely

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Díky za reakce,
mno má představa je taková, že by modely byly jistě vystavené, ležet v krabici můžou i u mě doma.
Četl jsem že se chystá nějaká obmněna sortimentu a tak již nyní nabízím své modely k dispozici. Záleží už jen pak na domluvě co by se Vám šiklo případně.

Asi tak, mno. Bude-li zájem modely mohu poskytnout 8-) Předání by mohlo být třeba poté na akci Chodov 2014.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od Vojta Č. »

Jako že někdo zajásá a nadšeně si přijede pro model a ten okamžitě vystaví? :D & :D Tak to bohužel v životě nechodí. (ale taky by se mi to líbilo)
Obměna bude za rok, půjčovací smlouvy jsou na dva roky a otvíralo se před rokem. Samozřejmě výběr modelů musí probíhat už teď, ale ber to tak, že tohle není víkendová výstavka, ale přece jenom instituce, nota bene městská, takže ty postupy jsou o něco pomalejší (ale zase pro všechny zúčastněné strany bezpečnější).
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Jistě proto píši jako možné předání Chodov 2014 8-)

Říkám, bude-li zájem o mé modely z galerie, rád je zapůjčím, nic víc nic míň.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od JoskaM »

Můžem to probrat na příští radě. Určitě by bylo dobré, aby to neproběhlo jako poprvé!
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od JOK »

Vybudovat novou expozici, to bude úkol na plný úvazek. A docela těm lidem, kteří se toho zúčastní závidím. Je to vždycky radost. Ten výsledek. Velmi bych si přál, aby expozice měla kvalitu výstav, které staví Petr Balda s Milošem Drábkem. Ono nejde jen o to nashromáždit modely a vyskládat je do polic. Nejvíc času sebere vytvořit kvalitní a vkusné popisky. A samozřejmě na všechny modely.
Nikomu nepřeji řešit milionkrát dilema, jaká je pro návštěvníka důležitější informace, zda jméno zapůjčitele (většinou majitel a stavitel modelu) nebo zda jméno konstruktéra modelu. Když místo máte jen pro jednoho.
V depozitáři se zatím sešel jen šrot. Nevystavitelný na denním světle. Kdo ale posoudí, co vzít od dárce? Kdo by to měl být? Ten kdo bude stavět novou expozici? Kdo to bude? Kdo už teď bude na tom krásném ale nevděčném úkolu pracovat? Kdo udělá novou placatku? A bude vůbec o ni zájem? Již za rok budeme znát tyto odpovědi.
Já už mám jen jediné dva úkoly. Pravidelně ošetřovat modely a na konci dvouletky dohlédnout, že budou v pořádku vrácené svým majitelům.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od JoskaM »

Už kvuli tomu, že Jok a ostatní nastavili laťku hodně vysoko. To bude těžké. Těch nápadů kam to směřovat je mnoho. Nepočítaje finance co to kolem stojí. Příšě se už nebude muset ivestovat do polic a vytrín, ty už tam jsou.
Osobně mám svůj názor na to co jsem viděl na fotkách, nebo živě v depozitáři. Ale tak na jednoho to bylo moc, pro partu lidí to snad tak hrozné nebude. Muzeum žije a to je hlavní.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ok Ok, záleží jen na Vás, pakliže se Vám budou mé modely hodit tak je rád přesunu z domu do muzea, pokud ne, nic se neděje :)

O nic nejde, aby to nevyznělo, že se za každou cenu někam cpu.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Muzeum papírových modelů - modely

Příspěvek od JOK »

Krčo, tebou sestavené modely do muzea jistě patří a osobně bych je tam rád jednou viděl. Mohu tě jen příštímu staviteli expozice doporučit. Až ho budu znát, tak to jistě udělám.
Ten kdo to bude, musí být velmi in. Musí jezdit po akcích, koukat, co je výjimečné a kontaktovat potenciální zapůjčitele. Získat důvěru (nemá-li ji ještě). Je to běh na dlouhou trať trvající dlouho. Ten člověk musí být v modelářském světě aktivní, aby se o něm vědělo, co je zač. Žádnej nounejm. Takovému své modely svěřím. Základem nové expozice budou určitě opět modely z ABC, které zůstanou nadále zapůjčené muzeu. Pochopitelně není nutné všechny opět vystavovat. NOvá expozice by měla být hravější a interaktivnější. Některé exponáty by měli být muzeu "šité na míru". Jak prvil Joska. Již není třeba nákladů do vitrín. O to víc by se dalo případně zainvestovat do realizace expozice samotné. Mohli by se oslovit špičkový stavěči a nechat postavit modely pro muzeum a tu práci jim zaplatit. Model pak bude vlastnit samozřejmě muzeum. Také nikde není dáno, že v muzeu musí být nainstalováno 1200 exponátů. A takto by se dalo vizionářsky pokračovat dál. Co bude s expozicí se musí řešit včas. To, co v muzeu je nyní je víceméně provizorium.
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“