Co s MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Aki »

fajn, že se ledy pohnuly :) můžu mít jen takovej zvědavej dotaz (jestli je to ovšem známo) - jaká je návštěvnost muzea?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Standa F. »

Pan Hejnyš tu chodí, tak jistě dodá aktuální číslo (na té schůzce to číslo padlo, ale nerad bych se spletl - bylo tam horko - myslím teplotně 8-) ).

:arrow: Ještě bych JOKa doplnil, že jsme se tam shodli na vytvoření Rady muzea. Ta by měla ukazovat směr a přinášet díky svému multi-mozku nápady všeho druhu ohledně činnosti muzea. Scházet by se měla osobně či elektronicky jednou za kvartál.
Kdo v ní bude a kdy se ustanoví, zatím nebylo řečeno - tipuji až se urovnají základní chybějící papíry (seznamy modelů, smlouvy), čili někdy na konci léta či začátkem podzimu? Tak asi.

:arrow: Též tam padlo několikrát ujištění, že muzeum potřebuje 2-3 odborníky "přes papír", kteří by tam byli zaměstnáni na zatím neurčený úvazek či alespoň brigádnicky. Tedy placeně.
Pan Hejnyš se odborníkem brzy stane, jelikož našemu koníčku fandí a vniká do něj. Dalším by měl být Láďa Badalec - lobbing za něj tam proběhl silou vehementní 8-).
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Než odpoví pan Hejniš, tak přání bylo alespoň 15.000, v průměru to zatím padá mezi 12-15. co jsem dával pozor. Čím více tím lépe.
Pomoci můžete, že na něj budete poukazovat, upozorňovat okolí, kdo má možnost do škol - třeba jako školní výlet, nebo typ na výlet, tak nemlčte.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Aki »

myslíš 15.000 ročně? to není zlý
Mrzout007
Příspěvky: 13
Registrován: pon 16.7.2012 17:59

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Mrzout007 »

Že jsem tak smělý....dočetl jsem se mnoho prapodivností, ale to mě už tak moc nepřekvauje....to je důvod mého neúčastnění se fora a akcí veřejných...ale stále zírám, že některé věci mě stále mohou přivést v úžas.Myslím při čtení některých "příspěvků"
K Muzeu, či jak se to nakonec bude nazývat.
15 000 lidí ročně....toť otázka...
Nemyslím, že do téhle oblasti zavítá tolik fanoušků, ale všem kteří nesedí na zadní části těla a něco pro to dělají, bych to přál.
Poskytl jsem některé modely již před pár lety ( už si to ani nepamatuju) a jeden , který neustál váhu českého skla, jsem po mnoha odkladech a nátlaku manželky ( se slibem, že ho nikomu nepůjčím) dokončil, alespoň na slušnou úroneň
Obrázek

Pokud si něco můžu přát, je pouze to, pokud toto muzeum bude opravdu zprovozněno, budou vyřešeny klasické nejasnosti a potíže provozu, je pouze to, aby třeba provozovatel či osoba oprávněná, mohla poskytnout modely pro děti a mládež ZDARMA v rámci vstupného, jinak to tady bude za chvíli partička podivných důchodců a nadšenců, bez silného mladého jádra.
Patlu zdar

P.S. komu něco připomíná můj nick, ,,,,má recht :twisted:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Asi takto:
Muzeum je opravdu zprovozněno, není to tak, že by nebylo. Modely neleží nikde na dešti, ale jsou ve vitrínách, vzhled výstavy je jasný. Je otevřené, kdo chce, může přijít a prohlédnout si. Expozice se dokončuje. O muzeum se (kromě jiné agendy pro úřad) stará p. Hejnyš s nadšením, které bych rád viděl u některých opruzelých modelářů.
Co je k dokončení aktuálně - Inventář modelů, ze kterého budou vycházet podklady pro výpůjční smlouvy a posléze pro pojišťovnu, také pro finální popisky modelů ve vitrínách. Vzhledem k tomu, že se jedná o manipulaci s nějakými dvanácti stovkami modelů, je to na jednoho JoKa až dost. Na druhou stranu má v tomhle smůlu, protože nikdo jiný to dost dobře dělat nemůže. Většina z nás modely půjčovala jeho prostřednictvím, a je to ten odborník, který ví, jak na model sáhnout, aby inventuru přežil (ten model, myslím). JoK také určí partu lidí, která mu to kolem konce prázdnin pomůže dodělat. Na JoKa také zbyde (a je z toho hodně rád) určení hodnoty modelů pro pojišťovnu, ve spolupráci s nějakým (asi kunsthistorickým) soudním znalcem. To bude taky zajímavé, protože takhle seriózní a rozsáhlé oceňování papíráků tu nikdo nikdy nedělal...

A pak je tu to "ale".
Pokud má muzeum fungovat jako muzeum, musí taky vyvíjet nějakou činnost. Jinak je to jenom dlouhodobá výstavka výtvorů nadšených amatérů v prostorách, poskytnutých městem, a jako taková to nakonec i skončí (a ne že by v Polici nebyli zájemci o zřízení soukromého muzea). A, pozor, nečekejme, že se o tuhle činnost má starat město! Město má mít jiné starosti, než vymýšlet náplň pro muzeum. Za to, že pomohlo Muzeu na svět, mu patří samozřejmě nehynoucí díky, ale dál je to na modelářích, dál je to na nás. Pokud se povede v příštím roce uspořádat v muzeu výstavu / soutěž / setkání modelářů, bude to úspěch a krok správným směrem. Pokud se, opět v horizontu roku nebo dvou povede muzeu vydat nějakou publikaci, ať už na téma archeologické, související s výstavou, nebo novou vystřihovánku, bude to další úspěch a krok k tomu, aby si muzeum mohlo říkat muzeum. Ve chvíli, kdy si Muzeum vybuduje jméno, bude samozřejmě snazší spolupráce s autory i vydavateli, ale ten zaváděcí provoz je důležitý i v tomhle, nejen jestli přijde do konce roku 5 nebo 10 tisíc návštěvníků. Je potřeba ukázat městu, že podpořili správnou věc (jak říkala paní starostka, zdaleka to nebylo jednohlasné...).
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od bernie »

Ve Vojtově textu čtu mezi řádky myšlenku pro pořadatele papírové ligy s motivem na nultý ročník soutěže na zkoušku a ideálně v dalším ročníku Mistrovství ČR /samozřejmě s přídomkem OPEN.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Aki »

zkusil bych podat návrh na vydání turistický známky, mohlo by to trochu pomoct propagaci...
Cashpick
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27.1.2012 11:52

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Cashpick »

Nebo také turistické vizitky. Podklady pro ní jsou podle mne mnohem jednodušší než pro turistickou známku (stačí kvalitní fotografie). Sběratelská základna utěšeně roste - sám jsem jedním ze sběratelů...
Navíc v Polici n/M a blízké Ostaši už nějaké vizitky vydané jsou, což zvyšuje pravděpodobnost naplánování výletu...
http://www.turisticky-denik.cz/o-projek ... misto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Honza S.

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Honza S. »

O vizitkách a známkách jsem již hned na začátku budování muzea mluvil s panem Hejnišem a bylo mi řečeno, že časem se nechají udělat, ale zatím na to nejsou peníze.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JOK »

Turistické vizitky nebo známky jsme řešili už v listopadu vloni. Je to nuda. Nejde jen o peníze ale také o jedinečnost, originalitu. Nápady jsou a jeden čeká na zrealizování, takže žádnej tůrista neutře.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Melchior »

Cashpick píše:Nebo také turistické vizitky. Podklady pro ní jsou podle mne mnohem jednodušší než pro turistickou známku (stačí kvalitní fotografie). Sběratelská základna utěšeně roste - sám jsem jedním ze sběratelů...
Navíc v Polici n/M a blízké Ostaši už nějaké vizitky vydané jsou, což zvyšuje pravděpodobnost naplánování výletu...
http://www.turisticky-denik.cz/o-projek ... misto.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky sbírám :)) a bylo by fajn kdyby muzeum mnělo svoji ! :)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od rybak »

Zaručeně hodně lidí přiláká taky keška.
http://www.geocaching.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Tomáš S. »

Jo taková dobře tvarovaná "Medium" či "Large"-úplně vidím co by se mohlo dávat "IN", jen by do ní nesmělo téct... 8-)
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

tak jí založte :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“