Co s MPMPM

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Tomys »

Kazdopádně nějaký pokrok?
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Co s MPMPM - UZAVŘENÍ MUZEA

Příspěvek od JOK »

Halo halo,hej hej hej.

POZOR!!!! 6.9. bude muzeum uzavřeno z technických důvodů

Slavnostně mohu oznámit, že se konečně podařilo seksupit veškeré možné a tedy dostupné informace o medelech pro vytvoření popisek, podkladů pro inventarizaci, pojištění a kontaktů pro uzavírání výpůjčních a darovacích smluv.
Podaklady jsem vytvářel s fotek nafocených při zahájení. Modely, které nejsou doposud nainstalované a v expozici se teprve objeví jsou zpracované částečně.
Časový plán je takový:
6.9. - odjezd v cca 21,00 hod do Police n.M. - JoK, Vojta Č. a Jiří K. - noční směna - instalace modelů do dokončených vitrín (velká architektura a modely od poslkých modelářů), rozhození čísílek k modelům, částečná údržba co se stihne, doladění popisek pro tisk.
7.9. - přes den - pokračování z noční směny a večer odjezd do Prahy
13.-16.9. - dokončení popisek a doprovodných textů.

JoK
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JaKR »

Zavřeno bude tedy jen 6.9.? Já jen abych věděl. Někdy kolem tohoto data se tam chystáme. A docela nerad bych až na místě zjistil, že je zavřeno.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JOK »

OPRAVA
MUZEUM BUDE UZAVŘENO V PÁTEK 7.9.2012!!!!!!!
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JOK »

Vážení kolegové, bohužel Vám musím oznámit smutnou zprávu, kterou jsem se dozvěděl tuto středu.
Minulé pondělí - 24.9. nás opustil historicky první šéf Muzea papírových modelů v Polici nad Metují pan Josef Hejnyš.
Zemřel nečekaně po krátké nemoci. Byl jedním z těch, o kterých se říká, že se zasloužil o vybudování papíráckého muzea.
Věřím, že jeho vize, jak a kam vést muzeum nezapadnou a budou dobrým základem pro jeho následovníky.
Čest jeho památce.

Muzeum samozřejmě funguje dál a jeho expozice je stále pro návštěvníky otevřená. O víkendu a svátcích 9-17 a pokud dorazíte ve všední den, zavoláte si na telefonicky průvodce, který do dvou minut přijde a muzeum vám otevře.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Tak to je opravdu smutná zpráva.

Joku, to se neplánuje osobní náhrada za něj? Vím, že to není tak jednoduché "někoho tam strčit".
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Josko, to má v rukou město Police n.M., pan Hejnyš byl jejich zaměstnanec (a neměl na starosti jenom muzeum). Takže v ideálním případě budou vypisovat nějaký výběrový řízení, v méně ideálním případě to dostane na starost někdo, kdo bude po ruce...
Je mi to líto, z pana Hejnyše jsem měl pocit, že ho Muzeum nadchlo a bez něj by ten start vypadal hodně jinak... Škoda.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JoskaM »

Právě proto . . . Pana Hejnyše jsem taky znal a párkrát se s ním setkal a mluvil jsem s ním. Proto si myslím, že to bude složité.

To byl jen tak výkřik do tmy. Taky mě napadla kravina jít si tam za pár korun sednout, a modelařit si do zblbnutí a věnovat se tomu ....ale tak jsme někde jinde....

Druhou otázkou je o kolik lidí příjdem tím, že budou dveře zavřené, né každému se bude chtít volat...soudím i podle sebe.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Vojta Č. »

Bohužel modelařit si a provádět návštěvníky je až to poslední, co by měl šéf muzea dělat... Ale taky mě to napadlo, že by to byl dobrej job :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Standa F. »

Pan Josef Hejnyš - nar. 1953, nadšený čtenář a odběratel ABC z konce 60. a počátku 70. let, od r. 1968 člen skautské organizace, partu kluků pod hlavičkou turistického oddílu vedl nepřetržitě do r. 1989, poté vedoucí skautského střediska ...

Smutný svět. Děkujeme za vše!
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od jiri.k »

Zpráva mne velice zaskočila a rozesmutnila.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak to je zlá zpráva :(
Pana Hejnyše jsem osobně sice neznal, ale z těch několik málo příspěvků zde na DF jsem z něho měl dobrý pocit. Těžko se bude hledat další osoba zapálená pro papírařinu a s tolika zkušennostma vhodná k vedení muzea.
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od spida »

Tak to je moc smutné. Já se s panem Hejnyšem znal osobně i když jen velice krátce. :(
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od Tomys »

No v Letňanech sme o něm mluvili v přítomném čase a ono to už bylo zbytečný. Divný. Když to má přijít, tak to přijde. Bohužel.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: Co s MPMPM

Příspěvek od JOK »

Pokud mám čerstvé zprávy tak město v nejbližší době vypíše výběrové řízení na vedoucí místo MPMPM. Na prvním místě bude kladen důraz na manažerské schopnosti. Odborné znalosti papírařiny jsou v této situaci podružné ale byly by dobrým bonusem. Slíbil jsem za nás, že si nebudeme klást na tuto stránku žádné přemrštěné nároky. Rada muzea zatím oficiálně nevznikla a si i myslím, že než vznikne, bude nový vedoucí vybrán. Musí to být rychle, aby například jsme návštěvníkům nekomplikovali skouknutí expozice tím telefonováním. Také nemám rád hospody, kde čekám na pivo ve frontě :( .
Pan Hejnyš měl dobře našlápnuto a chystal se do Neratek......
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“