změna expozice muzea

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od old_Mr_Grim »

No, vypadá to pěkně zamotaně.
Mě osobně se nelíbí představa, že by mi nemodelář nějak více manipuloval s modely a to tím více, pokud není alespoň jakási "papírová jistota" že pokud bude model zničen "neodbornou" manipulací, nedočkám se ničeho krom: "sorry, my neradi".
Další věc je, pokud si budu chtít modely vyzvednout nyní nebo (pokud dojde k nějaké dohodě) třeba napřesrok, jak to udělám, když tam nebudu mít nikoho (pokud z toho Pepa vycouvá) do ví, že ty které modely jsou právě mé. Předávací protokol nemám a když tam naklušu s občankou a slovy: "chci svý modely" tak akorát pobavím místní personál a přihlížející návštěvníky muzea.
Takže pokud chceme sve modely z5, tak to musí proběhnout organizovaně pod taktovkou někoho (Pepy) o kom vědí, že ty modely dovez nebo že je kompetentní k manipulaci s nimi.

Je mi z toho celkem smutno, zase pěkná ostuda (minimálně před polskou stranou). Doteď jsem žil v domnění, že v komunální politice jsou ještě alespoň zbytky slušnosti mezi lidmi.....óóó já naivka :(
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

Jediný kdo bude o mých modelech rozhodovat je někdo z bandy modelářů kteří v tom mají prsty.
Co se týká vlastnictví modelů, může to být ještě zajímavé, protože u některých je na popiskách napsán jiný stavitel než je realita. Kdo toto rozlouskne?
Ještě jednou se ptám. Pan Hejnyš se objevil odkud?
Knox

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Knox »

Pokud Pepa, totálně rezugnuje a s modelama se tam bude zachýzet jak se někomu zlíbí, tak to je hnus. Pepo přešla mě chuť podporovat toto muzeum a žádám tě o nejbližší termín vrácení modelů domů. Díky.
Jsem tak zhnusen, že už asi nikomu modely nepujčím!!!!!!!! takhle to dopadá když člověk věří.
vím že za tuto situaci nemužeš, ale odvezt někam modely a pak se zdráhat a distancovat se od jejich návratu se nedělá!!
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od pahejl69 »

Na hrubou sílu je času dost, předpokládám že tuny prachu na modelech ještě neleží. Přesto jsem názoru že by se měli Pan Wainer, Badalec a Pepa Kropáček vahou svého jména pokusit o narovnání vztahů mezi námi modeláři a laickým vedením můzea snad pochopí že to co snese model sestavený z merkuru nerozchodí model papírový. Bylo by škoda té práce kvůli dvoum měsícům fungování. Vždyť někteří jsme se tam ještě ani nedostaly ;) , fakt je to daleko.
Myslím že slušné jednání a vysvětlování by mohlo ještě tento projekt zachránit, nenávistný e-mail či jiné výkřiky nic nevyřeší, samozřejmě nechci aby si vedení pletlo slušnost za slabost pokud by se vedení můzea nedalo slušně přesvěčit o tom že údržba potřebuje skušeného kurátora který se o modely několikrát do roka postará samozřejmě bude náležitě oceněn, pak jsem pro to abychom se v klidu dohodli a můzeum "demodelizovali" a to tak jak jsme tam ty modely dostaly.
Živelné odvážení modelů nemá smysl nikdo nás tam nezná je nás desítky nehledě na to že budeme nakonec za hlupáky jak musím souhlasit s Vojtou.Č. dávat do televize to nemá smysl už je tam TROUBU co někomu naletěli dost.
Takže můj názor: jednat, jednat, jednat no a pokud to dál nepůjde tak konat, ale v klidu a organizovaně. Vždyť jsme se v klidu dohodly a na akcich modely předaly můžeme je takto i převzít. Proto bych snad vyčkal jestli výše uvedení pánové kteří nás přesvědčili o založení můzea něco dohodnou, pokud né třikrát se nadechneme a v klidu spolupráci ukončíme. Omlouvám se pokud jsem napsal něco nesrozumitelného či hloupého ale chci jen aby se vášně zkrotili a jednalo se v klidu, dnešní doba je taková že klávesnice snese ledacos, pevné nervy a ruku přeje O.H.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

Pahejl - máš Like
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Kuba78 »

jen tak pro zajimavost sem si precetl zapis z toho jednani na meste. Co me zarazilo, ze tam byla debata na tema muzeum papiraku versus merkur s tim ze vedeni mesta muzeum merkuru nema moc rado a s vedenim merkuru neni rozumna domluva, prekvapuje me tedy ze JOK nemel smluvne podchybeno predavaky a osetrovani jeste pred startem muzea, za takoveto pravne nejasne situace..

Moje konspiracni teorie jest tedy nasledujici: Pokud si pamatuji, otevreni se posouvalo na drive kvuli tomu ze prijede na otevreni hauptmann - vedeni mesta se tedy chtelo blysknout a pritlacilo JOKa at je to co nejrychleji, takze nemel cas resit papirove zalezitosti (to zni dost blbe, ve spojeni s muzeem papirovych modelu, co?), tak se to tam dalo bez predavaku, na cestne slovo vcetne toho ze opecovavani se doresi pozdeji. Nu a jelikoz velka cast debaty podle zapisu se vedla o financovani, tak po otevreni, slavnostnim poplacani ploutvema a odjezdu gubernatora se zacaly resit prizemnejsi veci, tedy financovani. a jelikoz zlatek neni nazbyt, nutne vyvstava myslenka katovani kostu, tedy proc bychom platili JOKa by oprasoval modylky, to zmakne uklizecka co tam stejne bude vytirat. a bylo vymalovano.

chyba jedna - spech. chyba dva - predat cokoliv bez smlouvy a predavaku. natoz prevzit. chyba tri - spolehnout se na cestne slovo politika (uz toto spojeni je tak absurdni ze to muselo trknout).
akorat nevim, kdo je to ten Hejnys co ho starostka propagovala, podle guglu je to nejaky Skaut ci Junak, nejaka mistna "selebritka", ze by to byl tak veskrze spatny clovek?
Mozna to nebude tak varici jak to vypada. jen chyba v komunikaci?

ale mozna se mylim, nebyl sem u toho, neznam nikoho z nich, tahle teorie me napadla jen po precteni zdroju. Mozna nakonec je vsechno jinak a za vsechno muzou pochopitelne chemtrails, vesmirni jestirci a flotila Astara Serana vsechno zachrani :-)
Ladislav Badalec

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Ladislav Badalec »

Na hrubou sílu je času dost, -viz jedna z nejrozumnějších vět krátce založené větve MPM. Nemohu jmenovat další, protože jich zas až tak na výběr za poslední diskuzní dva dny, co JoK vydal svoje prohlášení, příliš nebylo. Rozpoutala se běsnivá diskuze, aniž JoKovi předem došlo, jakou Pandořinu kredenc otevře. Pochopitelně známe pozadí všeho, co předcházelo potížím a objevujícím se problémům při budování MPM, ale jednoznačně celou akci zavrhnout a "hurá chlapi pro modely" (což je převažující názor většiny z vás, kteří jste do Police modely dodali), aniž jste pochopili, proč a z jakých frustrací tento nečekaný rozkol vznikl - to by stokrát položilo vola, za jakýho teď
před vás předstupuju.
Celé dva dny jsem rozvažoval, četl vaše rozhořčené, odsuzující, ale i upokojující a zklidňující příspěvky, než jsem se
odhodlal reagovat. Pokud vám za ně poděkuji, pak za všechny, stejně jako za vaše modely ve skvostných a na dnešní dobu neskutečně drahých vitrínách. Za jeden ovšem nikoliv: ten, který TOm.a.s.h. poslal paní starostce,která si takové sprostonárodní vypeskování naprosto nezasloužila. A i kdyby snad ano - při vyjednávání bojové strategie se zpravidla drží dohodnutý čas příměří a neválčí se. A věřte, že založení muzea byl - a stále je - jen a jen pro mě
a paní starostku Jenkovou doslova boj o život a další existenci.
Všichni ostatní se okolo nás, v Polici, v MPM, na DF, jako brigádníci na fotoreportech, jako momodeláři obdivující
modely kamarádů, i svoje při otevření MPM, při soukromých návštěvách atd. de fakto pouze míháte a nemuselo vás (až do vyjádření JoKa) nic jiného - obrazně řečeno - zajímat, kromě toho, jaký a zda opravdu hodnotný stánek
našeho hobby vytvoříme. A není pravda, jak řekl Jok, že modeláři o muzeu nemohou rozhodovat. To snad spadá snad až do posledního období, kdy už nemáme odkud čerpat přidělené finance. Jinak mohu vyjmenovat stovku rozhodnutí,
do kterých jsme dali jako modeláři svoje nápady a invence. Otázka jak byly přijímány, realizovány, a hlavně panem Hejnyšem (opět slova JoKa a za ním teď stojím) je jiná - ale tady není namístě. Namístě jsou ovšem možnosti, za jakých dalších podmínek (anebo trampot, těžkostí a nechvalných schválností různých "účastníků" a rad rádoby radilů)
necháme veřejnosti otevřené dveře do Muzea buď překvapivě pro tu veřejnost obloženého - anebo zpátky do krabic
vyloženého. A o těch podmínkách, dalších dohodách s městem nebo i nedohodách vás určitě můžu s rozumnými
spolupracovníky později zase informovat. Vy, kteří umíte nebo rádi lepíte zbraně či různé zbraňové systémy: prostě
mi ještě pomozte neházet flinty do žita. Lambada BaJ
Kari
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17.6.2012 7:56

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Kari »

Dobrý den,
pročítám si diskuzi o změně expozice Muzea papírových modelů a připadá mi
přinejmenším zvláštní, aby Ti, na které je tu snášeno mnoho nářků a kritiky, nemohli říct svůj názor. Nejprve ale chci silně zdůraznit, že město Police a jeho představitelé si modelářů a jejich práce váží. A ne málo. I proto starostka a další zastupitelé prosadili nemalou investici do vzniku Muzea papírových modelů. Je pak s podivem, že mnozí z modelářů, aniž by znali souvislosti a měli objektivní informace, dokáží sprostě napadat město a jeho představitele. A nedají ani možnost sdělit svůj názor, své stanovisko. Proto jsem vděčný za tuto možnost.
Tak nejdříve k tomu, co je nejvíce diskutováno a kritizováno. Pak k dalšímu. O žádné
uklizečce, která by měla utírat prach z modelů, jsem v Polici neslyšel a netuším, jak jste k té chudince přišli. V návrhu smlouvy, který jsem sám vypracoval a nechal k posouzení právníkům, je jasně uvedeno, že o modely bude pečovat půjčitel, tedy pan Kropáček, případně lidé jím pověření a že budou hrazeny všechny nezbytné výdaje s tím spojené, tedy přinejmenším cestovné a stravné, plus i nějaká, byť zpočátku asi spíš symbolická, odměna. Frekvenci údržby jsem navrhoval dvouměsíční. To, že právník můj návrh smlouvy zkritizoval hlavně ve dvou bodech, neznamená, že by byl odmítnut navržený způsob údržby. Jednalo se mu o to, že nemůže být uzavřena smlouva o výpůjčce modelů s někým, kdo je má také vypůjčené. To zákon výslovně zakazuje. Je proto nutné uzavřít smlouvy přímo s majiteli modelů. A to buď ze strany Muzea, nebo ze strany pana Kropáčka. O tom jsem mu psal a nechal rozhodnutí na něm. Z pohledu dlouhodobého fungování muzea je samozřejmě správnější uzavřít smlouvy mezi muzeem a modelářem. Je to sice časově náročnější, ale jsme ochotni to absolvovat způsobem, který bude modeláře zatěžovat co nejméně. Ale ať už je smluvně vyjádřen vztah mezi muzeem a jednotlivými modeláři, nebo mezi muzeem a jedním zástupcem modelářů, je třeba mít kompletní seznam modelů a jejich majitelů, a to včetně nějak stanovené ceny, protože chceme expozici a modely v ní zahrnuté také pojistit. Ani smlouvu o zapůjčení modelů, ani pojištění bez tohoto seznamu nemůžeme zajistit. Jsem schopen sepsat seznam všech modelů ve vitrínách se stručným popisem a k tomu opsat údaje z popisek tam, kde jsou. Zbývající bude muset rozkrýt někdo z Vás. Je jasné, že tato akce je nutná a že musíme uhradit i nutné náklady s tím spojené. Nebráníme se tomu. Jen těžko hledáme prostředky, které můžeme použít na vše, co je s vybudováním a provozem muzea spojené.
Vedle smlouvy o výpůjče modelů je vhodné uzavřít i smlouvu o údržbě. Obecně s kýmkoliv, kdo je k tomu odborně způsobilý. Tedy se nejedná o žádnou uklízečku, ale o lidi, kteří mají k modelům vztah a umí s nimi zacházet. S tím vším na městě souhlasíme a jsme ochotni hledat tu nejvhodnější formu. Osobně mohu říct, že jako zaměstnanec muzea mám hmotnou odpovědnost za vše, co se tu děje a nikomu nedovolím, ani sobě, lézt do vitrín a manipulovat s modely. To zatím porušil pouze Láďa Badalec pro potřebu televizních kamer.
A co se týče toho napakování. Přebudovat v době tří měsíců prostory bývalé kuchyně a jídelny na muzeum takové jaké je, včetně jeho vybavení, to nebyla jednoduchá ani lehká ani levná záležitost. Do současnosti město Police investovalo do vybudování Muzea přes osm set tisíc. A požadavky autorů expozice představují dalších ca 120 000,- Kč, tj. na zasklení podií pro lodě a architekturu, kde bylo původně plánováno jen ochranné sklo, folie na okna proti UV záření, zviditelnění muzea pro veřejnost apod. Zastupitelé na nátlak starostky schválili zřízení muzea a s tím i částku, kterou je město pro letošní rok schopno uvolnit na vybudování a provoz a kterou nelze překročit. Bohužel vývoj je takový, že potřeby začínají značně převyšovat možnosti a sháníme peníze, kde se dá. Jde mnohé, ale ne všechno. Ovšem provozní ztrátu muzea už město hradit nemůže. Muzeum si tedy na svůj provoz musí vydělat. Z tržeb na vstupném a z prodeje vystřihovánek, případně pomocí grantů. A to je také jeden z mých hlavních úloh. A měl by to být i zájem Vás, modelářů. Obávám se však, že pokud bude ještě chvíli trvat tento bojový stav, který neumožňuje věcné řešení a tím způsobuje i zmrazení dalších investic a výdajů do propagace, tak muzeum stejně zajde na úbytě. Je proto nutné, chtějí-li modeláři i nadále mít důstojný stánek papírového modelářství, urychleně jednat. K tomu jsme v Polici samozřejmě připraveni. Ale musí být s kým jednat. Věcně a se zájmem o dosažení výsledku. Kdokoliv z Vás se může přijet podívat na muzeum a to, jak je zajištěna bezpečnost muzea, případně pomoci s identifikací modelů a pomoci tak k dobrému řešení stávající situace. O prázdninách očekáváme velmi slušnou návštěvnost a tedy i možnost obhájit existenci muzea a získat podporu pro jeho další rozvoj.

Josef Hejnyš
vedoucí muzea
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od JoskaM »

Pane Hejnyši,
jsem velmi rád, že jste tedy toto napsal. Určitě nikdo nechce bojovat s větrnými mlýny. V příštím týdnu jsem chtěl volat kamarádce, shodou okolností ředitelce muzea, abych se zeptal na možnosti, práva a povinnosti při takovém o vystavování.
Nic méně po této akci, co proběhla si myslím, že bez urychleného dání těchto dokumentů do pořádku budou obavy narůstat. A v příštích případech budou zápůjčky probíhat jen na základě vyplněných smluv v okamžiku předávání modelu a ne tak jako v tomto případě až po bouři nad naším právem. Jakožto "vedoucí muzea" určitě toto pochopíte důležitost tohoto kroku a vynaložíte nemalé síly na urovnání situace.

Nemůže se nikdo z účastněných divit, že obava o naše výtvory rostla a roste. Včera jsem mluvil s Láďou Badalcem, jako s "otcem muzea". A přeci jen se v dnešní době nemůžeme opírat jen o slovo (i) přátel zvláště, když tento problém mohl být řešen paralelně s výstavbou muzea.

Pro uklidnění situace bude opravdu nutné vyřešit dokumenty v nejkratším možném termínu. Případné seznámení s obsahem navrhované smlouvy a způsobu pojištění ještě před podpisem by nebylo od věci.

Děkuji snad za všechny modeláře

Joska Mašek
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od pahejl69 »

Tak jsme s tou skleničkou zvanou můzeum zatřepali voda se zakalila no a když jí chvilku necháme to špatné si klesne ke dnu a zase bude zkrze ní dobře vidět ;)
Možná jsem naivní ale jeden z problémů by se dal vyřešit tak že můzeum nechá zpracovat dva druhy formulářů tedy o zápůjčení modelů a pro ty co s návratem nepočítají jako já o darování. Tyto si tady na fóru stáhneme vyplníme- názvy modelů popř. cenu (pro pojišění) no a vložíme do obálky a šup na poštu.
Sám jsem můzeu moc šancí nedával a kdo mne zná to ví ale už to jede asi to bude i fungovat a než se provoz ustálí tak to bude drncat- měli bychom respektovat že né každy skvělý "doktor může být i dobrý ředitel nemocnice" nadšení je skvělá věc ale každá sranda něco stojí a v dnešní době peněz není nikde dost. Pliváním po lidech kteří něco platí se toho moc nedosáhne, né pro každého je můzeum důležité někdo by radši nový chodník.
Byly jste schopni v mrazu jezdit do můzea a z nadšení tam pracovat, domnívám se že po výkřiku oprašovací brigáda se najdou lidé kteří se přihlásí ono to půjde chce to čas ;)
Tak snad další diskuse která se tu rozpoutá bude že modely jsou okoukané a kdo a co má doma a vystaví to :) .
Omlouvám se že tu tak často otravuju ale mám hrůzu z takových debat kde ruka je rychlejší než hlava a bohužel vyřčené se bere špatně zpět :oops:
Dokažme že trpělivost máme nejen při práci s nůžkami pevné nervy a pevnou ruku přeje Ondra Hejl.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

A tak to zase jo. Doufám že se vše vyřeší ku prospěchu všech.
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od JOK »

***kroť se ve výrazech!***!!!!!
Toto forům mi nedovoluje psát co chchi.
Dovoluje jen některý věty
chcic psát o muzeu a neudělám souvislou větu
kujva
Nikomu už nikam nic nepište
Bude se jednat
O našich modelech.
zatím ale odvoz modelů není zažehnán.
To je fakt ***kroť se ve výrazech!***, když to musím psát v holých větách. A po čtrvtý už vám psát čtyři odstavce o vývoji v muzeu nebudu.
Pan Hjenyš sem o sobě něco napíše, abychom věděli kdo rozsvěcí a zhásíná světlo nad našimi modely v muzeu.

editoval Vojta Č. Kurnik, JoKu, příště piš střízlivej!!!
Kari
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17.6.2012 7:56

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Kari »

Dobrý den,
včera jsem telefonoicky hovořil s panem Kropáčkem a dohodli jsme se na dalším postupu. Je zpracován velmi stručný předávací protokol, který obsahuje to nejpodstatnější, co je třeba pro právní jistotu majitelů modelů, pan Kropáčka i města Police a také řeší odpovědnost za modely.

Předávací protokol
sepsaný dne ………………….. v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují za účelem předání papírových modelů pro expozici muzea
místo předání: …………………………
přítomné osoby: …………………………

1) pan ………………………. předal městu Police nad Metují, zastoupenému …………………………… (dále jen „město“ 1200 ks papírových modelů v celkové odhadované hodnotě 2.000.000 Kč (slovy: dvamilionykorunčeských);
2) město se při předání zavázalo neumožnit manipulaci s modely neoprávněným osobám. Případnou škodu vzniklou porušením tohoto závazku ponese město;
3) město se při předání zavázalo k vystavení předaných modelů v expozici muzea papírových modelů v prosklených a zajištěných vitrínách;
4) město se při předání zavázalo, že rozmístění modelů a koncepci výstavní expozice provede ve spolupráci s odborníky z řad modelářů;
5) město se při předání zavázalo, že s oprávněným subjektem uzavře pojistnou smlouvu, jejímž prostřednictvím bude zajištěno pojištění vystavených modelů;
6) přítomní se domluvili na následujícím:
- do 31. 7. 2012 (alt. termín dle návrhu modelářů) budou uzavřeny smlouvy o výpůjčkách k jednotlivým modelům
- do 31. 7. 2012 (alt. termín dle návrhu modelářů) bud vyhotoven seznam vystavených exponátů
- do 31. 7. 2012 (alt. termín dle návrhu modelářů) bude smluvně ošetřeno provádění údržby modelů prostřednictvím odborné osoby
- …………………………………
- ………………………………….
Předání bylo ukončeno dne ………………………. v …………… hodin.
S obsahem protokolu vyslovují svým podpisem souhlas níže podepsaní přítomní.

Dalším krokem je nabídka starostky města, která navrhla panu Kropáčkovi schůzku s vedením města, na které by se měly projednat další kroky směřující ke klidnému a perspektivnímu chodu muzea. Jedním z nich je ustavení Rady muzea o které sice hodně a dlouho hovoříme, ale zatím nefunguje. Láďa Badalec ji má sice už od pdzima, jen bohužel nefunkčí. Naše představa je taková, že kromě jednoho zástupce zřizovatele, tedy města Police, by v ní měli být především zástupci modelářů, kteří by po metodické stránce směřovali muzeum. Tedy by jednali o uspořádání a změnách expozice, o opravě a údžbě modelů, o propagaci muzea a jeho aktivitách apod. Tím bude muzeum patřit více modelářům než městu, jak semnozí obávají. Je ale třeba, aby za modeláře byli účastni lidé, kteří jsou schopni konstruktivního jednání, mohou přicházet s nápady a hlavně budou mít možnost nalézt si čas na práci, která s tím bude spojená. Náklady s takovou činností budou pochopitelně hrazené.
A protže jsem se o sobě dozvěděl na předchozích stránkách, že jsem jakási místní celebita, což mě docela pobavilo, došlo mě, že bych se možná mohl i trochu představit. To abyste věděli, kdo v muzeu rozsvěcí. Jsem ročník 53, takže také nadšeným čtenářem a odběratelem ABC z konce šedesátých a počátku sedmdesátých let. Od roku 1968 člen skautské organizace, partu kluků jsem pod hlavičkou turistického oddílu vedel nepřetržitě do roku 1989, kdy jsme z ní udělali skautské střdisko, které vedu dodnes. Před pár lety jsem založil občanské sdružení, které se zabývá např. pořádáním Dne řemesel, kterého se každoročně účastní přes třicet řemeslníků a na osmset návštěvníků. Za téměř milion Kč jsme provedli opravy turistických cest ve skalách, píšu grantové žádosti pro různé spolky ve městě a okolí. Profesně jsem původně vyučem dřevomodelář, při zaměstnání jsem absolvoval gympl a pak bakalářské studium na FF UK obor Andragogika a personální řízení. V posledních letech jsem také jako personální ředitel ve výrobní firmě pracoval. Naposledy jsem pod hlavičkou Podnikateslkého klubu Broumovska realizoval projekt v okolních školách zabývající se volbou povolání, tj. připravoval pro žáky šestých až devátých tříd různé činosti v rámci výuky, jezdili jsme na množství exkurzí, do muzeí apod. V lednu mi projekt skončil a byl jsem starostkou angažován do muzea. A jak sama říká, mé jméno u muzea pomohlo několika zastupitelům zvednout pro ně ruku.
Doufám, že moje působení v něm nebude muzeu ke škodě.
J. Hejnyš
Knox

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Knox »

Tohle se mi líbí víc. Jen jsem zvědav kdo bude tou "odbornou" osobou.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Kuba78 »

nechci se vam do toho montovat pane Hejnys, o problemu toho vim pomalu a jako modelar-neandrtalec si ani netroufam nektery muj vytvor vystavit a tedy se mne problem moc netyka, ale pokud chcete udelat predavaci protokol takto, mely by byt taxativne vyjmenovany a definovany
a) osoby opravnene
b) odbornici z rad modelaru
c) nejpozdejsi datum uzavreni, doba trvani pojistne smlouvy, castka na kteoru je uzavrena a minimalni velikost skodniho plneni pro jednotlivy model
d) osoba odborna pro oprasovani, definice naplni jeji cinnosti a zpusob cinnosti e) definovat zda predavaci smlouva je vlastne zapujcni, darovaci, pronajimaci atd.. z tohoto to neni jasne.

Takto jak je to napsane muze klidne znamenat ze osoba opravnena bude uklizecka na kterou mesto ukaze, odbornik z rady modelaru muze byt kdokoliv na koho mesto ukaze a smlouva o pojisteni muze byt uzavrena ted, zitra nebo taky za deset let a na castku par korun, protoze 2 MCZK je definovana jako hodnota modelu, nikoliv hodnota k pojisteni.
pokud uz tu vznikly takove vlny a hrozi dalsi nedorozumeni a pripadne rozkoly a rozbroje, urcite neni od veci aby takovouto predavaci/zapujcni/darovaci smlouvu a jeji podminky definoval pravnik a obsahovala tvrda vymahatelna data a nikoliv takto relativne vagni ustanoveni. Jedine takto jasne a jednoznacne definujete pravne situaci ve ktere se budou nachazet modely a modelari a predejdete do budoucna pdoobne situaci kdy hrozi poskozeni provozu muzea.
Zamčeno

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“