změna expozice muzea

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

změna expozice muzea

Příspěvek od JOK »

Vážení kolegové modeláři,
je mi to velmi líto ale zřejmě dojde k drobné obměně exoponátů v muzeu dříve než za dva roky.
Vyplývá to ze situace, že stále nemám s MPMPM uzevřen předávací protokol včetně deklarování údržby expozice mou osobou a mnou pověřených osob.
Drtívá většina modelů, které jsem si od vás povypůjčoval za účelem vystavení v MPMPM tak stále zůstává v mé zodpovědnosti a pokud se jim něco stane, budete se obracet na mne nikoli na muzeum. Svěřili jste mi je ale já již nemohu ovlivnit další manipulaci s nimi. Na vedení města se objevil názor, že není důvod aby o modely pečoval modelář lepič ale snad nějaká paní uklízečka, která pod modely jen setře prach a zase je vrátí tam kde byly. Tento blábol mne natolik urazil, že jsem se rozhodl modely z muzea odvézt a vrátit vám je. Samozejmě ale až po vašem vyjádření. Měsíční údržba spojená s tzv. "inspekcí" byla domlouvaná, že musí být placená. Nikdo se nepožene zadarmo do Police. Muzeum je plně funkční a není důvod dělat někomu nějakou charitu. Třeba se mýlím. Třeba na to máte jiný názor a třeba by jste jezdily opečovávat naše modely rádi a bez finanční odměny. chchi slyšet váš názor.
Každopádně odhaduji, že odvoz modelů by se týkal cca 50 z vás, které jste modely zapůjčili v přepočtu cca 800 exponátů.
Prosím o váš názor, než udělám něco, s čím by jste nesouhlasili. Jsou to naše modely ale pokud nad nimi nemáme kontrolu, v podstatě jsme je jinými slovy vyhodili do kontejneru.
Možná se najde mezi námi někdo jiný, kdo by měl zájem nashromáždit nové modely a uspořádat novou expozici v muzeu. A nebo ideálně převzít zodpovědnost za modely za mne. Já od takovho přístupu musím dát ruce pryč. Nejsem šílenec. Mám deset zkušenností s vystavováním ale nikdy se mi nestalo, abych neměl v ruce kus papíru!!!!!!!
Smutné sbohem
Naneshledanou u dalších takových muzeí
JoK
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

V dobré víře, že se modelům nic nestane, jsem je rád zapůjčil. Moc nadšený nad manipulací s modely osobou, která k nim nemá lautr žádný vztah, tak to tedy nejsem. A kor když jsem vyškemral i zapůjčení pár jiných modelů od kolegů modelářů i ze Slovenska. Jak bych se klukům mohl potom podívat do očí, že jejich modely nemají například kamery, nebo anténky, či mají pomačkaná kola! Taková spousta drahoceného času by byla, jak píše JoK v koši.

Nenapadá mě nic schůdného, co by tento problém mohlo vyřešit. Pokud nastane situace navrácení modelů do rukou modelářů, jsem připraven si pro formulky i od kolegů formulkářů vyzvednout.
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od RadekV »

Ještě jsem to ani nestihl zkouknout a už to končí, to byl fofr. :evil:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 73
Registrován: úte 24.4.2012 9:18
Bydliště: PV

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Roman »

RadekV...neco podobne mne taky napadlo....:/
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Jan Koláček »

No já jsem to stihl, ale bude veliká škoda, jestli to takto skončí. Pokud by opravdu nastala situace, že se modely budou vracet, tak si je vyzvednu...
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od old_Mr_Grim »

To je krása. Pokud to skončí jen kvůli takovej kravině a neústupnosti kompetentních osob, tak to vidím jako velmi krátkozraký přístup muzeva (tuplem k jistě nemalým prostředkům vynaloženým na opravu, úpravu prostor a propagaci). Byla by to od nich pěkná podpásovka vůči všem, kdo tam přijeli a přiložili ruku k díla, kdož se podíleli na tvorbě webu apod.
Souhlasím s TEEm. Pokud by nad modely měl vládnout někdo, kdo k tomu nemá vztah, tak to mi pod fousy moc nejde :(
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Lukáš »

Mno, tak pokud zmiznou dvě třetiny modelů, tak to může celé jít do kopru.. Trošku se divím, že taková věc mohla zůstat nedořešena.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od JoskaM »

No JoKu, to je pravda a stojím taky zatím. :oops:
Na rovinu, ostuda vedení muzea a města Police. Zřejmě si toto privilegium nezaslouží! :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Michal Dostál »

Bohužel jsem v rozčarování (jemně řečeno)!!!
Byla to pro mně čest mít model v muzeu,
ale v tomto případě chci model zpátky.
Má pro mě velikou cenu a nechci ho nechat na pospas cizím lidem,
natož nějaké UKLÍZEČCE!
Myslím, že pochopíte moje jednání, za těchto podmínek
není o čem mluvit.
Dejte vědět o návrhu navrácení.
díky
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Schumy.0003 »

Takto by jednal každý, Nevím co tomu napsat, je to velká ostuda, hlavně těch lidí, co si neváží práce všech modelářů.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

Tak hlavně že si někdo napakoval kapsu na rekonstrukci. Já osobně nechci aby s mejma modelama manipuloval někdo jiný než modeláři. Je mi líto kluků co na tom dřeli. Ale asi někomu hezky zrekonstruovali budovu. Že by další prostor pro Merkur? Co na to paní starostka? Pan Hejtman? Asi je jim to u pr.... Svoji provizi už mají tak co se starat.Džouku, blbce jim dělat nebudem. Stávka !!!!!!
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Standa F. »

Než dojde k nějakým zmatkům, pouličním nepokojům a masovému vyvražďování nebohých uklízeček tisknoucích si k hrudi mokrý, chlupatý hadr 8-), viděl bych to takto:

:arrow: Koordinovaný postup kvarteta p. Hejnyš, L. Badalec, M. Weiner a Pepa JOK vůči radnici.
:arrow: Sepsat seznam modelů a předávací protokol - předává JOK, který jediný má od všech modelářů slovní (tiché) oprávnění a mandát s modely manipulovat.
:arrow: Stanovit pravidla udržování modelů v čistotě - jelikož jsou vitríny uzavřené, byť nikoli hermeticky, myslím, že oprašování modelů a utření polic/skel by mohlo stačit 1× za 2-3 měsíce.
:arrow: Toto čištění bych viděl formou obdobných dobrovolných brigád, jaké byly u výstavby muzea.
:arrow: Na modely může sahat pouze modelář - mne taky nepustěj k operaci mozku.
:arrow: Ty brigády se mohou opět svolávat zde na DF, v této sekci.
:arrow: Brigádníci - nazval bych je OFUK BOYS 8-), by měli brigádu refundovánu muzeem (městem) - jednoduchá smlouva o dílo, zajištění ubytování (max. 1 noc z pátku na sobotu), 3 jídla + brigádnická mzda + náhrada jízdného, k tomu nějaké to materiální zajištění - hadříky, okena, jemné štětce apod.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Vojta Č. »

Ale jo, jestli to dobře chápu, tak problém je přesvědčit město, že Ofuk boys budou levnější a užitečnější než místní uklízečka, která tam tak jako tak bude muset ometat minimálně obden.

Jinak kvartetu držím palce, aby to dopadlo dobře, a pořád doufám, že dobře = zachování expozice.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od bernie »

Feministky na tebe Stanislave. S děvčaty na brigádu nepočítáš?? To by pak ale měly být "štětky" :lol:

Co se mých modelů týče. Jsou to kusy, které jsem Jokovi věnoval pro výstavní účely a jsem smířen s tím, že se morálně i fyzicky unaví.
Mám doma připravenou další várku, takže když projeví zájem, jsem připraven vyrobit přepravní boxy a předat.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od pahejl69 »

Můj názor je asi podobný nepočítám s návratem mnou poskytnutých modelů přesto se domnívám že výše uvedená čtveřice pánů by měla zastupitelům na městě vysvětlit že v žádném můzeu není běžné aby exponáty brala do rukou paní "HAMÁČKOVÁ" a utírala pod nimi prach. Musí to dělat člověk který ví a zná, jinak půjde celé můzeum do "kopru" pokud bude hazardovat z důvěrou modelářů proto bych počkal z bouřemi až jak dopadne případné jednání neb nic se nejí tak horké jak se to uvaří. Joka chápu nechce dávat své renomé v šanc, proto pokud by jednání nedopadlo samozřejmě modeláři nemohou mít můzeum bez baráku tak ale bez modelů to bude zas jen barák.
Zamčeno

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“