změna expozice muzea

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Michal Dostál »

Josko taky mi je do breku a lituji tebe a ostatních, kteří věnovali svůj čas.
Pánové jestli máte možnost to dát do TV tak jděte do toho.
Jen doufám, že budou o stavu muzea informováni i kolegové z Polska.
Knox

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Knox »

K tomu nemám moc slov......
Drahý Pepo.
Stojím za tebou neb tě znám spoustu let a dovedu si živě představit, jak bídně ti teď musí být. Stále stojím za tebou a tvým zklamáním. A proto jsem pro vendetu. Křivé chování vyžaduje "odměnu" - tedy ať je muzeum bez modelů (alespoň bez těch mých).
Tím bych tě tedy chtěl požádat, že až budeš mít cestu pro ostatní, vem ty mé alespoň k sobě. já už se pro ně zastavím sám.
Drž se...
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od spida »

No teda Pánove. To je mazec. Svým způsobem jsem počítal s tím, ze už své camaro a galaxii už doma Nikdy mít nebudu, ale za těchto podmínek Budu velíce rád když je zase vystavím ve starém dobrém DDM Rozmarin v Litoměřicích. Jako to je hnus velebnosti
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Jsem pro destrukci Police a jejich gestapáckého vedení via TV! Toto nesmí zůstat nepotrestáno!
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Medium »

Do problému vidím pouze zprostředkovaně, neb jednání se samozřejmě neúčastním osobně. Ale vše jsem pochopil tak, že zastupitelé Police vše pojali tak, že za jednorázovou a minimální (v relativním pohledu sumy) získá Muzeum, jež jim bude již jen vydělávat. Ale tolik naivní myšlenka mě zaráží, i slepice se musí krmit, aby snášela vajíčka. Každý z nás navštívil alespoň u nás muzea od těch největších až po ty nadšenecká v "jedné cimře". Všude se o exponáty stará někdo, kdo jim rozumí a je v tomto směru nadšenec či dokonce odborník. V muzeu v Polici tato osoba chybí. Je tedy nutné osobu "odborníka a znalce" zajistit externě. A proč vlastně? 1) Vystavené modely reprezentují stavitele, jehož jméno by mělo být na vizitce. 2) Modely reprezentují samotné muzeum. 3) Vystavené modely reprezentují papírové modelářství celkově. Pokud budou v muzeu vystavené modely rozpadlé, může se klidně stát, že až návštěvníci později uvidí plakát lákající na nějakou akci jinde v republice jen ohrne nos se slovy "Když se o to nedokážou postarat ani v nejprestižnějším muzeu, tak by to uměli na obyčejné výstavě?" Nikoho nebude již zajímat, že muzeum a ostatní modeláři jsou absolutně 2 různé subjekty, koho by to taky napadlo rozdělovat.

Čili někdo musí do toho muzea přijeta vyložit náklady na cestu, potřeby, obětovat svůj volný čas a síly. Chodí-li člověk do práce, má rodinu a spoustu dalších povinností, je práce pro muzeum chvályhodná, ale naprosto ve světle všeho tvrdá práce. Kdo připravoval nějakou akci, výstavu tak ví o čem píši. Jsou to hodiny a dny jen pokud se jedná o jednorázovou akci. Starat se o něco jako muzeum průběžně v dlouhodobém časovém úseku??? Kdo se hlásí dobrovolně, zadarmo bez nároků na cokoliv a s rizikem stížností a problémů se samotnými modeláři, kteří dostanou své modely následně zpět poškozené, nechť se přihlásí v tomto vlákně.

A ještě čistě realistický pohled na věc: zapůjčím-li bez nároků na finanční odměnu něco, co jinému vydělává, mohu naoplátku chtít servis o "moje vlastnictví". Není ochota, nebude model, nebudou prachy.

A jinak, Pepu i Láďu znám celkem dobře......takto zoufalé jsem je ale nikdy nezažil. Všichni jsme dělali vše či uvažovali v dobré víře a dali na domluvu a víru, že i Polická radnice vše myslí stejně. Přeci jen, kšeft a srdce se mnohdy nespojí, jako v tomto případě. To že to neklaplo není vina ani JoKa, nikoho jiného z nás, ale rozdílných názorů na věc. Já mám stejný názor jako JoK, proto má mou podporu. A jestli to vidíte podobně či souhlasíte s opačnou stranou, je již na každém. Dojde-li k dohodě s Polickou radnicí, nechť muzeum funguje v plné síle s modely nás všech. Nedojde-li k dohodě s Policí tak, aby o modely a reprezentaci nás a našeho koníčku bylo kvalitně postaráno, tak lepší nic než ostuda.

Jen myslím Pepo, že pokud nedostaneš od někoho zprávu, ať tam jeho model necháš, je Tvým poselstvím naše modely vzít pod svá ochranná křídla a přivézt je s sebou ;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

No Ja nevím. Nechtělo by to trochu za muzeum bojovat? Zase tak lacino se nm nechat nemůže.
A Michale. Za JoKem stojím. On je v tom nevině. Ano, on oslovoval modelaře. V dobré víře. Ale bohužel ostatní se na něj vybodli. Bude to znít divně, ale proč se nezaručí p.Weiner nebo Láďa Badalec ?
Každopádně kdo tam nechá modely bude " rebel " Muhehe.
Na Ja DF de do kopru,( což se nedivím ) akce taky. Nejlepší čas hledat jinej koníček
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Michal Dostál »

Tomys musíš pochopit moje rozčarování.
Bohužel JOKa neznám i když všichni kteří ho znají by za něj daly ruku do ohně.
Vážně mu nezávidím jeho pozici a je mi jasné že vzniklou situaci nemůže.
Jenže pokud mi napíše člověk kterému předám model "Zbavuji se zodpovědnosti za vaše modely!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ".
Tak jak mám reagovat?
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Jirka »

V současné situaci, pokud nedojde přeci jen k dohodě, je jediné možné řešení vyklizení muzea, tj. odvezení modelů těmi, kdo je instalovali a mají nějaké kontakty na poličskou radnici. Není možné, abychom tam jezdili jednotlivě, nikdo se s námi nebude bavit. Mne se to až tak netýká, mám tam dva jednoduché modely, takže jejich ztráta by nebyla pro mne nic hrozného.

Jen tak pro zajímavost jsem si přečetl zápisy z jednání rady města a zastupitelstva z letošního a konce loňského roku. Zde: http://www.meu-police.cz/index.php?opti ... Itemid=269" onclick="window.open(this.href);return false; je zápis z jednání, ve kterém se diskutovalo o zřízení MPM. Dělá to na mne dojem, že ačkoliv záměr nakonec schválili v poměru 16:4, tak velké nadšení s investicemi města do muzea při jednání rozhodně nepanovalo. V dalších zápisech jsem už pak jen našel zmínku o datu otevření muzea, zmínku o údajné investici města do MPM ve výši 1,753 mil Kč a zmínku o zrušení výběrového řízení na dodávku kovových vitrín (z 19.3.2012).

Zdá se, že do muzea už město nechce dále investovat. A ta zmiňovaná uklízečka - podle mne by se jednalo o nějakou nezaměstnanou, která by očistu modelů dělala jako veřejné práce, a té už by bylo úplně jedno, jak modely po jejím zásahu budou vypadat...

JoKa znám už hodně dlouho, i pár výstav jsem mu pomáhal instalovat. Všechny dopadly dobře až na pár much v podobě pár poškozených modelů. Tomu se ale při výstavách nedá úplně vyhnout, s tímto rizikem se musí počítat. Pro papírové modelářství udělal hodně, tady bohužel asi narazil na "vyčůranost" komunálnch politiků a i na nedostatek financí ...
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od bernie »

No chlapci, jen taková blbá poznámka. Opravdu doufáte v hladké vydání modelů, když tam přijdete v úterý ráno a budete se domáhat de-instalace??

Tož pak teda pozdravujte POLICE z Police :lol:

Sorry za ten smajl, ale jsem cynický realista.

Naštěstí to má Jok přes pár kanceláří do redakce "černejch oucí". Rád bych se na to podíval v TV, z koho nakonec bude udělaný tupoun :roll:
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Jirka »

Jednoduché to nebude, proto by za modeláře měli i dál jednat ti, kteří byli s radnicí v kontaktu. Na druhou stranu zadržovat cizí majetek, na který nemají žádnou smlouvu o zápůjčce, nemohou moc dlouho.

V černých ovcích a možná i na Nově bych to rozmázl. Myslím, že pár desítek suprově nasraných modelářů každá televize v pohodě najde.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od JoskaM »

Bernie, my jsme vlastníci(doložitelní), na základě čeho mají oni naše modely? Smlouva? Není, skončila doba půjčení. howk.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od bernie »

Ano doba půjčení. Do kdy?
Výpovědní lhůta ze dne na den? No tak to jsou na radnici opravdu kapříci :lol:

Na druhou stranu chtějte pochopit radnici - z velkých zdrojů nejsou žádné zdroje, tak alespoň držíme jakous takou politiku zaměstnanosti formou nucených prací pro oprašovače. Třeba časem bude i nějaké to unijní školeníčko, jak ometat vyplétané dvojplošníky.

Zvedněte si kvalifikaci - staňte se školitelem - dejte své zkušenosti lidem, kteří na tom nejsou tak dobře jako vy.

Chápete?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Tomys »

1.8 mega? Tož dobrej tunel na to že ani hajzliky nejsou nové. Sorry, ale chtěl bych být majitel té stavení firmy.
Jo Džouku, místo toulavky sem pro Černý ouce. Já si tam pro své modely klidně dojedu , teda ne klidně, ale nenechám v tom ostatní.
No a chudák Jejda Rukr, kterej se potil s vývojem stránek, modelama atd. Vím že z toho byl nestastnej předtím, natož teď.
A poslední. Co na to polska strana?

Michale - JoK by se nikdy na naše modely nevykaslal. Musel to napsat aby se něco začalo dít. Nemůže přece ručit 3 roky za naše modely a na převedení zodpovědnosti muzeu čeká už 2 měsíce !!! Ale chápu Tvoji paniku. Dyť celková hodnota modelů je prý 2 mega. To už není prča a chápu JoKa že to nechce nechat na sobě.
Teď je na tahu muzeum a radnice.

Pan ředitel muzea se objevil odkud?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od Vojta Č. »

Proboha, než začnete dělat dusno směrem do Police, brzděte, napočítejte do deseti, a podívejte se na to, jak to vypadá zvenku.

Čemu pomůže, když starostka dostane několik sprostejch mailů? Určitě ne dobrýmu jménu modelářů a už tutově ne tomu, až tam někdo bude za modeláře vyjednávat, co a jak dál.

Černý ovce? Vlastní oči? Proboha, koho to asi zajímá? Nerad bych bral někomu iluze, ale to se může taky obrátit pěkně proti modelářům (když se to vyloží způsobem "parta nadšenců si za městské a EU peníze zařídila muzeum vlastních výtvorů a teď by rádi ještě peníze na údržbu, a je kríze, a vyhazuje se za takovýhle věci...").

Tady musí nastoupit gramotnej člověk, právník, politik. Ten musí starostku přesvědčit, že jim stojí za to tam kvartálně zaplatit cesťák a ubytovnu jednomu autu šílenců, kteří půjdou ometat. S městem si každopádně musí dopisovat právník a ne banda rozhořčenejch modelářů...

A jenom teda tajně doufám, že nějakej právník viděl ty smlouvy, na základě kterých to je zřízený...

A modelářstvo si musí říct, jestli teda ta práce a ty nápady, který se tam realizovaly, stojí za to zachovat nebo jestli se to spláchne. To vás takhle překvapí, že narazíte na člověka, kterýho modely zase až tak nezajímaj?
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: změna expozice muzea

Příspěvek od JOK »

Ahoj hoši v boji,
držel bych se rád Vojtových návrhů ohledně fundovaného vyjednávání. Já už na to nemám mozkové kapacity. Odnášej to moje holky. To fakt nechci a tímto mi může být muzeum ukradený. Pokus se shodneme, že žádné papíry o předání nepotřebujeme, že Kropáček byl jenom za toho kdo to svezl a našoupal do vitrín, že není potřeba dalšího dodělání expozice a že se s Hejnyšem domluvíme, že občas nějaká banda štětek dorazí do muzea na "ofuk", tak tam ty modely klidně nechám. Uvědomme si ale, že muzeum není o tom, že by o něm rozhodovali modeláři. Už mi to nevadí. Respektive vadí ale dokážu to překonat. O muzeu nerozhoduje Badalec ani Weiner o tom, co se děje v Muzeu rozhoduje pan zvaný Hejnyš. A nemá potřebu se s námi o čemkoli radit. Pokud s tím souhlasíte, že tam za těchto "nepodmínek" modely necháme, asi budu i rád. Rezignoval jsem :(
Zamčeno

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“