ABC č. 5/61 - Rjugjong hotel; Silniční válec

Moderátoři: JOK, Standa F.

Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

ABC č. 5/61 - Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Ozzy CZ »

Nové ABC v prodeji od 1. března 2016. Dva modely.
- Mrakodrapy - Rjugjong hotel - Antonín Krejčíř, M1:1500, rozsah 2 strany;
- Stavební stroje - Silniční válec + stavební buňka - Kosťa Chadziantonidis & Roman Žiška, M1:72, rozsah 1 strana.

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Reportáže:

První vzdušné taxi? - Jednomístný trubec.
Šikovný ocásek - Geometrie mořských koníčků.
Virtuální realita - Budoucnost na dosah ruky.
Kuna rybářská - Šelmu ohrožují drogy.
Král Bene a Král dítě - 500 let od vlády Jagellonců.
Evakuace vesmírné stanice - Co ohrožuje astronauty.
Titanic v Praze - Čím byl výjimečný?
Bitva na čtyřech kolech - Testujeme autíčka WowWee REV 2.

Příště:

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Aki »

chjo, tohle fakt někoho baví lepit? :( já začínal lepit někdy ve 3. třídě... nůžky, pravítko, špejle a herkules, nic jinýho jsem neměl. a už tenkrát, když vyšla v ábíčku takováhle jednoduchá kravina, byl jsem zklamanej a netrpělivě čekal na další číslo... kdyby ty jednoduchý blbiny byly aspoň pořádně graficky zpracovaný... tohle je fakt hodně ubohý :(
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Vojta Č. »

Třeba nejseš cílová skupina, proč tě to tak rozčiluje?
(a jinak jo, třeba mýho synka docela potěšil Honker od Poláků z jednoho dílu. Zrovna tenhle válec by asi fungoval. Ale máme ten od Betexy.)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od mahdy »

Jak tak sleduju, tak má poslední dobou Aki nějaké podrážděné reakce na více frontách. Asi by si měl polévat přirození vlažnó vodó, když je takové chabrus na nervy :lol:
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od rybak »

No, já souhlasím s Akim.
Minibox byl taky jednoduchý, ale mnohem víc propracovaný a rád se na něj podívám i dnes.
Tohle je takové, no - jak píše Aki.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od kaktusak »

Abc v současné době funguje pro začátečníky , pokročilejší modeláři si kupují šmikajdy jinde . Takže s tohoto pohledu je to v pořádku .
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od JoseFxx »

Co bylo to bylo. Ani miniboxy nebyli v počátku žádný zázrak ze současného pohledu.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od rybak »

Ještě to zkusím. Mně nejde tak úplně o tvary a složitost konstrukce, jako o grafické znázornění. To bylo u miniboxu, ač kresleno ručně, úplně jinde. I když to byla prostá kostka.
To je asi vše.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od kaktusak »

Grafická stránka je asi věc vkusu . Spíš mě teda vadí na boku válce logo ABC . Kdyby bylo alespoň skryto někde vespod , ale tak to celkem bije do očí .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Aki »

mahdy: já se nerozčiluju, to byl spíš jen takovej zoufalej povzdech... budu se opakovat, ale i jednoduchá vystřihovánka se dá zpracovat hezky graficky...
a co se týče cílový skupiny - taky mi bylo 8, taky mi bylo 10... a taky jsem nezačínal formulema :) miloval jsem třeba jednoduchý autíčka 1:43... a troufám si říct, že ty starý kousky vypadaj mnohem líp, než tohle :)

pokud to měla bejt narážka na Herkules, tak to nový víčko je fakt děsný, padalo mi z ruky každou chvíli, než jsem to přelil do starý pixly... :)
Uživatelský avatar
MWilliam
Příspěvky: 21
Registrován: úte 29.9.2015 16:42

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od MWilliam »

Dnes maji deti daleko vic možností než za komoušů. Stavět modely je prostě podřadná zábava. Ač se nám to líbí nebo ne, věřte, že ABC ví, co dělá. Pouze reaguje na poptávku. Děti (primární cílová skupina) dnes nemají chuť lepit týden jeden model. Nemají zájem o kostely, mlýny, památkové rezervace... Detailní a rozsáhlý model je spíš odradí, protože i když se do něj náhodou pustí, nikdy jej nedostaví.

Je to moderní trend doby. Je to vidět všude. Filmy, knížky, hry, dokonce i vzdělávání jako takové... Producenti a autoři se prostě nuceně přizpůsobují poptávce a vše dělají jednoduší, masově přístupnější, politicky korektní... ale to sem nepatří, prostě na jistotu. Když to neudělají, tak jednoduše neprodají a můžou to rovnou zabalit. Odborně se tomu říká ***kroť se ve výrazech!*** populace. Za nějakou dobu budeme v bodě, kdy se civilizace zhroutí, protože inteligence a zručnost zmizí. Myslim, že o tom byla i natočená nějaká šílená komedie. Škoda, že se tomu ale v porovnání s realitou nedá smát.

Co se kvality vystřihovánek v abc týče: když víte, že to skoro nikdo lepit nebude, protože děti k tomu nemají vztah a dospělí nuceně jednoduché modely neocení, budete se snažit vše vybarvovat půl roku ručně vodovkama nebo to uděláte za 14 dní na pc stylem vyber plochu a vyplň jednotnou barvou? V tomhle autory prostě chápu a fandím každému, kdo ještě neztratil nadšení a snaží se modely dělat alespoň trošku na úrovni.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Tomáš 10 »

Výstižně napsáno.

Jsa odchován 17 - 24 ročníkem, tj. Vyškovský nebo ŠoK v každém ABC a lepím jen ze starých zásob.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Matys »

Ten film se jmenuje Absurdistán a je to spíše o obecném vymření inteligence a nastiňuje společnost hlouposti.... ale s tou zručností je to úplně stejné

Jako mladistvý delikvent jsem se vždy těšil na novou pořádnou vystřihovánku....na nějaký ten návod co a jak udělat nebo nějaké to elektro schema.... no, kde jsou ty časy....dnešní omladina nerozezná pilník od kladiva a ani se o to nesnaží.... a jak něco nemá procesor, tak to není elektronika, natož něco řezat z balsy....prostě globální úpadek lidstva a zručnosti vůbec

Kruci, asi už jsem starej :D
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od vsetíňák »

Zrovna dnes jsem po tomhle ábíčku šáhl v Lídlu a v duchu si říkal zase tam bude nějaká blbost ale co kdyby...a zase nic to už je úplně někde jinde!
Rawen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 16.2.2012 11:13

Re: ABC č. 5/61 Rjugjong hotel; Silniční válec

Příspěvek od Rawen »

Pánové, kdyby jste věděli kolik práce je i s těmi jednoduchými vystřihovánkami:-) Ono to fakt neprobíhá stylem, kliknu a díl hotový. Nemluvě o zkušebním lepení, betatestování. Aspoň já si s tím vždy hraju několik týdnů.

A co se týče šikovnosti dnešní mládeže, tak musim jen říct - asi se pohybujete mezi špatnou mládeží. Já mam kolem sebe tolik šikovných mladých lidí v různých oborech, až se bojim kdy mě někdo jako sotva třicetiletého "dědka" odfoukne někam do pozadí.
Odpovědět

Zpět na „2016“