Právě je sob 10.4.2021 22:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 8.4.2013 11:35 
Offline

Registrován: pon 8.4.2013 11:23
Příspěvky: 1
Chlapci, vyzerá to skvelo! Pesfádně, ste extra čída, superlatívní! :o
Toto je éra ešte pred mojím narodením, veľmi zaujímavé. Snáď sa k tomu niekedy z BA dostanem.

(Ta strašidelná druhá věta je, předpokládám, citát z Leo Rostena o panu K*A*P*L*A*Novi 8-) - každopádně díky! Standa F.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 9.4.2013 22:35 
Offline

Registrován: úte 17.4.2012 19:07
Příspěvky: 46
Na Chodov se chystám a toto je jedno z lákadel, které utvrzuje mé odhodlání vydat se do "ústředí" přes všechny ty nástrahy, které tu na venkovana číhají (viz stručný souhrn ve strašidelné kdákance "Pražákům, těm je tu hej" od neméně strašidelného Pražského výběru). Ještě bych rád řekl, že se s neskonalou úctou hluboce ukláním autorům "Archeologie" nejen za jejich badatelské nadšení a pečlivost, ale i za práci, kterou možná teď i v budoucnu ocení jen pár bláznů hltajících Herkules nebo prostě odchovaných naším do určité doby kultovním ABC. To, že jste ochotni obětovat nejeden (věřím, že s rodinnou radou těžce vybojovaný) večer na to, abyste pro tlupu nevzdělaných Homo Stipticus (latiníci prominou:)) stvořili tak souhrnné a přehledné dílo, které asi většina lidí odbude mávnutím ruky, vás všechny nesmazatelně teleportuje do Síně slávy papírové komunity. Není mi příslušno hodnotit vás, ale budiž vám věčná sláva!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.4.2013 13:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Příspěvky: 1138
Bydliště: Praha
Petear - díky moc! ;)
*******

Jistá Lucka, říkejme jí pracovně Dženny 8-), je dětskou přispěvatelkou v Rádiu Domino / Dětské tiskové agentuře, a tak ji při nedávné papírácké akci Praha-Chodov napadlo, že by mohla natočit rozhovor s tím šílencem, který ji má napsanou v občance jako svou mladší dceru 8-).

Pokud by vás to zajímalo a kliknete, omluvte můj občas probleskující a neodstranitelný ostravsky kratky zobak 8-) - natočeno bez velkých příprav a v hektice sobotní akce:

http://www.papirovaarcheologie.cz/rozho ... m-pro-dta/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.4.2013 15:48 
Offline

Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Příspěvky: 124
Bydliště: Náchod
Slovy to popsat moc nejde, takže asi takhle:
- autorům Papírové archeologie - 1*
- Standovi za rozhovor - 1*
- Lucce za rozhovor - 1*


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.4.2013 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30.1.2012 21:28
Příspěvky: 371
Ano, jak všichni víme, po roce a něco se na pulty a do e-shopů našich oblíbených prodejců dostaly poslední díly Papírové archeologie (PA). Okamžik, jež byl minimálně všemi s naprostou nedočkavostí očekáván, obzvláště pak Standou a společenstvem autorů. Konečně již autoři i čtenáři dostali odpovědi na otázku typu "bude to čtivé, nebude tam moc přebleptů, podaří se vše dle našich představ a představ samotného Strong Arma?"

Obrázek

Všechny části prvního dílu celé zamýšlené ságy máme pohromadě. Co ale s nimi? Přečíst, a hodit do sběru? Ne, to by bylo zbytečné plýtvání. Můžeme na ně přeci před vyhozením ještě například oloupat slupky z brambor. Pokud je nám líto tyto posvátné materiály vyhodit, můžeme je šoupnout do šuplíku mezi ostatní cenné papíry, jako jsou účty za plyn a elektřinu. Aáá co třeba, nechat si všechny díly PA přátelé nechat pěkně SVÁZAT?! Jen tak budeme mít vše důležité pěkně pohromadě, budeme mít jistotu, že se nám neohne ani růžek, ba ani nic nenatrhne. Takže šup s tím do copy center, a hezky do desek!

Obrázek Obrázek


Svaz PA, aneb pár rad, co se mohou hodit:

:arrow: nejdříve si zkontrolujte správné pořadí jednotlivých částí
:arrow: chtějte PEVNOU VAZBU do desek potažených plátnem, u desek si můžete vybrat z několika barev, klidně zvolit i nějaký nápis na desky
:arrow: jednotlivé části se prodávají sešité sponkou, ty je nutné před svázáním vyjmout. Pokud se pracovník copy centra zrovna nerochní v salámu, klidně mu to s klidným svědomím přenechte, nemělo by dojít k pomačkání ani potrhání
:arrow: cena za svaz (bez písma) se pohybuje kolem 150 Kč (jiný kraj, jiné ceny)
:arrow: jak byly jednotlivé díly vydávány postupně zvlášť, nejsou všechny úplně stejně ořízlé. Máte 2 možnosti. Buď si celek pak nechat korekčně dooříznout. A nebo nechat vše tak trochu cik-cak, jako připomínku způsobu vydávání.
:arrow: Doořezem však dojde k jemnému rozhození geometrie těch stránek, kterých se ořez bude týkat. Je tedy na každém, zda mu více vadí nepřesnost boků celé knihy, nebo chce jednotné boky a zkousne nestejnou šíři barevných okrajů stránek. Ale pohybujeme se v hodnotách 1 - max 2 mm. Záleží určitě i na konkrétním svázaní.

Ale jak sami vidíte, ještě to není úplně ono. Jen černé desky, z toho není pořádně poznat, co v knížce vlastně je - jestli spis o Black Sabbath nebo černouhelných pánvích. Není ani poznat, kde to má vlastně předek a kde zadek, hlavu a patu. Papírová archeologie si zaslouží určitě víc! (Chválím to dobře Stando?) Je cítit, že už jsme téměř u cíle, ale ještě to něco chce, chce to té knížce dát ještě ten správný "ksicht". A pozor, už to mám! Chce to, anooo.... OBÁLKU!!

Obrázek

Obálky byly v omezeném počtu k dostání již na Chodově, ale byl o ně takový zájem, že na opozdilce jako já nevyzbylo.
Pavel Skokan v rámci 100% péče o zákazníka mi nabídl pro ukrácení čekání na další obálky permanentku do společenského
klubu Lotus. Ovšem já radši modely. A tak jsme já i mistr archeologický Standa napjali veškeré své síly, a obálku si předali
pár dní po zběsilém rozebrání první várky.


Jak na obálku:
Návod Standy F. zněl: "Naohýbat, zabalit a máš to." Ale jak naohýbat, podle čeho? Kdyť já jsem modelář, kde mám tedy nějaké ohýbací čáry?
:arrow: ohyby děláme jemně v ruce, s vůlí (opět se oprostěme od modelařiny, tzn. ohyb nerýhujeme, neretušujeme)
:arrow: začneme u hřbetu, se kterým si slícujeme číslovku dílu a znak Apolla v kroužcích a jemně obálku ohneme
:arrow: poté naohýbáme záložky obálky, ohyb záložek vychází přibližně 9,5 cm od okraje obálky

Tramtadadáááá, sváteční fanfáry, dílo Papírová archeologie v celé své kráse!

Obrázek Obrázek

No řekněte sami, není to nádhera? A co dál? No přeci si knížku alespoň 3x přečíst. A těšit se na další díly. Kdy přijdou? To je tak trochu i na nás všech. Standa avizoval nutný odpočinek, ale ten určitě ovlivní i jak se bude první díl prodávat. Přeci jen pokud bude vidět, že to celé mělo smysl, určitě to vlije Standovi a spol. další sílu do žil a básnického střeva. A krom jiného se vrátí i náklady, aby bylo za co vydat pokračování Papírové archeologie. Kdyť je to o našem hobby, o naší vášni, a tím pádem tak trochu i o každém z nás. ;)

PS: jo a jen ten kdo má všechny díly PA svázané pěkně pohromadě, zabalené obálkou a na hrudi hrdě nosí odznak PA s Apollo Orlem, jen ten je pod ochrannou mocí našeho nejvyššího, Velkého Strong Arma!


Naposledy upravil Medium dne pát 19.4.2013 19:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.4.2013 18:34 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Příspěvky: 1138
Bydliště: Praha
Na GAPovce máš u mne pivo - Ty bys mohl dělat agenta s novými knihami v Neoluxoru 8-).

Za to Strong Arm (patrně) velkomyslně přehlédne Tvé provokační tričko, které začíná solidně (QUEEN), ale končí dost tristně (...and Adam Lambert) a odvolá ducha Freddieho, který Ti měl každou 6. noc při spánku zaječet do ucha: Dido dido déééédo! Édo! Éééééé-do!!!

K věci: Fakt sis pořidil fajnu knižku! Za vysvědčení - knihu! Na Vánoce - dvě! 8-)

Eventuálně přihoď foto těch stran, které mají po okrajích ty barevné pruhy s názvem kapitoly. Zvláště u lichých (pravých) stran mám obavu, že knihařský ořez lehce zasáhne do toho nápisu v pruhu ... snad ale ne ...? Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.4.2013 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30.1.2012 21:28
Příspěvky: 371
Případný korekční doořez by snad neměl zasáhnout až do názvu kapitol na boku v barevných pruzích. Ovšem doořezem dojde k jemnému rozhození geometrie těch stránek, kterých se ořez bude týkat. Je tedy na každém, zda mu více vadí nepřesnost boků celé knihy, nebo chce jednotný bok a nevadí mu nestejná šíře barevných okrajů stránek. Ale pohybujeme se v hodnotách 1 - max 2 mm. Záleží určitě i na konkrétním svázaní.(doplněno i výše)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 1.5.2013 18:30 
Offline

Registrován: sob 21.1.2012 19:44
Příspěvky: 439
Už to čtu svázané, je to jiné kafe než "per partes" ;) . Fandím druhému dílu, třeba i po částech 8-) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 7.5.2013 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21.10.2012 17:53
Příspěvky: 360
Tak už i já mám svou pap. archeologii doma svázanou.
Jelikož v mém zaměstnání čas od času necháváme výrobní dokumenty pro naše zákazníky vázat v tiskárně, svezl jsem s objednávkou také 8-)
Mělo to ovšem za následek krátkou 3 týdenní dodací lhůtu... To mi ovšem až zas tak nevadilo, měl jsem to "bez páce" a bez starostí. A cena mě vyšla na lidových 60Kč za hnědou koženou vazbu a ořez.
Dokonce mi i obálku naohýbali a knihu obalili.
Takže jsem přišel ke všemu dá se říci jako "slepý k houslím"

Obrázek

Kožená obálka
Obrázek

Listy bylo potřeba oříznout
Obrázek

Řešil jsi malé dilema, zda si nechat do knihy připnout i šmikačku a atlas s modely. Nakonec po konzultaci s jedním z autorů knihy jsem si je nechal také připnout do knihy.
Myslím, že to bylo vhodné rozhodnutí, jelikož obálka i kniha právě na model a atlas odkazuje ve svém obsahu 8-)
A další z dalšího výtisku si časem vláček postavím...
Obrázek

Obrázek

Co říci závěrem?
Jsem velkým nadšencem téhle knihy a pevně věřím že budou další díly tohohle knižního seriálu pokračovat. Ke "starým šmikačkám" mám svůj vztah a mnohé především z časopisu ABC mám ve svém archivu.
Je přeci příjemné lepit modely, které jsou mnohdy o 20 či dokonce 30 let starší jak já :shock: 8-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 7.5.2013 21:14 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Příspěvky: 1138
Bydliště: Praha
Hezké, pánové,
no vidíte, jak jste si stylově obohatili knihovny 8-).

Díky za Vaše díky (tzv. děkovací smyčka), je mi ctí a je to povzbuzení, že se časem opravdu dokopeme k pokračování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 23.6.2013 20:15 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Příspěvky: 1138
Bydliště: Praha
Takže první etapa je dokončena - i ke mně se již dostaly svázané, kompletní knihy:

Obrázek

Při té příležitosti bych vám rád představil nový web, který by měl být takovým centrem přátel starších vystřihovánek:

http://www.papirovaarcheologie.cz/

Web bude postupně doplňován, jak čas dovolí - historické texty z dějin papírového modelářství, stavby starších modelů, profily autorů, doplňkové texty, které se do knihy nevešly, seznamy modelů, fotogalerie apod.

Obrázek

:arrow: Podrobnější obsah knihy: http://www.papirovaarcheologie.cz/kniha ... ve-sesity/
:arrow: Více obrázků svázané knihy: http://www.papirovaarcheologie.cz/kniha ... tni-kniha/
:arrow: Jak kniha vznikla: http://www.papirovaarcheologie.cz/kniha ... nik-knihy/

Kompletní, svázanou knihu mohu zájemcům nabídnout a zaslat - více v sekci Bazar.

Obrázek

Děkujeme za spolupráci! StF, RoBertino, JOK a Pavel Skokan / Mega Graphic


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.8.2017 13:44 
Offline

Registrován: sob 8.4.2017 15:14
Příspěvky: 58
Článek o papírových modelech na idnes.cz
http://technet.idnes.cz/vystrihovanky-p ... chnika_kuz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.3.2019 18:03 
Offline

Registrován: pon 23.1.2012 17:34
Příspěvky: 56
Reportáž z pořadu Gejzír.
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10805121298-gejzir/219562235000007/obsah/680075-papirove-modely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.3.2019 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Příspěvky: 631
Bydliště: Kyjov
Řekl bych, že tam trochu zmastili jmenovky ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.3.2019 20:01 
Offline

Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Příspěvky: 113
Bydliště: JM
mahdy píše:
Řekl bych, že tam trochu zmastili jmenovky ...


Ono se to tu už řešilo v jiném vlákně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz