Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Šidi »

Tak je zase jedno Království za námi. Letos bylo trochu v horších podmínkách kvůli menšímu prostoru.
Chci poděkovat vedení Lužánek za umožnění soutěže, těm co pomáhali stavět i bourat stoly na sále i galerii, všem rozhodčím, štábu domácích, kamarádkám co se postaraly o kuchyni a doprovodný program a všem co přispěli k zdárnému průběhu akce. Bez modelářů a jejich modelů by také žádná soutěž nebyla. Modelů bylo přes 800 (počítal Honza Orálek), Modelů RV přes 40.
Prodejci měli 21 stolů a Betexa ve vlastním stanu. Kromě našich modelářů, se zúčastnili slovenští, polští, němečtí a litevští modeláři.

Království 2019 je mrtvé, ať žije Království 2020.

Pokud máte zájem o výsledkovku napište na smidova@luzanky.cz
Uživatelský avatar
Marek Novotný
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18.10.2017 18:43
Bydliště: Brno

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Marek Novotný »

Ahoj,
po Království nám zbylo pár modelů.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Tomáš S. »

Zatím tu teda moc ohlasů není, tak já přidám alespoň fotogalerii - jsem si vědom toho, že fotky nejsou žádná sláva, ale bohužel kombinace již tradičního nepříliš výkonného osvětlení v kombinaci s mojí fotografickou technikou nedovoluje více. Nebo to možná jen neumím :) .

I když by se na některé stoly ještě nějaké modely vešly, myslím, že bylo co obdivovat - od Čapího hnízda až po snad kompletní vozový park brněnského Dopravního podniku :) . Pár pěkných novinek se myslím také našlo. Lidí spousta, prodejců taktéž.

Galerie tedy zde (klik na fotku):
Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od yvan »

Plno modelů, plno prodejců, plno lidí. Brno jak má být. Super jsem si to užil. Díky.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od haageeman »

Letos se mi Lužánkami povedlo jenom proběhnout, navíc pro nedostatek času bylo prioritou nakoupit. Tímto děkuji Tomášovi za fotky(které jsou naprosto dostačující), jen díky nim, vzhledem k množství lidí, vidím některé modely i v detailu. Jinak akce opět povedená... díky za ní :!:
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Pavlik99 »

Tomáš S. píše:Zatím tu teda moc ohlasů není, tak já přidám alespoň fotogalerii - jsem si vědom toho, že fotky nejsou žádná sláva, ale bohužel kombinace již tradičního nepříliš výkonného osvětlení v kombinaci s mojí fotografickou technikou nedovoluje více. Nebo to možná jen neumím :) .
No já nevím, ale na ty světelné podmínky máš ty fotky luxusní... ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Shagrath »

Přesně tak. V Brně jsem nebyl a jsem moc rád, že si mohu vychutnat modely takto parádně nafocené. Musela to být vydařená akce. Snad vyjde Praha.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od kaktusak »

Brno nezklamalo . Plno lidí a hodně modelů . Super akce .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Daniel »

Souhlasím, Brno nezklamalo ;)
Tomáš S. píše:Zatím tu teda moc ohlasů není, tak já přidám alespoň fotogalerii - jsem si vědom toho, že fotky nejsou žádná sláva, ale bohužel kombinace již tradičního nepříliš výkonného osvětlení v kombinaci s mojí fotografickou technikou nedovoluje více. Nebo to možná jen neumím :)
Tome fotky jsou parádní - díky moc za ně !
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Medium »

Musím poděkovat celé brněnské partě od dospěláků po mlaďase za přípravu a ukočírování tak masové soutěže, jako je každoročně v Lužánkách. Za to opravdu klobouk dolů! A musím poděkovat i za posoutěžní pomoc se zapomenutým zavazadýlkem. Vystavených modelů bylo plno a musím konstatovat, že byly naprosto perfektní. A to i ty dětské byly skvěle slepené. Byla radost vidět mnohé modely tady z fóra na vlastní oči - Kaktusákův Pražský hrad, Dražice od Martina Č., betatesty dakarek od pana Vintra, novinku od Fandy Sochora a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Ale asi by to byla nuda vypsat seznam 800 modelů. K zakoupení toho bylo také až až. Obdiv mám k Betexa týmu, který se musí zahřívat teplým čajem snad ještě dneska. Lidí přišlo mraky, ještě že člověk přijede v pátek večer a v noci si prohlédne modely, pak přes den už je to mám dojem téměř nemožné.

Naše liberecká posádka cestou domů rozhodně nelitovala výletu skoro přes celou republiku a kompletně jsme se shodli, že jsme si Brno užili. Mně osobně to uteklo tak rychle, že se mi ani nechtělo domů. A mlaďas Filip Svatoš úplně sršel nadšením. Ten byl tak nabuzen, že nám dnes ukazoval Ford Capri Turbo 1981 od Attimona, které si koupil v Brně, že mu zbývají už pouze kola.

Díky všem za skvělou akci, skvělá setkání (příště snad jen objednat větší teplo venku 8-) ) a pevně věřím, že se nás zase co nejvíce sejde na další skvělé akci v Ostravě.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od freeper »

Vzhledem k tomu, že jsem se letos do Brna nejel podívat, tak taky děkuji za pěkné fotky.

A měl bych dotaz, na Tomášových fotkách je vidět nějaký podvozek 8x8 se dvěmi motory, je zaparkovaný na podvalu od M1070.
Neměl by někdo info o co se jedná? Typ, vydavatel atp.
Díky
Martins
Příspěvky: 110
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Martins »

Ahoj
Podvozek 8x8 na podvalu kreslí a staví Marian Hodboď . Bude to Letištní hasičák od Polského výrobce Wiss
Myslím že se to jmenuje Fenix či Felix . Jestli bude vydán uvidíme. MS
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Přidám také pár svých vzpomínek na povedenou akci. Je fajn, že stará garda v brněnských Lužánkách má v pořádání následovníky. Pomalu si zvykají na možnost registrace přes internet a následné zpracování. Doufám, že i ostatním pořadatelům letošních soutěží se podaří to zvládnout alespoň tak, jak mladežníkům v Brně. Zaslouží si poděkování. Michal Erben sepsal nějaké povídání o akci a já jej doplnil pár fotografiemi. Je to možné shlédnout na http://www.licard-liberec.cz/id:5913/pa ... JCS1KsbWDU
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od Jirka Z. »

Letošní dojmy z Brna mám bohužel drobet pokažené nemocí... Ve čtvrtek večer jsem ještě ležel s horečkou 39,2; v pátek nadopovaný prášky vyrazil do Brna, zasekl se v koloně u vrakoviště na 130km D1, v půl sedmé dorazil do Brna, kde u Lužáneckého parku nefungovaly parkovací automaty (tak jsem musel hledat jinde), hodil modely na soutěž a šel zdechnout na bydlení. V sobotu jsem dorazil až po poledni a než jsem se rozkoukal, bylo po akci...

Takže za těch pár chvil - spousta parádních modelů, halda lidí a spousta známých tváří. Děkuji všem, kdo se na akci podíleli za podařenou práci a další již standardně parádní akci.

Jenom mě při procházení výsledkové listina docela překvapila jedna věc - nově se měla objevit pro seniory kategorie kolejová technika. Pro otevření je v pravidlech podmínka účast 3 seniorů. Podmínka byla splněna, ale kategorie neotevřena. Tak třeba se to podaří příště.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Papírové Království Lužánky Brno 22.-23.2.2019

Příspěvek od freeper »

Martins: Děkuji za info. To bude parádní mašina :-)
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“