Libeona 2018

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Libeona 2018

Příspěvek od JoskaM »

Ahoj,
Líbeznice 2018, nebo Líbeznice poprvé? Nevím kde se tato šílená myšlenka zrodila, ale jednalo se velké setkání vláčkařů, ale i papírových, plastových a dřěvěných modelů. Jako vrchol všeho proběhla od 14:00 bitva kousek od Arden, ač jsem držel modelům označeným křížem palce a vypadalo to že i průlom zvládnou, ale bohužel nedorazilo letectvo z Brna, jeden tigr vzal kramle přes nepřítele, porazil kameru a nebýt sítě asi by pokračoval přes živoly směr Hroměřice. Takže historie se zopakovala a Němci se zase stáli zpět.
Alespoň pár fotek za vše, nejefektivněší byly přelety P47+P51, v detailu byly pak úžasné pohyby velitelů tanků, nebo vojáci v jeppech, nebo kübelwagnech. Klobouk dolů páni modeláři.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Co se týče mašinek, byly zde mašinky co vozí děti, nulky (jeslti se nepletu), pak HO, TT, N, a něco ještě menšího, krajiny neskutečné, ale i skutečné - Lužná u Rakovníka, Kocourkov :-) Tokyo, ale i Skalisté hory z USA. Bylo dobré se zastavit a prohodit pár slov. Mě velmi zaujaly jedny hory - inu podívejte se sami. Uhodnete co je základem?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A za nás, Vašek Hakl, Jirka Zelenka, A já a mé děti, v zastoupení jsme měli půjčené modely od Standy Fajkuse, Marka Patery, Josefa Pejši a Vojty Čabana.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak snad za rok!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Libeona 2018

Příspěvek od Vojta Č. »

Stručně jsem se tam v neděli ometl v rámci cyklovýletu a bylo to dost dobrý!
Naprosto fantastickej prostor, spousta lidí a hodně jiný pojetí výstavy, než mají papíroví modeláři (autoři nebo aspoň kluby jsou pořád u svých modelů, všechno se to hýbá...). Nová tělocvična s výborným zázemím, příští rok zase!
Jinak pro to měřítko, tady je fotka z ochozu, kde byly vystavené papírové modely (plus tam byla ještě jedna místnost s dřevěnýma vláčkama pro malé děti, plus tam měli leptané plechové stavebnice, plus tam byly nějaké programovatelné věci...
Obrázek

A díky moc za péči a práci, co si kluci dali s dopravou modelů, protože já jsem to jenom doma naskládal do krabic. A regály s plexisklem jsou super finta :)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Libeona 2018

Příspěvek od vašekh »

Ahoj všem,
chtěl bych touto cestou poděkovat organizátorům za to, že nás jako papírové modeláře pozvali. Bylo zde napsáno hodně a myslím si, že se akce a prezentace papírových modelů povedla a bylo to moc super.
Jednotlivě bych chtěl poděkovat Jirkovi, Joskovi, Vojtovi, Standovi, Markovi Josefovi a Petře za modely. Prezentace byla fakt výborná, tak se už teď těšíme na příští rok.
Sláva Líbeboně 2018 a ať žije Líbebona 2019!
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“