Pohár Kyjovské radnice 2017

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Pohár Kyjovské radnice 2017

Příspěvek od Jokoha »

Jaké jsou důvody pro nekonání této skvělé akce v příštím roce?

Díky.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Pohár Kyjovské radnice 2017

Příspěvek od yvan »

Tak tradičně malá bilance.

Letos to byl pátý rok. Pár set modelů se ukázalo, pár set lidí navštívilo. Počasí, pravda, horší. Asi nepřekvapí, že se nedostavil kompletní doprovodný program. Podařil se tedy aspoň ten žigulík, za což moc děkujeme bráchům Khekům z PMHT.

Díky všem, kteří se přijeli podívat. Speciálně těm, kteří přijeli soutěžit, pomoct jako rozhodčí, i těm, kteří zůstali na úklid. Určitě vědí, koho se to týká, nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Moc jsme toho nenaspali. Dík si zaslouží i ženské ruce z protější budovy, kde se staraly o večeři, oběd a občerstvení. Značně přispěly k atmosféře, kterou jsme chtěli udržet.

Jak uspořádat soutěž jsme se učili od ostatních. Nakonec se podařil první ročník, a čtyři další. S jasnou představou, abyste mohli přijet v pátek autem/vlakem/autobusem, netrmáceli se kdoví kam, složili zavazadla, vybalili modely, zašli se projít po okolí, na pivo, kamkoliv, vrátili se na hodnocení, najedli se, zašli se vyspat, ráno se prošli mezi stoly, venku kolem něčeho doprovodného, počkali na vyhlášení, odnesli si ceny, odjeli spokojení domů a za rok přijeli zase. Proto přijel pan Loprais, proto jste si mohli sednout do Tatry, proto Vás Béďa vozil po vinařích. Moc děkujeme všem, kteří nám s doprovodnými programy pomohli.

Jenže to není jenom o nás. Musí se zapojit úřady. Dotace, papírování, dokazování. Ne pro peníze, které to stojí, ale aby jich nebylo neúnosně moc. Dotovaní mají zdarma vývěsní plochy, televizi, noviny. Nestačí, že propagujete město, aby Vám zdarma pomohlo s propagací, což beztak udělá. Musíte chtít i peníze. A jak jde o peníze, papíry se prostě nezjednodušují. Taky nebude moct pořádat soukromá osoba, ale zapsaný spolek (IČO a podobně). Kolik z toho bude lejster nechci vidět. I tak je času málo, protože všechno nejde po práci od počítače.

Mohlo by to být pár stolů v hale, bez jídla, bez propagace, bez programu, ale taky bez ducha pohostinství, pohody a zábavy. A to bychom neradi. Když tohle nejde, v nejlepším se má přestat.

Moc děkujeme za přízeň. Vážně nás to bavilo a těší nás, že to bavilo Vás. Proto to není jednoduché, ale je to konečné. Všem pořadatelům přejeme hodně sil do svých projektů a oznamujeme, že kdo chce termín v září, má to teď jednodušší, protože letos to u nás bylo od nás naposled.

Tak na viděnou zase někde, kde bude na nervy někdo jiný, než náš předseda :twisted:
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Příspěvek od Tomas »

Ahoj Yvane, se Zbyňkem už jsem si po akci volal, takže ještě alespoň touto cestou děkuji i Tobě za skvělou akci a soutěž, vlastně (mimo Lužánky, které mám pár metrů od domu) byl Kyjov jediná akce, kterou jsem žádný rok nevynechal. Takže díky Tobě a všem dalším, kteří se spolu s Tebou a Zbyňkem zasloužili o tuhle prima zářiovou akci.

Tomáš
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pohár Kyjovské radnice 2017

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Klucí, velké díky za vaší práci. Byl jsme na všech pěti ročnících a fakt se mi u vás vždycky moc líbilo. Proto mě mrzí, že už se vám nechce do boje s byrokracií. Ale rozhodně vám to nemám za zlé a ani se koneckonců není čemu divit.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“