10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Jen krátce se zmíním o námi návštívené akci Papírová růže 2017, který uspořádali členové DDM Jindřichův Hradec v pátek 26. května a sobotu 27. května. Naše výprava byla na této ligové akci poprvé a i cesta na jih České republiky nebyla tak strašná jak jsme se báli po informacích o možných zácpách na silnicích s D1 směrem na Benešov. Dorazili jsme s dostatečným předstihem na to, abychom mohli připravit soutěžní modely na stoly, vyšli do centra navštívit krátce restaurační zařízení, najíst se a napojit a dojít právě včas na rozdílení komisí pro hodnocení jednotlivých kategorií. Nejdéle byla hodnocená kategorie letecké a kosmické techniky, kterábyla vyhodnocena v rámci MČR papírových modelů a započítávána do celkového pořadí o titul absolutního Mistra České republiky. Posléze někteří nespavci trávili čas diskuzemi do ranních hodin a snídaně, po které bylo možno zakoupení modelů, projít si pamětihodnosti města nebo se zastavit na zmrzlinu a prohlédnout si veterány, které měly sraz na jednom z náměstí. Po obědě se začátkem 14. hodiny začalo vyhlašování vítězů a mistrů a po odměnění stavitelů nejlepších modelů následovala cesta domů.

Chtěl bych za nás lidi z Licarcdu poděkovat za vytvořené prostředí, za stravování a rychlý spád soutěže. Snad nám duševní a tělesné zdraví dovolí Vaši akci znovu navštívit. Díky, přátelé a brzy na nějaké další akci naviděnou.

Malá galerie soutěžních modelů, která se bude doplňovat: http://www.licard-liberec.cz//id:5281/p ... vetna-2017
Tomáš Herder
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Brzdič »

Na chvíli jsem zaskočil a bylo to fajn. :)
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Šidi »

Co dodat?
Velké množství modelů, báječná atmosféra, tradiční pohostinost, velké množství akcí ve městě. Dobré akce na rodinný nebo kroužkový výlet. Velký dík pořadetelům a pořadatelkám,
a za rok s modely zas.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Medium »

Jakožto další z liberečáků se připojuji s poděkováním za uspořádání výstavy. Dík patří všem co se podíleli na přípravě akce, dámskému osazenstvu za péči o naše nasycení a Grim má můj obdiv za modelářskou trpělivost v souboji s tiskárnou - ten se s ní trápil snad celou sobotu. Jindřichův Hradec nabídl dostatek aktivit, takže se člověk nenudil. Je tedy jen škoda, že např. na obrazovce ve výloze domu dětí běžela reklama na plasťáky na 8. dubna, a ne na tuto výstavu. A jelikož cesta nebyla nikterak náročná, jak jsme vzhledem ke vzdálenosti předpokládali, tak snad se budeme moci zúčastnit i za rok.

Příjemné letní mezisoutěžní období všem se kterými se na akcích potkáváme přeje Michal
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Tomáš S. »

Shodou okolností jsem i já poprvé zavítal na tuto akci. Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen jak místem konaní (hned na nádraží mě přivítala parní lokomotiva, kousek od vystavovacího sálu se konal sraz veteránů, město samotné také příjemné...), tak i počtem modelů - což byl opak od počtu návštěvníků, ale aspoň tam byl klid ;) . Co jsem také neočekával, bylo množství "ábíčkovských" modelů - neznám konkrétní čísla ani porovnání s jinými výstavami, ale takový to ve mě zanechalo dojem. Příjemná byla například sbírka vystavených původních "weinerovských" miniboxů, které se nám teď vlastně vrací... A celkově tam byl slušný počet pro mě "staro-nových" modelů.

Abych to nějak shrnul - příjemná poklidná a pohodová akce s pěknou účastí modelů, jen škoda, že pořadatel neinformoval i o ostatních lákadlech JH. Tady nějaké fotky, pro ty co nebyli, aby měli čeho litovat :) - klik na fotku -> šup do galerie :

Obrázek

BTW: Dovolím si jen takové zamyšlení, nebo dotaz ... nevadí vám na výstavách modely za sklem? Chápu stavitele, že chtějí své výtvory ochránit, ale přece jen si nejsem jist, jestli to na výstavu patří - podle mě to narušuje dojem z výstavního stolu, špatně se to prohlíží (a řekl bych, že i hodnotí?) a ještě hůř dokumentuje... :roll:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Tapan »

Tomáši, s tím sklem to vidím stejně, na druhou stranu jestli si mám vybrat, jestli na výstavě uvidím akvárko nebo prázdné místo, mám jasno :-)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Tapan »

Jinak, Tome, podle fotek koukám, že jsme se tam potkali :-) Lidí bylo opravdu málo, ale na tom bude mít značný podíl počasí, doslova vybízelo k výletu...a ani má paní si výlet nepředstavuje tak, že se pojede "do Hradce na modýlky", museli jsme se synkem sami :-)
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Lepič »

Dovolím si za pořadatele pár slov.

Předně musím ještě jednou poděkovat Zbyňkovi za plakáty, páteční večerní zápis ( i když byla možnost přihlásit modely předem mailem, bylo ještě co zapisovat) a sobotní tisk diplomů. Danovi, Víťovi, Tomášovi a Zbyňkovi za přípravu medailí. Veronice a jejím kamarádkám za přípravu všech dobrot. Všem prodejcům kteří přijeli i když riskovali malý výdělek. Účastníkům za to že přivezli tolik modelů. A všem kteří nám pomohli vynosit a po soutěži opět uklidit stoly. Jestli jsem na někoho zapomněl, tak mu děkuji za to že mi nevynadá. ;)

Přidám trochu statistických údajů: soutěžních modelů bylo 25 v LKT a 271 ostatních od 12 modelářských klubů, výstavních kousků bylo kolem stovky. 30 ubytovaných účastníků je nejvíc co kdy u nás bylo. Z toho 23 bylo rozhodčích.

K počtu diváků. Že jich k nám chodí málo jsme už tak nějak zvyklí, ale letos to byla opravdu bída. těžko říct jestli to bylo pěkným počasím, nebo souběhem dalších akcí a nebo kombinací obojího. Musíme za rok více zapracovat na propagaci.

A modely za sklem ? Mě osobně nijak nevadí a raději se kouknu na jeden nový model v akváriu, než na několik prastarých které vozí nejmenovaní modeláři pořád dokola po soutěžích.

Máme tady léto, a já přeju všem aby si ho řádně užili, odpočinuli si od modelářských starostí a v září jsme se mohli v klidu a pohodě zase někde setkat.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Daniel »

Tradičně perfektní organizace, pohodová atmosféra, slušná účast modelářů i počet modelů, .... Takže díky moc hlavním organizátorům Jirkovi, Verče a Zbyňovi za uspořádání tohoto jubilejního 10. ročníku. Jsem moc rád že jsem se mohl zúčastni a už ted se těším na další ročník . :D
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: 10. ročník Papírové růže - 26. a 27. května 2017

Příspěvek od Jirka Z. »

V Jindřichově Hradci jsem byl poněkolikáté a vždy se sem rád vracím. Letošní ročník mě poměrně překvapil. A to modelářskou účastí. Plné stoly modelů, večer nebyla nouze o rozhodčí. Když jsem koukal do výsledků, tak letos v seniorech soutěžilo 31 lidí (jaký rozdíl oproti 13 lidem před dvěma lety). Město také nabídlo pěkný doprovodný program - v pátek Muzejní noc, v sobotu začátek jízdy pravidelnosti Veteránem Jindřichohradeckem (a díky počasí byli k vidění úžasné stroje).

Takže děkuji Jirkovi a celému jeho organizačnímu týmu za tuto soutěž. Pohodová atmosféra, která zde panuje, je asi největší devizou této soutěže. Myslím, že počtem modelů i modelářů se podařilo důstojně oslavit letošní kulatiny... Rád se příští rok opět zúčastním.

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“