Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5. 2017

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5. 2017

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Tak je to za námi, to je jen úlevné povzdychnutí pořadatele nad právě skončenou mezinárodní soutěží papírových modelů, která se konala v Liberci letos podruhé. Opět nás hostilo MCU Koloseum v Liberci, které nám nabídlo výborné zázemí i se servisem na velmi dobré úrovni. Hned tedy poděkuji všem pracovnicí, které se nám věnovaly stejně dobře jako vloni a bez jejichž pomoci bychom měli spoustu jiných nemodelářských starostí.
V sobotu 6. května se v 8:30 otevřely prostory Kolosea a modeláři mohli začít instalovat své výtvory na stoly. Do páteční půlnoci jsme měli přes internet přihlášeno něco kolem 210 modelů ve třech věkových kategoriích. Po dopoledním přihlašování přibylo ještě dalších více než 70 modelů, ale také je třeba napsat, že některé modely nebyly přivezeny. Zatím jen odhadem bylo soutěžních modelů kolem 280. Snažili jsme se modely přerovnat a dokonce jsme museli omezit vystavení mnoha dalších výstavních modelů. To je však již pro příští ročník zajištěno otevřením dalšího prostoru pro naši soutěž.
Po obědě, který se vydával v jídelně, jsme se sešli ke krátké poradě nad způsobem hodnocení. Hodnotilo se bodovacím způsobem tak, že soutěžícímu s více modely se hodnotil jen jeden ten nejlepší model. Začali jsme hodnotit s mírným časovým skluzem a to se podepsalo na tom, že jsme odcházeli od hodnocení kolem 19. Hodiny. Ve formátu soutěže sobota a neděle je nutné hodnocení i za přítomnosti veřejnosti, což je možná pro někoho z rozhodčích rušivé, ale stejně tak je to rušivé pro návštěvníky. Musíme si však uvědomit, že bez těch návštěvníků to dnes prostě nejde. Kladem je to, že pak rozhodčí mají dostatek možností využít večer k pobytu v příjemnějším prostředí, kde si mohou poklábosit a zbytek noci v klidu pospat. Na tomto místě bych chtěl poděkovat všem těm, kteří s námi hodnotili – byla to mezinárodní sestava modelářů, kteří jednak praktikují jako rozhodčí ale hlavně jako stavitelé modelů. Jmenovitě děkuji pánům Konopkovi, Szeffnerovi, Malkowskému, Surowiakowi, Stolínovi, Rozínkovi, Naporovi, Hejlovi, Bilíčkovi, Erbenovi, Štolovi, Běhounkovi, Abelovi, Hrebíkovi, Jeřábkovi a Volnému. Celkem 17 rozhodčích nám hodnotilo 14 kategorií a museli se poprat s bodovým systémem, který někteří viděli poprvé. Ještě jednou díky.
O sobotním společenském večeru toho moc nevím, to snad se zmíní ti, kteří se účastnili. Nedělní dopoledne bylo otevřeno pro návštěvníky do 13. Hodiny. Opět zatím nemohu sloužit přesnými údaji návštěvníků, můj odhad je něco mezi 350 a 400. Soudím podle prodaných vstupenek a hlasování diváků. Byl jsem překvapen počtem o nedělním dopoledni a to příjemně. Hlavně mě potěšilo to, že jsem viděl hodně dětí z našich modelářských kroužků. Ty jsou ovšem závislé na chuti a ochotě rodičů výstavu absolvovat.
Po nedělním výletu účastníků a obědě jsme mohli ve 13 hodin zahájit vyhlášení výsledků a předání cen. Opět poděkuji všem, kteří se tohoto úkolu zhostili, protože těch soutěžícíh, kteří si pro medaile a diplomy přicházeli, nebylo zrovna málo. Účastníci z Čech, Polska, Litvy, Estonska a sousedního Německa si přebírali ceny za jednotlivé kategorie, Mistrovství České republiky v kolejových vozidlech, Best of show, cenu za nejlepší model vybraný vedoucími z DDM Větrník a cenu za nejlepší model z období 2. světové války. Předávání se opět, je to tradice, neúčastnil nikdo z magistrčátu. Snad zastupitelé alespoň odklepnou naši žádost o dotaci. V 13:45 dekorování vítězů skončilo, nastalo balení modelů, rozloučení účastníků mezi sebou s přáním šťastné cesty a příslibem, že se za rok v Liberci zase uvidíme. S některým i dříve na dalších soutěžích.
Všem účastníkům děkuji, děkuji všem prodejcům – panu Bělkovi s Betexy, Ondrovi Hejlovi, panu Konopkovi, Zbynďovi Bilíčkovi a panu Grabowskému. Děkujeme i modelářům, kteří přivezli RC modely a výstavní dioráma kolejiště. Poděkuji touto cestou i sponzorů – firmě Denso, Podještědskému bronzu Liberec, DDM Větrník, Cliquo a za případnou finanční podporu Městu Liberec. Snad jsem na nikoho nezapomněl, my z Licaru si poplácáme po zádech na našem lepení 20. května. Za rok nashledanou.
Tomáš Herder
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od FreeVoj »

Já jen připojím nějaké fotky (Autorem je můj bratr Jakub Volný)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od kaktusak »

Za Kyjovsko- Neratovicko - Ostravskou kliku hodnotím akci jako hodně podařenou . Vynikající zázemí pro rozhodčí a vystavovatelé bylo vysokým nadstandardem . Tady bych si dovolil opravit Tomáše . Z bodováním se nikdo nepral , bylo to velmi dobře připravené a logicky lehce pochopitelné . Podle mě to musí každý , kdo kdy něco lepil , pochopit během pár minut . Velmi dobře pořadatelský zvládnutá akce . Pokud to půjde příští rok jedu zas .
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od stockholmik »

Musím říct, že kdo jel vystavovat do Liberce neprohloupil. Moc pěkná akce, příjemná atmosféra, super pohoštění- oběd a občerstvení přes chodbu. Sobotní večer super :D Děkuji za příjemně strávený víkend Honza a Té..
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od Markulin »

Poprvé jsem se vydal na soutěž za hranice naší krásné Jižní Moravy. A musím říct že toho nelituju.
Cestování bylo sice ve znamení několikerého otáčení auta a špatného odbočení (jednu chvíli dokonce i zoufalého bloudění) Ale předseda ví kdo je toho příčinou a říkal že z toho vyvodí důsledky :lol:
A k akci samotné. Krásných modelů dostatek, postaráno o nás bylo královsky a poznal jsem i pár nových lidí tak už konečně poznávám kdo je kdo :) Dokonce jsem i oprášil moji chabou ruštinu při družném rozhovoru s kolegou z Litvy. No a jelikož nám to i dvakrát cinklo tak jsme zpátky prázdní nejeli. Prostě klukům se akce velice povedla.
Takže pro příští rok vím kam mám vyrazit s rodinou na příjemný víkend ;)
jirmond
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6.1.2016 22:39

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od jirmond »

Chlapci, pomožte...ten dvouvěžový cihlový kostel na deváté fotce, věděl by někdo název a výrobce?
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od maggi »

Výrobce Modelik,název: Kostel v Kochlowicích (PL).Autor slepeného modelu Kaktusák,výbornej modelář.Jo,a cena nějakých 440 Kč.Čus.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od kaktusak »

maggi píše:Výrobce Modelik,název: Kostel v Kochlowicích (PL).Autor slepeného modelu Kaktusák,výbornej modelář.Jo,a cena nějakých 440 Kč.Čus.

Teda , normálně jsem se začervenal . Takovou chválu jsem nečekal . Díky .

Tento kostel jsem lepil , ale ten na fotce není můj výtvor . Tuším , že to byl kolega z Polska .
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od FreeVoj »

Spousta fotek k nahlédnutí na následujícím článku na Betexa Magazínu:
http://betexa-magazin.cz/co-jsme-videli ... poradatel/" onclick="window.open(this.href);return false;

A zde krátký článek s Honzou Stolínem a naší výstavou
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region ... 70509.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od Lucas80 »

Děkuji klukům z LICARDu za zorganizování výstavy, díky které jsem měl možnost vidět spoustu nádherných modelů na vlastní oči. Je to úplně něco jiného než na fotkách zde. Jedna velká paráda!
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Strohá zpráva: 166 vydaných vstupenek a 201 hlasovacích lístků Best of Show. To mne vede k opravě mého odhadu počtu návštěvníků, kterých tímto bylo asi 300. Můj pocit marnosti se jen prohloubil, protože to, že se nám podařilo naši výstavu dostat na plakátovací plochy a to ve formátu A2, do Kalendáře Liberecka, do Libereckého zpravodaje, který padá do schránek 40 000 domácností, do Kulturního přehledu a naši webovou stránku a samozřejmě na Facebookové odkazy náš a DDM Větrník a i do anonce rozhlasových stanic, tak to nemění nic na mém přesvědčení, že jsme naše finance mohli využít i jinak a třeba užitečněji. A to nemluvím o čase. Ta beznaděj je o to větší, že slavné liberecké zastupitelstvo a jeho komise nám dotaci nepřiklepla (i kdyby komise přiklepla, tak kdo ví, jestli by to nakonec zastupitelstvo bylo schopno). Chtěl bych touto cestou "poděkovat" liberecké veřejnosti a libereckým kolegům -"modelářům", kteří měli problém najít se svými dětmi chvilku času na procházku mezi stoly. Co více se dalo udělat, než dětem umožnit vstup zdarma s nabídkou bezplatných vystřihovánek od Betexy. I to je asi málo. Také bych chtěl "poděkovat" všem, kteří svou pochvalu nebo poděkování směrujete na sociální sítě. Jako pořadatel jsem vděčnější když toto provedete zde a i třeba vyslovíte oprávněnou kritiku.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od JoseFxx »

Co se týká reklamy na tuto akci, v novinach jsem sice četl článek o tom jak děti modelaří a že se bude konat vystava jejich modelů v Liberci. Jako laika by mě to nepřesvědčilo. Plakát na akci jsem po Rochlicich nepotkal ani jeden. Apropo kolik lidi sleduje stranky DDM Větrník příladně klubu Licard.
Papirová modelařina upadá, takže houfy lidí nedorazí.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od JoseFxx »

Četl jsem článek v libereckém plátku o této výstavě, vlastně byli dva. A oba říkali podívejte se jak jsme dobří a nejlepší vyhráli jsme na všech frontách. A v tom druhém ještě postěžování, že město nedalo dotace. Plus dva nic neříkající obrázky. Ano ve čláknu se píše o terminátorovy v životní velikosti, ale nezasvěcenci to fakt nic neřekne.
Ve výsledku bych si udělal názor, pár nadšenců si udělalo výstavu rozdali si medajle tak proč tam chodit.
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Prosím Tě Pepo, máš to zapotřebí ?
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Licard Model Show 2017, MČR kolej. vozidel – 6. a 7. 5.

Příspěvek od JoseFxx »

Stěžoval jsis že ti nedošli lidi. Naschval jsem sledoval jak se akce prezentuje okoli mimo forum. Díval jsem se na to očima nemodeláře. A píšu to tak jak to na mě působilo. Omlouvám se, že to není potlesk, ale jen slova kritiky. Nechápu proč se furt vyzdvyhuješ Větrník ohledně výstavy ( jasně tvůj chlebodárce), ale nápad vznik v Licardu.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“