Papírový patlák 2016

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Papírový patlák 2016

Příspěvek od Jirka Z. »

O víkendu proběhlo v Nové Pace tradiční předvánoční setkání Papírový patlák.

Úvodem bych chtěl poděkovat pořadatelům – Vaškovi a Petře. Moc děkuji za velmi příjemně, i když trochu hekticky strávený víkend. Takovéhle vypnutí jsem už hodně dlouho potřeboval. Po dlouhé době se mi podařilo sednout k lepení a vypustit z hlavy většinu pracovních myšlenek díky všem možným a chvílemi i nemožným tématům, o kterých se při lepení „drbalo“.

A jak to vše probíhalo? V pátek večer příjezd do Paky, večeře a rozkládání výstavy a doprovodného programu. Sobota výstava – lepení, tlachání, lepení, tlachání s návštěvníky a to vše pořád dokola. Po výstavě návštěva místních adventních trhů a rozsvěcení stromu s krásným ohňostrojem. Pak posezení na Ježkově statku a večerní lepení spojené s balením vystavených modelů. Neděle ráno pak balení doprovodného programu, lepení, tlachání, oběd, návštěva výstavy betlémů, kde jsme se nechali strhnout k vyplnění kvízového betlému a na závěr doklízení DDM pro běžný provoz následujících dní. Ve čtyři odpoledne pak odjezd vstříc domovu a obvyklým povinnostem. To je v kostce asi tak všechno, co se týká letošního Patláka.

Nyní trochu podrobněji. V sobotu v rámci setkání proběhla výstava spojená s tématem prvního srazu modelů vozů Tatra bez rozdílu materiálu a měřítka. Naším cílem bylo pokořit metu 100 modelů Tatra na jednom místě. A jak to dopadlo? O tom až za chvíli. Nejprve něco málo fotografií.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Takže jdeme na výsledky setkání. Jak zaznělo v jedné pohádce – „statistika nuda je, má však cenné údaje“.

Do celkového součtu nebyly zahrnuty 4 stroje ve stádiu rozestavěnosti a 3 reálné vozy Tatra, které se na akci objevily jako doprovodný program.

Celkově se na akci objevilo 152 kusů techniky značka Tatra.

A teď detailněji:
:arrow: Z celkového počtu bylo 150 silničních vozidel a 2 železniční.
:arrow: Z počtu 150 silničních vozidel bylo 133 nákladních vozů, 13 vozů osobních a 4 vozy dodávkové.
:arrow: Z celkového počtu bylo 142 papírových modelů, 6 kovových modelů, 2 modely Igra, 1 plastový kit a 1 plastová stavebnice.
:arrow: Sešla se kolekce modelů techniky z 30 typových řad a mimo tyto řady 5 vojenských speciálů.
:arrow: Z celkového počtu zobrazovalo 83 modelů vozy Tatra 815 (včetně kabin Terrno a dalších faceliftových verzí), 10 modelů Tatra 148, 9 modelů Tatra 813, 7 modelů Tatra 815-7, po 4 kusech se objevily Tatra 603 a Tatra 111. Více než jeden kus zastupoval také řady NW typ TL-2, Tatra 12, Tatra typ 18, Tatra 141, Tatra 605 a Tatra 163 Jamal.
:arrow: Účelově patřilo 45 strojů hasičům, 29 vozů armádě, 22 vozů bylo stavebních, 19 dakarských speciálů (17 závodních a 2 doprovodné vozy) a 2 okruhové závodní vozy. 2 vozy byly bezpečnostních služeb (Policie a VB) a 2 údržby silnic.
:arrow: Z hlediska nástaveb se sešlo nejvíce cisteren, celkem 38 kusů. Dále 19 závodních speciálů, 17 tahačů přívěsů a návěsů. 13 vozů mělo valníkovou nástavbu, dalších 13 pak sklápěč. 6 vozů bylo vyprošťovacích, 3 jeřáby a 3 rypadla. U dalších nástaveb se neobjevily více než 2 kusy.
:arrow: Modelem nejstaršího stroje byl NW Präsident, nejmodernější techniku pak zastupovaly Tatry 815-7.
:arrow: Celkem 18 modelů zastupovalo vozidla vyrobená před rokem 1945.
:arrow: A konečně poslední čísla – jak to dopadlo měřítkově? Z celkového počtu bylo 66 kusů v měřítku 1:32, 53 kusů v měřítku 1:100, 13 kusů v měřítku 1:120. Měřítko 1:43 zastoupilo 6 modelů, 5 modelů pak měřítko 1:50. Pětadvacetiny se objevily 4, po dvou kusech byla zastoupena měřítka 1:35 a 1:36. A konečně 1 kus zastupoval měřítko 1:72.

Tak tímto bychom měli statistickou část setkání za sebou. Ještě jednou děkuji pořadatelům za skvělou akci a všem, kdo přijeli, že jsem se s nimi mohl v klidu zastavit, posedět a podiskutovat o všem možném. A protože jsme takto poklidně vstoupili do adventního období, tak mi dovolte popřát příjemný a hlavně poklidný advent i všem Vám ostatním.

Jirka Z.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírový patlák 2016

Příspěvek od vašekh »

Dovolte abych se připojil i já.
Touto cestou bych chtěl poděkovat, všem, kteří nás na akci přijeli podpořit. Akce byla vydařená a jsem rád, že se podařilo překonat 100 kusů vozů Tatra na jednom místě.
Konkrétně bych chtěl poděkovat SÚS Nová paka za zapůjčení T 815 sypač silnic
SDH Nová Paka Tatra 148
SDH Městyse Pecka T 815 CAS 30
Dále děkuji i DDM Stonožka za prostory, ve kterých se akce může uskutečnit.
Jirka udělal perfektní výčet toho, kolik vozidel a jakých označení bylo na akci k vidění. Děkuji i za úžasné kolejiště z LEGA, které Jirka postavil.
Snad se akce líbila a všem, kteří tuto akci navštívily.
Těšíme se na další setkání v Nové Pace příští rok na Papírovém patláku 2017!!!!!!!
Vašek a Petra
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Papírový patlák 2016

Příspěvek od stockholmik »

Parádní součet Tater :shock: děkuji za příjemně strávenou sobotu. Příští rok bude určitě více Tater. S Terminátorem zdravíme. Děkujeme Vašku a Petro. Honza
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Papírový patlák 2016

Příspěvek od maggi »

Tak já jsem se na Patláka těšil jak malej kluk a taky jsem si to parádně užil.Já si tam připadal jak v ráji.Příjemná atmosféra,kamarádi,spousta modelů,lepení a drobek toho píva.A v pátek výborná večeře.Jen škoda že jsem to musel v sobotu navečer zbalit a v neděli do práce.Takže na příští rok si tam rezervuji židli a doufám že se zdržím až do neděle.Tak ahoj za rok.Děkuji Vaškovi a Petře za výbornou akci,bylo to SUPER!!!!
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Papírový patlák 2016

Příspěvek od pan Tau »

Příjemně strávená sobota s podobně postiženými jedinci. Tater se sešlo víc než jsem čekal, snad do příště přidám něco nového. Maggi mně vnuknul myšlenku na další model. Dík Vašku a Petro.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“