Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Tomáš B. »

Martin Svoboda píše: O tyto Překrásné poháry se v Kyjově bojovalo: Pohár za MČR a Pohár DDM Kyjov za výstavní modely.
Obrázek

V kategorii Dakarských modelů bylo vystaveno cca 90 modelů a parádní ceny věnoval Tým Bonver Dakar Projekt. Taška Bonver obsahovala: Knihu Dakar is My Lifestyl s fotkama Mariana Chytky , šňůrku na klíče, Týmovou omalovánku, 2x pexeso, nálepky, podpisovou kartu a nejlepší nakonec: USB flash Tatra Bonver (asi jen pro vítěze na 1: místě).
Obrázek

Hrdý vítěz 3 kategorií v Mladších žácích
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Alfik »

Tu škodku už jsem někde viděl,je to z nějakého závodního webu,pokud si dobře vybavuji.Zkusím pohledat a třeba bude někdo rychlejší.
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od mkzvk »

Fábku najdeš třeba zde:

https://papercraftsquare.wordpress.com/ ... quare-com/" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak strýček google dokáže najít různé varianty designu různých posádek

kdyby byl někdo šikovný, kdo by dokázal rozložit 3D model, třeba ve Rhinu tak mám k dispozici perfektní 3D modely různých rally aut včetně Fabie R5 :)
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od mára »

Díky za odkaz. Já jsem myslel, že ji najdu spíš tady: http://car-models.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;, kde jsou modely od ToKa.
Ale primárně mi jde o model v tomto konkrétním retro zbarvení. Chtěl bych si ho slepit do série k ábíčkovské Škodě 200RS.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Alfik »

Aha,tak tuhle stránku jsem měl ma mysli.
lakn
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 10:17
Bydliště: Častrov

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od lakn »

skin na fabii je zde https://sites.google.com/site/cmr2skins ... s2000-evo2" onclick="window.open(this.href);return false;
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od yvan »

Už přes týden je soutěž minulostí, takže snad už máme dostatečný odstup k hodnocení a patřičné dokumenty po kupě.

Soutěžních modelů bylo tentokrát o něco méně. Tvrdší podmínky pro MČR zjevně mají určitý vliv, ale to není nic nového. Papírácké akce naštěstí nejsou jenom o soutěžení, ale také o vystavování a obhlížení, hrabání se ve starém i novém papíru, debatách nad vším možným a atmosféře obecně. To se doufám letos podařilo.

Navíc jste si mohli koupit v premiéře hodnotné čtivo, které chtěl prezentovat celý svět 8-)

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se na akci dostavili. Všem, kteří pomohli organizačně - zejména DDM Kyjov a dámám z kuchyně od naproti. Kdo jste měl možnost ochutnat cokoliv během pátku i soboty, asi vás to nezklamalo ;-) Všem sponzorům a prodejcům - DDM Kyjov, Město Kyjov, TV Slovácko, Kyjovské noviny, Hodonínský deník, Vinařství Martinek, Betexa, Firebox, p. Konopka, Leszek Góra, Jurek Wrzesień, Pavel Szostek, Ondřej Hejl, PMHT, PkGraphica, RipperWorks, Štefan Posinger, Marek Kamzík). Za doprovodný program děkujeme Bonver Dakar Projectu a hasičům z HSZ JMK a SDH Kyjov. A samozřejmě všem návštěvníkům a vystavujícím. Bez vás by to nebylo ono. Speciální poděkování zaslouží P. Balda, L. Horňanský a J. Zelenka za pomoc s úklidem. Už jsme měli sami dost a hodně nám to pomohlo.

Výsledkové listiny najdete opět na našem webu ZDE.

Takže další ročník za námi, co nás čeká příště, uvidíme.
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Můj příspěvek bych ještě doplnil fotogalerií z Kyjova:
http://www.licard-liberec.cz//id:4149/p ... h-modelaru
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Tomys »

Ahoj. Postrádám po této akci Tento model ( Betatest pro Rawena ) ... Bohužel nikdo se nepřihlásil že by tam zůstal, takže buď je mezi modeláři lotr zlodějská a nebo radši dál nebudu nic psát. Třeba ho organizátor našel a jen zapoměl dát vědět.
Za mě Kyjov ( soutěžně ) akce k prdu... Tvrdá pravidla bohužel vyřadí modeláře, kteří nelepí modely ze soutěžních kategorií.
Takže figurkáři, sci-fisti mají smolíka. Smutný, když si s tím dávají tolik práce. A navíc dojedou bambilion kilometrů. Co pak člověk má těm dětem říct? Musíš lepit něco co Tě nebaví ? To je hloupé. Možná by se měli Ti nahoře nad tímto zamyslet a nezůstat zamrznutí v pravěku.


Obrázek

Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od yvan »

Tak nejdřív bych se chtěl omluvit. Po uklizení stolů na nich opravdu jeden model zůstal. V noci jsem nespal, takže už si to na sto procent nevybavuju, ale tuhle plošinu to na 95% mělo. Ve chvíli odlivu modelářů proběhl zběžný průzkum u klubů, jestli to není jejich, ale zřejmě to nedopadlo. Zbyněk ho má každopádně u sebe, volal jsem mu a až se vrátí z práce, tak dá vědět, jestli je to ono. Ale víc tam toho nezbylo, takže bych řekl, že je to prakticky jistota. Bohužel v závanu vypětí po uklízení jsme na to zřejmě únavou zapomněli upozornit. Za to se omlouvám a samozřejmě při nejbližší příležitosti vrátíme.

Ale. Máš sz, facebook, určitě bys našel i někoho, kdo má aspoň jedno z mých čísel nebo některý z mailů. V propozicích máš mail na klub, který taky spravuju já a telefon na Zbyňka (proběhl tu i jeho mail a sz mu můžeš napsat taky). Na FB máš událost k soutěži se zprávama a kontakt na Michala Weselana. A než bys cokoliv z toho zkusil a zeptal se třeba i tady, normálně v klidu, jestli na těch stolech něco nezůstalo, tak začneš o zlodějích. To vážně?

A akce k prdu a kategorie. Je mi líto, ale co máme dělat víc? Mistrovství ČR. Kategorie, mistrovské, ligové i speciální, máš NAPSANÉ V PROPOZICÍCH měsíce předem. Už čtyři roky je to v podstatě to samé. A ty mi přiznáš na místě, že propozice nečteš tady se vytáčíš, že nemáme kategorii pro jeden model až z Prahy (ano, byls jediný, kdo chtěl přihlásit něco, co nebylo kam).

Nemáme kategorii. Zato Dakarskou speciálku máme. Protože Laďa chtěl, našel si pomoc na hodnocení během soboty (v pátek v noci hodnotí ligové), Roman poskytl ceny a má to obsazenost. Jsme za to vděční. Medaile rádi zajistíme a diplomy nachystám. Kam tím asi mířím, že. Jezdíme se Zbyňkem na všechny ligové soutěže po celé republice. A na tričkách máme "KMK Kyjov", ne "Jdi ode mě dál, nechci další kategorie". Takže proč nemáme sci-fi?

Přesně tak. A to je odpověď na to, co máš říct dětem. "Promiň, příště si ty propozice přečtu, než Tě namotivuju, nebo se zkusím angažovat, abys mohl vyhrávat." To už mi tak hloupé nepřipadá.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od kaktusak »

Vše podstatné řekl už Ivan . Za sebe dotám pouze tohle vysvětlení . Tento model mám opravdu u sebe . Model jsem našel já asi kolem 18-19 hodiny v pátek . Podotýkám , že se model válel po stole a nikdo netušil koho je . Takhle by se modelář o svůj model neměl starat . Zběžně jsme se tedy zkoušeli zeptak koho by mohl být . Po celý zbytek pátku a i v sobotu se na model NIKDO neptal . V sobotu večer jsem model uložit do krabice a převezl do skladu ( k mým rodičům ) spolu s dalšíma věcma . Byli to čtyři narvané auta . DDM nám poskytuje pouze prostory ( a i ty si musíme platit ) , ale vpodstatě veškerý inventář si vozíme svůj . Chtěl jsem po akci model nafotit a hodit na DF , aby se přihlásil majitel , ale zapoměl jsem na to . Omlouvám se a tohle pochybení beru na sebe . Co vím tak chodíš do Nerátek tak pokud souhlasíš model dovezu tam a předám ti ho . Pokud už budeš v Neratovicích tak můžeš navštívit schůzi CPM a přednést svoje návrhy . Aspoň se o tom můžeme v KLIDU !!! pobavit .

Tot za mě vše .
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Tomys »

Hoj - zloději nejni myšleno Vy boys... to byla jen a jen ta poslední varianta a i tak bych si to nemyslel o nikom koho znám.
Model byl položen na stole, páč nebyl kam dát. Že jsem se k němu nehlásil? Asi to bylo tím, že jsem tam moc nepobyl. To je vše oukej. Tak hlavně že se našel, i kdyby ne co bych nadělal. Nic.
Propozice - nečtu, páč nesoutěžím. Jezdím jen a jen za vámi boys. Každopádně si pořád myslím, že by měla být tato kategorie oficiálně zřízena.

Neratovice nevím jestli dám. Kdyžtak aspoň na otočku.
Díky. T
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“