Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. května

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. května

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Po roční přestávce se příznivci papírové modelařiny dočkali soutěže, která byla v Libereckém kraji. Tentokrát přímo v Liberci a to v sále MCU Koloseum v Liberci. Organizátorem byl náš spolek modelářů Licard Liberec za pomoci DDM Větrník a podpory firmy Cliquo. Finančně nás podpořila firma Denso a snad i Město Liberec, v jehož zastupitelstvu leží naše žádost o dotaci.
Na soutěži bylo prezentováno 169 soutěžních modelů z celkem 9 modelářských organizací z České republiky a Polska. Kromě toho bylo možno shlédnout dalších minimálně 300 modelů, které přivezli modeláři soustředění kolem Minimodel.cz a formulový mág Zdeněk Smaženka známý jako Teo. Měli jsme možnost shlédnout i desítku modelů dvou modelářů z Německa, kteří také rádi staví modely miniatur. Potěšitelná byla skutečnost, že dobrá polovina modelů byla od žáků a juniorů jak od nás z Čech, tak i ze sousedního Polska. Soutěžilo se celkem ve 14 kategoriích, které byly rozděleny na seniorské, juniorské a žákovské modely. Byly oceňovány 4 komisemi sudích, které tvořili aktivní modeláři z obou zúčastněných států. Hodnotili jsme systémem, že jsme vybrali 5 nejlepších modelů v dané kategorii a věku a pak jsme jim přidělovali body na základě bodovací tabulky, která zohledňovala dovednosti každého modeláře. Byl to trochu delší způsob hodnocení než líbí - nelíbí, ale z mého hlediska spravedlivější. Byl jsem spokojen s tím, že se rozhodčí s tímto způsobem bez problému ztotožnili.
V této fázi mého reportu musím vyzdvihnou práci Lukáše Stanislava z Cliquo, který nám naprogramoval zápisový systém do webového prostředí našich stránek (nakonec i ty jsou jeho dílem). Po doplnění přihlášek, které někteří soutěžící vyplňovali až na místě, nám tento systém umožňuje generování "startovních listin", třídění podle různých parametrů a také pohodlné generování tiskových sestav pro tisk diplomů. Velké díky a sám mám několik nápadů, jak ještě systém doplnit a určitě Lukáš na tom rád zapracuje.
Přejímka modelů byla od sobotních 9 hodin do 12. hodiny. Poté jsme si připravili hodnotící podklady pro rozhodčí a po krátké poradě kolem 14. hodiny jsme se pustili do samotného posuzování. Poslední komise předávala své podklady v 17:30 a po 18. hodině jsme opouštěli uzamčené prostory Kolosea a směrovali na ubytování, posezení v restauraci a někteří z nás domů, aby pokračovali v přípravě podkladů na nedělní vyhodnocení.
V neděli jsme otevřeli místnosti od 8. hodiny. Pro soutěžící byl připraven program v blízkých Vratislavicích, kde měli možnost navštívit muzeum automobilů. Byli i tací, kteří se vydali na dominanty Liberce - Ještěd a libereckou radnici. Po obědě jsme, a to se musím pochlubit, že přesně ve 13 hodin, předali medaile s diplomy, v případě juniorů a žáků ještě i věcné ceny, autorům oceněných modelů. Kromě těchto ocenění jsme vyhlásili nejlepší model vybraný diváky, model vybraný dětmi a vedoucími modelářských kroužků DDM Větrník Liberec, nejlepší model vozu značky Porsche a protože soutěž měla záštitu primátora Liberce, tak i město Liberec předalo pohár.
Chtěl bych touto cestou poděkovat i všem prodejcům, kteří do Liberce přijeli a dovezli dostatek modelů, které mohli případné návštěvníky z řad veřejnosti oslovit - Ondrovi Hejlovi, Zbyňďovi Bilíčkovi, Františku Sochorovi, panu Konopkovi a Michalovi Erbenovi. Snad neplakali nad malou tržbou, protože veřejnost v Liberci byla bez podobné akce dlouhé roky a budeme ji muset naučit na to, že mají možnost při té nabídce dalších akcí v Liberci shlédnout něco, co umí šikovné ruce. I když byla slušná propagace nejen veřejnosti, tak i dětí z modelářských kroužků (60), našlo si k nám cestu kolem 300 lidí za celkem 10 hodin, kdy výstava byla přístupna. Holt je těžké konkurovat dětským dnům. Nesmím zapomenout poděkovat Láďovi Badalcovi, který přijel v neděli a hned jej využili hosté z Polska aby jim napsal věnování do knihy, ve které byly jeho modely.
Chtěl bych poděkovat všem modelářům, kteří se zapojili do hodnocení modelů a hlavně za to, že s našim způsobem hodnocení neměli neřešitelný problém a bez reptání se tohoto úkolu zhostili.
Budeme muset hodně poděkovat pracovníkům Mezinárodního centra Universum v Koloseu Liberec. Takové zázemí, které nám vytvořili nám mohli závidět i hosté z Polska, kam jezdíme a podobné prostředí jsme jim záviděli. Prakticky v ničem nebyl problém, vyšli nám vstříc v každém našem požadavku. Od sálu po služby a obědy. Ještě jednou díky a určitě jim to dáme na vědomí ještě jinou cestou.
Myslím, že mi si navzájem poplácáme po zádech na našem dalším společném lepení ve Věrníku 18. června. Každopádně jsme při uklízení našich modelů neodcházeli bez ochoty udělat soutěž i příští rok. Tak, ať se setkáme v Liberci i v roce 2017.
Naposledy upravil(a) DDM Vetrnik dne pát 3.6.2016 11:34, celkem upraveno 1 x.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od pahejl69 »

Tak za mne obdiv a dík ;) prozatím možná komorní akce může přerůst v něco většího. Zázemí servis vlastně vše co se nás týkalo bylo víc než nadstandartní a promne prozatím nezažité. Takže pokud mi věříte kdo nebyl zaváhal a pokud bude soutěž příští rok já váhat nebudu ;) takže příští rok ahoj Ondra.
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od weselan »

Souhlásím s Ondrou,fajn akce.Ta cesta z dalekého jihu Moravy se vyplatila.Takže příští rok na viděnou
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

I já byl, viděl, zažil a obdivoval. Kulturní dům Coloseum nabízí velké možnosti využití vnitřních prostor. Podle všeho, proběhlá akce byla umístěna do salonku. Pokud v budoucnu vyroste tato akce do větších rozměrů, bude možno využít malého čí velkého sálu. Po špičkách a po schodech jsem byl nakouknout na velký sál....ano prostory určené pro velkolepé dech beroucí setkání modelářů se svými výtvory. Toto organizátorům budoucích ročníků "Licard model show" přeji. Děkuji za předložený servis a možnost si u Vás zasoutěžit a vystavit ten můj papírový cirkus. Já jsem se bavil, odreagoval od všedních věcí a odpočinul. Jen kdyby ti permoníci dnes po ránu v mé hlavě neťukali na kovadlinky....že by to byly ty svijany?
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od Konopka »

Protože jsem v úvodní reportáži také zmíněn, tak mohu případnou obavu pořadatelů hned vyvrátit a rozhodně jsem nad malou tržbou neplakal. :-) Je sice pravda, že je to hlavně zásluha jednoho kolegy z Polska a jednoho místního fanouška, který mě "vykoupí" kdykoliv a kdekoliv, ale víc mě těší, že jsem udělal radost několika děckám, která si u mě vybrala jednodušší modely, na kterých se budou seznamovat se zásadami papírového modelářství. Letos uzavírám první dvacetiletku mých cest po soutěžích papírových modelů a poprvé se mi stalo, že jsem jako rozhodčí byl ubytován ve skutečném hotelu. Také možnost volby ze dvou jídel byla luxusní a nedělní bramboračka přímo jedinečná :-) Komornější prostředí soutěžím spíše prospívá, ale určitě by bylo pro organizátory fajn, kdyby se jim podařilo na nějakou doprovodnou akci spojenou se soutěží modelů nalákat víc lidí. Přece jen je to stotisícové město, které by tedy mělo mít dostatečný návštěvnický potenciál. Tady by možná stálo za úvahu "vrazit nějakou grešli" do agresivnější reklamy a propagace. Určitě by se to pak vrátilo v podobě tržeb za vstupné. Každopádně přeji Liberci, aby slíbená dotace opravdu dorazila a hlavně aby se liberecká soutěž napevno usadila v kalendáři papírových modelářů.
Hodně zdaru do dalších let přeje
Mirek Konopka
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od weselan »

Jo jo Zdendo.Trpaslíci ze Sviňan sou potvory :-))
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od FreeVoj »

Já jenom doplním, že výlet nakonec nebyl do Vratislavic, ale do Technického Muzea v bývalém Výstavišti.

A určitě bych rád poděkoval všem členům klubu a Růže, protože jejich nasazení bylo naprosto perfektní.
Speciální dík si dovoluji věnovat Tomášovi Herderovi, bez něj si to neumím představit!

A vůbec, děkuju prostě všem!!!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od kaktusak »

Za sebe můžu říct , že jsem se s takovým konfortem ještě nesetkal . Ubytování v Hotelu , výběr ze dvou hlavních jídel , bufet v předsálý a všechno fungovalo tak jak má . Podle mě je to soutěž , která by MĚLA mít pevné místo v kalendáři . Držím palce do dalších let a pokud to jen trochu půjde , tak se rád znovu zůčastním .
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Na soutěži byli zástupci lokálních médií a co o akci napsali, můžete si přečíst zde: http://www.genusplus.cz/zblizka/styl-vi ... h-moznosti
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od Konopka »

Fotografie udělají mnohem lepší reklamu, než sáhodlouhý článek, takže v tomto směru je ta reportáž vynikající. Myslím si, že byste měli tento zdroj oslovit příští rok před akcí, aby vám udělal pozvánku na výstavu a snad opravdu využít ten termín a nějak ho spojit s MDD, jak to bylo v článku i naznačeno.
Jinak to trochu odlehčím a musím si dodatečně přece jen postěžovat, že jednu věc organizátoři nezvládli. Počítal jsem s tím, že budu mít z hotelového pokoje výhled na Ještěd a místo toho tam byl výhled na parkoviště :-) :-) :-)
P.S.: trojice smajlíků snad dostatečně zdůraznila humornou nadsázku!
M.K.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. če

Příspěvek od Jirka »

Když vidím ohlasy tak lituji, že jsem tam nebyl. Možná příští rok se zadaří.

Ale třeba mám letos ještě šanci - vždyť v nadpisu je datum 28. a 29.června 2016 :D
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Licard Model Show 2016 - papíráky v Liberci 28. a 29. kv

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Děkuji za upozornění. :oops: Už jsem byl myšlenkami na konci školního roku. :)
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“