Papírový patlák 2015

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Papírový patlák 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

O uplynulém víkendu proběhlo již tradiční setkání modelářů Papírový Patlák 2015, pořádané v DDM Stonožka v Nové Pace. Setkání probíhalo od pátku 27. listopadu 2015 do neděle 29. listopadu 2015. V sobotu bylo setkání doplněno o výstavu papírových modelů (pořádanou pod záštitou klubu 6P), které se spoluúčastnili také plastikoví modeláři z místního klubu. Fotografie bohužel nepřidám, měl jsem fotoaparát nastaven na nejnižší kvalitu obrazu z práce a díky tomu fotky za mnoho nestojí. Tímto bych asi ukončil strohý úvod. A teď trochu neformálněji…

Účast na letošním Patláku sice nebyla z největších, ale i přes to šlo o tradičně vydařenou akci:
:arrow: Tradičně dobrá nálada
:arrow: Tradičně spousta humoru
:arrow: Tradičně jsme si přiřadili novou tvář k nějakému nicku zdejšího fóra
:arrow: Tradičně se prodebatovala spousta témat
:arrow: Tradičně se něco slepilo
:arrow: A konečně – tradičně jsme skončili pod sněhovou nadílkou (včera jsem před odjezdem odmetal z auta asi 6cm sněhu).

Pro výstavu se na stolech sešlo poměrně velké množství modelů. Když jsme se na stoly dívali, tak jsme letošní Patlák označili za 0. ročník setkání modelů značky Tatra. Protože se tedy jedná o nultý ročník srazu techniky Tatra, sluší se udělat nějaký přehled zúčastněných strojů (na výstavě se samozřejmě objevila i další technika, stavby apod., aby to nevypadalo, že byly k vidění jen Tatrovky). Nebojte, nebudu vypisovat každý jeden model, statistika bude souhrnnější.

:arrow: Na srazu techniky se objevilo celkem 45 strojů značky Tatra, další 3 byly v rozestavěném stavu (a u popelnic před objektem stála jedna plastová čekající na odvoz na vrakoviště, ale tu do statistiky nepočítám…).
:arrow: Typově byly jednoznačně nejvíce zastoupeny vozy Tatra 815 (30ks), následovala Tatra 813 (4ks), Tatra 148 (3ks) a Tatra 815-7 (3ks). Po jednom se objevily nákladní vozy Tatra 111, Tatra 27b a NW typ TL-2, jedním kusem byl zastoupen obrněný automobil Tatra OA vz.30 a jediným přítomným osobním vozem byla kapotovaná motokára Tatra.
:arrow: Co se týká nástaveb, tak na srazu se objevilo nejvíc hasičských nástaveb (12ks) a závodních speciálů (12ks). V menším počtu, ale stejně zastoupené byli i tahače návěsů a přívěsů (8ks) spolu se stavební technikou (8ks). V závěsu byly vojenské vozy (4ks) a jedna zemědělská nástavba.

Takže, co dodat závěrem. Jednak děkuji pořadatelům za příjemně strávený víkend (včetně nedělního výletu na nakládku nadměrného nákladu). Druhak – tak schválně, překonáme příští rok letošní počet modelů Tatra na jednom místě a ustavíme tak nový rekord?

Jirka Z.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Papírový patlák 2015

Příspěvek od maggi »

Ano,jak píše Jirka Z. akce parádní,máme na co vzpomínat.A jestli pokoříme rekord v počtu Tater?Já myslím že jako prd.Takže lepit,lepit a zase jenom lepit (Tatry) ať jich tam je rovná stovka.Tak zase za rok.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírový patlák 2015

Příspěvek od vašekh »

Jirka Z. to napsal přesně a tak není co více dodat. Snad jen to, že se těšíme už na příští rok a první ročník setkání modelů vozů TATRA bez rozdílu měřítka.
Pár fotek z akce
http://modelarinovapaka.rajce.idnes.cz/ ... ch_modelu/" onclick="window.open(this.href);return false;
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírový patlák 2015

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Tak tiše koukám a závidím, bohužel jako zaměstnanec DDM nemám volno jak bych potřeboval a zrovna ve stejné termínu byla akce Větrníku přes jejíž termín nejede vlak. Snad se mi podaří příští Patlák v Nové Pace navštívit. Jen to nesmí být první adventní víkend. Děkuji za fotografie, pomohly přiblížit atmosféru akce. :)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Papírový patlák 2015

Příspěvek od Tomáš S. »

Oceňuji tu soupravu 813tky s P-32 a naloženým válcem! Už jsem si myslel že ji nikdy neuvidím... :)
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Papírový patlák 2015

Příspěvek od pan Tau »

Pěkná akce, poznal jsem pár nových tváří a odvážil se jsem se poprvé něco vystavit. Díky Vaškovi, že mně zavolal, na akci jsem dočista zapomněl. Potěšilo mě, že jsem viděl modelařit nejmladší generaci. Mám hotových zatím 10 tater, na dalších se pracuje, takže bude co dovést. Nepočítám do toho miniboxy, kterých mám taky několik, ale jsou z doby, kdy mně retuš ještě nic neříkala. Takže, podu to příští rok vyjde, tak bych na Paku přijel.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“