Model-Hobby 2015

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Model-Hobby 2015

Příspěvek od jezdec »

Dnes jsem byl i s rodinou na výstavě. Hlavně nakoupit nějaké dárky pod stromeček, což se bohatě zadařilo ;) . Z vystřihovánek jsem si pořídil jen Perlini , ale co se mi povedlo, tak koupit řezací podložku A2 se slevou 100 Kč, jen díky tomu, že má dva takové nepatrné flíčky. Původně jsem chtěl jen A3, ale když jsem před prodavačem manželce řekl, že jsem ušetřil, tak velice ochotný prodavač na stánku OLFA mi nabídl se slevou tu větší. 8-) Taky jsme se připletli do nějaké rvačky v hale 2, zřejmě byly kluci moc nabuzený z nějaký střílečky :D . Bohužel fotky žádné nemám, měl jsem plné ruce.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model-Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Trochu se zpožděním, ale přihodím sem malé ohlédnutí za uplynulou výstavou na veletrhu Model Hobby.

Můj pohled na letošní ročník je poněkud rozpačitý. Vlastní výstava se zdařila a mezi lidmi měla pozitivní ohlasy. Na druhou stranu mě celkový dojem hodně kazí vypadnutí doprovodného letadla pouhý týden před výstavou. Zcela otevřeně se přiznám, že poté, co jeden krátký mail zhatil desetiměsíční úsilí dostat na výstavu skutečné letadlo, jsem měl chuť s celou výstavou skončit a Model Hobby si v dalších letech užívat již jen jako divák. Čtyři dny na výstavě mě ale přesvědčili, že nemá smysl se vzdávat kvůli drobnostem.

Dovolte mi touto cestou poděkovat panu Tomáši Jalovcovi, šéfredaktorovi časopis Model Hobby a hlavnímu organizátorovi veletrhu, za poskytnutí plochy, stolů a ohraničení pro naši výstavu.

Jak tedy proběhla výstava? Troufnu si říct, že s naprostým přehledem jsme dokázali nabídnuté stoly zaplnit krásnými modely. A řada jich nakonec ještě zůstala v krabicích. Letos jsme sídlili na lukrativní adrese – hned vedle truckerů z Hradce Králové a přes uličku od bojiště tankové bitvy. Takže jsme byli pěkně na očích a neskrývali se nikde v koutku. Kolem stolů prošla spousta návštěvníků a mnozí z nich s úžasem prohlíželi vystavené modely. Dovolte mi v tuto chvíli poděkovat Tomysovi za tu spoustu modelů, které dokázal na výstavu domluvit. Děkuji i všem Vám, Muzeu papírových modelů a modelářům, kteří jste modely na naši prezentaci na Model Hobby zapůjčili. Jmenovitě nebudu seznam rozepisovat, protože bych určitě na někoho zapomněl. Zmíním jen čtyři modely, které vyváděly návštěvníky z rovnováhy nejvíc. Hodně zájmu přitahovaly Junkers Ju-88 od Pavla Pejši, B-25 Mitchell od Ondry Mikuláška, B-52 od Jirky Nymburského (kterou nám zapůjčilo Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují) a série československých letadel od Tomáše Pličky. Zmíněný model Pavla Pejši si odnesl i ocenění od pořadatele veletrhu. Ještě jednou děkuji.

Na veletrhu jsme letos měli dvě věci na rozdávání dětem. Jednak šlo o časopisy ABC. Za jejich věnování bych touto cestou chtěl poděkovat panu Zdeňkovi Ležákovi, šéfredaktorovi časopisu ABC. Druhou věcí byl jednoduchý model letadla Grippen, za jehož propůjčení k vytištění na Model Hobby děkuji panu Pavlu Bestrovi. Tímto děkuji i panu Jiřímu Rottovi a jeho společnosti Hobby Robot, díky jeho finančnímu přispění jsme model nechali vytisknout. Drobný prodej modelů měl jako již tradičně na starosti Spíďa a děkuji mu za jeho zorganizování.

V neposlední řadě bych pak chtěl poděkovat Jirkovi Křivohlavému, Vojtovi Čabanovi a Tomáši Pličkovi, že našli ve svých kalendářích čas, aby na veletrhu předváděli lepení modelů.

Poděkovat bych chtěl také Josefu Liberovi a Josefu Kropáčkovi, kteří nám modely na výstavu dovezli a po skončení si je opět odvezli. Za pomoc při odvozu modelů také děkuji Jardovi Trávníčkovi, který nám svým vozem vytrhl v neděli poměrně velký trn z paty.

To by asi bylo vše. Letošní výstavou jsme uzavřeli první „pětiletku“ našich expozic na modelářském veletrhu Model Hobby. V závěru se u nás stavoval pořadatel a ptal se, jestli s námi může počítat i v příštím roce. Druhou „pětiletku“ tak zahájíme v příští rok s tématem Velká dopravní technika.

Závěrem několik fotek z výstavy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

A něco málo obležení návštěvníky.
Obrázek Obrázek

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“