Novopacký šutrák 2015

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Novopacký šutrák 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Letos jsem se poprvé vydal na akci Novopacký šutrák. Úvodem děkuji za pozvání pořadatelů k provádění workshopu. Musím říci, že celá akce byla velmi zajímavá. Co mě značně překvapilo, byl průběh. Podobně jako na Modelbraní ve Znojmě, i zde byly papírové modely v podstatě doprovodnou záležitostí pro kitařskou soutěž a výstavu. Podobnost průběhu byla v počtu modelů. Na obou soutěžích byl počet papírových modelů naprosto srovnatelný, ne-li i větší, s počtem kitů. Osobně se domnívám, že tento výstavní model by byl určitým řešením malého zájmu o některé výstavy (ať již kitařské nebo papírářské). Naše republika není tak velká, abychom si mohli dlouhodobě užívat „luxusu“ samostatných výstav jednotlivých modelářských odborností. Velikost, respektive úbytek, členské základy je dobře vidět zejména na žákovských a juniorských kategoriích, které zůstávají na řadě výstav (opět jak papírářských, tak kitařských) buď zcela neobsazené, nebo jen slabě zastoupené. Slučování odborností na výstavách je proto podle mého názoru zcela nezbytným faktem, který nás v následujících letech čeká. Ale tohle sem už nepatří.

Jak tedy okomentovat Šutrák? Velmi zajímavá a zdařilá akce. Z mého pohledu proběhla celá soutěž bez jakýchkoli zdržení nebo zádrhelů. Moderátor zvládl svou úlohu také se ctí. Jediným (minimálně pro mne) úsměvným místem byl proslov zástupce města, který se musel ohlédnout na logo pořádajícího klubu, aby si připomněl na čí akci to vlastně je. Dobrým krokem bylo i na takovéto soutěži nechat o modelech rozhodovat diváky – celé hodnocení papírových modelů bylo na divácích, kteří mohli hlasovat pro model, který se jim nejvíc líbil. Takže závěrem mi samozřejmě nezbývá než poděkovat divákům, kteří svým hlasem ocenili můj politický (tedy modelářský jsem chtěl říci) program… Na akci jsem potkal jediné negativum, které bylo spojené s místem pro workshop, ale to tady nebudu řešit, po akci jsme to probírali s organizátory dost podrobně.

Pár fotek z akce.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě přidám několik fotografií z jiné akce, kterou jsem navštívil druhý víkendový den. Byl jí letecký den v Pardubicích, tedy již dvacátý pátý ročník Aviatické pouti. Na Aviatickou pouť jezdím bez přestávky posledních 7 let a musím říct, že z letošního ročníku jsem byl naprosto unesený. Takové množství letadel z druhé světové války na jednom místě byla naprosto neskutečná podívaná… Zklamala mě jediná věc, a to Red Bull Aerobatics Team. Vystoupení čtveřice letadel v boxu pod vedením paní Máchové se sólovým výstupem pana Salera, vše doprovázené hudbou od skupiny Nightwish – díky tomu všemu mě vždycky až naskakovala husí kůže. Oproti tomu nové vystoupení trojice letadel představené na letošní Aviatické pouti s hudbou z filmů Madagaskar a Piráti z Karibiku bylo takové nějaké, mno… Stručně řečeno nemastné neslané… Určitě se to časem ještě zlepší, ale ten prvotní dojem byl naprosto nesrovnatelný s prvním dojmem z původního vystoupení…
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

P.S.: Vašku, můžeš být klidný – ani nekáplo…
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Novopacký šutrák 2015

Příspěvek od vašekh »

Jirko díky moc za Tvojí účast :-) Jsem rád a spadl mě kámen ze srdce, že v neděli nepršelo. Chtěl bych poděkovat i ostatním zúčastněným. Už teď se těším na příští rok.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Novopacký šutrák 2015

Příspěvek od maggi »

Tak tak,taky jsem tam nakoukl a příští rok jedu zas.Snad stihnu slepit něco nového ať tam mám co vzít.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“