Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství rep.

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
monča
Příspěvky: 40
Registrován: sob 11.2.2012 8:42

Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství rep.

Příspěvek od monča »

Děkuji všem :)
https://youtu.be/l3DlXQS9ZjQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.zonerama.com/Link/Album/621435" onclick="window.open(this.href);return false;
Kanibalier
Příspěvky: 11
Registrován: ned 5.1.2014 1:16
Bydliště: Praha

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Kanibalier »

No, přišel jsem, viděl jsem, nezvítězil (neboť jsem nesoutěžil). Moje mistrovská éra již patří minulosti a do kategorie papírových archeologů :lol: . Jinak, spousta prodejců, spousta lidí a na můj vkus poněkud málo modelů, na to, že šlo o mistra republiky. Díval jsem se do svého archivu foto na CD a v roce 2010 byly stoly na téže akci plné! To, co jsem viděl mě moc nenadchlo :cry: . Příští rok budu muset něco dovalit, abych oprášil svou zašlou slávu :lol: .
Uživatelský avatar
Slepičák
Příspěvky: 345
Registrován: stř 14.3.2012 18:13
Bydliště: Dráchov;JČ kraj

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Slepičák »

Akce fajnová,vím kde co zlepšit a za rok repete.Už teď se těším
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Standa F. »

Michale (Kanibalier), na Tvůj návrat se všichni těšíme, poněvadž lidem jako Brzdič nebo Marek P. je třeba pristrihnúť fúziky! 8-) Jejich invence, ale i dalších, je ovšem setsakra vysoko...

Modelů bylo, ja dúmaju, tak akorát - byly sice doby, kdy pokrótky nebylo kam dávat, byly v horním patře i spodním, při hodnocení do rána jsme padali na ústa i huby a říkali si, že Domeček je na hranici svých fyzických možností a musíme najít nějakou tančírnu... Lucerna či Pakul je náš cíl. To se (naštěstí) nestalo, tak schopní nejsme a Domeček stačí.

Jistěže vřelé díky všem, co kolem akce lítali!

Kdyby přišel Jožkin a zůstal Tomys s JoKem, pocitový počet návštěvníků by stoupl o 25% - tak příště! ;)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Luisa »

Strašně moc mě mrzí, že s rodinných důvodů jsem na poslední chvíli musela svojí účast odvolat. Tak snad příště...

A momentálně netuším kde mám model, snad ho má Martins v autě ;)
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od luky1978 »

Já jsem nakonec dokázal skloubit rodinný výlet s návštěvou výstavy, ač ještě v pátek večer jsem tomu vůbec něvěřil.
Na to, že to bylo MR, mi tam přišlo těch modelů nějak míň. Hlavně v mojí oblíbené kategorii lodí to bylo takové řidší ale jinak to byl fajné.
Dětem se to taky moc líbilo, obvzlášť, když mě donutily koupit Holandii. No moc jsem se nebránil :-)
Tak třeba příští rok tu lodní kategorii trochu nafouknu.
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Ross »

Zklamání, nenacházím jiný výraz.Zaplatil jsem jsem slušné rodinné vstupné a viděl jsem cca. dva modely....?? pár vzhledem k věku modelářů zdařilé a zbytek ...no comment.

Největší zklamání co jsem utrpěl.......takže konec s výstavama a to definitivně...raději si poslechnu negativa doma u vitríny než utrpět ponížení...a ty sis ani nekoupil?????to asi neni nic zajimaveho co?
Nezlobte se na me ale fakt neni.....mimochodem Ondro...lepsi foto nez real... i na laika to pusobilo divne....ale detailu hafo...tak ti nevim
Nakonec lituju ze jsem rodinu nevzal jinam...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Jirka Z. »

Děkuju všem pořadatelům za skvělou akci. Mě osobně Chodovská akce nezklamala.

Co se týká počtu modelů, tak zas tolik slabé mi to nepřišlo. Počet modelů byl zcela poplatný pravidlům MR - objevili se jen rok staré modely, takže spousta starších (zejména polských) modelů se v Praze vůbec neobjevila. Protože se ukázalo standardní pravidlo - proč bych vozil model, když s ním nemůžu soutěžit. A abych se obtěžoval něco vzít jenom výstavně, to radši nevemu nic...

Nicméně - ještě jednou děkuji za tuto akci a setkání se spoustou známých tváří. A ten zápisový Excel byl naprosto perfektní!

Jirka Z.

P.S.: Docela by mě zajímalo, kolik modelů s sebou přivezli kibicové. Odhaduju že v součtu tak akorát výtvor pro dioramu... :roll:
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Mám na to stejný pohled jako Jirka, počet modelů na soutěži dělají modeláři a když nechtějí soutěžit, tak je nikdo nenamotivuje ničím. Je pak bolestné, že některé "mistrovské" kategorie nejsou ve věkových kategoriích ani vyhodnoceny, protože po sloučení dvou věkových kategoriích nejsou ani tři modely.
To však nic nemění na tom, že pořadateli patří velký dík za tuto akci a zvláště všem, kteří na akci pomáhali. Viděl jsem se se spoustou lidí, které jsem delší dobu neviděl a snad se s nimi uvidím i na dalších akcích.
Jen bych měl malou připomínku. Nějak jsem nezaregistroval, že by se objevily výsledkové listiny po akcích v Brně a Ostravě. Doufám, že po chodovské akci se výsledkovka objeví. Díky.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Standa F. »

Ross píše:Zklamání ... viděl jsem cca. dva modely....?? pár vzhledem k věku modelářů zdařilé a zbytek ...no comment.
...raději si poslechnu negativa doma u vitríny než utrpět ponížení...
Stává se, že člověk si ve vlaku s chutí otevře knihu - Švejka - a ony to jsou strojnické tabulky [Jiří Suchý]. Že jde na koncert Queen - a místo Freddieho tam zpívá Adam! [ 8-) ]

Je možné, že tam bylo jen pár modelů a pár lidí. Taky je možné, že tam bylo několik set modelů (některé zpracováním na minimálně evropské úrovni) a stejně tak několik set návštěvníků.

V divadle Semafor za starých časů na Václaváku měli nad schody nápis, který byl čitelný až při výstupu nahoru: Buď vítán, kdo s dobrým úmyslem odcházíš.

Někteří si holt musí najít akci sobě rovnu, která je hodna jejich nárokům. A ponížení? Z toho, že jsem skončil (nebo BYCH skončil) v pořadí na chvostu? Chlapče, musíš ještě dospět, což nesouvisí s datem narození.

*******

:arrow: Při vyhlašování vítězů jsem opomněl zmínit (omlouvám se velmi => hektika akce), že hezké poháry pro MR věnovalo a financovalo CPM, o.s., zajistil je jeho předseda Milan Tesař s pomocí Ondřeje Hejla - pánové, děkuji alespoň takto dodatečně!
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od vašekh »

Byl jsem-viděl jsem-odjel jsem. Díky za akci! Setkání s lidmi, pokec okouknutí modelů. U Němky jsem poslintal nějaký model myslím, že to byla hlídka od Jirky tak promiň. :-)
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Šidi »

Velice krásná akce. Mnoho důležitých setkání s kamarády. Velká pohoda ve Velké rodidě modelářů. Dík všem pořadatelům, rozhodčím a modelářům co modely dovezli.

A že bylo míň modelů, tak nějaké příště dovezte.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od maggi »

Taky jsme se byly podívat a můžu říct,že z některých modelů jsem byl doslova unešen.I obyčejné modely kvalitně slepené a vytuněné dokážou udělat pěknou parádu.Přehlídka Tater paráda,dakarky paráda,a němka?to jsem rozdýchaval až cestou domů.Dobrá výstava.Za rok jedem zas.čágo.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od vody »

Za mě úspěšná akce. To že bylo měně modelů je na každém z nás (ten kdo nic nedovezl ať se tiše stydí).
P.S. dík za trofej :)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od JoseFxx »

Nevíte prosím co je toto za model? (autor,vydavatel) Děkuji
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“