Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství rep.

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Brzdič »

Podle mě, akce povedená. V pátek jsme zašli na pivo a sobotu jsme prokecali. :lol: Já domů odjížděl spokojený. :)

Na Prahu si myslím že těch modelů bylo hodně. Ač je to hlavní město, nikdy tam těch modelů nebylo tolik, jako třeba Brno, ale i jiné akce bývají nabytější.
Je to můj názor a nikomu jej nenutím. ;)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Konopka »

Zaplaťpánbůh, že těch modelů bylo trochu méně!! :roll: I tak jsme u architektury skončili s hodnocením v půl třetí nad ránem. Myslím si, že mistrovství republiky má a mělo by mít i do budoucnosti své trvalé místo v kalendáři akcí už jen kvůli tomu, aby si návštěvníci aspoň na jedné soutěži "oddechli" od notorických účastníků, jako je poslední dva roky třeba mariánský kostel v Krakově. Je to sice krásný model, ale proč ho mám vidět po desáté, dvacáté, třicáté.... ?? :shock: Z tohoto pohledu je tedy mistrovství republiky určitě přínosem a tak by to mělo zůstat.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Daniel »

Mně se akce líbila. Co se počtu a kvality modelů týká tak to bude asi věčná polemika - někdo spokojený bude, jiný ne :roll: . Rozhodně důležitá je atmosféra a možnost pokecat si se známými a poznat nové kolegy - a to si myslím bylo super. Aspon já odjížděl spokojený a těším se na další akci - pro mne to bude Papírová růže v Jindřichově Hradci .
Takže ještě jednou díky všem kdo tuhle tradiční akci připravili a za rok se zase těším na viděnou 8-)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Tomáš S. »

Chtěl bych se zeptat v jakém měřítku byl rypadlonakladač JCB 3C na této fotce: https://ddmjm.zonerama.com/Photo/621435/25941976" onclick="window.open(this.href);return false; , protože pokud to byla nezměněná dvaatřicetina, tak se asi mistr trochu seknul v rozměrech. Když porovnávám s vedlejším KNB. Nebo, že by tolik klamala fotka?

Jinak díky za fotky! Zdá se mi, že z akcí jich bývá čím dál míň...
monča
Příspěvky: 40
Registrován: sob 11.2.2012 8:42

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od monča »

Někdo zapoměl na akci dioptrické brýle i s pouzdrem, předpokládám že někomu chybí - ozvěte se :)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od yvan »

Za KMK bych chtěl poděkovat organizátorům za zvládnutou akci. Byl to příjemně strávený čas. Pokud jsem si všiml, bylo všechno podle plánu tak snad i bez větších problémů. Pokud se podaří, za rok určitě přijedeme znovu.

V diskuzi se trochu ztrácím v tom, na koho se nadává. On u dveří někdo stál a každou druhou krabici s modely zabavoval, aby jich nebylo na stole tolik? Nebo tam byly od pátku nachystané ty staré okoukané a kdo přinesl nad kapacitu, toho vyhodili? To ne, že ne. No tak co s tím, prostě je moc starých modelů. Dobře, tak všechny starší než rok na poslední soutěži sešlapeme. To by šlo. A nebo dobře, tak zrušíme všechny soutěže a uděláme jednu za rok. A velkou, aby se bylo na co dívat, když se tam sjedou všichni a budou mít samý novinky. No ale počkat, kde to bude. Jo aha, tak daleko? No přece nepojedu až na druhý konec Prahy a ještě s modelama...

Tak zpět do reality. Modelů není nikdy dost. Ale že by jich tentokrát bylo málo, to bych neřekl. Jako spolupořadatel PKR říkám, že je lepší vidět na jednom stole dvacet modelů po desáté, než na deseti stolech dvacet modelů poprvé. Někteří si to třeba neuvědomují, ale vždycky se najde někdo, "kdo to ještě neviděl". Když nikdo nic nepřiveze, tak holt nikdo nic neuvidí. Pořadatel sotva ovlivní, kolik modelů se dostaví. Může maximálně motivovat, což dělá volným vstupem pro každého, kdo přinese model i jen na výstavu. Když je některá kateorie slabší (typicky L, LKT, někdy PT), tak je to prostě tím, že takové modely na vysoké úrovni nevznikají za víkend a prostě není v okolí dost modelářů takového zaměření. S věkovými kategoriemi je to taky jasné. Dlouhodobě je prostě málo juniorů, neb v tom věku mají hodně jiných zájmů.

Každý si sám může zhodnotit, jestli mu ta návštěva za to stála. Ale myslím si, že když je možnost dojem vlastním přičiněním změnit, mělo by to hodnocení ovlivnit. Každým modelem, který přinesu, zlepšuju ten dojem ostatním. A to pomůže do budoucna rozvíjet řady těch, kteří pod dojmem z toho, co viděli, třeba taky přejdou mezi ty, kteří budou vystavovat a bude se o to víc na co dívat.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Standa F. »

Kolega RoBertino Pavelka, dopisovatel sledovaných EuroZpráv, napsal report o pražské akci:

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/te ... ni-mistry/" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky, Robi!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Vojta Č. »

Pro Tomáše S.: Story k tomu JCBéčku začíná tuhle:
viewtopic.php?f=60&t=3626&hilit=JCB" onclick="window.open(this.href);return false;
a pokračuje tuhle:
viewtopic.php?f=60&t=3005&hilit=JCB" onclick="window.open(this.href);return false;

Že je to mimo proporce a mimo měřítko, se dá u techniky pana Vyškovského skoro s jistotou předpokládat, jeho srdce je jinde než u tadytěch potvor ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od martin1807 »

Bol som.:), videl som, nezvitazil som, pokecal som, nakupil som...;) Podarena akcia bolo sa naco pozerať.. ;)
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 8.3.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Rado Radevicz »

Skvělá akce, výborná organizace, děkuji.

Rado - Modely F1
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Šidi »

Zájemci o průběžné výsledky Papírové ligy si napište na valehrachova@luzanky.cz
MECH641
Příspěvky: 95
Registrován: sob 21.4.2012 17:58

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od MECH641 »

Na Chodově jsem byl poprvé předloni.Modelů bylo tolik,že nebylo místo.Letos na první pohled modelů méně,ale mělo to svojí výhodu.Když nejsou modely těsně u sebe,lépe se prohlíží i fotí.Trochu mě mrzela absence lodiček a železnice,ale nemůžu chtít všechno.Mě se líbí technika,polovička byla nadšená z architektury.Plánovaný nákup mnoha modelů se scvrknul na šest kousků(výplata přišla až v pondělí),i tak jsme odjížděli velice spokojení.
Takže tímto děkujeme všem pořadatelům,vystavujícím i prodejcům za krásné sobotní dopoledne.
Rocker30
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12.4.2012 21:41
Bydliště: Praha

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Rocker30 »

Byl jsem se na podobné akci podívat poprvé a líbila se mi.Viděl jsem jak lepí ostatní,co se dá ještě zlepšit...Příští rok asi dotlačím nějaký vlastní kousky:-)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od IceZero »

tak za mě příjemně strávený čas a popovídání s pár známými. Dík patří pořadatelům a všem kteří přinesli své výtvory ať už do soutěže nebo na výstavu.

debata o počtu vystavených modelů je snad u každé výstavy. Stejně tak jako polemiky nad možnými řešeními. Za sebe souhlasím s tím co napsal Yvan, sám se snažím přivézt aspoň model na výstavu, když už ne do soutěže (nejsem kdovíjaký modelář a bojuju hlavně s časem) ale rozhodně nesouhlasím s názorem... nic nepřivezu, jen s kouknu a pak kritizuju. Pak se nemůžeme divit, že je modelů méně než třeba v Horní Dolní.

pár fotek od mé maličkosti z průběhu pátku a soboty je tady
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírové jaro 2015 - Praha, 10.-11.4.2015 - Mistrovství

Příspěvek od Lepič »

Já bych to se slabou účastí neviděl tak černě, díky tomu že bylo málo modelů se mi doma může prášit na další pohár :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Letošní Chodov byl tradičně organizačně na vysoké úrovni a návštěva zde patří k vrcholům soutěžního kalendáře. touto cestou děkuji všem kteří se podíleli na přípravě.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“