Papírshow Ostrava 2015

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Papírshow Ostrava 2015

Příspěvek od Tomáš B. »

Letošní ročník papírshow se konal v nových prostorech. Při včerejším příchodu, kdy byly zhasnuté světla, mi přišly prostory stísněné (hlavně díky nižšímu stropu než je v tělocvičně v Porubě). Dnes tomu bylo naopak, denní i umělé světlo udělalo své a dojem byl přetočený o 180°. Místa pro vystavené modely a přihlížející bylo dostatek, prodejci a kupující se taky netísnili. Celou dobu čerstvý, nevydýchaný a nepřehřátý vzduch. Z mého pohledu vydařená akce, krásné jarní počasí, spousta modelářů, papírových modelů i hasičské, policejní a dakarské techniky jako doprovodného programu. Osádky vozidel doprovodného programu se dětem velmi věnovaly, zahlídl jsem měření radarem, ukázku nasazení botičky (městská police ji osadila celní správě :D), meření radarem, prohlídky interiérů. Děti zažily v okolních uličkách určitě skvělou projížďku v dakarském speciálu. A pokud to zde čte nějaký obyvatel z okolních bytů, tak bych mu příště místo volání policie ČR doporučil procházku do blízkého Bělského lesa nebo Poodří, kde bylo určitě dost klidu. Martine opět povedená akce! Díky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomáš B. dne úte 24.3.2015 14:44, celkem upraveno 1 x.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od vašekh »

Letos jsem byl také v Ostravě a to poprvé. Akce povedená, super prostory, doprovodný program bohatý. Jen se mě nelíbilo hodnocení rozhodčích a to konkrétně v architektuře. Modely se přesouvaly z jedné kategorie do druhé. Model byl přihlášen v VA a nakonec skončil v MA. Nechápu hodnocení, kdy v MA byl kostel od polského modeláře ve velmi podrobném zpracování. Chaloupka byla méně propracovaní, kdy kostel je na 15 stránkách tištěných a chaloupka v ABC na dvou. U chaloupky je kousek krajinky, ale stejně se to nedá porovnat s rozsáhlým modelem. Nechtělo by se to zamyslet nad rozdělením kategorií? Sakrální stavby hodnotit s chaloupkou je totálně mimo. Dále se mě vůbec nelíbilo a nejenom mě, přepisování pořadí na lístcích u modelů. V konečném důsledku to byl strašný chaos a bylo to strašně zmatečné. Když už jste něco přepsali použijte červenou tužku na zvýraznění pořadí. Toto je můj dojem a pocit z hodnocení. Rozdělení architektury bylo hodně nešťastné.
Martine hodně dalších trpělivosti a nervů v pořádání dalších ročníků.
vojtas17
Příspěvky: 17
Registrován: pát 20.1.2012 22:58

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od vojtas17 »

Několik obrázků z povedené výstavy modelů.
Adresa alba:
http://vsm.rajce.net/Papirove_jaro_2015_Ostrava" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Luisa »

Krásná akce, prostory moc pěkné. Hlavně dostatek čerstvého vzduchu. Myslím, že to bylo moc prima. Venkovní program pro děti super. Dakarka perfektní, i moje máma si "zařídila" :-D

Vašku, pravidla pro rozdělení MA a VA jsou jasně dané. VA - hrady, zámky, soubory staveb. MA - zbytek. Letošní liga je takto vypsaná a měnit se nebude. Není to že malá je malá. Je to jen označení. A také není pravda, že malý model nemůže porazit ten velký. Na prvním místě v MA byl model 3x menší než je velký polský kostel.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od kaktusak »

V Ostravě to žije . Parádní akce .
Nové prostory obstály na výbornou .
V patře si mohli děti ( i dospělí ) zahrát stolní fotbálek a kulečník .
Bohatý doprovodný program .
Nakonec dorazil i Tomáš Vrátný a trpělivě odpovídal na dotazy ohledně Dakaru .
Perfektní servis a zázemí pro ubytované .

Tohle je podle mě pár bodů proč příští rok určitě zase přijedu .
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Ondrin »

Mi zase nebylo dneska dvakrát jasné, proč v kategorii letecké techniky skončil ten nádherně slepený Helldiver až na čtvrtém místě. Podle mě si mohl s přehledem dovolit i první místo. Ne že by modely na prvních třech příčkách byly zlé, ale ten Helldiver byl prostě lepší. Může se k tomu někdo vyjádřit a objasnit mi to? Rozhodčí moc ochotný ani milý nebyl..

Jinak akce povedená, něco jsem si odvezl, všechno šlapalo, takže spokojenost :-)
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od míša kulička »

rozhodčí hodnotí stylem líbí - nelíbí, takže jestliže se mu model nezamlouvá, tak ho posune dolů
kdo nebyl ochotný s tebou komunikovat?
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Ondrin »

Pan rozhodčí - jméno nevím, ale měl šedé vlasy, knírek a byl trochu při těle, pokud si pamatuju

Vysvětloval mi, že tu kategorii nehodnotil, ale že bude asi nějaký důvod, proč tomu tak je. Já jsem to rozhodně nemyslel tak, že bych chtěl jejich rozhodnutí zpochybňovat, ale když si vezmu zvlášť druhé a třetí místo (zelené Zero a černý Twin Mustang), tak se mi to zdálo fakt zvláštní rozhodnutí.

Ještě v průběhu dneška přihodím fotku
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Luisa »

Ondrin, je to vždy rozhodnutí rozhodčích. Ale vím co myslíš, taky mne to překvapilo ale zdůvodnění bylo jasné. No napovím ti jen, že model by měl soutěžit v onom místě jen jednou a né několikrát. Zbytek jé úvaha rozhodčích. Víc bych se v tom nepitvala...
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od petrapodzim »

Ahojte lidičky JÁ jako začátečník akce povedená doprovodný program pecka :!: :) ,takže v architektuře chcete říct, že zámek ŽLEBY bude zařazen do MA, protože to je jedna stavba a bude jedno jak budou propracované, střih a retuš jdou doháje, protože rozhodčí líbí nelíbí??? To samé jako jsem měla možnost chvíli sledovat rozhodčí při hodnocení modelů : chaos přehazování modelů z kategorie do kategorie v architektuře. Luiso píšeš, že je jasně daná kategorie tak jak je možné, že v juniorech byl hrad KOST v malé architektuře????
Pak by mě zajímalo jak to, že může vyhrát rozpracovaný model????
Soutěžit jsem jela po třetí, ale pokud rozhodčí bude modely které sám doveze sám i ohodnotí pak je něco špatně a jeví se to neobjektivně.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zámek Žleby vždy bude v kategorii VA (velké architektury), protože je to soubor staveb. Hlavní palác, k němu přistavěná kaple a hospodářské budovy.

Bude to VA v případě, že je model postavený kompletní. Do MA bych zařadil pouze postavený hlavní palác s kaplí, což vystřihovánka umožňuje. Jakmile k tomu modelář přidá i hospodářské budovy, tak je to už VA.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od vašekh »

Luiso jak píšeš model letadla byl čtvrtý protože byl na soutěži už před rokem. Tak jak jsem se bavil s rozhodčími ve VDT tak tam byl model hasičák Bonex, který tam byl už několikrát, byl na soutěži v Dubenci kde byl vyřazen rozhodčími ze soutěže protože už tam soutěžil. Tak proč to samé neudělali u modelu letadla?
Líbí-nelíbí? Příklad: Rozhodčí pojede z 400km na soutěž. Na D1 chytí kolonu s nehodou, zdržení 50minut nervozita nasra..st, naštvanost. Těší se na soutěž, tato skutečnost mu náladu zkazila tak se to podepíše na výsledcích soutěže? Blbá skutečnost. Zlaté časy ohybu, střihu retuše celkového dojmu a propracovanosti. Kde jsou doplňky, které se zohledňovaly? Porovnávat model lokomotivy, hasičáku a vojenské techniky je taky docela dobré. Viděl jsem jak se rozhodčím kouří z hlavy, nevědí jak mají rozhodovat co mají dát na první až třetí místo. No prostě chaos v hodnocení a vůbec to nezávidím rozhodčím. Proč se nerozdělí na vojenskou techniku, hasiče a železnici? Nehledě na měřítka 1:25 a 1:32. Že by hasičák byla krabice a nevím jak to může konkurovat lokomotivě.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od vašekh »

Ale kostel je také soubor staveb hlavní loď, zákristie levá pravá přístavba lodě. Zmiňované kostely jsou hned na první fotce v prvním příspěvku.
terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

pre mna pekne straveny piatok a kus soboty. dobra atmosfera, kopec novych info pre mna, zoznamenie a spoznanie sa osobne s ludimi, ktorych pracu obcumujem po forach, kopec zaujmavych modelov, organizacia vynikajuca - s nicim som nemal problem a to som problemovy zakaznik.
velke podakovanie organizatorovi za dobre zvladnutie. niektori to tu uz pisali - nebol tam smrad, teda vydychany vzduch.
jo a taka mala rada, ak mozem pre tych co tu pindaju - skuste sa popytat inych modelarov na ich skusenosti, trosku pokomunikovat, vymenit skusenosti - jednoducho, ked sa naucite lepsie lepit, potom budete mozno aj vyhravat, ale to asi neni to podstatne 8-)
este raz vdaka, a ak bude ostrava aj o rok, tak pridem 8-)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Papírsnow Ostrava 2015

Příspěvek od Luisa »

Jeden kostel, jedna stavba. Soubor staveb je třeba MPR - více staveb. Nebo různé venkovské stavení.

Neberte to všechno tak doslovně.

A stále nevím o který rozpracovaný model jde...
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“