Neratovice 21.-22.11.2014

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Vojta Č. »

Tradičně hodně dobrá akce, odstartuju tady fotkama z večerní akce Kulový blesk.

Důkladná příprava a instruktáž, vedle se ještě tančí.
Obrázek

Podle plánu ve 22:30 končí taneční a do sálu se vrhá banda stěhováků. Čas na fotkách je z EXIFu, žádný vymýšlení.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A za 5 minut (!!!) je všechno připravený pro výstavu.

Kdybych to na vlastní oko neviděl, tak bych tomu nevěřil.
(a fotky z výstavy sem hoďte někdo jinej ;))
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Tomas »

Pár fotek z Neratovic:

http://jyrka1-100.rajce.idnes.cz/2014_- ... cky_papir/" onclick="window.open(this.href);return false;
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od DDM Vetrnik »

V pátek po skončení kroužku automodelářů jsme ve složení Michal Erben (medium), Honza Jeřábek a já vyrazili od libereckého domku na cestu do Neratovic nebo-li neratek. Dvě třetiny cesty jsou po rychlostní silnici a tak za necelé dvě hodiny jsme byli na místě. Šli jsme okouknout situaci, o které již Ondra psal a rozhodli jsme se nechat modely v autě a vyrazili obhlédnou nějaké markety a zakoupit něco k jídlu. Jen podotýkám, že to vlastně u těch, kteří se přihlásili jako rozhodčí nebo do Rychlé roty, nebylo vůbec zapotřebí. Ondrovy bagety a štrůdl, koláče kluků z Kyjova a dovezené pizza by nakrmily snad všechny účastníky a možná by se dostalo na některé návštěvníky. Samozřejmostí byl bufet s kávou čajem. Ale to vše bylo zatím jen v rámci prologu.
Kolem čtvrt na jedenáct jsem postřehnul, že účastníci prodloužené taneční již odchází a tak jsem klukům řekl, že jdeme do auta pro krabice s modely. Trvalo to ani 5 minut a když jsme přicházeli, tak byla již Rychlá rota v akci a my jsme jen stačili přesunout několik židlí a sál byl připraven k vyložení modelů na stůl. Hned jsme věděli, kam modely vyložit a stoly se začaly plnit soutěžními modely. Pánové, musím podotknout, že mé představy o tom, jak to bude probíhat (myslím časový horizont) vzaly za své. Od startu do přípravy modelů k hodnocení pro rozhodčí to trvalo slovy čtyřicet (pro prvňáky 40) minut a rozhodčí mohli okamžitě nastoupit do akce!!! Ještě před stěhováním jsme znali své zařazení a tak jsme se mohli věnovat jen své kategorii, kterou jsme hodnotili.
Je nás několik, kteří trávíme noc z pátku na sobotu diskuzeme o všem kolem papíru nebo dokonce lepením modelů. Probrali jsme vše od novinek mezi modely po příspěvky na diskuzním fóru modelářů, které umí zvednou tlak přispívajícím. Nějak jsem z loňska zapomněl, že je místo na lepení k dispozici a tak jsem místo lepení (vercajk jsem měl) celou noc proklábosil a se závistí sledoval Jirku a Toma jak si lepí . Před šestou v sobotu ráno se objevil Ondra s taškou křupavých rohlíků a dalšími proprietami pro snídani. Noc se ovšem táhla – nedočkavě jsem čekal na dvě novinky Spidovu Tatru a Františkovu Tatru 813 raketomet. Ty musím mít !!!
9. hodiny dopolední – dočkal jsem se. Mám je obě. Spadla ze mě ospalost a ihned jsem svůj poklad zanesl do auta. Má pokračující demence by mohla být příčinou, že modely někam položím a zapomenu na to, kam!
Volná místa na stolech zaplnily výstavní modely a velký počet prodejců z Čech a Polska měl co nabízet. Myslím, že si snad každý modelář přišel na své. Konečně jsem měl možnost prohlédnout pořádně modely všech soutěžících při denním světle a s potěšením jsem zaregistroval především vyšší kvalitu modelů dětí. Pro naše kroužky je to motivace k lépe postaveným modelů. Počet modelů nevím, ale bylo jich více než loni a hlavně hodně kvalitní. Vyhlášení probíhalo plynule od 14. hodiny a mělo spád. Stojí za zmínku také to, že výběr cen byl opravdu velký a tak děti mají možnost stavby kvalitních modelů.
Co na závěr? Byla to velmi pohodová akce, i když se Ondra oprávněně domníval, že stěhovací komplikace by mohla program nabourat. Nestalo se tak a je to vekou zásluhou Ondry a všech, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli. Jistě Ondra našel způsob jak těmto lidem poděkovat a určitě jeho vděčnost cítili. Pro nás z Liberce se tato akce stává tradicí už jen proto, že je nám umožněno setkat se s lidmi z různých koutů republiky a podělit se o osobní prožitky.
Nad čím jsem se trochu zamyslel při prohlížení modelů? Pro mne je trochu problém s kategorií LKT. Především mnoho dětí staví modely scifi z ABC, které opravdu nemohou soutěžit s letadly, zvláště pokud jsou právě z ábíčka. Vím, že to znamená nárust pro pořadatele o 12 diplomů, medailí atd., ale stojí alespoň za zamyšlení.
Nefotil jsem a tak určitě mě doplní plno fotogalerií od dalších návštěvníků. Ještě jednou děkuji Ondrovi a jeho dalším pomocníků za velmi zdařilou akci, která nás naladila do předvánočního času. :D
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od yvan »

Jako už tradičně jsme se akce zúčastnili také a rozhodně to nevypadá, že by tomu mělo být za rok jinak. Jediné, co na soutěži oproti některým minulým ročníkům chybělo, byl sníh, takže ideální stav. Transfer stolů po kulturní vložce spíš osvěžil a žádné komplikace se, pokud vím, neobjevily.

Prodejců dostatek, modelů hodně, návštěvníků snad taky. Ani se spaním to není tak hrozné, jak to na první pohled vypadá.

Po všech stránkách dobrá práce, jak od Ondry, tak i ostatních, kteří pomohli, když bylo potřeba.

Podařilo se, děkujeme a za rok zase přijedeme.

To byl dobrý ročník.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od pahejl69 »

Abych se také ohlédl, když jsem zjistil že nedopatřením obsadily můj sál myslel jsem že budu mít srdeční příhodu :cry:
Po té smršti nabídek pomoci jsem začal věřit že to dobře dopadne i když strach ten jsem mněl pořád, spaní ze čtvrtka na pátek už za moc nestálo :) .
Co se událo od půl jedenácté předčilo 1000x mé očekávání že ani né za 3/4 hodiny po uvolnění sálu budeme už bodovat tak o tom sem mohl jen snít!
DÍK VŠEM LIDEM Z RYCHLÉ ROTY, ROZHODČÍM, MIRKOVY ZA REGISTRACI CCA 270 SOUTĚŽNÍCH MODELŮ, HOLKÁM Z MORAVY ZA DOBRŮTKY PROSTĚ VŠEM JEŠTĚ JEDNOU DÍK.
Já se pokusím příští rok zařídit aby to bylo ve větším klidu (sál jsm objednal už teď a zkontroloval že je správně zapsán :lol: )
a budu se těšit na již 17 ročník soutěže Neratovický papír. Za domácí ahoj Ondra Hejl a Milan Tesař.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od IceZero »

pro mě jsou Neratovice hodně oblíbená soutěž - příjemná společnost dělá pohodu, Ondra obyčejně všechno vychytá, a když ne tak se našla Rychlá rota a nakonec se všechno vrátí do pohody.
Posezení u Oskara s marinovanou kotletkou taky náladu nepokazilo, takže za mě spokojenost a jak psali i ostatní - příští rok se těším znovu

pár fotek od mé maličkosti je tady
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Tomáš S. »

Dlouho jsem přemýšlel nad tím kde jsem už pojmenování "RYCHLÁ ROTA" slyšel, a už jsem si vzpomněl 8-) . Takže tady je ta vaše rychlá rota:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jinak vám všem co na tom máte zásluhu patří uznání! Já jsem aspoň z domu držel palce...
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

Protože bych opakoval to, co již zde bylo napsáno v předešlých příspěvcích, tak samozřejmě kromě poklony oběma hlavním pořadatelům a všem zúčastněným, zde jen vložím několik fotek - hlavně z architektury.


Několik snímků z architektury

Obrázek Obrázek
První místo - malá architektura kat. S (pro mě osobně nejlepší model architektury celkově)



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Druhé a třetí místo - malá architektura kat. S



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
První místo - velká architektura kat. S........................ První místo - velká architektura kat. J



Ostatní modely architektury a stůl "Hejlovánek"

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



A jako zlatý hřeb, model, který ve skutečnosti vypadá líp, než na fotkách tady na fóru, vítěz divácké kategorie, prostě:
The best of show 2014

Obrázek Obrázek



Tak nezbývá než do příštího roku všichni povinně lepit a přivést nové, krásné modely... V Nera se nemusíme bát o nedostatek místa, na kulturáku je ještě jeden, trošku větší sál :D
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Tomáš B. »

Bohužel jsem nemohl být už v pátek a v sobotu jsem dorazil nějak před polednem, ale stálo to za to. Opět moc pěkná výstava, díky Ondro.
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Listy »

Tohle klání bylo v jistém smyslu mojí premiérou, neboť jsem se tentokrát účastnil nejen jako vystavovatel/soutěžící, ale hlavně jako vůdce skupiny nedávno vzniklé juniorské (spíše starší žákovské) divize KŽM Kladno. Tak trochu jsem doufal, že akce poslouží jako inspirace a hlavně motivační vzpruha pro náš patlaský potěr. Nezbývá než uznat, že jsem nemohl volit líp, záměr vyšel na jedničku, o čemž svědčí okřídlená věta: "Hned jak příjdu domů, tak začnu stavět ... ", kterou jsem z úst svých svěřenců zaslechl během zpáteční cesty bezpočtukrát :P ! Takže ještě jednou Ondrovi a všem díky :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od Daniel »

Dají se někde shlédnout výsledky, prosím? :roll:
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od pahejl69 »

Nevím jak to sem lupnout takže každý kdo zašle email s textem výsledkovka jí obratem dostane psát na: ondrahejl@seznam.cz
warezblazen
Příspěvky: 18
Registrován: úte 11.12.2012 17:54

Re: Neratovice 21.-22.11.2014

Příspěvek od warezblazen »

Ahoj. Divim se poradatelum, ze hodnoti porad ty same modely od stejnych autoru. Na teto soutezi i na jinych. Doufam, ze se to zlepsi. VESEELE VANOCE, Pavel.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“