PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od Waclaf »

Tak já to načnu: Byl jsem dnes na Švihově a líbilo se mi tam. :) Děkuji pořadatelům za pěknou akci.

Tady jsou fotky: https://picasaweb.google.com/1010105086 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Měl jsem tam 5 vystavených kousků, z toho jeden soutěžní. Když jsem je tam včera večer předával, tak jsem měl docela strach z toho vlhkého hradního vzduchu. Název "Vodní hrad Švihov" včera v tom deštivém počasí skutečně nabýval na autentičnosti. Myslel jsem, že dnes místo papírových modelů najdu něco jako posmrkané barevné papírové kapesníky, z kterých tu a tam čouhají drátky a špejle, ale mé obavy se nenaplnily. Modely byly v naprostém pořádku. Takže vše bylo fajn a těším se na další ročník!

Zdar Vaší bohulibé činnosti!
Waclaf
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od JoseFxx »

Akce byla velmi povedená. Pořadatelům se povedlo sehnat dost modelů na výstavu. I prostory hradu měly své kouzlo.
Další ukázka o tom, že výstava se dá udělat jinak
Doufám, že v nastaveném standardu bude pokračovat :-)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od Laďuša »

Tak jsem si včera tak řikal, že bych se vyrazil mrknout na Švihov, ovšem k obědu bylo knedlo vepřo zelo, takže jsem se tak nacpal, že už jsem nic pak nehodlal dělat :lol:
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od KarelM »

Já vepřo knedlo zelo teda neměl ... :lol: :lol: :lol: Tak jsem naložil Makra a čišel na Švihov. Akce mě nezklamala ... fajnové prostředí, počet i kvalita modelů ... Mohl bych jmenovat jen tak namátkou ale nechtěl bych na někoho zapomenout ... A konečně jsem si k jednotlivým " nickům " přidal jednotlivé ksichty ... pro urážlivé visage ... ( nehodící škrtněte :lol: ) Takže u mě za 1+ ... Tak snad za rok ... ( a dík panu kastelánovi za možnost tohle tam uspořádat ) ... Jo ... a nejsem pořadatel takže u mě nehrozí uznalésebeseplácánípozádech ... ( to jen aby nedošlo k omylu ... :lol: ) Snad se tu objeví fotky Makra nebo pana Badalce .
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahoj,
díky patří všem ostatním. ;) Těmi všemi myslím především hrad Švihov, prodejce a vás všechny, kteří jste dorazili a přivezli nebo nepřivezli modely. Všechny jsme vás moc rádi viděli a hostili. Musím tímto pochválit také výborné jídlo v hradní krčmě, takhle dlouho mi guláš opravdu nechutnal, naposledy od Michala v Rychnově. :D ;) A poslední, komu bych tímto rád poděkoval bylo počasí. Díky počasí, že ses nám v sobotu před polednem konečně umoudřilo. :D

Bylo to bezva. Co příštího Velblouda? Máme plánovat? Chcete ho? ;)

PS: Také jsem během letu mezi modely poznal nové obličeje z tohoto fóra a jsem za to moc vděčný. ;)

Až budete mít někdo fotky z akce, prosím hoďte je sem. Nestačil jsem řešit starosti a ještě k tomu fotit. Děkuji. ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od JoseFxx »

Rano bylo počasí. Mlha taková, že ani hrad nebyl vidět z parkoviště.
Akci klidně zopakuj ;-) Věřím, že příští ročník bude ještě lepší.
Zeptám se kolik bylo hlasujících diváků? Případně kdo měl nejdelší cestu?
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od JaKR »

Ahoj.

JoseFxx: Jen co to spočítám, dám vědět. Ale hned tak to asi nebude, jsem na služební cestě. Ale nás to zajímá snad ještě víc, takže to určitě budu dávat dohromady.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od Toptop »

Zdravím.
Letošní velbloud se mi velmi líbil. Uspořádat soutěž v prostředí hradu Švihov považuju za velmi dobrý nápad, stejně jako spojení s dlouhodobou výstavou. Celkově opravdu povedená prezentace papírového modelářství.

Takže za mě dalšího velblouda rozhodně ANO. Letos se mi bohužel z časových důvodů nepodařilo dovézt modely, ale napřesrok to jistě napravím. A pokud by to bylo opět na Švihově, tak i ten gulášek ochutnám...

Mimochodem, výsledky jsou/budou někde ke shlédnutí? Díky
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všeckny :)
Tedy za mě můžu říci: Povedená akce. Na druhou stranu ale musím na sebe prásknout, že nemám s čím porovnávat, jelikož jiné soutěže jsem se zatím neúčastnil. Ale pokud i na ostatních panuje takováhle atmosféra :D :D :D
A jak už napsal Karel M, taky jsem si přiřadil k nickům odsud z fóra jednotlivé obličeje a dokonce si potřásl rukou s panem Badalcem :)
Teď už jen, aby sem někdo nahrál fotky ze Švihova, jelikož já jsem nechal svůj foťák zahálet.
Uživatelský avatar
rebel8
Příspěvky: 159
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Plzeň

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od rebel8 »

Tak tady máte fotografie z letošního Švihblouda:

https://www.flickr.com/photos/73384994@ ... 420018070/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od Jirka Z. »

Přidám také pár postřehů.

Na Švihov jsem dorazil v pátek nedlouho před půlnocí. A už od té chvíle to byla super akce. Díky Velbloudovi jsem si mohl Švihov přiřadit na seznam hradů a zámků, kde jsem již měl možnost přespat… Musím se přiznat, že v pátek o půlnoci mě docela vyděsila spousta prázdného místa na výstavních stolech. Sobotní dopoledne to naštěstí zachránilo a stoly se řádně naplnily. Sobotu jsem bohužel o program lehce ochudil i já – díky jednomu pánovi kdesi od Alzheimeru jsem až v sobotu ráno zjistil, že jsem v pátek nechal doma tašku s modely na lepení, takže jsem nepředváděl práci na malých modelech. Ještě jednou se tímto omlouvám (příští rok to vynahradím… :twisted: ). Drobným kazem soboty bylo počasí – velká mlha a hodně nepříjemné sychravo… Až nějak po poledni se obloha vybrala a hrad na pozadí modré oblohy byl fenomenální. Prostě takovouto luxusní kulisu neměla dosud žádná výstava nebo soutěž papírových modelů, kterou jsem navštívil. Sobota odpoledne pak byla ve znamení balení a úklidu prostor. A pak už jen cesta na Prahu s pomalu padající mlhou… Takže – jak to vše shrnout? Úžasná výstava v úžasných prostorech. Moc děkuji pořadatelům za její uspořádání a za rok se doufám potkáme ve stejných prostorech.

Pár fotek z výstavy:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Jeden model jsem si nechal na konec, protože mne opravdu značně zaujal – pořádná krajinka v 1:300. Docela jsem dostal chuť na chvíli utéct od svých drobotin k ještě menším a dát dohromady už dlouho promýšlený model… :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek

Jirka Z.

P.S.1: A to jsem ještě vůbec nezmínil opravdu povedenou a výborně provedenou výstavu před pokladnou hradu.

P.S.2: Z většiny výstav mohu říct, že jsem si odvezl „houno“. Ale poprvé se mi stalo, že jsem si (doufám keramické :twisted: ) „houno“ odvezl fakticky za svého Dromedára ve velbloudí speciálce.

P.S.3: A konečně – protože se nikdo nezúčastnil speciálky na techniku první světové války, cena zůstala neudělena (jediná technika z let 1914 – 18 byla moje a tudíž nesoutěžní…). Škoda...
schep
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25.10.2014 16:37

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od schep »

Tímto potvrzuji, že oné zmíněné "houno" je opravdu keramické....mělo mi dělat parádu v obýváku na polici, chybička se ale vloudila a parádu houínko dělá někomu jinému :D Nu což, musím zajít na keramický kroužek a vyrobit si nový dekorativní předmět :D
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od IceZero »

já na Švihblouda nakoukl taky, sice později ale i tak nelituju. Docela mi vrtalo hlavou jak pořadatelé té dlouhodobější části výstavy, pořeší to, že je na hradech docela větší vhlkost než v sálech kde výstavy obyčejně bývají, ale očividně jde udělat soutěž i jinde...

pár fotek od mé maličkosti je tady
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od JaKR »

Tak hlavně pro JoseFxx (ten se na to ptal).

Hlasujících diváků v diváckém hodnocení bylo 77. Vítězný model z toho dostal 15 hlasů, druhý model v pořadí 7 hlasů (uděleno bylo jen první místo).

Nejvzdálenější účastníci byli z Hradce Králové a Liberce.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: PAPÍROVÝ VELBLOUD 2014 - ŠVIHOV - 17.-18.10.2014

Příspěvek od JoseFxx »

Děkuji za info :D
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“