Právě je úte 18.6.2019 2:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 23.9.2018 19:32 
Offline

Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Příspěvky: 223
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc
Velký dík Tomášovi a jeho pomocníkům, kteří připravili zdařilou modelářskou akci. Pohodová akce. Několik ukázek workshopů a přednášek. Dosti modelů i návštěníků. Možnost prohlédnout si Technické muzeum.Věřím, že se tam zase za rok setkáme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 23.9.2018 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Příspěvky: 1564
Bydliště: Kyjov
Také já jsem navštívil modelářskou akci v Brně a myslím si že bude dobře , když budou i další ročníky . Organizace akce si sice prošli určitýma porodníma bolestma a lecos se tvořilo za pochodu , ale věřím že se to do příště vychytá. Každopádně běžný návštěvník nic nepoznal a nebyl o nic ochuzen . Co hodnotím velmi kladně tak je to množství worskshopů kde si určitě přišel každý na své . Ještě musím zmínit že ceny které se dostávali za 1,2 a 3 místa jsou na české poměry vysoce nadprůměrné . Tome klobouk dolů . Pokud to půjde příště jedu zas .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.9.2018 7:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Příspěvky: 225
Bydliště: Bystřička
Bohužel z časových důvodů jsem nemohl dorazit. Po diskuzní masáži, kterou výstava prošla hned v počátku přípravy tady na foru jsem byl hodně zvědavý na první názory a recenze těch co tam byli.
Jsem rád že zatím jsou pozitivní. Názor Kaktusaka je o to cenější, že s papiráckou akcí má vlastní zkušennosti. Celkem mě mrzí, že jsem nemohl dorazit. Už kvuli workshopům. Snad příští rok. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.9.2018 7:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Příspěvky: 1470
Bydliště: Brno
Za mne velmi povedená akce. Běžný návštěvník si zásadních zádrhelů nevšiml, snad jen permanentního posunu oproti harmonogramu. Stoly byly plné, neokoukaných modelů spousty (jen si ještě udělat čas na prohrabání fotek..).

Výborný je koncept výstavy v technickém muzeu. Kolegů z práce a kamarádů nemodelářů jsem nalákal mnohonásobně víc, než do Lužánek, kam se chodí "jen" na modely. Škoda jen, že do daného termínu zrovna připadla rekonstrukce herny a reinstalace části expozic. Nelze nezmínit také trvalý neduh muzea jako takového, totiž absenci rozumného občerstvení.

BTW: Bude možné někde dohledat kompletní výsledky? Byla to historicky moje první soutěž, tak abych věděl, na čem ještě zapracovat..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.9.2018 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Příspěvky: 485
Bydliště: Kyjov
Taky jsem měl v plánu akci navštívit, ale bohužel termín kolidoval s jinou akcí, kterou jsem nemohl odříct. Jsem rád, že se nevyplnila moje proroctví a akce se vydařila. Ještě někdo nahoďte nějaké fotky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Příspěvky: 949
Bydliště: Uherský Brod
mahdy píše:
Ještě někdo nahoďte nějaké fotky.

Nuže dobrá! Nějaké fotky nahodíme... :)

Obrázek

...ovšem ne, že by to byla brnkačka - pořadatel připravil skutečně velmi krkolomné výstavní prostory co se týče fotek. Minule jsem si na Chodově stěžoval na žlutohnědé ubrusy, teď jsem pro jistotu dostal černé (to byla snad nějaká geotextilie ne?) a žlutou všude okolo na zdech! :evil: A aby toho nebylo málo, osvětlení za moc nestálo. Chápu, že se žlutou zdí asi udělat nic nepůjde, stejně tak s absencí jakéhokoliv přírodního světla, ale proto bych se aspoň o to víc snažil celou místnost trochu "rozsvítit" bílými ubrusy. Černá je fakt špatná volba - polovina modelů má černé podvozky a ještě se to kombinuje se stíny, které modely vrhají... Cedulky, které stály u modelů jsou také podle mě, zbyčně veliké a možná i zbytečně "stojící" - občas to byl spíš les cedulek než les modelů... No však uvidíte na fotkách... :?

Co se týče konceptu výstavy v technickém muzeu - ano, přilákalo to asi mnohem více lidí, ale pro mě osobně bylo technické muzeum zklamáním (byl jsem v něm prvně) - expozice byly nádherné, to ne že ne! Ale přesto to na mě působilo dojmem "vybudujme muzeum, ale nemáme moc místa, tak vymyslíme technické expozice, které strčíme do pár místností"... Podle mě v něm chybí zásadní technické milníky, které se v Brně udály - například tam nenajdete jediný traktor Zetor! A to se jich vyrobily v Brně statisíce a v dnešní době export tvoří většinu produkce Zetoru. Je to opravdu známé jméno ve světě i u nás, ale muzeum to jaksi ignoruje... :cry: Činnost tamního výzkumného ústavu stavebních strojů, který stál za většinou produkce stavebních strojů v Československu jsem také nikde nedohledal a UNEX je také zcela neznámá značka... Celá návštěva muzea mě spíše utvrdila v tom, že je "nakaženo" (stejně jako třeba NTM) absolutním nezájmem vůči některým odvětvím...

Pokud by pro mě mělo být muzeum lákadlem i příště, doporučil bych "mini-zájezd" přistaveným RTOčkem do depozitáře muzea v Řečkovicích, kde je nějaká ta větší technika. Sice jsou to bohužel hlavně autobusy, ale aspoň něco...

Ale byla to modelářská výstava, tak co teda modely? Účast byla poměrně slušná, ale co bylo ještě lepší, že byla vidět řada neokoukaných modelů. Ať už staršího data sestavení nebo naopak čerstvě dokončené novinky! A dokonce byly k vidění vedle "novodobých" kousků i naprosté klasiky, jako například MPR či Rožmberk - to mě potěšilo taky hodně ;) . Super byly také ukázky modelařiny ("workshop" má pro mě ten význam, že si něco sám zkusím) - jen by to chtělo do příště zapracovat na jejich projekci na plátno... Trochu tam chybělo to větší zastoupení prodejců, ale tak dalo se to překousnout - aspoň člověk "tolik neutrácel" (ale asi bohudík za to, dvoudenní výlet do Brna nakonec provětral peněženku slušně)... :lol:

Abych to shrnul - modelově a programově super, horší to už bylo se zvolenými prostory (sice to bylo muzeum, které nabízelo další vyžití, ale zároveň to byl sál dle mého ne úplně vhodný pro modelářskou výstavu) a "možnost útraty" přímo na výstavě byla pro návštěvníky také omezená (občerstvení + další prodejci).

Každopádně díky za akci a budu držet palce s dalšími ročníky ;) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Příspěvky: 1470
Bydliště: Brno
Tomáš S. píše:
... Ale přesto to na mě působilo dojmem "vybudujme muzeum, ale nemáme moc místa, tak vymyslíme technické expozice, které strčíme do pár místností"... Podle mě v něm chybí zásadní technické milníky, které se v Brně udály - například tam nenajdete jediný traktor Zetor!

Oni toho v depozitářích mají spousty a mimo stálých nebo dlouhodobých expozic expozic (ten "promítací stroj", všelijaké motory dole, veterány, počátky železářství a nožířství, ulička řemesel a nevidomí) se toho tak polovina čas od času mění. Teď právě toho bohužel hromady předělávali pro velkou expozici o prvorepublikovém průmyslu.

Zetor má své vlastní muzeum (galerii), a podle personálu nijak extra prý navštěvované není.

Jinak fotky máš jako tradičně perfektní. Podmínky focení opravdu moc nepřály. Po zhlédnutí těch našich z kompaktu jsem naznal, že si s nimi budu muset víc pohrát. Teď už nemusím ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Příspěvky: 949
Bydliště: Uherský Brod
Tak tedy dobrá, čas od času se něco změní, ale už tím, že je to výměnné, to má často povahu "malých věcí, které se dají snadno stěhovat". Depozitáře jsou sice fajn, ale opět v nich není žádná technika z toho co jsem jmenoval...

Takové malé "záměny" expozic občas dělá i NTM, mají x depozitářů do kterých se dá občas dostat, ale stejně je to málo a technika v nich chátrá. Navíc nakupují nesmyslně techniku (především lomotivy), která se jim hromadí a chátrá, přičemž z ostatních odvětví kolové techniky nemají absolutně nic (a že jsem měli velmi bohatou historii!) a vůbec se o to nestarají. Celkově je chování NTM naprostý výsměch z mého pohledu, ale to je na jinou diskuzi...

Ano existuje "Zetor gallery", ale ta je čistě soukromou záležitostí, takže kdyby se například dostal Zetor do finančních potíží může se s ní dít cokoliv. To že tam nechodí lidé pro mě není nikterak překvapivé - je to jednak úplně na okraji Brna a druhak jejich expozice není nikterak rozsáhlá - já bych spíš použil označení "hrubě nedostatečná" (v rámci TMB by jistě expozici traktorů navštívilo více lidí). Navíc některé jejich historické traktory (aspoň třetinu zabírají aktuálně vyráběné typy) nejsou v dobově správném provedení a to ovlivňuje například i produkci kovových modelů, kdy jejich výrobci kopírují zcestné zbarvení a provedení traktorů ze Zetor Gallery - zkrátka taková značka jako Zetor by si zasloužila víc v péči profesionálních historiků...

Sorry za spam, to jen ještě na vysvětlení... :oops:

Jinak díky za pochvalu a klidně přidej i své fotky (i když sám moc dobře vím kolik času to stojí) - já se řídím heslem čím víc fotek tím líp 8-) ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 17:01 
Offline

Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Příspěvky: 183
Bydliště: Brno
Super foto Tome. Byly tam všechny ty modely už v sobotu dopoledne? Vůbec si některé nevybyvuju, že bych je viděl :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Příspěvky: 949
Bydliště: Uherský Brod
Joo většina je focená v sobotu dopo - co si vybavuju, tak snad jen Ivanovi kousky (Praga RN, Peugeot) jsem dofocoval později... Jo a ještě se pak v průběhu dne objevila jedna kastle 706 RO ;) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.9.2018 20:57 
Offline

Registrován: pát 20.1.2012 23:01
Příspěvky: 705
Mohl jsem se nakonec zastavit jenom na chvilku a ještě v sobotu, ale jako návštěvníkovi se mi to líbilo. Prostory až na aktuální přestavbu některých expozic snad v podstatě ideální, dostupnost dobrá a doprovodný program zajištěn. Všechno se dá vylepšovat, a věřím tomu, že dál bude, ovšem podle mého už tento první ročník byl na vysoké úrovni a nevidím důvod, proč by neměl být rok od roku lepší.

Hlavně mě těší, že nadšení neupadá a že i v době příšerných nutných blbostí kolem se najdou tací, kteří se rozhodnou do toho jít. Rád zase za rok přijdu a doufám, že se budu moct zdržet o něco déle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.9.2018 11:53 
Offline

Registrován: sob 21.1.2012 17:21
Příspěvky: 23
Bydliště: kousek od Žďáru nad Sázavou
Za mě také super, sice jsem se nezdržel na dlouho a ještě s dětmi, které vyžadovali stále pozornost, jsem si toho tolik neužil, každopádně za mě super. Určitě se tam najde pár nevychataných věcí, které již byly zmíněny, ale to si myslím, že do příštích ročníků vyladíte. Rád se určitě zase zúčastním.

PS: prosím, zda by bylo někde možné zvěřejnit výsledkovou listinu ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 3.10.2018 16:25 
Offline

Registrován: ned 22.1.2012 16:28
Příspěvky: 199
Nějaké fotky přidávám zde:

https://minimodelcz.rajce.idnes.cz/

K hodnocení akce bych se asi přidal k předchozím příspěvkům, běžný návštěvník myslím mohl být spokojen, osobně mi vyhovuje více tento delší formát soutěže, kdy nejsem vázaný na to, že když nepřijdu v sobotu dopoledne, že už akci vlastně nestihnu. Na druhou stranu je to zase náročnější pro soutěžící ten den navíc, ale zase se to dá pojmout jako výlet nejen na výstavu modelů. Myslím že organizátor odvedl dobrou práci.

Co se týká hodnocení expozic TMB, tak opravdu teď to bylo takové "chudší" - jakési období mezi výstavami, kdy i herna byla mimo provoz (na kterou jsem spoléhal), na konci prázdnin končila výstava Lega, která by také asi zaujala minimálně dětské návštěvníky a také bývaly nějaké věci vystavené v 1. patře, teď prázdno (kdysi dlouhou dobu tam byly plastikové modely). Ale je to lepší než to bývalo, osobně se mi třeba líbí ta expozice výpočetní techniky, která patří k něm novějším. Ono se to střídá a pořádají se i nějaké víkendové akce, jako třeba teď Modelářský svět. Ale je fakt, že oživit by to asi chtělo, uvidíme jak dopadne ta nová výstava o průmyslu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 9.2.2012 9:13
Příspěvky: 117
Zdravím,
tak celkové ohlédnutí za výstavou najdete u nás na magazínu. Jsou tam i fotky a na konci pak i dotazník s dárečkem na konci ;-)

http://betexa-magazin.cz/modelarsky-svet-2018/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz