Právě je pát 22.3.2019 10:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 15.4.2018 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30.1.2012 21:28
Příspěvky: 304
Již 21. ročník "Papírového jara" máme úspěšně za sebou. Dovolím si akci shrnout za naší libereckou výjezdní skupinu ve složení Vojta Volný, Tomáš Herder, Martin Tomka a mé osoby.
Páteční příjezdové odpoledne měli možná někteří skrápěné deštěm, což není pro přenášení papíráků do/z aut úplně ideální, ale snad všechny naše krásné modely neutrpěly újmu. Páteční program byl již klasicky nejdříve vítací a pak následovalo přihlášení soutěžních modelů, což letos bylo myslím velmi plynulé a bezproblémové. Tady se sluší poděkovat Františkovi Sochorovi a Honzovi Orálkovi, kteří zapisovali a vyřizovali přihlášky a všem soutěžícím co měli předpřipravené přihlášky.

Následovalo posilnění na náročné hodnocení modelů. Část z nás využila skvělého pohostinství Jirky Křivohlavého, část se již tradičně vydala do blízké asijské restaurace, kde jako rytíři usedáme ke kulatému stolu. A ti nejvíce hladoví zvládli využít obého pohoštění :) Soutěžní modely se mezitím sešly na stolech a vše bylo připraveno k hodnocení. A nutno podotknout, že letos těch modelů rozhodně nebylo málo, navíc se bodovaly 2 mistrovské kategorie - lodí a letadel. Rozhodčí to tedy rozhodně neměli jednoduché. A pro případné reptaly na výsledky hodnocení věřte, že docházelo i k dodatečnému opravnému rozhodcování někdy mezi 2-4 hodinou v noci. Takže rozhodně se nic nepodcenilo a vše bylo bráno velmi vážně. O to více pak zabolí případné negativní komentáře až po soutěži někde na sociálních sítích.

V sobotu se dveře DDM otevřely samozřejmě i modelářům-návštěvníkům i široké veřejnosti. Nepřízní pro pražskou soutěž je samotná Praha, která nabízí tolik zajímavých akcí, že to je s návštěvností papíráků prostě slabší. O to více byla možnost si lépe prohlédnout veškeré modely, nafotit si je se, v klidu společně podebatovat. Dopoledne pak probíhá méně hekticky než na přeplněných soutěžích. Oběd se vyřešil opět stejnou nabídkou buď domácí kuchyně od našeho Jirky, či asijská restaurace. Plíživě se přiblížilo balení modelů a slavnostní vyhodnocení výsledků. Medaile, diplomy a ceny se dostaly ke svým majitelům a nezbývalo než zase vše uklidit a rozjet se směr naše domovy.

Na samý závěr musím zhodnotit celou akci jako velmi příjemnou, a díky svému spíše komornějšímu rozsahu jako příjemně přátelskou. Myslím, že všichni můžeme s díky smeknout klobouk před hlavní pořadatelkou Mončou. Poděkování patří obětavému Jirkovi Křivohlavému v péči o stravování, Vojtovi Čabanovi za hlavního rozhodčího, všem jednotlivým rozhodčím, všem prodejcům kteří nezanevřeli na rozbalení svých stánků i přes spíše asi menší prodeje a všem co se přijeli podívat, popovídat si, podpořit akci a stali se tak součástí krásné poloviny víkendu. Ti co nedorazili rozhodně udělali velkou chybu. Fotky veřím dodá zase někdo další.
Takže ahoj v Jindřichově Hradci....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.4.2018 19:43 
Offline

Registrován: pon 3.3.2014 15:44
Příspěvky: 263
Plně souhlasím s tím co je napsáno a přidávám nějaké fotky.

http://dravec1.rajce.idnes.cz/Papirove_ ... ha-Chodov/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.4.2018 20:41 
Offline

Registrován: sob 11.2.2012 8:42
Příspěvky: 32
21. ročník Papírového jara je za námi, chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří svou pomocnou rukou přispěli
k přípravě i klidnému průběhu akce.

Jmenovitě:
Fandovi Sochorovi za přejímku modelů
Jirkovi Křivohlavému za pitný i stravovací režim pro zázemí akce ;)
Honzovi Orálkovi za pomoc u přejímky
Vojtovi Čabanovi za odpovědnou práci hlavního rozhodčího
Standovi Fajkusovi za pomoc s diplomy a vyhlášením
Milanovi Tesařovi za medaile a diplomy pro mistrovskou soutěž

Dále všem 20 rozhodčím za obětavou - velmi náročnou noční práci až do ranních hodin (4,30) , pomocníkům, prodejcům
a modelářům - bez kterých by naše snažení vlastně ani nemělo smyslu .

Přeji všem - nadšení do další modelářské práce.

Děkuji za úvodní zhodnocení (Medium) - souhlasím s napsaným :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 8:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Příspěvky: 1445
Bydliště: Nymburk
Tato akce byla opravdu vydařená, moc jsem si to užil, pokecal a i placku si odvezl :lol: ;) Všem, co tuto akci zajišťovali patří mé veliké DÍKY ;) A těším se na další ročník.

Hezký den přátelé Jakub.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 9:10 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Příspěvky: 952
Bydliště: Praha
Za mne taky všem díky, zvláště neúnavné Monče a její omladině z DDM, že akci stále drží - ukázal jsem se tam po třech letech výpadku, po drobné duševní krizi, a jsem rád, že akce stále funguje.
A samozřejmě díky sloupům typu Franta S., Jirka K., Vojta Č., Zbyněk V., Brňané, drsní seveřané od Ještědu, ... ;)

Nemusí tam být vyloženě narváno a milión lidí – setkání s fajn tvářemi vždy potěší.

Budu se těšit za rok, prostě jaro bez Monči není to správné jaro! 8-) StF


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 10:47 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Příspěvky: 1286
Bydliště: Matka měst
Jako hlavní rozhodčí prohlašuju, že až mě příště požádáte o něco takového, tak se vám na to...
...
...no dobře, popřemýšlím o tom ;) A přečtu si pravidla radši dvakrát.

A ocenil bych, příště, až se bude rozdělovat, kdo bude co hodnotit, spíš aktivitu typu "já bych rád dělal tohle" než "já nechci tohle a tohle a tohle".
Ale velkej dík všem za spolupráci i za věcnou kritiku. Ničím jiným se dál nedostanem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 11:44 
Offline

Registrován: ned 18.1.2015 16:19
Příspěvky: 354
Na výstavě jsem se ukázal jako návštěvník, na tomto místě vůbec poprvé. Čekal jsem větší akci, když je to v hlavním městě, ale buďme rádi za ni. Cesta od vstupu do budovy (napodruhé správným vchodem) po výstavní sál připomínající šipkovanou pro pokročilé spíše pobavila a působila roztomile. Po pořadatelské stránce z mého pohledu návštěvníka, který se zdržel cca. hodinku, nemám akci co vytknout, pokochal jsem se, nakoupil, viděl jsem naživo pár modelů, které jsem měl šanci obdivovat i zde na fóru...líbilo se mi. Samozřejmě líbila by se mi trojnásobná výstavní plocha s trojnásobkem vystavovaných kousků, ale to bych mohl taky konečně něco dostavět a přivézt, že jo :-D
Má jediná výtka směřuje k pánům, kteří nevím, jestli patřili mezi rozhodčí nebo vystavovatele, ale rozhodně šlo o někoho "od fochu" a kteří postávali těsně vedle stolu s jedinými dvěma promakanými dakarkami ve dvaatřicetině na celé výstavě a rozprávěli. Rozprávěli nejméně 15 minut (déle jsem je nesledoval) bez jakéhokoliv zájmu o to, co se nachází vedle nich na stole (ne, nevypadalo to jako plamenná debata nad kvalitou retuše u kousku, který se objeví "na bedně" a zbývá vyřešit, jestli to bude první nebo druhé místo, což si žádá mnohaminutové detilní zkoumání modelu z bezprostření blízkosti). Nerozhodilo je ani naše několikaminutové postávání v jejich blízkosti a snaha prohlédnout si aspoň kam mé oko dosáhlo. Tímto počínáním mně a několika dalším návštěvníkům prakticky zabránili pořádně si prohlédnout to nejzajímavější co (z mého pohledu) na výstavě bylo, protože skákat do rozhovoru jsem jim nechtěl. Nechci nijak sejčkovat, nejednalo se o unikáty, které bych neměl možnost prohlédnout si na dalších výstavách, ale přesto - prosím, zamysleme se, jestli bychom si příště nemohli pokecat někde aspoň kousek stranou, pár metrů od stolů a vystavované kousky tak nechat přístupné ostatním návštěvníkům. Kdyby se v tom někdo z místních poznal, fakt to prosím neberte jako útok, ale jako námět ke zlepšení. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Příspěvky: 411
Bydliště: Doma
Tapan píše:
Má jediná výtka směřuje k pánům, kteří nevím, jestli patřili mezi rozhodčí nebo vystavovatele, ale rozhodně šlo o někoho "od fochu" a kteří postávali těsně vedle stolu s jedinými dvěma promakanými dakarkami ve dvaatřicetině na celé výstavě a rozprávěli. Rozprávěli nejméně 15 minut (déle jsem je nesledoval) bez jakéhokoliv zájmu o to, co se nachází vedle nich na stole (ne, nevypadalo to jako plamenná debata nad kvalitou retuše u kousku, který se objeví "na bedně" a zbývá vyřešit, jestli to bude první nebo druhé místo, což si žádá mnohaminutové detilní zkoumání modelu z bezprostření blízkosti). Nerozhodilo je ani naše několikaminutové postávání v jejich blízkosti a snaha prohlédnout si aspoň kam mé oko dosáhlo. Tímto počínáním mně a několika dalším návštěvníkům prakticky zabránili pořádně si prohlédnout to nejzajímavější co (z mého pohledu) na výstavě bylo, protože skákat do rozhovoru jsem jim nechtěl.


no a premyslel si o tom, ze misto pozdejsiho dlouheho komentare nekde na nejakem foru proste rovnou a na miste hlasite a slusne reknes "s dovolenim"? me taky obcas nekdo nekde zavazi pri nejake cinnosti tak se poptam, v podstate ve 100 procentech pripadu dostanu odpoved jako "pardon" a "omlouvam se" a hlavne je dosazeno kyzeneho vysledku, tedy volneho prostoru..
Drzé čelo lepší než poplužní dvůr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Příspěvky: 1144
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Je možné že se jednalo o mou maličkost, ač jsem dorazil až kolem dvanácté neviděl jsem prakticky nic. Ale to povídání stálo za to. jak psal ale kuba, stačilo něco říci, nebo se více cpát, my bychom jistě odpluli jinam. Tedy se omlouvám.
Přesto když to porovnám s plastáky, tam ni pardon nepomáhalo, prostě si projdi zbytek a pak se vrať...

Moc děkuji za krásnou výstavu, díky malé účasti jistě i k titulu. Je pravda, že nám to rok od roku uvadá, ale když si ty modely nepřivezeme, tak si ty medaile pánové neodvezeme!

Za mě super setkání nakoplo mě to k daší činnosti. Jsem rád, i za synkovu účast, ačkoli obdržel jen 4 a 5 místo snad vydrží a jednou mě porazí, nemusel by to být problém. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.10.2017 18:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Další soutěž v řadě je za námi, modelů bylo opět hodně, sešla se i velká skupina rozhodčích, a i prodejců nebylo málo.
Děkujeme všem kdo se podíleli na přípravě a pořadatelství soutěže.
Za Brno můžu říct, že jsme si tuto soutěž pořádně užili a těšíme se zase za rok.

Přidávám pár fotek: https://novotnymarek.rajce.idnes.cz/Papirove_jaro_2018_-_Praha/
A krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=NxBxazF4-bE

Marek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Příspěvky: 1485
Bydliště: Kyjov
Vše podstatné bylo již řečeno . Za mě dobrá , pohodová akce .

Jen malá poznámka k příspěvku od uživatele Tapan : Opravdu stačilo říct z dovolením . Výstavní prostory jsou malé a člověk " zavazí " skoro všude . Jsem pevně přesvědčen ( jak už ostatně napsal Kuba ) že je lepší to řešit na místě než vypisovat na různá fóra . Až kdyby ti dotyční pánové řekli , že neuhnou , pak bych to vypisování jaksi taksi akceptoval .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.4.2018 23:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Příspěvky: 944
Bydliště: Uherský Brod
Pěkná akce sice komornějšího rozměru, ale přesto bylo na čem spočinout pohledem - za sebe bych vyzdvihnul toto - za prvé mě zaujalo, jaké množství vystavovaných modelů bylo z ABC všech možných ročníků. Je potěšující vidět, že i po letech má tento časopis modelářům stále co nabídnout - mě osobně potěšila kompletní sbírka hmyzáků od Dudáše - nejen, že už jsem ji dlouho neviděl postavenou naživo, ale byl na ní taky patrný posun modeláře s každým modelem... Nebo třeba vytuněné lokomotivy od Miloše Hamana či nejrůznější "pohádkové stavení"... Ale retro stranou - velmi se mi pozdávala taky celá "vlčí smečka" nebo upravená rolba na sníh - prezentovaný model mě jedině utvrdil v tom, že to legendární FREEčko opravdu za něco stojí a je to parádní základ pro velmi originální model! Zaujalo také RTO - zajímalo by mě, jestli jako základ posloužil model MG, nebo to bylo kompletně autorské? Ke chmelnicím, ořechům a minimodelům nemám slov - jen některé jsem si pořádně prohlédl až z fotek, které přikládám níže ;) . (klik na fotku -> šup do galerie)

Obrázek

Při editaci fotek mi šla hlava kolem z vyvažování těch echtovních, oranžovo-hnědých ubrusů (místnost má hnědé snad všechno a ještě do toho ty ubrusy!) - zbavil bych se jich a přešel na standardní bílé. Modely více vyniknou a místnost nebude tak strašně "teplá". Taky bych příště do místnosti pustil více světla a případně otevřel víc oken - protože i když lidí nebylo tolik, prostory s nízkými stropy se dokázaly vydýchat - bylo hezky tak proč toho nevyužít... ;) Co mě ještě trochu štvalo, bylo rozmístění modelů - občas jakoby modeláři vůbec nemysleli při jejich rozmysťování. Našel bych několik případů, kdy byl před nějaký menší model postavený nějaký mnohem větší nebo nějaký, který před daným modelem stál opravdu blbě - to byl třeba případ vlčí smečky, kterou zakrývala nějaká plachetnice - doteď se divím, že ji okamžitě netorpédovali a neposlali ji ke dnu... :lol: Ne vážně, nešlo o to, že nebylo místo, ale spíše se zkusit zamyslet nad pořadím od největšího po nejmenší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.4.2018 6:20 
Offline

Registrován: ned 18.1.2015 16:19
Příspěvky: 354
Kuba78, kaktusak: Páni, opravdu jsem nechtěl na toto téma rozproudit nějakou divokou diskuzi. Nešlo zas o tolik, a zpětnou vazbu zde nepokládám za zbytečnou, přečte si to víc lidí, než by slyšelo moje "s dovolením" a třeba se některá z příštích debat, které na tyto akce rozhodně patří, odehraje alespoň jeden-dva kroky od stolů. A proč jsem se neozval? Nu...diskuze to byla horlivá a páni do ní byli velmi vtaženi, prostě mi přišlo tak nějak neslušné někomu skočit do řeči. Tím bych debatu na toto téma alespoň z mé strany ukončil, svou drobnou výtku jsem se snažil napsat slušně, pokud někoho přesto dráždí, nechť ji, prosím, prostě ignoruje a myslí si o mně svoje. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.4.2018 10:40 
Offline

Registrován: úte 14.2.2012 8:23
Příspěvky: 58
Zdravím
I my ze Severu Moravy chceme poděkovat všem kdo se podíleli za pěknou akci .
Zda komorní nevím ? Soutěžních modelů co vím bylo přejato 305.

Po zkušenostech z naší velké akce v Ostravě vím, že ne vždy se daří s modely hýbat
či dávat malé modely dopředu a velké dozadu.
A taky to chce lidi na to přemistování modelů.
Někdy i příchozí v sobotu dají model tam kde zbylo místo.

MartinS
klub OstravaN Modelař Ostravski


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.4.2018 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Příspěvky: 856
Bydliště: Český Krumlov
Za mne velký dík celému pořadatelskému týmu v čele s Mončou i všem modelářům kteří dorazili a přispěli tak k vytvoření pohodové atmosféry na téhle tradiční akci. Takže zase za rok AHOJ :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz