Muzejní výstava Papírový svět 2023 Frýdek-Místek

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
j_pajdla
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24.1.2012 8:37

Muzejní výstava Papírový svět 2023 Frýdek-Místek

Příspěvek od j_pajdla »

Papírový svět II. 29.6.-3.9.2023, Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
Muzejní výstava představí nejen historii papírového modelářství, ale také řadu neokoukaných modelů z techniky, architektury, figurek, sci-fi a dalších kategorií.
Prezentovat bude i starší modely už běžně nevídané na soutěžních výstavách.
Doplněním bude nejen koutek modeláře a jeho pomůcek, ale také manuál, jak lepit papírové modely.
Pokračování úspěšné výstavy z roku 2016.
19. srpna 2023 bude v rámci výstavy připravena modelářská dílnička pro začínající modeláře.
Pokud máte zájem prezentovat své papírové modely na této muzejní výstavě, kontaktujte nás na mail jan.pajdla@muzeumbeskyd.com, rádi vaši tvorbu přivítáme.
Otevírací doba:
úterý - pátek 9.00-12.00, 12.30-17.00 hodin
sobota, neděle, svátek 10.00-17.00 hodin
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Muzejní výstava Papírový svět 2023 Frýdek-Místek

Příspěvek od kaktusak »

Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Muzejní výstava Papírový svět 2023 Frýdek-Místek

Příspěvek od míša kulička »

Co jsem měl možnost nakouknout, tak to bude parádní výstava.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Muzejní výstava Papírový svět 2023 Frýdek-Místek

Příspěvek od Konopka »

Právě jsem shlédl deset fotek ze včerejší vernisáže výstavy v Muzeu Beskyd F-M a zarazily mě především dvě věci:
a) množství modelů vyskládaných na těsno vedle sebe pravděpodobně hlavně podle zásady "jak se to vejde a hlavně aby se toho vešlo hodně"
b) absence popisků, na co to diváci vlastně zírají. Pouze tam, kde modelář název zakomponoval do základny modelu, tak se divák dozví co má před sebou. I já - člověk který má opravdu nadprůměrnou znalost evropských památek - jsem v několika případech tápal co by to asi tak mohlo být.
Na první dojem se mi tedy jeví, že byla propásnuta jedinečná příležitost donutit diváky, aby se na výstavě zdrželi déle tím, že by si četli alespoň to, kde ty stavby stojí. Kolik lidí asi tak identifikuje např. velké francouzské katedrály z edice vystřihovacích franc. pohlednic, které jsou navíc deformované do miniverzí? Poznají katedrály v Chartres, Remeši, Štrasburku, Paříži či v Bourges? Nebo to pro ně budou jen "nějaké cizí kostelíky"? Já sám jsem měl např. problém poznat mou nejoblíbenější francouzskou velkou gotickou katedrálu sv. Štěpána v Bourges, kterou jinak znám opravdu velmi dobře! A jak dlouho se zdrží u toho "hejna" rotund a kostelíků Ondry Hejla bez jediného popisku, když tam poznají možná tak akorát rotundu na Řípu? Ale třeba byli organizátoři v nějaké velké časové tísni a v následujících dnech se to ještě uvede do "informovanějšího" stavu, než v jakém to bylo na včerejší vernisáži. Výstava by si to určitě zasloužila.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“