Kalendář akcí + MČR 2021

Moderátoři: spida, JOK

Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Standa F. »

Pavel „Šidi“ zpracoval kalendář soutěží a informaci o Mistrovství ČR pro rok 2021 - díky, Pavle!

*******


Kalendář a úprava soutěží CPM z.s. v roce 2021:

:arrow: !!! AKCE JE ZRUŠENA !!! 12.–13. 2. - Papírové Království, Brno, Lužánky - LKT !!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

:arrow: !!! AKCE JE ZRUŠENA !!! 19.–20. 3. - Papír Show Ostrava - MA !!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

:arrow: !!! AKCE JE ZRUŠENA !!! 23.–24. 4. - Papírové jaro, Praha – Chodov - PT !!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

:arrow: !!! AKCE JE ZRUŠENA !!! 28.-29. 5. - Papírová růže, Jindřichův Hradec - MDT !!! AKCE JE ZRUŠENA !!!

:arrow: 17.–18. 9. - Pohár kyjovské radnice - VA

:arrow: 15.–16. 10. - Papír v Dubenci - VDT

:arrow: 19.–20. 11. - Neratovický papír - L+K


Pro rok 2021 platí stejná pravidla jako v roce 2020 až na tyto změny:
Soutěže budou probíhat podle pravidel CPM z.s. určených pro Papírovou ligu a Mistrovství ČR.

Papírová liga:
Soutěže budou organizovány podle epidemiologických podmínek koronaviru platných v době konání soutěže. Jednotlivé soutěže mohou být i zrušeny.
Papírová liga se v roce 2021 počítat nebude. Na každé soutěži se jedna oborová kategorie bude hodnotit bodováním podle pravidel MČR. Výsledky bodované kategorie se do MČR nezapočítávají a titul se neuděluje. Kategorie jsou uvedeny výše v kalendáři soutěží.

Mistrovství České republiky:
Pokud to karanténní podmínky dovolí, uskuteční se na jedné soutěži MČR ve všech oborových kategoriích. O tom, která to bude soutěž, budete včas informováni.

Věkové kategorie pro rok 2021:

:arrow: M - mini – 9 let a mladší (nar. 2012 a mladší)
:arrow: MŽ - mladší žáci – 12 let a mladší (2009 a mladší)
:arrow: SŽ - starší žáci – 13–15 let (2006–2008)
:arrow: J - junioři – 16–21 let (2000–2005)
:arrow: S - senioři – 22 let a starší (1999 a starší)

Rozhodující je ročník narození, nikoli den. Modelář v této kategorii soutěží po celý kalendářní rok.

Dohodnuto na videokonferenci dne 21. 11. 2020, které se zúčastnili pořadatelé soutěží CPM z.s.

Pavel Šmíd - Šidi
Místopředseda CPM z.s.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od FreeVoj »

jestli mohu za sebe něco málo poznamenat... proč se bude bodovat na každé soutěži jedna kategorie, když se nakonec nebudou počítat body? to se to bodování mohlo stopnout rovnou a nechat se to na to možná konané MČR.
zároveň, a to asi budu lehce za kverulanta, toto si nemají co rozhodovat pořadatelé soutěží, ale členská schůze, a to samozřejmě naprosto chápu, že se asi v těchto dobách těžko sejde... ale nějaká zmínka v tomto smyslu by se vyskytnout ze slušnosti k ostatním členům z.s. mohla, jen tak pro forma aspoň...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hmmmmm...něco hodnotit a potom to nikam nezapočítat. To se Vám fakt povedlo. Nakonec na jedné akci spáchat všechno najednou.....není to mrhání silami? Ano, doba je divná a nemusí se podařit uspořádat vše naplánované. Tak jste hold přijali nějaké opatření...co už.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od kaktusak »

No asi tak . To hodnocení podle pravidel CPM jsem navrhnul já a proto se to pokusím vysvětlit .
Jde o to aby jsme to po tak dlouhé době nezapoměli hodnotit a bodovat podle pravidel CPM. Tento rok se v podstatě vůbec nehodnotilo ( kromě Brna ) a když by byl další rok stejný tak už byli roky dva co by se tzv. nebodovalo . Pokud by se to započítávalo tak by mohlo nastat , že jedna soutěž bude , druhá ne a zase by se přesouvali kategorie a překládali termíny . Je to v podstatě takový tréning . Výsledky budou stejné jako u líbí - nelíbí .
Protože by bylo opravdu v této době celkem nemožné uspořádat nějakou členskou schůzi CPM obeslali jsme všechny pořadatelé soutěží , aby jsme dohodli alespoň termíny akcí , které budou příští rok . Zároveň jsme ponechali pravidla , které jsme si odhlasovali na členské schůzi v Neratovicích v r. 2019 . Jelikož je pravděpodobné , že se nějaké soutěže v důsledku koronakrize neuskuteční , tak jsme zrušili papírovou ligu , aby případné výsledky nebyli třeba jen za dvou soutěží .
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Medium »

Zrušit Papírovou ligu předem je možná škoda. Nepostačovala by podmínka, že pro její vyhlášení musí proběhnout např. alespoň 3 soutěže? To by se snad i mohlo zadařit. Ale třeba jsem v tomto moc velký optimista... V této situaci vlastně ti co si rádi zasoutěží nemusí mít důvod vyjíždět dál než do nejbližšího místa konaní, pokud vůbec. Čímž utrpí pořadatelé akcí a akce samotné. Ale třeba jsem v tomto jen moc velký pesimista... A podmínku o minimálním počtu ukutečněných akcí by myslím mohli téměř všichni plně pochopit a snad tak i uznat jako oprávněnou.
Naposledy upravil(a) Medium dne pát 4.12.2020 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od FreeVoj »

to kaktusak: Chápu Tebou podané vysvětlení, díky za něj. Mám z toho jenom malinko pocit, že to nebylo šťastně komunikováno...
Nikdy nebudou spokojení všichni, ale tohle opravdu spíš vede ke kladení otázek a nepochopení...
Nejdůležitější je, a budu v to pevně doufat, že se příští rok sejdeme častěji!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od kaktusak »

to Medium: I možnost nějakým způsobem limitovat papírovou ligu co do počtu soutěží byla na stole , ale jsme přesvědčen , že ti kdo si budou chtít zasoutěžit tak se spokojí s " lokální " plackou na krk . On by zase někdo mohl říct , že je to nespravedlivé , protože všechny soutěže jsou jen na Moravě a on z Prahy nebo Děčína tam nepojede . A nebo naopak . Taky by se muselo řešit opětovné přepočítávání výsledků do ligy , podle toho jaký by byl počet soutěží . A to by už opravdu muselo řešit CPM , protože by to byl zásah do pravidel papírové ligy .
Pokud to jenom trošku půjde tak je naplánované na příští rok setkání členů CPM , kde se doladí věci na další ročník . Termín ted nikdo neví , ale pevně doufám že to vyjde .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Jirka Z. »

Dovolte mi k tomuto tématu pár poznámek:
- Zrušení Ligy rozumím, vypsání kategorií , které se do Ligy počítají je věcí organizátora soutěže.
- Věcem ohledně MČR ale nerozumím vůbec. Formát MČR (1 soutěž = 1 kategorie do MČR) odsouhlasilo zasedání CPM, tedy členové, nikoli pouze pořadatelé soutěží. Nejsem si jist, kde tedy vzali pořadatelé mandát na změnu formátu. A propo - jsou někde na fóru teď vůbec vyvěšené stanovy CPM, myšleno po nutném přechodu z o.s. na z.s.? Na starém fóru jsou jen stanovy o.s. Zároveň jako člověk, který byl pověřený počítáním průběhu MČR jsem strašně rád, že se o těchto změnách dozvídám z kalendáře akcí a ani nikomu nestojí za to, dát mi to vědět i třeba formou jediné věty do SZ...
- MČR bude vyhlášeno včas znamená co? Jako že vláda povolí konání akcí, tak za týden hurá, bude MČR. Tak to fakt naše soutěže (a hlavně MČR) nebude degradovat a všichni budou natěšeně sledovat, která akce bude ze dne na den vyhlášena mistrovskou. Při současném postupu by mě ani nepřekvapilo vyhlásit mistrovskou soutěž v den konání... To už by bylo lepší celý systém obrátit - bude Liga a nebude MČR. Tenhle přístup by byl důstojnější.
- Mít na každé soutěži jednu kategorii bodovanou je sice hezký nápad, Kaktusáku, ale řekni mi jednu věc - když jsme dosud poslední roky bodovali jednu kategorii jako mistovskou, kolik lidí se takto "procvičovalo"? Pořád dokola ti samí. Protože bodovačka zabrala 2-3 hodiny, oproti max. půlhodinovému líbí/nelíbí. A nemyslím, že příští rok se všichni dobrovolně pohrnou bodovat, když by mohli mít za půl hodiny hotovo a volnou zábavu...

Jirka Z.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od kaktusak »

Proč jsme zrušili MČR . Proto aby se neopakovalo to co letos , že se jednotlivé kategorie přesouvali z jedné soutěže do druhé a soutěžící ( zvláště ty zahraniční ) by ztráceli přehled na které soutěži je která kategorie . Byl by potom i problém v přihláškách . Jirko ty víš přece sám , že když ti někdo přijede v půl desáté a doveze 30 modelů , je sice fain , ale když to má na jiných přihláškách je zase problém . Potom mu ještě vysvětluješ , že některý modely nemůže přihlásit apod . Proto jsme se shodli , že bude lepší když se to udělá naráz na jedné soutěži .
Veškeré věci ohledně CPM se měli probrat na setkání , které jsem plánovali na tento rok . Bohužel se kvůli Koronakrizi ani jedno neuskutečnilo .
MČR vyhlásíme až bude jisté , že se uskuteční . A bude to v dostatečném předstihu . Rozhodně to nebude týden nebo 14 dní dopředu . Pokud bude i nadále situace nejistá tak MČR nebude . Ruší se daleko větší akce než jsme mi . Je mi to líto , ale nic s tím nenadělám .
A co se týká toho bodování vždy jedné kategorie na jedné soutěži ? Ano Jirko máš naprostou pravdu bodují pořád ti samí a ještě je musíš přemlouvat . Ale jsem přesvědčený , že pokud se na to dva roky úplně vykašleme tak ten třetí rok na bodovačku nebude už nikdo . Prostě to zapomenou i ti co bodovali doposud .
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od FreeVoj »

Ještě jednou se k tomu všemu vrátím, všem se omlouvám, ale nedá mi to. Tak trochu mě vyburcoval Jirka svým příspěvkem.
1) bodování se podle mě nezapomíná, je to jako jízda na kole. ostatně k tomu máme návod, podle kterého můžeme postupovat (a někteří to směle dělají), a třeba konečně dojde i k tomu školení rozhodčích, o kterém se už neskutečně hodně napovídalo a tak málo se stalo.
Ostatně jak Jirkovi vadí absence stanov na fóru, tak mě chybí na jednom místě jasně uvedená aktuální plná pravidla jak ligy, tak MČR.
2) Jirka má naprostou pravdu v tom, že pořadatelé akcí nemají žádný mandát něco takového rozhodnout, stejně jako že se pokoutně projednávají úpravy stanov opět pouze mezi pořadateli výstav. To se má člověk stát pořadatelem akce, aby nebyl krácen na svých členských právech?
Ale co mě vadí fakt úplně nejvíc je to naprosté informační fiasko, ale to bych se už trochu opakoval.
Prostě si parta samozvaných něco určí a ani se neobtěžuje to ostatním vysvětlit. Záměrně to trochu zveličuju, aby vám došlo, jak to na ostatní členy asi tak působí.
Abych jen nekritizoval, tak tu mám jeden drobný návrh řešení, který by znamenal do budoucna úpravu stanov.
Ve stručnosti: zavede se další VOLENÝ zástupný orgán spolku, řekněme např. "správní rada", která v případech, kdy nebude z objektivních důvodů možné uspořádat řádnou členskou schůzi a bude třeba usnesení nebo rozhodnutí, které nesnese odkladu, se i za možnosti využití moderních komunikačních nástrojů tohoto usnesení zhostí.

Mimochodem platné stanovy spolku všichni najdete na:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=748350
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od kaktusak »

J8 si myslím , že už vše bylo řečeno . Jednali jsme o termínech jednotlivých soutěží a vzhledem v vývoji Koronakrize jsme byli nuceni upravit i papírovou ligu a MČR .
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Lepič »

A já k tomu mám ještě jednu přípomínku:

Všichni pořadatelé přítomní na videokonferenci, na které se rozhodlo o programu soutěží na rok 2021, jsou členy CPM !

Kromě toho tam byli i dva volení orgánové - místopředseda CPM a předseda komise rozhodčích.

Ale proč ne, zvolíme si další, je nás skoro stejně jako fotbalistů, můžeme mít každý nějakou funkci. 8-)

Jirkovi se aspoň za sebe omlouvám že jsme mu nedali vědět, prostě nás to nikoho v té chvíli nenapadlo. :oops:

Soutěže budou podle toho jak PES zaštěká. Momentálně je vypsaná akce v Brně a můžete teď, v pandemické situaci, někdo říct že na 100% bude ? :?: :?: :?: :?:

Pokud bude situace příznivá, mohlo by být setkání členů a školení rozhodčích v Jindřichově Hradci, tak jak bylo původně plánováno
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od FreeVoj »

No nechtěl jsem se k tomu už tak nějak vracet, zvlášť poté, co jsme si to s Kaktusákem po telefonu tak nějak v hodinovém hovoru vysvětlili. Doznal jsem ale, že by bylo dobré to vysvětlit všem ještě jednou z trochu jiné perspektivy.

a) aby bylo naprosto jasno, není mým cílem jakkoliv zpochybňovat to, na čem jste se dohodli. Ostatně potom, co nám bylo dopřáno doplňujícího vysvětlení, dává to i celkem smysl. Jde mi hlavně o to, že to vysvětlení mělo přijít hned v úvodu.

b) asi je všem jasné, že v dané situaci nebylo možné postupovat v zásadě jinak.

c) Jirko Lepiči, nikdo přece neříká, že účastníci konference byli/nebyli/měli být/neměli být členové CPM. Jde o to, že CPM má mnohem víc členů, kteří by se možná také chtěli podílet na rozhodnutí. Nedej Bože, možná by mohli mít i nějaké věcné připomínky. Třeba jsem naivní, třeba jsem sám, nevím. (Upozorňuji, že na to mají podle stanov právo)
Tím se ale dostáváme k tomu, co jsem navrhoval. Problém je v tom, že jako celek je nás hodně a nejsme tak schopní jako z.s. operativně fungovat. Nikdo asi ještě před rokem nečekal, že tu bude taková situace, proto se nelze na nikoho zlobit. Nicméně to co se stalo je prostě nesystémové. To co jsem navrhoval byl jenom nápad, ne dogma. Napadlo mě to, protože vím, že tak fungujou např. liberecké vlastivědné spolky.
Ostatně CPM má své předsednictvo (paradoxně z 4-členého předsednictva byl přítomen jen jeden místopředseda - statut předsedy komise rozhodčích stanovy neznají), lze předsednictvu rozšířit pravomoce a je to.

d) Tím se dostávám k poslednímu bodu, a tady si nedopustím i v reakci na Tvůj příspěvek trochu rýpnout.
Zajímalo by mě, jak hodně máte nastudované stanovy CPM, ale když už si je členové odsouhlasili a volené orgány se do svých funkcí nechali zvolit, očekával bych, že když z důvodů výše popsaných muselo nevyhnutelně dojít k jejich nedodržení (opakuji že chápu a za sebe schvaluji, jak k tomu došlo), tak že nikomu zbytek členů nestál ani za to vysvětlení.

Proto opakuji, z mého pohledu došlo k opravdu velké komunikační chybě. Nic jiného v mých výlevech nehledejte. Nejsem si jistý, jestli moje připomínky někdo ze zainteresovaných vůbec vezme v potaz, tak to prosím berte jenom jako takový drobný návrh na zlepšení.

Takže jenom abych to krátce shrnul, za mě:
S rozhodnutím jako takovým nemám až tak problém, jen se mi nelíbí, jakým způsobem bylo učiněno a komunikováno ;)
Howgh, domluvil jsem.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od Lepič »

d) Tím se dostávám k poslednímu bodu, a tady si nedopustím i v reakci na Tvůj příspěvek trochu rýpnout.
Zajímalo by mě, jak hodně máte nastudované stanovy CPM, ale když už si je členové odsouhlasili a volené orgány se do svých funkcí nechali zvolit, očekával bych, že když z důvodů výše popsaných muselo nevyhnutelně dojít k jejich nedodržení (opakuji že chápu a za sebe schvaluji, jak k tomu došlo), tak že nikomu zbytek členů nestál ani za to vysvětlení.


Moje reakce na tuto faktickou poznámku:

Právě jsem si znovu přečetl stanovy CPM z.s. a v nich není o pořádání soutěží a oragnizování Ligy a MČR ani slovo. Toto řeší příloha stanov kde je v úvodu napsáno že soutěže může pořádat nezávislý modelářský klub a CPM je garantem úrovně soutěže a jako jakási servisní organizace zpracovává celkové výsledky (Papírová Liga a MČR) Dále je v této příloze podrobně posáno hodnocení modelů a rozdělení věkových a technických kategorií.
Jak já tomu rozumím mají tedy pořadatelé plné právo se rozhodnout jak bude jejich soutěž vypadat a podle jakých not se bude hrát. Kromě toho nebyla konference vyhlášená jako setkání členů a tudíž členové nebyli na svých právech kráceni. Podel mne to bylo jednání krizového štábu v nouzovém stavu.

PS: Pokud bychom stanovy vykládali do důsledků, tak by mělo CPM právě teď hodně málo členů, protože jsme nebyli v Neratovicích a neplatili Milanovi členský příspěvek a podel stanov členství nezaplacením příspěvku zaniká. ;)
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář akcí + MČR 2021

Příspěvek od FreeVoj »

Ok, tak já to za sebe ukončím... sypu si popel na hlavu, stanovy říkají, že setkání členů "f) schvaluje změny soutěžních pravidel pro papírové modelářství".
Takže máš pravdu, omlouvám se.

Mimochodem, kde prosím najdu ve stanovách zmínku o nějaké příloze a kde najdu přílohu samotnou? Rád bych si jí pročetl, mojí úchylku na stanovy už jste asi vytušili ;)
A neměj obavu, zatím ještě počet členů neklesl, členský příspěvek lze platit až do 31. ledna.

Já sebereflexe schopný myslím jsem, záměrně jsem to trochu vyhrotil, doufal jsem, že otevřu trochu některé oči. Kdo bude chtít, asi podstatu mého sdělení pochopí.
Žijme si dál na obláčku. Vím, že jsem nebyl sám, kdo byl trochu překvapený. Vím, že se věci dají dělat jinak a lépe, když se chce a je chuť.

Věřte, že jsem to nemyslel zle, ostatně jsem se to snažil i vysvětlit Kaktusákovi a myslím, že to snad i trochu pochopil.
Omlouvám se, že jsem si dovolil vznést jistá doporučení a snad upozornil na nějaké body, které by se možná daly zlepšit...
Příště to spolknu a všichni budou spokojení...
Odpovědět

Zpět na „Archiv“