Modelářský svět 2018 - BRNO

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

warezblazen
Příspěvky: 18
Registrován: úte 11.12.2012 17:54

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od warezblazen »

Ahoj. Jedeš soutěžit na papírovou ligu a dáváš za model 30Kč (za 3 ks 90Kč, potom po 10Kč). Mě by zajímalo kolik kluci platí v Brně za zemědělskou techniku a v Ostravě modely Dakar a záchranáři. Dovezeš blbé tři modely a stovka fuč. Tato soutěž určitě vydrží. Ať se Vám daří a přeji více takových akcí.
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Pavlik99 »

Každá soutěž potřebuje soutěžící a potřebuje rozhodčí. Aby mohl být určen a vyhlášen nějaký výsledek, musí rozhodčí modely ohodnotit.
Což znamená mnoho hodin poctivé práce. A za práci by ve slušné společnosti měl každý dostat přiměřeně zaplaceno.
(A to netuším, kolik dalších nákladů uspořádání takové soutěže ještě obnáší).
Pokud se ti to zdá hodně, můžeš se nabídnout jako rozhodčí a zříci nároku na odměnu, třeba to pak bude o pětku levnější a ty jsi přispěl dobré věci.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Šidi »

Rozhodčí mají v CPM na ligových a mistrovských soutěžích zajištěnu zdarma stravu a ubytování (vlastní spacák a karimatka). Cestu a startovné si platí sami.
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od belja »

Ani my nebudeme vyjimkou, rozhodci, a vsichni ostatni kdo se budou podilet na realizaci vystavy, budou minimalne stejne odmeneni. Budou ubytovani, nakrmeni a i odmeneni dle dohody. Zda pak budou chtit i soutezit bude uz ciste na nich. :-)

Kompletni podminky a info pro soutezi budu tvorit po Luzankach a rad bych je zacatkem brezna zverejnil.
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od belja »

Ahojte,

tak je nejvyšší čas zveřejnit bližší informace pro soutěžící :-) Níže tedy přikládám, snad kompletní, propozice k soutěži.

Pokud by nebylo cokoliv jasné, či byste se chtěli na cokoliv zeptat, klidně využijte vlákna zde ať i ostatní vidí mé vyjádření.

************************************************

Oborové kategorie:

Malá dopravní technika (MDT)
Velká dopravní technika (VDT)
Kolejová vozidla (K)
Pásová technika (PT)
Letecká a kosmická technika (LKT)
Lodě (L)
Malá architektura (MA)
Velká architektura (VA)
Figury (F)
Dioráma (D)
Sci-fi (SF)
Mini (M)
Minimodel.cz (MT)

Věkové kategorie:

Žáci do 15-ti let (2003 a mladší)
Junioři od 16-ti do 21 let (2002 – 1997)
Senioři nad 22 let (1996 a starší)

Speciální kategorie:

Pohár BETEXA.cz : Kategorie bude hodnocena přímo autory a vydavatelem dle vlastního uvážení. Do této kategorie spadají pouze modely z produkce BETEXA.cz.
- Architektura
- Technika
- Jednoduché vystřihovánky

Pohár BIS: Tento pohár bude hodnocen přímo návštěvníky, kteří budou vybírat model, který se jim na výstavě nejvíce líbil – BEST IN SHOW

Registrace a startovné:

Startovné při registraci na místě:

Senioři 150 Kč
Junioři 140 Kč
Žáci 110 Kč

Startovné při registraci online:

Senioři 50 Kč
Junioři 40 Kč
Žáci 10 Kč


Registrační formulář: http://bit.do/modelarsky-svet-2018-registrace

Jeden soutěžící může přihlásit libovolný počet modelů do soutěže a zaplatí pouze jedno startovné. V ceně registrace jsou 2 volné vstupy do Technického muzea v Brně na celý soutěžní víkend. Platba bude probíhat při přejímce soutěžních modelů.

Přejímka modelů bude probíhat v pátek 21.9.2018 od 16 do 21 hodin.

Ceny:

Z každé oborové a věkové kategorie budou hodnoceny první 3 místa (Celkem 108 vítězných míst). Každý výherce obdrží diplom plus následující:

Žáci na 1. místě obdrží medaile a věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže, ostatní věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže.

Junioři na 1. místě obdrží medaile a věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže, ostatní věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže

Senioři:
- Na 3. místě obdrží věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže
- Na 2. místě obdrží poukaz 300 Kč na nákup u BETEXA.cz a věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže
- Na 1. místě obdrží poukaz 500 Kč na nákup u BETEXA.cz a věcné ceny věnované pořadatelem a partnery soutěže

Pohár BETEXA.cz:
- Architektura – speciální pohár + poukaz na 1000 Kč nákup na BETEXA.cz
- Technika – speciální pohár + poukaz na 1000 Kč nákup na BETEXA.cz
- Jednoduché vystřihovánky – speciální pohár + 500 Kč nákup na BETEXA.cz

Best in Show obdrží speciální pohár + poukaz 1000 Kč na nákup u BETEXA.

Hodnocení nebude probíhat stylem libí/nelíbí. Hodnocení proběhne bodováním, kdy maximum možných bodů bude 100. Jednotlivé body bude možné získat následovně:

Celkový vzhled_________10
Geometrie_____________20
Čistota práce___________10
Náročnost a pracnost_____35
Retuš_________________15
Čistota modelu__________10

Ubytování

Není možné v rámci výstavního prostoru tak jako na jiných akcích. Je však domluvena náhradní možnost ubytování v nedalekých studentských kolejích za cenu 170 Kč/noc. Při registraci modelu prosím vyplňte, i zda máte o toto ubytování zájem. Nyní je rezervováno 30 míst. Lůžka budou obsazovány dle termínu registrace. (Čím dříve registrujete, tím máte větší šanci na lůžko)

Pořadatel si vyhrazuje právo slučovat oborové a věkové kategorie při nízké účasti v dané kategorii dle vlastního uvážení.

Program:

Pátek 21.9.
16:00 – 21:00 – Přejímka modelů
Sobota 22.9.
10:00 – Otevření pro veřejnost
11:00 – Komentované zahájení výstavy
14:00 – Představení a křest nových modelů
17:30 – Uzavření výstavy
Neděle 23.9.
10:00 – Otevření pro veřejnost
11:00 – Komentované zahájení dne
14:00 – Vyhlášení výsledků, předaní cen
16:00 – Ukončení výstavy

POZOR program stále není kompletní, nyní máme domluvené již 2 workshopy pro modeláře (nikoli pro děti a veřejnost) a 1 přednášku. Pro tento účel je na celý víkend vyblokovaný přednáškový sál (oddělený od výstavního prostoru). Více informací o programu budeme přinášet postupně.

KONTAKTY:
email: info@modelarskysvet2018.cz
telefon: +420 549 216 356 (pouze pracovní dny)
Facebook: https://www.facebook.com/tomas.b.belka
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Boďa81 »

Mám dotaz k hodnocení modelů. Jelikož jsem byl na několika soutěžích CPM a autorské modely a ještě barvené se zrovna neshledávaly s přízní hodnotících a porotců, tak chci vědět, zda na této akci to bude jinak a tyto modely mají nárok na regulerní hodnocení.
Celkový vzhled_________10
Geometrie_____________20
Čistota práce___________10 - u barveného a tmeleného modelu těžko hodnotitelné
Náročnost a pracnost_____35 - v případě autorského modelu nemožné zhodnotit náročnost nejen slepení ale i navržení,sehnání podkladů a nakreslení celého modelu
Retuš_________________15 - u barveného a tmeleného modelu těžko hodnotitelné
Čistota modelu__________10 - většinou je s patinou a zablácením odpovídající umístění na podložku, těžko hodnotitelné

Má cenu vůbec modely přihlášet? Třeba Brno mám mrád a myslím si, že to bude zajímavá akce i prostory
Děkuji za fundovanou odpověť
Tomáš
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od belja »

Zdravím Tomáši,

v prvé řadě bych rád poděkoval za skvělý dotaz. Jak jste správně podotknul tak tento typ modelů se moc neshledává s přízní porotců a to hlavně proto, že tento typ modelů se vymyká standartnímu hodnocení. Toto není na tento typ modelů připravené.
Jsme však již domluveni s modelářským klubem Licard, že se pod jejich taktovkou vytvoří doplňková soutěž právě pro tento typ modelů. Tato doplňková soutěž pak bude mít svoje, zvlášť připravené, hodnocení. Veškeré podrobnosti jsou nyní v řešení a rozhodně o nich budeme informovat.

Takže ano, má cenu takový model přihlásit. Model prosím zaregistrujte do kategorie, kam normálně patří.
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Boďa81 »

Dobrá. Děkuji za odpověď. Určitě to bude přínos pro výstavy a také pro nás modeláře, kteří tento typ modelů stavíme. Je velká škoda, když takto stavěné modely bodují a získávají ocenění na mezinárodní scéně a v domácích soutěžích jsou bez možnosti na regulerní hodnocení. Jsem velice rád, že se již tímto tématem zaobíráte a klidně rád přidám své názory a poznatky jak na co nahlížet a hodnotit. A určitě nás je víc, kteří můžeme dát dohromady nějakou osnovu pro hodnocení.

Zatím nevím, zda soutěž stihnu, ale každopádně předběžně bych rád dorazil.

S pozdravem
Tomáš M.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Daniel »

Mohl by jsi mi prosím poslat ty své názory a poznatky jak na co nahlížet a hodnotit. Myslím že když nebude předložený nějaký návrh, který se věcně bude diskutovat, nikam se současný stav nepohne a skupina modelářů o které zde píšeš si bude dál jen stěžovat. Píšu to bez kritiky, ale se zájmem o diskusi na toto téma . Pošli mi to nejlépe přes SZ, at tu Tomášovi neplevelíme vlákno. A nebo založ nové, at se tam mohou vyjádřit i ostatní.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Michal Traj »

Hrozně mě baví jak by chtěli všichni všechno nejlíp zadarmo :D , ale co za tím je práce a přípravy nevidí nikdo. Navíc ve spojení s prohlídkou muzea mi to příjde velmi lákavý. Nenechte se rozhodit a do toho! Držím palce :)
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od belja »

Boďa81 píše:Dobrá. Děkuji za odpověď. Určitě to bude přínos pro výstavy a také pro nás modeláře, kteří tento typ modelů stavíme. Je velká škoda, když takto stavěné modely bodují a získávají ocenění na mezinárodní scéně a v domácích soutěžích jsou bez možnosti na regulerní hodnocení. Jsem velice rád, že se již tímto tématem zaobíráte a klidně rád přidám své názory a poznatky jak na co nahlížet a hodnotit. A určitě nás je víc, kteří můžeme dát dohromady nějakou osnovu pro hodnocení.

Zatím nevím, zda soutěž stihnu, ale každopádně předběžně bych rád dorazil.

S pozdravem
Tomáš M.
Pokud mě pak také zašlete své poznatky budu velmi rád, rozhodně k nim pak přihlédneme. Budeme velmi rádi když se vám podaří výstavu navštívit :-)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

S dovolením se vyjádřím. Dle mě cena ok vzhledem k prostorám, co se týká hodnocení modelů to je základ a myslím si že modelářství se vyvíjí a CPM zaspalo a nechápu proč je přebarvovaný model horší než čistý dle jejich logiky. Ať si někdo zkusí přebarvit model. Přeju pořadateli úspěch a modely i modeláře, protože si myslím , že udělat výstavu jinak je v dnešní době potřeba. Papírácké soutěže v ČR jsou podle mě na samém dně. Už proto se jich zúčastňuji jen sporadicky. Ještě jednou držím palce ke změně.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Daniel »

No myslím si že bych soutěže CPM rozdělil na dva druhy - ligové s hodnocením líbí/nelíbí kde mají přebarvované modely mají rovnocenou šanci s "krabičkovými", a potom soutěže MR kde se boduje podle pravidel CPM. Ano, ta v určitých kritériích přebarvovaným modelům nepřejí, ale pokud by se to upravilo, budou znevýhodněné zase modely "krabičkové". Takže řešení vidím v tom, že začnete vozit na soutěže víc modelů a přijdete i s návrhem pravidel pro samostatnou kategorii, nebo se budete účastnit sporadicky (jako třeba ty) a potom asi vše zůstane na "samém dně" včetně všech těhle nářků.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

Daniel píše:No myslím si že bych soutěže CPM rozdělil na dva druhy - ligové s hodnocením líbí/nelíbí kde mají přebarvované modely mají rovnocenou šanci s "krabičkovými", a potom soutěže MR kde se boduje podle pravidel CPM. Ano, ta v určitých kritériích přebarvovaným modelům nepřejí, ale pokud by se to upravilo, budou znevýhodněné zase modely "krabičkové". Takže řešení vidím v tom, že začnete vozit na soutěže víc modelů a přijdete i s návrhem pravidel pro samostatnou kategorii, nebo se budete účastnit sporadicky (jako třeba ty) a potom asi vše zůstane na "samém dně" včetně všech těhle nářků.
Asi jsi mě nepochopil, to nejsou nářky ale konstatování, že pořadatelé a CPM nejde s dobou. A promiň na výstavy, které mi nic modelářsky nedají a tím opravdu nemám namysli žádné finanční ohodnocení nemám chuť jezdit. V téhle republice i v cizině se pořádají výstavy, které mají jinou úroveň. Až si to papíroví pořadatelé uvědomí rád modely dovezu.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

A nevím v čem je problém udělat mistrovskou kategorii přebarvovaný modely. Podle mě kde není vůle tam nemůže dojít ke změně. Vím, že tento můj názor se někomu nemusí líbit ale je to můj názor. A znovu říkám držím výstavě betexy v Brně palce protož tam vidím snahu něco změnit a ne klasickou papírácké hlášku "nám to stačí"
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“