Modelářský svět 2018 - BRNO

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od kaktusak »

chuan píše: klasickou papírácké hlášku "nám to stačí"

Tady se musím ohradit . Na papírácké akce chodím už leta . V CPM jsem členem taky už 7-8 let , ale tuhle hlášku jsem NIKDY neslyšel . Zato od modelářů slyším tuhle klasickou hlášku " mám přebarvovaný model tak stejně nemám šanci vyhrát " . Jako by jste si už dělali aliby . Jakmile přebarvovaný model nevyhraje tak je tohle skoro jediný argument proč nevyhrál .
Přitom není pravda , že by přebarvovaný model nikdy nevyhrál , pokud se hodnotí systémem líbí - nelíbí tak jsou šance vyrovnané a přebarvované modely běžně vyhrávají . Nabylo by lepší někdy přijít na akci a probrat to s přítomnými modeláři ? Dát nové podněty ? Vytvořit nové kategorie ? Nebo to říct přímo na schůzi CPM ? Malá technika byla taky nejdříve kategorií pro pár modelářů , ale ukázalo se , že jich je víc a ted je to standartní celkem hodně početná kategorie. Opravdu nestačí jen brečet a stěžovat si . Zkuste pro to něco udělat , aby se tato možná nová kategorie zviditelnila . Jak už jsem psal v jiném vlákně V Neratovicích se uskutečnilo kdysi dávno Mistrovství v přebarvených modelech a zešli se celkově 3 modely . Žádný pořadatel se určitě nebude bránit když mu tam přibudou modely právě naopak .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

Tady se musím ohradit . Na papírácké akce chodím už leta . V CPM jsem členem taky už 7-8 let , ale tuhle hlášku jsem NIKDY neslyšel . Zato od modelářů slyším tuhle klasickou hlášku " mám přebarvovaný model tak stejně nemám šanci vyhrát " . Jako by jste si už dělali aliby . Jakmile přebarvovaný model nevyhraje tak je tohle skoro jediný argument proč nevyhrál .
Přitom není pravda , že by přebarvovaný model nikdy nevyhrál , pokud se hodnotí systémem líbí - nelíbí tak jsou šance vyrovnané a přebarvované modely běžně vyhrávají . Nabylo by lepší někdy přijít na akci a probrat to s přítomnými modeláři ? Dát nové podněty ? Vytvořit nové kategorie ? Nebo to říct přímo na schůzi CPM ? Malá technika byla taky nejdříve kategorií pro pár modelářů , ale ukázalo se , že jich je víc a ted je to standartní celkem hodně početná kategorie. Opravdu nestačí jen brečet a stěžovat si . Zkuste pro to něco udělat , aby se tato možná nová kategorie zviditelnila . Jak už jsem psal v jiném vlákně V Neratovicích se uskutečnilo kdysi dávno Mistrovství v přebarvených modelech a zešli se celkově 3 modely . Žádný pořadatel se určitě nebude bránit když mu tam přibudou modely právě naopak .[/quote]
Asi proto, že jsi v CPM jsi tu hlášku neslyšel . Nikdo tu nebrečí, já jezdím na výstavy které mají podle mě smysl a naopak přeji úspěch těm co mají snahu něco zlepšit. Věř že někomu vykládat své názory je celkem zbytečné protože, a to už jsem si mnohokrát ověřil se stane jediné. To nejde, to není dobrý nápad to je blbost a další výmluvy. V první řadě musí začít u sebe pořadatel a CPM, zamyslet se proč je to tragédie, ale to je pořád dokola. Postav přebarvený model a pochopíš o co jde.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od kaktusak »

CPM se schází jedenkrát do roka v Neratovicích . Netuším co má znamenat moje přítomnost v CPM s tím že jsem jsem opravdu nikdy neslyšel " nám to stačí " . Pořadatel to už jednou zkusil a zešli se 3 modely !!!

Na tvou otázku : postav přebarvený model a pochopíš o co jde se dovolím zeptat . Kde jsem kdy napsal že přebarvený model je špatný a nebo horší a nebo dokonce lehčí na slepení než nepřebarvený ? To tady přece NIKDE nepadlo . Já plně respektuji že je to stejně složité jako nepřebarvený model , možná ještě složitější . NIKDY jsem neřekl opak tak mě prosím nic nepodsouvej .
Nezlob se na mě , ale zase s tebe cítím takový to hořekování , A stejně nám nikdo nerozumí a stejně nám nic nepomůže a všechno je zbytečný .

Dobře ted se toho chopil Tomáš z BETEXY a je to dobře . Ale proč třeba možná nezajdete na schůzi CPM a neřeknete chceme samostatnou kagorii na přebarvované modely. Tady je manuál jak to hodnotit . Nikdo by vás nevyhodil a nikdo by se vám nevysmíval . Chce to jen víc aktivity pro dobrou věc a ne si jen stěžovat .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

kaktusak píše:CPM se schází jedenkrát do roka v Neratovicích . Netuším co má znamenat moje přítomnost v CPM s tím že jsem jsem opravdu nikdy neslyšel " nám to stačí " . Pořadatel to už jednou zkusil a zešli se 3 modely !!!

Na tvou otázku : postav přebarvený model a pochopíš o co jde se dovolím zeptat . Kde jsem kdy napsal že přebarvený model je špatný a nebo horší a nebo dokonce lehčí na slepení než nepřebarvený ? To tady přece NIKDE nepadlo . Já plně respektuji že je to stejně složité jako nepřebarvený model , možná ještě složitější . NIKDY jsem neřekl opak tak mě prosím nic nepodsouvej .
Nezlob se na mě , ale zase s tebe cítím takový to hořekování , A stejně nám nikdo nerozumí a stejně nám nic nepomůže a všechno je zbytečný .

Dobře ted se toho chopil Tomáš z BETEXY a je to dobře . Ale proč třeba možná nezajdete na schůzi CPM a neřeknete chceme samostatnou kagorii na přebarvované modely. Tady je manuál jak to hodnotit . Nikdo by vás nevyhodil a nikdo by se vám nevysmíval . Chce to jen víc aktivity pro dobrou věc a ne si jen stěžovat .
Tak proč píšeš že přebarvovači maj výmluvu že nemohou vyhrát? To není hořekování protože já jezdím tam kam to má smysl, jen jsem podpořil organizátora kterému tady někteří psali jak je jeho výstava odsouzena a podobně. V první řadě by se měli zamyslet ti kteří říkali že to nemá šanci. Opravdu nepotřebuji aby mi někdo rozuměl , kdo ví jak to myslím ten mi rozumí a kdo mi rozumět nechce tak ten mi rozumět nebude. Jen a pouze shrnuji současný stav papírových výstav. Nechápu proč bych měl chodit na shůze nejsem rudej, myslím že by činovníci sami měli navrhovat změny a ptát se a ne čekat až jim někdo přijde říct udělejte tohle a tohleto.
Už nebudeme zaplevelovat vlákno držím pěsti ať výstava vyjde.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Šidi »

Ahoj,
plně souhlasím s Danielem a Kaktusákem. Jestli chceme mít samostatnou kategorii přebarvované (patinované) modely, je třeba na ně mít pravidla. Ať už někde používaná nebo nově vymyšlená. Na jejich uvedení se musí podílet hlavně patináři. Nelze z hora vytvářet pravidla a čekat jestli se vám budou líbit. Není problém, aby na Papírovém Království 2019 byly patinované modely jako doplňkovka, ALE MUSÍTE NA NI DODAT ROZHODČÍ. Už jsme zavedli PO a MT. Jako doplňkovou máme MHD a Železnice. Měli jsme i F 1 a Sci-Fi, ale pro nezájem je ti, co je pořádali, zrušili.

Tomášovu akci v Technickém muzeum podporujeme od samého začátku.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od pahejl69 »

Ahoj
Za mě klidně také dám tyto modely znovu jako doplňkovku, jen tenkrát vážně bylo modelů co prstů jedné ruky. Není nutné se všemi soutěžit ale tak třeba ukázat že se to dá i takhle. Prostě ten stůl zaplňte ti co neumíte stříhat, lepit, retušovat...... :D :D :D To je samozřejmě vtip ;) jste se svými modely vítáni ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

Víte co je zvláštní, že na spoustě plasťáckých akcí se sejde několik papírových modelů některé čisté, některé přebarvené a nikdo nepotřeboval pomoc s tím jak modely ohodnotit. A myslím že by mělo být v zájmu organizátora přitáhnout modeláře. Ať už programem nebo kategoriemi, a řeči o tom, mám málo modelů v této kategorii tak jí mít nebudu to je prostě v dnešní době, kdy kvalitní modely na výstavách by se daly spočítat také na prstech ruky je fakt k pousmání. Mě dostává jak se tu pořád ohání pravidly a já nevím čím vším ještě, připadám si jak v byrokratickém Bruselu, kdy na vše musí být nějaká regule a odpadá selský rozum. Ondro klidně doplňkovku udělej, vážně to není taková věda, když těch modelů bude stejně pár. Ale každý pěkný model je dobrý na tom se shodneme. Jinak Ondro tvoje výstava je jedna z mála výjimek tvoje výstava se mi líbí.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Daniel »

Počkej ted motáš hrušky s jabkama :) . Na plasťáckých soutěžích se hodnotí vesměs systémem líbí-nelíbí , takže pro to není třeba skutečně vymýšlet žádná pravidla - ale tak to je na papíráckých ligových akcích také - hodnotíme modely v dané kategorii společně a několikrát jsem zažil výhru přebarveného modelu. Takže v těhle případech nevidím důvod proč nenechat modely soutěžit společně (tak jako na plasťáckých akcích které uvádíš jako vzor). Problém je tedy pouze v případě bodovací soutěže - ta se koná vždy pro hlavní kategorie 1 x ročně. Tam uznávám že objektivní posuzování smíšeného startovního pole asi zajistit nejde. Řešením by tedy bylo zřízení samostatné kategorie (ale pro tvorbu pravidel na bodování by bylo třeba aby s návrhem přišli modeláři, kteří se temto modelům věnují - tuhle aktivitu jsem ale zatím nikde nazavnímal, takže OK - sestavíme pro vás jako laici pravidla, která nejspíš zkritizujete, a proč ne, až bude setkání CPM na kterém se bude řešit příští sezona zvednu ruku pro vytvoření téhle vaší kategorie - bud se v ní začně scházet dost modelů a bude se dál dělit na podkategorie, nebo zůstane u účasti max. 3 modelů jako při stávajících pořadatelských pokusech o zavedení téhle samostatné kategorie. Bohužel jsem realista a tak si myslím, že to bude spíš ta druhá možnost, protože pro vás kteří umíte modely přebarvovat je bližší nápln plastáckých akcí a tak je pochopitelné, že jim budete dávat přednost. Kdo chce pomůže něco změnit (zlepšit), kdo nechce bude navštěvovat jiné akce. Děláme to všichni pro radost, dobrovolně a je jen na nás, co si vybereme. Aspon tak to cítím já .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od kaktusak »

chuan píše:
Tak proč píšeš že přebarvovači maj výmluvu že nemohou vyhrát?

Nechápu proč bych měl chodit na shůze nejsem rudej, myslím že by činovníci sami měli navrhovat změny a ptát se a ne čekat až jim někdo přijde říct udělejte tohle a tohleto.
Protože tuto výmluvu slyším pokaždé když nevyhraje přebarvovaný model . Když přebarvovaný model vyhraje tak je všechno v pohodě .


Ta schůze (jak jsem ji nazval ) je setkání členů CPM a proč bys tam měl chodit . NO abys taky něco udělal pro dobrou věc . Pokud chci něco změnit , navrhnout tak pro to taky něco musím udělat . A ne jen sedět na zadku a kritizovat . Všichni tušíme že by ty naše výstavy - soutěže by chtěli nějaké oživení , nějaký impuls , padají různé návrhy pokud to bude mít hlavu a patu tak se změněn nikdo nebude bránit .
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od chuan »

Došly mi argumenty, kde není vůle tam se nic nezmění. Přeji pořadatelům Brněnské výstavy úspěch, protože si myslím že je to správný směr. Přesně podle toho co si myslím, se změnou musí přijít hlavně pořadatelé pokud chtějí mít na výstavě víc kvalitních modelů. Nikdo z nás diskutujících s tím nic neudělá pokud pořadatelé nebudou chtít zmodernizovat své výstavy. Zde vidím pokus o moderní pojetí výstavy a doufám že se to podaří.
warezblazen
Příspěvky: 18
Registrován: úte 11.12.2012 17:54

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od warezblazen »

Ahoj. Kdy prosím Vás končí elektronická registrace modelů. Díky za odpověď?
Uživatelský avatar
belja
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 9.2.2012 9:13

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od belja »

Čau, konec zatím není určený, ale hádám že to bude uzavřeno 1-2 týdny před akcí. Budu pak o tom včas informovat.
Mars20
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27.4.2014 22:15

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Mars20 »

Otázka na usporiadateľa. Chcem do súťaže prihlásiť model poľného dela. Do akej kategórie ho zaradiť? Pásová technika to nie je a radiť ho medzi malú alebo veľkú dopravnú techniku sa mi zdá trochu čudné. Ďakujem za odpoveď ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Daniel »

Mám dva dotazy na pořadatele:
1) Plánujete případné zařazení soutěžní části této akce do kalendáře ligových soutěží CPM nebo si bude soutěž budovat svůj vlastní formát?
2) Bude se tato akce konat i v dalších letech v tomto zářijovém termínu nebo může dojít k posunu?

Termín se blíží tak přeji at jdou přípravy hladce a akce se vydaří :)
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Modelářský svět 2018 - BRNO

Příspěvek od Šidi »

Polní dělo je MDT, je to vlek se speciální nástavbou.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“