Dux- Duchcov Modelářský festival 30.7.2016

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Havry
Příspěvky: 35
Registrován: pon 23.3.2015 15:15
Bydliště: Krupka

Dux- Duchcov Modelářský festival 30.7.2016

Příspěvek od Havry »

Zvu Vás na Dux- Duchcov Modelářský festival a to tuto sobotu 30.7.2016.
budou tedy hlavně plasťáci, ale i my papíráci tam budeme mít své místo.

http://www.modelarovo.cz/dux-duchcov-mo ... 30-7-2016/

Časový harmonogram

Příprava začíná v pátek 29.7 od 17.00– možnost registrace a přivezení modelů, možnost závozu prodejci

Sobota 30.7. 7.00 až 10.00 příprava výstavy
10.00 otevřeno i pro veřejnost,
11.00 ukončení přejímky modelů
15.00- 17.00 vyhlášení výsledků
19.00 uzavření vyklizených prostorů

Účastnit se bude pět firem ze zahraničí a deset z Čech, přijedou kluby z Belgie (Charleroi, Jemmapes) a modeláři z Německa a Polska a podle ohlasu i dost modelářů z Čech.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Dux- Duchcov Modelářský festival 30.7.2016

Příspěvek od Konopka »

Tak jsem se nechal zlákat pozvánkou, zveřejněnou asi 36 hodin před akcí :-( a protože to mám do Duchcova asi 45 minut jízdy na kole a nemusím doma čelit nepříjemným poznámkám typu: "Ty zase někam jedeš? Vždyť jsi slíbil že v sobotu konečně přiděláš tu poličku!!". a ještě k tomu bylo vcelku pěkné počasí, uvázal jsem na nosič kola krabici s modelem a vyrazil na výlet do Duchcova. Prostředí, v jakém se setkání modelářů konalo, se jen tak nějaká jiná modelářská akce chlubit nemůže. Zámecké konírny hned vedle Knížecí zahrady, to opravdu zatím nikdo nenabídl jako místo konání modelářské přehlídky. Pominu-li "porodní bolesti" nultého ročníku, tak si myslím, že akce má do budoucna šanci na život. Důvodů je několik:
a) 100 m od místa konání soutěže je pokladna duchcovského zámku, který se proslavil hlavně díky nejslavnějšímu obyvateli G. Casanovovi. Můžete si vybrat ze tří prohlídkových okruhů (čtvrtý s Reinerovou freskou v zahradním pavilonu je jen na objednávku dopředu)
b) asi půl kilometru od zámku je evangelický kostel, ve kterém je na panelech pěkná přehlídka fotografií z dějin Duchcova a pak si za dvacet Kč můžete zdolat 49 kamenných a 69 dřevěných schodů, abyste ze čtyř rohů kostelní věže mohli obdivovat krásné panorama Krušných hor v délce nějakých 50-60 km na jedné straně, a České středohoří na straně druhé.
c) nějakých deset km od Duchcova si pak můžete zajet na vynikající koupání k jezeru Barbora, které je vyhlášené v širém kraji
d) nebo navštívit nedaleký a ještě vyhlášenější klášter v Oseku.
A to vše uprostřed prázdnin během jediného víkendu.
Takže z pohledu mimořádně prožitého prázdninového víkendu mohu jen doporučit. A jestli pořadatelé opravdu slíbí, že se o 200% zlepší organizace a hlavně včasná informovanost, tak není co řešit. Navíc ve finále se dozvíte zda-li právě váš model vyhrál v naprosto nepřekonatelném prostředí Valdštejnského sálu - nejreprezentativnější místnosti duchcovského zámku, což je opravdu výrazná změna oproti těm všem tělocvičnám a tanečním či kulturním sálům, kde jsou výsledky obvykle vyhlašovány na jiných soutěžích. :-)
Přeji tedy duchcovským pořadatelům hodně sil a zdaru do příštího prvního ročníku. Tohle byl totiž nultý ročník, i když v některých věcech možná i "mínus první", ale já doufám a chci věřit, že soutěž dělají poučitelní organizátoři a tak se budou už jenom zlepšovat...
Havry
Příspěvky: 35
Registrován: pon 23.3.2015 15:15
Bydliště: Krupka

Re: Dux- Duchcov Modelářský festival 30.7.2016

Příspěvek od Havry »

No já jsem to sem dal hned jak jsem se o akci dozvěděl, pořadatelé nebyli Duchcovští, ale z Křenic u Říčan a o tomto fóru vůbec nevěděli. Na další ročník jsem jim nabídl jak pomoc s organizací (Dux je jen 19km), tak s včasnou propagací akce.
Zase díky tomu, že tam nebyl žádný papírový umělec, jsem měl šanci vyhrát nějaké ceny za ty moje patlaniny :)
tady jsou fotky (zastoupeny byly hlavně plastové modely, neb akci pořádali lide z AZ/PK models):
http://www.detailscaleview.com/2016/07/ ... -2016.html
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“