I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ Intern

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ Intern

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

pre tych, ktori sa chcu zapojit do medzinarodnej virtualnej sutaze modelov :

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=43&t=7244" onclick="window.open(this.href);return false;

ja do toho idem, kto sa prida ?? 8-)
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od hromadko.s »

Ahoj, přeju vaší virtuální soutěži na papermodelers mnoho úspěchů. :idea:
Tady na našem foru podobná probíhá už několik let. Máme podobná pravidla:
Zůčastnit se může každý bez rozdílu věku, pohlaví, rasy, státní příslušnosti ( máme tu i mimozemšťany :lol: ), nebo vyznání
Máme mnoho kategorií
Soutěžící vkládá fota detailů i celků bez omezení
Modely hodnotí porota složená z tisíců skvělých modelářů
Virtuální ceny tvoří pochvaly, počet shlédnutí, FOTO měsíce

Ale u mě vyhrává každý, kdo má chuť si slepit pár papírků :D :D :D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od Vojta Č. »

Mně se to taky líbí, tohle je o kousek víc, než fotka měsíce (ono se to zhusta plete i moderátorům, že se nehodnotí model, ale fotka). A když se člověk podívá, kolik tam mají kategorií, tak si každej najde tu svojí :D
Držím palce orgům i účastníkům :)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od velda »

A to já bych měl jednu zásadní věc proti - hned v prvním bodě všeobecných pravidel:

1 | Všeobecné ustanovenia

1.1 | Organizátor si vyhradzuje právo meniť pravidlá súťaže a zoznam kategórií aj počas priebehu súťaže.


Toto považuji za hodně alibistické a už jen tohle by mě (pokud bych byl potencionálním účastníkem), odrazovalo, protože při počtu těch kategorií si pak organizátor jak s pravidly, tak soutěžními příspěvky může dělat co chce a jak se mu/jim to bude hodit. Tohle není dvoudenní akce, kde jsou potřebná opatření občas nutná, ale veřejná, mezinárodní internetová akce dlouhodobějšího charakteru. Pravidla by měla být neměnná. Děkuji, za mě určitě ne.
Navíc mi to připadá tak trochu jako organizovaná selekce toho, co na daném fóru je prezentováno (soutěžící musí být členem fora). Určitě mi připadá sympatičtější “foto měsíce“.
Takže i já přeji se soutěži úspěch, ale plně souhlasím s kolegou hromadko.s
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od serpens »

Ahoj velda, aj ked to povazujes za alibizmus, tak je to standardna klauzula ku kazdej sutazi, v ktorej si za uz zucastnil, alebo zucastnis. To ze to tam je napisane, neznamena, ze sa nieco bude menit a uz vobec nie ku horsiemu. Ak niekto pride s pozitivnym napadom, ktory by mal priaznivy vplyv da sa to implementovat.

hromadko - tiez mame foto mesiaca, ale tam sa sutazi len v ramci aktualneho mesiaca + musi to byt novy model... Tato sutaz je venovana vsetkym modelom aj starsim, staci ze je dokonceny.

Ale to len tak okrajovo. Samozrejmne nikoho do sutaze nemozno nutit. Nam ide hlavne o to, aby sme sa zabavili a vyplnili letnu sezonu nejakou tou aktivitou, kto chce sa zucastni kto nechce nezucastni. Ved o nic v zasade nejde, len aby clovek odfotil model a podelil sa so svojou pracou s ostatnymi. Maximalne za to dostane nejaku tu pochvalu :)

EDIT - ku tej casti sutaziaci musi byt celnom fora - ako inak by to malo byt? Ak by som otvoril forum pre GUEST, tak je tam za den 2000 spam botov... Proste, aby mohol clovek prispievat do fora, tak musi byt clenom, to je hadam jasne kazdemu...
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od Kamil »

velda: Při rozumných organizátorech bych se toho nebál, naopak. Může se stát, že někdo bude chtít pravidla nějak zneužít/obejít/odrbat a tam je případná rychlá akce zcela na místě. Dá se to samozřejmě i zneužít, ale to u rozumných organizátorů nečekám a stejně by se to nakonec obrátilo proti nim, protože by se na ně příští rok všichni vykašlali.
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I. Papermodelers' Virtual Challenge /26.4.-29.8.2016/ In

Příspěvek od velda »

Zdar chlapi, k tématu, já taky netvrdím že se to stane to za 1. Dále, jak jsem uvedl, u krátkodobých soutěží tj. u papíráckých běžně 1-2 dny, je to samozřejmě, jak jsem uvedl občas nutné a v propozicích je to většinou zařazeno - jde o akce kde jsou přítomní jak modeláři tak, rozhodčí. Ale nepamatuji si, že by v nějaké podobné internetové foto soutěži bylo nějaké takové ustanovení zařazeno. Nemusíme chodit daleko a můžeme se mrknout na všeobecná pravidla zde, na velice podobné soutěži časopisu ABC (je/byla internetová a týká se fotografií papírových modelů a navíc je určena pouze pro občany CZ (tedy není ani mezinárodní): http://www.abicko.cz/clanek/souteze-obe ... kules.html" onclick="window.open(this.href);return false; ukažte mi prosím jedinou větu podobnou té, na kterou jsem poukázal a kterou serpens uvádí, jako že se tato klausule běžně užívá - tak dle mého názoru, přinejmenším běžné to určitě není. Osobně bych se napřed porozhlédl po netu jak to s podobnými foto soutěžemi a jejich pravidly je. Ale máte pravdu “o nic nejde“ jen o to, jak si to kdo přebere :). Tak ať se daří a berte to jako můj osobní pohled, nic se vám tím nesnažím určovat ani nařizovat.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“