MPMPM - výstava Papír. svět R.Vyškovského - poslední šance

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

MPMPM - výstava Papír. svět R.Vyškovského - poslední šance

Příspěvek od ronyx »

Vážení a milí modeláři a příznivci papírových modelů!
Čas běží nemilosrdně a tak se, ať se nám to líbí či nelíbí, přiblížil konec jedinečné výstavy Papírový svět Richarda Vyškovského v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují. Výstava byla slavnostně zahájena 31.5.2014 a ukončena bude 28.10.2014, čili již za několik málo dní.
Na samý závěr této unikátní tématické výstavy jsme pro Vás v Muzeu připravili 2 akce.
V sobotu dne 25.10.2014 od 18:30 do 21:30 budete mít poslední možnost prohlédnout si tuto specializovanou výstavu za nočního osvětlení. Budeme Vám s ředitelkou M. Váňovou k dispozici s komentovanou prohlídkou.
V úterý 28.102014 (státní svátek a tím i den pracovního volna) bude po celý den (od 9 do 17 hodin) probíhat formou neoficiální akce rozloučení s výstavou. I v tento den Vám samozřejmě budeme k dispozici s komentovanými prohlídkami.

Máte tak poslední šance vidět na vlastní oči modely, které se běžně vůbec nevystavují, protože se jedná o historické unikáty s velmi vysokou hodnotou a výstava je jedinečnou možností si je prohlédnout. Za jejich zapůjčení je třeba poděkovat rodině Vyškovských.
O jaké modely se kromě jiných jedná?
Např. o model komplexu pražského hradu, jež existuje v jediném kuse, je ručně konstruovaný a malovaný (konečně - tak jak je u ing. arch. R. Vyškovského dodnes zvykem) a nikdy v minulosti nebyl vydán tiskem. Jeho hodnota se pohybuje kromě té historické v desítkách tisíc korun.
Malá ochutnávka
Obrázek
Dalšími pozoruhodnými modely je několik modelů "bílých" (tzv. pracovních). Tyto modely už se dnes v době konstrukce modelů na počítači běžně netvoří - byly však nutností při ruční konstrukci modelů v dobách minulých.
Opět malá ochutnávka v podobě 3 fotografií
Obrázek Obrázek Obrázek
Poznali jste? Ano, jedná se o legendární stavbu Maměnka z Pusteven (sousední stavba letos na jaře vyhořelého Libušína).

Na závěr této pozvánky mi dovolte trochu patosu.
Pokud máte stejně jako třeba já takový trochu osobní vztah k modelům z dílny ing. arch. Richarda Vyškovského (ano, já na nich doslova vyrůstal), přijďte se s námi s touto jedinečnou výstavou rozloučit. Budete vítáni.
Zároveň bych se tímto chtěl omluvit jak Vám všem za to, že toto rozloučení s výstavou se nekoná jako oficiální akce s velkou prezentací (nápad bohužel přišel pozdě a už se nepodařilo akci dostat do oficiálního plánu akcí), tak jmenovitě pánům S. Fajkusovi a R. Pavelkovi za to, že jsem je zatěžoval přípravou něčeho, co bylo nakonec zbytečné.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“