VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Krásný den všem,
srdečně vás všechny zveme na výstavu papírových modelů.

Výstava se bude konat na hradě Švihov od 2. září do 17. října 2014.
Podrobnější info o výstavě zde: http://www.hradsvihov.cz/kulturni-akce/ ... 314cs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na výstavě uvidíte modely architektury, dopravní techniky, pásové techniky, letecté a kosmické techniky, sci-fi, diorámat a mnoho dalšího.

Součástí výstavy bude i drobný prodej papírových modelů.

Velkým spestřením akce je ukázka dosud zatím nevydaných modelů, jako jsou např. hrad Křivoklát v barevné i bílé (pracovní) verzi od pánů Milana Bartoše a Knoxe (Jirky Janúška), tvrze Kestřany (obě) od Richarda Vyškovského a několik variant vývoje hradu Švihov od Jendy B. (Honzy Bednáře).

Výstava bude bude zakončena další akcí a to soutěží a výstavou papírových modelů s názvem Papírový velbloud, kterou najdete také v kalendáři akcí, konkrétně zde: viewtopic.php?f=30&t=4019" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud zavítáte na hrad Švihov, určitě navštivte tuto výstavu, bude stát zato.

Srdečně vás zdraví Plzeňští Velbloudi :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) marťas858-Týřovman dne čtv 4.9.2014 8:45, celkem upraveno 2 x.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahoj všem,
a máme tu plakát na výstavu. Srdečně zveme malé i velké. ;)
Obrázek
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Krásný den všem,
výstava se rozjela v plném proudu a já vám přináším první fotky focené při instalaci výstavy i po ní.
Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se na výstavě podíleli ať už zapůjčením modelů nebo instalací. Modelů je okolo 600, většinou jsou umístěny ve vitrínách za sklem. Nemusíte mít strach, modely jsou zajištěny takovým způsobem, aby se jim nic nestalo.
Pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo by rád ještě zapůjčil modely na tuto výstavu, určitě budeme rádi.
Při instalaci výstavy někteří modeláři utrpěli vážné následky psychického rázu, zvláště při umísťování modelů a popisek s modely do vitrín v půl 2. ráno. :D

Pokud pojedete kolem Švihova, určitě si zajeďte, stojí to zato.

Pro ty, kteří to nevydrží malá ochtnávka zde:
https://plus.google.com/photos/11040181 ... 9817180033" onclick="window.open(this.href);return false;

Děkuji marťas858-Týřovman
Naposledy upravil(a) marťas858-Týřovman dne pát 11.12.2020 22:59, celkem upraveno 1 x.
Abbe
Příspěvky: 13
Registrován: stř 25.1.2012 19:43

Re: VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Příspěvek od Abbe »

Ahoj,

jel jsem včera přes Švihov a stavil se na výstavě papírových modelů. Musím všechny organizátory pochválit za vzornou prezentaci modelů: většina jich je důstojně umístěna ve skleněných vitrínách, s informačními štítky, na své si přitom přijdou zejména příznivci architektury (jen různých slepených modelů Švihova jsem napočítal asi sedm...). Jako letadýlkář jsem se musel spokojit jen s parádním moskitem a dvěma concordy, ale jinak výstava nemá chybu, chválím též informační tabla mapující historii papírového modelářství u nás. Strongly recommended!

M. Š.
mick111
Příspěvky: 2
Registrován: pon 5.5.2014 10:32
Bydliště: Velké Přítočno

Re: VÝSTAVA PAPÍROVÝCH MODELŮ- HRAD ŠVIHOV- 2.9.-17.10.2014

Příspěvek od mick111 »

Čau všem

minulý víkend jsem s rodinou navštívil výstavu papíráků na Švihově,jak řekl Abbe,organizátoři odvedli skvělou práci.Mně se líbil nápad s pyramidou a volným vystavením modelů,některé byli i zaprášené :-),některé starší kousky ,třeba od PKG tak krásně navodili atmosféru reality.Bylo to příjemně strávené odpoledne,díky.
mick111
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“