Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Tomáš S. »

To pozadí proboha napadlo koho?! :?
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od jiri.k »

nádhera
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od JoskaM »

už se tam těším..jen lodí tam je málo...
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Jirka N. »

Dnes jsem se byl s drahou polovičkou podívat a vřele doporučuji. Krásná výstava, díky všem kteří stojí za touto akcí, bylo to skvělé.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Medium »

Drazí vážení, čtěte dobrou zprávu!! I letos se hlavní připravovatel výstavy Tomáš "group b" obětuje a ujme se role průvodce na výstavě.
Tak pokud jste ještě Mělník nenavštívili, máte jedinečnou příležitost to napravit
tuto neděli 17.8.

Vedle výstavy modelů je možné navštívit výstavu plyšových medvídků (to pokud byste jeli i s drahou polovičkou a menšími caparty). Možná se Tomáš nechá překecat i na komentovanou prohlídku Mělníka. Podle příspěvků zde i co jsem slyšel, je na co se těšit. Pokud by se našli nějací zájemci, konkrétnější čas můžeme doladit přes soukromou zprávu.

PS: nezapomeňte přibalit mrkev, na krmení dravé zvěře 8-)
Obrázek
Lambada
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30.4.2013 16:12

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Lambada »

Moc hezká kapitola, od oznámení výstavy až po Mediovu glosu. Díky Tomášovi - zdraví BaJ
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Medium »

Hned po příjezdu autobusem do Mělníka jsem nezapomněl na svoje kamarády a kamarádky ondatry a vyprázdnil svůj batoh plný mrkve. Jak je vidět ondatrám se daří, neboť jsou tu i ondatřátka. Ale minulý rok se mi ty potvory zdály přátelštější. Letos mrkev vyrvaly z ruky a utekly, ani nepoděkovaly. Ovšem kdo se tu nějak přemnožil, tak to jsou kachny či co to je za vodní ptactvo. A potvrdilo se, že se nemá věřit reklamám. "Jen deset kaček vám přinese 2 miliony..." - jo houby, tady jich bylo asi 50 a nevykvákli ani Korunu.

Obrázek Obrázek Obrázek


Samotné město Mělník mám prochozené již z minulých návštěv, proto jsem letos nepohrdl Tomovou nabídkou výletu kus za město. Naším cílem se stal Hořín, ležící pod Mělníkem hned za řekou. Najdete tu třeba Hořínský zámek (Lobkovicové), oplocený a v dezolátním stavu. Na hřbitově je lobkovická hrobka, opět v dezolátním stavu. Jestli tam jsou ještě pozůstatky rodových předků nevím, ale uhynulých ptáků tam bylo celkem dost. Je vidět, že Lobkovicové mají ke svému dědictví vcelku zajímavý přístup. A do třetice jsme navštívili Historické plavební komory na Vraňansko-Hořínském kanále (kanál, jež je jednou z větví Vltavy). Tyto plavební komory by měly být údajně nestarší na Vltavě, a je z nich pěkný pohled na Mělnický zámek, vedlejší kostel a svah s vinicemi pod nimi. Pokud se do Mělníka vypravíte, berte to jako námět k návštěvě.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ale nebojte, už jsme do muzea. Muzeum se nachází v tom cípu náměstí, kde ústí Erbenova ulice (ti co mě neznají, jsem nositelem stejného příjmení). Myslím, že bude stačit vypíchnout několik zajímavostí, než do detailu rozebírat jednotlivé vitríny. Co se týká papíráků, tak tu najdete značnou část z produkce Ondry Hejla (včetně horkých novinek jako je dům z Horního Maršova či hrobku Dante Alighieriho), další různé kostely, větrné mlýny a trochu sci-fi. Jinak vrtulníky součsné i ty úplně první historické, závodní auta, stavební stroje, letadla, zemědělskou techniku, kovové modely,.... Fotek bylo již uveřejněno dost, ještě některé přidám. A obrovský zájem je o 4 autodráhy.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Další pěkná výstava (která končí ale již 23.8.) byla plyšových medvídků. Řeknete si, no pěkný, ale proč to sem cpu? No na plyšáky jsem za 1) ujetej 8-) 2) dle průvodkyní v muzeu je vcelku dost těch co plyšáky sbírají, a převážně muži a za 3) nevěříte, že plyšáci jsou modeláři? Tak hned ten první, teda přesněji ta první si slípla papírové autíčko - pravda, má to v rodině, když je od Toma Groupa b. A heleme se, další méďa v pěkném obleku má vášeň pro modely autoveteránů, třeba by našli společnou řeč se Standou F., a lepili by společně autoveterány od p. Vyškovského.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a co závěrem říci? Vytknout není asi potřeba nic. Naopak lze doporučit výstavu, tak i Mělník a jeho okolí. Co se týká dalších výstav v muzeu, nyní probíhá ještě z modelářského odvětví výstava zahradní železnice. A pokud byste chtěli vytáhnout i manželku či přítelkyni, ty by mohla naopak zaujmout výstava kočárků. Snad jen dodám, že v muzeu nezapomínejte počítat s polední pauzou, kdy je zavřeno. Stejně tak vzhledem k většímu počtu výstav než průvodkyň se na návštěvu konkrétní výstavy může chvíli čekat. Tak vyražte do Mělníka. Modely už překonaly rekordní návštěvnost 1 300 lidí, tak můžete toto číslo ještě do konce prázdnin zvětšit.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Když si chlapi hrajou - Mělník 10.7-30.8

Příspěvek od Lukáš »

Tak teda tenhle report je tou nejlepší pozvánkou. Snad to stihnu se přijet podívat.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“