Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5. 2014

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5. 2014

Příspěvek od Lepič »

Klub KJPaPzV zve všechny modelářky, modeláře i nemodelářskou veřejnost na 8. ročník
soutěže Papírová Růže. Letos jako mistrovství republiky !

Konat se bude v tradičních prostorách DDM v Růžové ulici v Jindřichově Hradci 16. - 17. května 2014.

Soutěžit se bude v tradičních kategoriích:
VDT,MDT,PT,L,LKT,MA,VA ve věkových kategoriích MŽ,SŽ, J a S
Tyto kategorie budou hodnoceny bodovacím způsobem dle pravidel CPM, bodové limity zůstávají i nadále zrušené.

MINI (do 9let)
MT – malá technika pro věkové kategorie MŽ, SŽ a J
DIO, PO a figurky budou otevřeny a případně rozděleny podle počtu přihlášených modelů
V těchto kategoriích bude hodnocení způsobem líbí – nelíbí.

Všechna umístění se pak započítají do Papírové ligy dle pravidel ligy.

Podle poslední úpravy pravidel MR mohou letos startovat modely které byly poprvé přihlášeny do soutěží CPM v červnu 2013 a později, to znamená že letos mohou modeláři znovu přihlásit svoje výtvory se kterými se účastnili mistrovství 2013 v Dubenci !


Samozřejmě bude také divácká soutěž o putovní pohár ředitele DDM a pořadatelé tradičně udělí i jednu speciální cenu.

Do mistrovské soutěže je možno přihlásit maximálně 4 modely, každý v jiné kategorii, započítávat se budou nejlepší tři výsledky. Zahraniční soutěžící mohou zvítězit v jednotlivých kategoriích, ale výsledky do MR se započítají jen občanům ČR.

V ostatních kategoriích není počet modelů nijak omezen, v jednotlivých kategoriích však bude hodnocen jen jeden. Přihlásit můžete i modely upravené patinované a přebarvené !

Pořadel si vyhrazuje právo při nadostatečném počtu rozhodčích změnit způsob hodnocení po dohodě s hlavním rozhodčím soutěže.

Startovné: senioři 30 Kč/mod, junioři 10 Kč/mod, žáci 10 Kč/mod pro první tři modely, za každý další model zaplatí sen.10,- jun.5,- MINI jednorázově 10,- za libovolný počet modelů
Zdarma všechny modely na výstavu.


V letošním roce připravujeme jako novinku přihlášení modelů přes email, podrobnosti zveřejníme s dostatečným předstihem.


Program soutěže:
Pátek 16.5.
16:00-21:00 přejímka modelů do všech soutěžních kategorií
od 22:00 hodnocení modelů

Sobota 17.5.
8:00-10:00 přejímka modelů na výstavu
9:00-15:00 otevřeno pro veřejnost, doplňková soutěž, burza, prodej modelů
od 14:00 vyhlášení výsledků

Vstupné: děti od 6 let 10,- dospělí 30,- rodinné vstupné 50,- Kč. Zdarma všichni kdo přinesou model na výstavu.

Doprovodný program pro účastníky a diváky: loni oblíbené skládání vlaštovek, a pořadatelé pracují ještě na nějakém zpestření – bude včas oznámeno.

Prodej modelů bude ještě upřesněn.

Účastníci soutěže kteří přijedou v pátek mohou v DDM i přenocovat, ale musí mít vlastní karimatku a spacák, neboť místa je dost, ale spací nábytek není. Pro nocležníky bude připravena i plná penze ( večeře, snídaně a oběd ) pro rozhodčí zdarma !
K dispozici bude též uzavřené parkoviště patřící k DDM. Parkoviště má však omezenou kapacitu, proto prosím zájemce o parkování aby si včas rezervovali místa.

Prosím všechny kdo chtějí přijet v pátek, aby mi napsali SZ nebo mail či SMS, můžete i volat, abych věděl s kolika lidmi mám počítat.
Taktéž prosím prodejce modelů a zájemce s nabídkou do burzy aby si stejným způsobem rezervovali místa.

Za pořadatele se těší
Jiří Nymburský
Lepič
jirka1968@gmail.com
775 621 942
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Lepič »

Provedena mírná úprava propozic dle platného a přesného znění pravidel MR.
Uživatelský avatar
Astra28
Příspěvky: 8
Registrován: ned 6.4.2014 9:42
Bydliště: Szczecin - Polsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Astra28 »

Siemanos.

Chtěl bych dorazí na soutěži spolu s mým kolegou, také modeláře. Mohou se moje modely zúčastnit v soutěže ? Chtěl bych přinést:
- Hrobove kaple - 1:50 http://www.astra28.eu/maloszyce1.html,
- Kostel Objazda - 1:50 http://www.astra28.eu/objazda1.html,
- Kostel Porąbka - 1:100 http://www.astra28.eu/porabka1.html,
- Váleček http://www.astra28.eu/walec_konny.html,
- Míchačka http://www.astra28.eu/betoniarka2.html,
- Sněhová radlice http://www.astra28.eu/plug1.html,
- Parní lokomotiva Freudenstein http://www.astra28.eu/freudenstein1.html.
V kterých kategoriích muset dát tyto modely? Mám na mysli české názvy kategorií.

P.S. Má mi někdo mohl doporučit nějaké levné ubytování v blízkosti soutěže? Mě to zajímá ubytování na 1 noc pro 2 osoby, v lokalitě mezi Českými Budějovicemi a Jindřichověm Hradci.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Šidi »

Ahoj, kaple a kostely - MA - Malá architektura
válec - MDT - Malá dopravní technika
betonárka - D - Dioráma
sněhový pluh a parní lokomotiva - VDT - Velká dopravní technika
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Pokud jde o ubytování, nevím jaká je tvá cenová relace. Zkus se podívat, jestli by sis nevybral TADY (po polski i polski złoty)
Uživatelský avatar
Astra28
Příspěvky: 8
Registrován: ned 6.4.2014 9:42
Bydliště: Szczecin - Polsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Astra28 »

Siemanos.

Děkuji vám za vaše návrhy. Budu se snažit, hledat mezi těmito ubytování.
Jaký je tedy rozdíl mezi malým (MA) a velkým architektury (VA) :?: :?:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od old_Mr_Grim »

MA - většinou samostatně stojící objekt -> kostel, kaple, dům, zámek (který tvoří jediná budova nebo více budov stavebně těsně propojených)...
VA - soubor nebo komplex budov ->klášter, hrad, zámek (sestávající z více budov), město, městská čtvrť...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od JanO »

Co se týče ubtování poblíž Hradce, tak já byl spokojen s penzionem Skrýchov v Dolním Skrýchově.
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od LSD »

V Hradci jsem ještě nebyl, letos pojedu poprvé a rád bych věděl kteří prodejci tam tak většinou bývaji, jen abych věděl co čekat a kolik si sebou vzít :D
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Lepič »

LSD asi si vem hoooooodně peněz protože zatím máme přihlášeny do prodeje modely Betexy, Ondry Hejla, PMHT, Rada Radewice, RW, Spidy a letos poprvé by měl přijet i pan Lešek Gora se svým stánkem :o :roll: :shock:

Edit: právě se přihlásilo vydavatelství M.A.S.S.
Naposledy upravil(a) Lepič dne pon 21.4.2014 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 307
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Lepič »

A teď z jiného soudku,

jak jsem avizoval, máme pro letošní rok připraveno elektronické hromadné přihlašování přes email. Fungovat by to mělo tak, že si buď stáhnete zde:přihlašovací soubor, nebo vám pošlu soubor pro vypnění přihlašovacích údajů. Vyplněný soubor mi pak pošlete mailem a já vám jako potvrzení pošlu zpět stejný soubor s doplněnými startovními čísly, která si pak můžete napsat do přihlášek.

Přihláška pro bodované kategorie MA,VA,MDT,VDT,PT,LKT,L musí být kompletní včetně bodovacích kolonek, ke stáhnutí je tady: přihláška.

Pokud by se stalo že už přihlášený model s přiděleným startovním číslem se nebude moci soutěže zúčastnit, bude ze startovní listiny vymazán a jeho číslo bude přeskočeno.

Emaily s přihláškami budu přijímat na jirka1968@gmail.com do 14.5., později už nestihnu odpovědět. Pokud by vám to nevyšlo, můžete soubor přivézt sebou na flešsce.
Na stejnou adresu si můžete napsat o zaslání přihlášky a přihlašovacího souboru.

Jiří Nymburský
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od LSD »

Jirko díky moc, těším se k Vám ;)
Martins
Příspěvky: 109
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papírová Růže 2014 - Mistrovství republiky - 16.-17. 5.

Příspěvek od Martins »

Nazdar
Pokud někdo plánuje cestu do Hradce v pítek 16.5. mám v autě minimálně 3 místa.
Trasa z Ostravy před OL, Br po D1 za spoluúčast na ceně nafty.
Když tak se prosím ozvěte :
svobodamartins@seznam.cz nebo mobil 776 325 991.
Díky MartinS
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“