Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
ryby
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26.4.2013 10:38

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od ryby »

No tak tohle si rozhodně nenechám uniknout. Dik za infičko.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Schumy.0003 »

No vidíš a já na Mělníku bydlím
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Medium »

Taky se rád zastavím ;) .
Bylo by fajn, kdyby se podařilo domluvit nějaký termín, kdy by se sešlo více zájemců. Tomáš "Group b" by nám třeba mohl udělat komentovanou prohlídku. A klidně nás vytáhnout i po městě. Mělník toho má díky své bohaté historii hodně co nabídnout, především pokud jde o budovy.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od JoskaM »

Určitě se stavíme,
nějaký domeček by jsi tam pro nás neměl...
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Honza K. »

Také jsem navštívil tuto výstavu a myslím si že se povedla. Dovolil bych si malou připomínku:
ve vitríně s keramickými modely je poznámka že modely rozhleden a věží z tohoto materiálu jsou zcela vyjimečné a uvedena je pouze rozhledna Tanečnice.
S tím nemohu souhlasit, modelů je mnohem více - rorhledny Jedlová, Krásno, Petřín a věže - Černá věž ČB, Valdická brána Jičín, Štramberk. (o dalších zatím nevím ale kdo ví...)
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Medium »

Tomáš "group b" je ochoten tuto sobotu (17.8.) odpoledne případným návštěvníkům výstavy "Za obzorem" v Mělníku nabídnout komentovanou prohlídku. Pokud by jste tedy měl někdo zrovna čas a chtěli si udělat pěkný výlet, tak mi napište třeba do SZ pro případnou další domluvu. Určitě je na co se s Tomem těšit ;)
Lambada
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30.4.2013 16:12

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Lambada »

Úplně náhodou mi Medium zavolal doslova za 5 minut 12 (a skutečně i v udaném čase v so 17.8.) z Prahy do Jestřebích hor (předhůří Krkonoš), že čeká na bus do Mělníka - akčně jsem pojedl lečo s točeným (salámem), zapil birelem, skočil na to a stejně akčně zasunuv (klíček do zapalování!), okolo 15té jsme se už klátili a fotili za Obzorem, doprovázeni samotným strůjcem s komentovanou prohlídkou nádherné expozice! Kdo za obzor nevidí, nemůže být pravověrným papírákem! Stihnete-li výstavu do 31.srpence, dáte mi za pravdu:o Skvělé Tomáši! :D a nakonec palec nahoru! Lambada BaJ
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Za obzorem... výstava v regionálním muzeu Mělník

Příspěvek od Medium »

Přesně jak píše Láďa, využili jsme pozvání od Tomáše "groupa b" k návštěvě Mělníka a jeho výstavy. Mělník rozkládající se nad soutokem řek Labe a Vltavy je město s nádherným historickým centrem a máte tedy dvojnásobný důvod si sem nasměrovat svůj výlet. Nejstarší centrum je protkáno mezi jednotlivými baráky a baráčky spletí uliček, kterými dojdete až na náměstí s pěknou radnicí. A hned vedle najdete místní muzeum, kde najdtete i výstavu "Za obzorem".

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Fotky samotných vitrín s modely jsou již výše, přináším tedy ještě několik dalších zajímavých dokumentárních obrázků, co vše můžete shlédnout.
Malé obrázky majáků, které "ubrouskovou metodou" vytvořili přítelé Tomáše, po celém sále najdete několikery složené puzzle s motivy majáků, které trpělivě (a údajně ovšem bleskově, že Tomáš nestíhá shánět další) skládá Tomova manželka. A obrázky rozhloden, ty zas nakreslila Tomášova maminka, a se slovy "snad tam nechceš dávat i ty čmáranice" je zapůjčila na výstavu :)

Obrázek Obrázek

Autoři výstavy vymysleli i velmi netradiční klasické pexeso....
Obrázek

Nezbývá než výstavu zhodnotit jako super. Jak nám prozradily pracovnice muzea, úspěch je i mezi ostatními návštěvníky, kteří v ač malém sále vydrží i pár hodin. A sami dámy se přiznaly, že jedna z nich slepila rotundu na Řípu, a ostatní že jí pomáhali stříhat. Jo, a pokud si na jedné z fotek od Tomáše všimnete malého klučiny, má na výstavě také jeden svůj maják. Nadšeně staví cokoliv (majáky, kulomet, piano, atd.) z kartónu, který spojuje tavnou pistolí, což ho naučila babička 8-). Z výstavy na vás dýchne radost a nadšení z každého obrázku či modelu, který tu uvidíte. Tak neváhejte, a určitě vyražte do Mělníka, do konce výstavy (1.9) ještě nějaký čas máte. A až si prohlídnete výstavu i město, vydejte se do kavárny a na vrchol v "Pražské bráně", ať vidíte opravdu až za obzor. Jo, a nezapomeňte si vzít s sebou pár mrkví.....

Ptáte se nač mrkve, že radši kus masa? U autobusového nádraží je takový malý špinavý rybníček. Plavou si tam kachny, a najednou koukám, nějaká přerostlá krysa si to tam kormidluje vodou. S nevěřícím úžasem žasnu, že to asi je ondatra. Za chvilku zmizela kdesi, a já ocházím. Ale nadá mi to, a vracím se, kdyť to si přeci musím vyfotit. A najednou koukám, že tam na tom ostrůvku to nejsou kameny, ale něco tam spí.... A stačí popojít kousek vedle, a tam už si ondatra packama drží mrkev a hobluje jí zoubkama co to jde...
Obrázek Obrázek

Hele, támhle nahoře je mrkev................hups, a už jí držím....

Obrázek Obrázek

Tome a spol díky za fajn den!
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“